Jack Ryan: V utajení

Jack Ryan: V utajení

Jack Ryan: Shadow Recruit

Mysteriózní / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2014, 105 min

Snímek Jack Ryan: V utajení k nám přichází z trochu jiných časů a s poněkud odlišnou poetikou, než jsme dnes v kinech zvyklí. To může být na jedné straně vnímáno jako negativum, protože nepřináší očekávaná žánrová potěšení, a zároveň vyvolává povýšené úsměvy nad naivitou některých situací. Na druhé straně ale můžeme tytéž aspekty kvitovat s nadšením, protože přináší žánrová potěšení navázaná na špionážní dobrodružné filmy ze staré dobré studenoválečné éry, a zároveň si je naivity s tím spojené dobře vědom a dělá si z toho legraci. Více Douglasovy poznámky.(4.5.2014)

Jack Ryan je v úvodu spíš Kapitán Amerika, pak se přesunul do Moskvy, kde si vystřihnul Jacka Bauera, a nakonec skončil zase v New Yorku, aby udělal konkurz na nového Ethana Hunta. Upřímně - všechnu snahu Kennetha Branagha a herců posílá do kytek nedomrlý scénář. Film tak drží nad vodou hlavně kvalitní řemeslná práce.(29.1.2014)

Konkurent J. Bourna a J. Bonda je späť. Nie to nebude ten Jack Ryan z Normandie...Náš Jack Ryan už mal mnoho tvárí. H. Forda, A. Baldwina či B. Affleca. Nová tvár Chrisa Pina, ktorého nie som fandom, ale ani ho nezatracujem, však celkom zapadla a režisér prináša slušný akčný thriller, ktorý zbehne ako voda. Dobré obsadenie poteší, mňa najviac K. Costner a K. Branagh , ktorý film i režíroval. Je zaujímavé ako sa dá prejsť od Shakespeara až k akčným thrillerom...Samozrejme film je občas trochu naivný, po tejto stránke by bolo čo zlepšovať, ale inak som spokojný. Slabšie 4*.70%.(17.8.2014)

Priznávam, že film má značný potenciál rýchlo vyšumieť z hlavy. Ale počas sledovania všetko funguje ako má. Krásna ukážka trileru. Jednoduchá zápletka, rýchly spád, napínavé scény, skvelé obsadenie, predvídateľné finále. Tak ako som vo svojej dobe bavil na "štandardných" filmoch typu VRAŽDA V BIELOM DOME, tak som sa bavil aj teraz. A netvárme sa, že ostatné ryanovky boli lepšie...(4.9.2014)

Slušná špionážna - akčná jazda, ale to je všetko. Harrisovky ma bavili rozhodne viac. Fajn herecké obsadenie, slušná réžia, skvelý Branagh, akcia a tak podobne, ale viac tento film neponúkne. Jack Ryan: Shadow Recruit je ako veľká vlna, ktorá vás na breh dostaví zhruba za sto minút. Bola to fajn jazda, ale nič extra, aby ste sa k nej vracali. 70% - 3*(12.5.2014)

• - Jde o první film série, který není natočen podle knihy. (Hal_Moore)

• - Snímek je určený i divákům, kteří postavu Jacka Ryana neznají. Příběh nevychází oproti dřívějším filmům s Jackem Ryanem z žádné knižní předlohy. (filmsim)

• - Scenár bol pôvodne písaný pre Harrisona Forda, ale ten sa nakoniec ospravedlnil a vyhlásil: „Mám tu postavu strašne rád, ale musím sa posunúť ďalej." (gogo76)