Hismael

Určitě zatim nejhorší díl. Vizuálně dobře natočená nedůvěryhodná akce, která si žije ve vlastním přehnaném filmovém světě. Jednoduchý příběh je skoro až očekávanou samozřejmostí, ale to zde není žádný zápor. Mnohem víc se přemýšlelo nad akčními prvky, které mají především ve scénáři zásadní problémy. (ted pozor na spoiler) Nejde ani tak o vrtulník bojující s vlakem a vymýšlení dalších podobných věcí, jako především o nepoměr v likvidaci nepřátel. Deset postradatelných zabije asi 100 vojáků včetně tanků a možná s pár škrábanci a jednou modřinou očekávají další vlnu vojáků. Záporák a šéf vojáků v jedné osobě se naštve a vyrazí proti postradatelným sám. Vystřelí první kulku a hned trefí šéfa postradatelných. To je štěstí! Pak následuje pěstní souboj a útěk od vybuchující budovy v poslední možné vteřině a konec. Rád bych dal aspoň ty 3 hvězdy, ale bohužel to nepůjde. ()

cjmafia

Když jsem viděl první hodnocení, tak jsem si říkal, že tohle bude asi průser. Později šlo hodnocení sice nahoru, ale komentáře byly spíše negativní, takže jsem očekával spíše zklamání, ale naštěstí jsem nadšen. Čert vem, že tam chybí krev a má to méně hlášek, než předchozí díly, já jsem si film užil. Film má skvělé akční scény a hlavně na finále jsem čuměl z otevřenou hubou. Jediná výtka je pro mě jen trošku odfláklý souboj mezi Slyem a Gibsonem (skvělý záporák) s tímhle musím souhlasit. Omladina nebyla zase tak hrozná jak jsem čekal, měla určitě slabší chvilky, ale i mnoho těch silných. Antonio Banderas mě pobavil, stejně jako Wesley Snipes z narážkama na svůj osobní život. Ještě musím zmínit Harrisona Forda, který je opravdu skvělá náhrada za nenasytného Willise. Sečteno a podtrženo: Není to sice nejlepší díl, ale správného akčního fandu, který má rád osmdesátky tento film musí potěšit. 9/10. ()

Chermy

Smutný pohled na bolestivý odchod našich hrdinů...o to smutnější, když je vidět, že na to stále mají. Fyzička, charisma... ale on jim tu šanci prostě nikdo nedá! První díl šlo ještě bez potíží brát vážně.....tedy jako pořádný akční nášup. Dvojka byla místy přepálená, ale vcelku zábavná.....už se ale hodně klesalo do béčkových vod....a tady se v nich přímo brodí.... Přitom: jeden talentovaný režisér, přiměřený rozpočet, choreograf a jenom trochu práce na scénáři.....byl by to býval byl skvělý film. Byl by to úplně jiný film :) ()

JohnCZ

Po skvělé a hodně zábavné dvojce pád dolů. Třetí Expendables jsou pouze již jen nenáročným akčňákem, postrádají dobrý scénář a obsahují minimum odkazů, díky čemuž na mě působí nevyužitě - obzvlášť s takovým obsazením. Skvělej Banderas a Schwarzeneggerovo tradiční "Get to the choppa!" je prostě málo. Akce je solidní, svižná, ale nižší rating a tudíž i absence krve je znát. Navíc, vizuál dost pokulhává, místy jsem měl pocit, jako kdybych sledoval videofilm, z efektů někdy ta lacinost vyloženě čišela. Na druhou stranu Mel Gibson ztvárnil dost charismatického záporáka. ()

