Reklama

Reklama

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím a dokonce i před vlastní ženou (Keira Knightley) úspěšně tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože jeho přítomnost v ruské metropoli není vítaná a jeho původně přátelský průvodce mu to dá dost jasně najevo tím, že se ho pokusí zlikvidovat. První kolo Jack přežije a postoupí do druhého – k setkání s oligarchou Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh), který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou. Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy ženy, která se impulzivně rozhodla manžela na moskevské služebce překvapit. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou. (CinemArt)

(více)

Videa (16)

Trailer 1

Recenze (497)

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Ke shlédnutí tohoto filmu jsem se dlouhou dobu odhodlávala. Na jednu stranu jsem se těšila na Keiru a Liverpool, ale mé oblíbené město se tam bohužel jen mihlo ve zběsilé honičce a v "přestrojení" za Rusko. U Keiry je pochopitelné, že se zřejmě snaží vymanit ze škatulky korzetové královny, ale do akčního béčka se tedy opravdu nehodí. Celý Jack Ryan je vesměs vcelku o ničem - hrozná nuda, nic nového, zajímavé snad jen scény Branagh-Keira (a ty byly, pokud se nemýlím, dvě). Jednoduše je to takové, jaké jsem to očekávala. K příznivcům těchto hloupoučkých a dokola se opakujících, ničím nevybočujících akčních krimi, kde jde jen o záchranu světa, přítelkyně a hlavně o efektivní honičku a střílečku se opravdu nikdy nepřidám. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Asi takhle..."Jack Ryan: V utajení" je film, který si přímo říká o tři hvězdičky. Je relativně tuctový, nijak výrazně nevybočuje ani po dějové, ani po akční stránce, a typuji, že brzy upadne v zapomnění. Na druhou stranu musím říct, že mi neskutečně sedlo herecké obsazení (Pine je sympatický hezounek, Knightley vnáší trochu té každodenní otravnosti, Costner nám ztaťkovatěl do snesitelné podoby, Branagh opět válí - viz. dál) a akční scény, které sice - jak už jsem ostatně řekla - nepřinášejí nic nového, ale o to lépe jsou provedené (zrecyklované) a do vkusu a nálady se mi trefily téměř na 100%. Kombinace ruské (chvílemi tak trochu "Noční/Denní hlídka"), francouzské (chvílemi tak trochu "96 hodin") a britské (chvílemi tak trochu "Skyfall") kamery byla jako druhé Vánoce a jakkoli byl film patriotistický (vzhledem k tomu, že to točí Brit, to beru jako lehkou Americkou provokaci) a blbý (neznám ani agenty, ani počítačové odborníky, ani finanční analytiky, ale i tak jsem poznala, že jsou některé věci opravdu sci-fi), technická stránka to hravě vyvážila. Na závěr chci vyzdvihnout mnohými uživateli kritizovaného Kennetha Branagha, protože jeho záporák byl opět parádní - inteligentní, slizký, krásně bezcitný a měl styl. Jděte se bodnout, Amíci, Britští badasses vládnou světu!:-) P.S: V návaznosti na stále se snižující procentuální hodnocení snímku mám chuť přidat hvězdu, ve skutečnosti je to ale tak na ty tři.;-) ()

Reklama

liskam 

všechny recenze uživatele

Problém tohohle filmu je v tom, že je to prostě JEN kvalitní béčko, bohužel ale obsazené ačkovými herci. (Přitom by stačilo povolat Costnera a k němu nějaké ty neznámé nové tváře, třeba ty mladé budulínky z Ex 3. tam totiž byli úplně zbyteční.) Takže vlastně hned z kraje čekáme nějakou tu "Skrytou Identitu střiženou Mission Impossible" podle toho obsazení. Místo toho se nám dostává volné pokračování "Jasného nebezpečí" z roku 1994. Přezto jsem se u filmu nenudil, měl solidní spád a film nikde nevázl. Za mě 73% a 4 slunce. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Tři a půl hvězdičky, protože nadprůměrný Jack Ryan je, ačkoliv ne bůhvíjak. Je to vlastně stará bondovka. V novém kabátě. A bez Jamese Bonda. To, že se tváří tak obyčejně, všedně a neoriginálně a že se v něm nestane příliš překvapivého, může být pro někoho plus stejně jako pro jiného minus. Mně osobně nejvíce pila krev (další) bomba, která měla opět onen nutný časovač s digitálním displejem... To už je takové klišé, že se nemůžu nezasmát, kdykoliv ho vidím (obzvlášť při vzpomínce na výtečné Nejhorší obavy). Nezpochybnitelná je ovšem Branaghova pečlivá režie a výborná Doylova hudba, herecké výkony a také dialogové scény, které jsou snad zajímavější než ty akční (ne že by rvačka v bytě nebyla parádní). ()

sarkas21 

všechny recenze uživatele

Jack Ryan: V utajení je takový celkem nesmělý pokus o nastartování nové série ve stylu Jasona Bourna, leč na Bourna ještě celkem dost ztrácí... Nejde o úplný propadák, ale v několika fázích film ztrácí dech a scénář mu často moc nepomáhá, nicméně koukat se na to rozhodně dalo a když to člověk vezme jako popcornovku na vypnutí mozku, tak to celkem i funguje. ()

Galerie (248)

Zajímavosti (28)

  • Kenneth Branagh hrál již britské, německé, australské a americké postavy, nyní si poprvé zahrál ruský charakter. (Jocker94)

Související novinky

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

21.09.2018

Herec Michael B. Jordan (Black Panther, Creed) získal hlavní roli v chystané sérii filmů podle knih Toma Clancyho od studia Paramount. Jordan by tak měl ztvárnit postavu Johna Clarka, a to nejprve ve… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (více)

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)

Reklama

Reklama