joehot

Ej, Postradatelní doopravdy začínají být postradatelnými. Hravost a lehkost prvního dílu už je v konečníku. Ze strany stabilních herců série to přestává být vychutnané, jako by si svou účast už tolik neužívali - v o to větším kontrastu jsou nové postavy, jejichž představitelé jsou jediným svěžím dechem filmu - Gibson válí, Banderas je sympaťák a Harrison Ford si zatrénoval na Hana Sola. Ti ostatní? Spíš zatuchlý prd. Navíc s nedostatkem prostoru, kvůli zcela zbytečné linii s mladou generací. Hledat v Expendables příběh je samozřejmě kokotina, ale copak bychom nemohli dostat alespoň tučnou akci a pořádné hlášky? Kromě pár standardních narážek na životy herců (osvobozování Snypesova "Doca" z vězení, svůj pobyt zde odůvodňuje daňovými úniky) dostanete jen cheesy hlášky typu: "Chlapi," nebo ještě hůř: "Já jsem Haag." Akce rovněž bez nápadů, dokonce nedojde ani na pořádný přesdržkování. Proč Jet Li jen střílí? Já chci kurva kungfu! Rovněž Statham je zoufale nevyužitý - a přitom to byl on, kdo podle mě táhl předchozí díly. Ovšem stejně tak filmu chybí i ta šťavnatá brutalita jedničky (třeba legendární kosení nepřátel megakvérem v úzké chodbě) a PG-13 rating je prostě kravina. Tohle je film pro nás starochy, ne? Dostal Arnold scénář ke správnému filmu? A třicátej osmej detail na Slyovu křivou držku ničemu taky nepomáhá. ()

corpsy

Zmena tónu filmu jasná. Prečo? Aby sa aj maloletý divák mohol pobaviť na strastiach partie akčných starochov ( píšem to v tom najlepšom zmysle slova ). Opäť sa pýtam, prečo? Resp. načo? EXPENDABLES boli na počiatku výtvorom pre fanúšikov žánru, ktorý v 80. a 90. rokoch prežíval svoje najlepšie roky a práve tí fanúšikovia tvorili základ diváctva, ktorý sa na film vydali. Vidieť svoje idoly v plnej poľnej a ešte k tomu pokope. Časť tretia, akoby na nich ( úmyselne ) zabúdala a otočila sa o 180 stupňov ku divákom ( dnešná degenerovaná internetová generácia ), ktorí si o obstarožných hrdinoch pomyslia maximálne jedno - TRÁPNY. Tak načo im dávať niečo, čo aj tak nepríjmu. Prosím, aby v ďalšom pokračovaní tvorcovia svoje chyby napravili, uvedomili si pre koho vlastne táto séria vznikla ( a nieje nás málo ) a dali nám opäť ten brutálny ( aj v doslovnom zmysle slova ) akčný nášup ako minule. ()

Zeebonk

Abych byl upřímný, tak jediná věc, která mě na nových Expendables mile překvapila, byl fakt, že hlavní hrdinové v baru usrkávají náš budějcký opus magnum mezi jihočeskými pivsony. Abych byl ještě upřímnější, tak mě tenkrát před pěti lety u čtvrtého Ramba přepadla masivní krvelačná erekce a já nabyl mylného přesvědčení, že se v kategorii hloupých krvavých akčních béček blýská na lepší časy. Potom přišlo první Expendables, které se krčilo hluboko pod nasazenou laťkou, má chlebárna však nevydala ani pšouk. Nedávno si to do našich kin přicválala dvojka, kde se jediným zdrojem filmové blažky staly pixely. No nenasralo vás to? Naštěstí kolem sebe ty svraštělé postradatelné prdele prskaly kůlové hlášky nebo co. Čímž se konečně dostávám k důvodu všeho tohoto plýtvání prostorem a zbytečného hovnaření nad rozlitým mlíkem - tenhle film je mrdka. Pánové od výroby si nasrali do gatí z vidiny dospělé zábavy a raiting vykastrovali na nehorázný PG-13. Tah hodný přizdisráčských korporátních pičusů, kteří zoufale míjí poetiku 80s-90s béček. Ale nenechte se zmýlit, mimo absence krve je to pořád hnusná, sterilní, křečovitá a debilní kundovina za pár šupů, kterou bych si nevystlal ani srací kout. ()

Marek1991

Do filmu v podstate dnes už vedia nacápať najlepší filmári kadečo a aj tak mnohé z filmov preplnených akciou nedosahujú čara mnohých jednoduchých diel. Americkí filmári sa snažia, presnosť, megalomanstvo, známe tváre, ktoré by starší divák chcel vidieť pospolu, no aj tak mu to nejaký zážitok neurobí a nie kvôli tomu, že by už takmer všetko zažil, ale staré tváre ho nevedia prekvapiť a posunúť si svoju latku, lebo iným zas spĺňajú očakávania ohľadom dialógov aké vedú, zvratov aké majú, určitých štýlov jednania, načasovania akcií a preto dej sa v mysli ľuďom stáva po čase chaotický, veľa si z toho nezoberú, lebo niektoré hlboké myšlienky a vtipy zapadajú v neprehľadnosti. Od ďalších vecí sa zas nevedia oprostiť mladší, ktorí boli práveže vychovaní na mnohých chybách, ktoré možno už tí starší prekonali, no zas sa to brzdí na niečom a tak napríklad postava, ktorú tu mal Lutz mi nerobila dobre. Od druhej časti podľa mňa mierny pokrok v príbehu, no zároveň som sa v mnohom cítil ako keby som mal déjà vu, nové prvky akoby v globále chýbali. Banderasova postava podľa mňa v pohode, no Stallone, Statham, Schwarzenegger, Ford, Gibson, Lundgren, Snipes podľa mňa priemerní, takí Li akoby tam ani nebol a z tých mladých spomínať pri tých postavách čo dostali niekoho len ťažko. Momentálne to beriem ako taký všedný akčný film, no časom ktovie, možno to u mňa ešte klesne, lebo záver ma dosť sklamal. ()

stiw

Příběhová pointa je, s menšími obměnami, stejná jako ve dvojce s tím, že dvojka byla 100x lepší. Zachránit kamaráda, přestřelka, seznámení s padouchem, dopadnutí padoucha. Osobně bych s tím ani neměl problém, jelikož jsem se občas koukal i na Kobru 11, ale Sly by mohl vsadit na víc, než jen na jména herců. Počítačové efekty také nestojí za řeč - pro mě asi nejhorší byla helikoptérová honička a celkově asi i výbuchy. Připadá mi, že se snažili ušetřit, jelikož z předchozích dílů mají už slušný zázemí fanoušků, tak čím víc ušetří, tím větší tržby budou mít. Škoda, že Harrison Ford nedostal nějakou pořádnou roli, než jen jakousi podružnou po Churchovi (Bruce Willis). Vtipy a hlášky... Hmm... Raději nic. Poslední věc, která mě napadá, že to udělali úmyslně, aby příště přišli s něčím, co nám všem zase vyrazí dech. ()

ConanVJ

Expendables 3 jsou o dost temnější než předchozí díly, i když se zde hláškuje jak o život, tak je to hlavně díky Melu Gibsnovi, co by hlavnímu záporákovi, který zde má největší prostor ze všech dosavadních záporáků. Nenávist ke Slymu je zde cítit a je jen škoda, že není konec o něco víc delší. I do třetího dílu se dostali noví akční veteráni, kteří zde mají solidní prostor a starají se nejen o akci, ale i skvělé vtipné hlášky (hlavně Banderas byl v tomto směru luxusní). Mladí mi zde vůbec nevadili. Co trochu zklamalo bylo to, že si člověk nemohl v kině vychutnat Rkovou verzi, ale to aspoň částečně vynahradí Blue-Ray verze. Akční scény jsou opět parádní, i když jich je asi ve dvojce víc. Konec je ale našlápnutej jako předchozí díly a je na co se koukat. 100% :) ()

Lama.Lama

Mel Gibson je naprostý scene stealer! Co se zbytku týče - od staré party jsem dostala to, co jsem očekávala, nová parta nebyla tak trapná, jak jsem předpokládala. Jen je vždycky hrozně vtipný, když se takovýmu typu akčňáku, jako je tenhle, snaží někdo vepsat "hloubku". ()

Marsik

Ano, přiznávám, že Expendables 3 jsou pro mě zklamáním. Na jednu stranu jsem v předchozích dílech (zejména ve dvojce) dostal super akční nářez, takže jsem hodně namlsanej a chápu, že předčít dvojku je nesmírně těžké. Na druhou stranu jsem to i tak nějak čekal. Zaprvé 67% na kontě a od uvedení do kin se snímek pořád pohyboval pouze v modrých barvách. Zadruhé režisér Hughes je nováček, bažant, fish, atd. Co on má za sebou, vybaví se vám jediný jeho celovečerák? No a šup...režíruje nám tu nejočekávanější akční film roku s těmi TOP akčními herci. Nechápu... No a co se samotného filmu týče, tak "mladí" Expendables byli totální nezajímaví blbečci a scéna jak vyhazovačka sbije x chlápků na diskotéce, to bylo fakt moc. Stará parta to celkem obstojně uhrála, ale zde vychvalovaný Banderas mě moc nebavil. Mám silné nutkání dát 3 hvězdičky, ale opravdu pouze z úcty ke všem velikánům dávám těsné 4. 70% ()

PauloZ

V rámci třetího pokračování velmi v pohodě. Jen škoda té zbytečné snahy při hledání nového a mladého Ex týmu, protože co si budem, nikdo nechce vidět mladé a neznámé herce, kteří jsou každému šumák. Expendables jsou o starých pardech a nevěřím, že budou někdy fungovat bez nich. Takže z toho námětového hlediska, i když chápu snahu posunout to celé dál, to není tak super cool. Akce je ale parádní, režie zatím asi nejlepší a nové postavy Snipes, Ford a hlavně skvělý Banderas s Gibsonem, mě náramně bavili. Užil jsem si to nad míru, ale oproti předchozím dílům to pravda trošku strádá a to hlavně v prostřední části, která je o těch mladých. Ty postavy jsou bez charakteru a prostě to neutáhnou. Finiš je ale velký. 4* ()

Kryton

Nejslabší Expendables z celé série. Prvních 20 a posledních 20 minut jsou zcela jiné filmy než zbytek filmu.....více napíšu po dalším promítání. ()

FFilipCZ

Tak jsem se zas po dlouhé době vydal do kina (díky SSheldonCZ, že mě vytáhl z doupěte). Staré dobré EX jádro funguje, nové tváře tomu opět přidaly na šťávě. Každopádně velký klobouček dolů Antoniovi, který tuhle zpočátku béčkově vyhlížející akční jízdu proměnil v nezapomenutelný zážitek. ()

spaceboyCZ

Vtipu ubylo a to pozehnane, zato pribylo vice akce..skoda toho, myslim si, ze Expendables prave tezili vzdy z toho, ze si ze sebe delali legraci..v tomto dile tihu tohoto ukolu nese jen a pouze Antonio Banderas, ostatni se vezou, coz je obrovska skoda..pevne verim, ze ctyrky se uz nedockame.. ()

baribal

I když bych v mnoha ohledech rád šel s hodnocením až na dno, tak nepůjdu, protože toho dna se v příštích dílech určitě dočkáme. Série jde s kvalitou od desíti k pěti a ted se z Expandables stal konečně postradatelný film. Tohle poplácávání po ramenou a vzpomínání na starý dobrý časy (viz menší připomenutí Snipesova Simona Phoenixe z Demolition Mana) mě prostě nebaví. To samé přiteplené plácání si pěstičkama mezi Stelounem a Stathamem. Vtipu je tu pomálu, vzpomenu si akorát na džouk s počítačem na ruce aDolpha Lundgrena a to je sakra málo. Akce je tu naopak až moc a je místy neskutečně hloupá a naivní. Takže za dva roky se sejdeme v odpadu! nebo na krchově. ()

maddy

Deletables. Ten Mel Gibson ani netušil akú mal pravdu ...na začiatku komentára opäť pripomínam, tak ako pri predošlom filme (alebo to bolo ešte pri tom úplne prvom?!), že éra týchto hviezd b-éčkových akčňákov z 80./90. rokov ma minula, čiže nostalgia pri Expendables u mňa nezaberá. Napriek tomu sa mi prvý film v réžii Stalloneho páčil, ten druhý bol už neskutočne zdĺhavý a nudný. Tam kde však boli druhí Expendables nudní, avšak veľkolepí, sú tí tretí síce zábavní, ale neskutočne lacní. Tie super-drahé-a-moderné bulharské kulisy kričali doslovne z každého záberu a tretí Expendables na mňa čoraz viac pôsobili ako lacné B-éčka, až C-éčka smerujúce direct-to-video, ktoré dnes točí väčšina týchto zostarnutých akčných hviezd a len omylom zablúdili do kín. Oldschoolovosť je fajn, lacnosť už nie a tretí Expendables už bohužiaľ nie sú cool, ani oldschool. Avšak prekvapivo, napriek tejto výčitke, má film veľmi slušné tempo, nenudí ani na sekundu (na rozdiel od rozvláčnej dvojky), akcie je slušné množstvo a v podstate neustále baví a aj to záverečné akčné inferno je poriadne našlápnuté. Len keby... len keby sa to celé neodohrávalo na bulharskom smetisku a v bulharskej obdobe Luníku IX., pretože takéto otrasné kulisy som v kino-filme nevidel snáď od ani neviem kedy. Inak je celý film opäť slušnou prehliadkou starých a tento krát aj nových hrdinov, pri ktorom nie je potrebné riešiť príbeh a ide sa priamočiaro, ale efektne za cieľom. Verbuje sa akčná omladina, ktorá je mne teda absolútne neznáma, ale k starému tímu zapadne a našťastie ho nijako nezatieňuje, aj keď je toto povolanie mladších hrdinov do filmu absolútne zbytočné. Všetci zúčastnení (tí zo starej školy) si úlohy zase raz neuveriteľne užívajú a ich neraz až sebazhadzujúce/sebareflektujúce vtípky fungujú v plnej miere. Wesleyho Snipesa som síce nikdy nemal rád, ale tú tá jeho radosť z účinkovania sršala z každého záberu a jeho odľačnené podanie som si užíval s ním, Mel Gibson je správne protivný záporák, ale najviac ma potešil nezastaviteľný Antonio Banderas, ktorý si postavu dokonale upravil na telo a pochopil, že túto sériu už dnes nebude nikto brať vážne a jediná cesta je cesta humorom. Naštvalo akurát zbytočné obsadzovanie niektorých starších hrdinov len kvôli tomu, aby bolo vo filme čo najviac akčných hviezd, aj keď tu nemajú žiadne opodstatnenie (Bruce Willis v predošlom filme bolo ešte trefné cameo, ale vynútený príchod Jeta Liho na scénu v závere tohto tretieho filmu a jeho dialóg o jednej vete je len zúfalosťou). Finálny súboj Stallone VS Gibson už je skôr realizovaný z povinnosti a oproti predošlým minútam mu chýba poriadna (resp. akákoľvek) choreografia, pokiaľ nepočítam jednu skrčenú otočku Gibsona, ale že si títo dnes už šesťdesiatnici nakopú zadky v štýle Raidu, nebodaj Matrixu sa snáď ani čakať nedalo. Vo výsledku som sa teda bavil o niečo viac ako u dvojky, na prvých Expendables však trojka nemá, avšak stále sa jedná o fajn akčnú-komediálnu jednohubku. Lenže opäť, keby sa to len celé neodohrávalo v tých najlacnejších, najšpinavších, najodpornejších kulisách v Bulharsku, ktoré to celé zrážajú o niekoľko levelov nižšie, navyše s otrasne digitálnymi výbuchmi a trápnou CGI naháňačkou vrtuľníkov v závere, ktorej sa snáď musí smiať aj digitálny Terminátor spred tridsiatich rokov. Nič som od toho nečakal a nakoniec som sa bavil veľmi b-éčkovo slušne, ale pokiaľ chce séria takto upadať s každou pribúdajúcou časťou, tak je najvyšší čas ju ukončiť. Chápem, že Stallone sa snaží šetriť kde sa dá, lebo 100 miliónov mu na niečo podobné v dnešnej dobe už žiadne štúdio nedá, ale nechcem si ani predstaviť, kde sa budú po tomto odohrávať štvrtý Expendables? To ich v tom prípade môžu skutočne premenovať na Deletables a prísť natočiť do Oščadnice na Slovensko. Alebo ich radšej už vydať len na DVD/Blu-Ray/On-Demand, lebo v kine budú pôsobiť za pár rokov o to smiešnejšie oproti inej letnej konkurencii. Ono je v podstate celkom smiešne aj to, že kolegovia z Indonézie (áno, klaniam sa pred tebou Raid 2: Berandal!) dnes dokážu predviesť o niekoľko desiatok (až stoviek) úrovni prepracovanejší akčňák ako tieto niekdajšie akčné ikony. Chápem, nejde to úplne porovnávať, ale aj tak. CELKOVO: 3* (6/10) () (méně) (více)

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy