Jack Ryan: V utajení

Jack Ryan: V utajení

Jack Ryan: Shadow Recruit

Mysteriózní / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2014, 105 min

Ta ústřední skoro manželská dvojice chce být stejně duchaplná a opravdová jako ta z MI3, ale nedaří se to. Akce chce být stejně dravá a syrová jako ta z Bourne série, ale není to ono. Branagh si to užíval dobře, to je pravda a Costner jako mentor - jak jinak že ? No a víc k tomuhle veskrze průměrnému thrilleru se střihově neskutečně špatně zvládnutými akčními scénami není co říct.(10.8.2014)

Oldschoolový film, který jako by vypadl z počátku devadesátých let v tom nejlepším slova smyslu. Má to jiný styl než, jakým se točí filmy dnes, ale vůbec to není špatné. Proč to má tak nízké hodnocení? Copak musí mít každý film zběsilé tempo akčních scén a epileptický střih?:( Já se celou dobu dobře bavil a hned mě to vtáhlo do děje...(11.12.2014)

,,BUDETE PRACOVAT V ŘADĚ SOUKROMÝCH BANK NA WALL STREET, KDE VYUŽIJETE SVÉ POZICE K TOMU, ABYSTE ODHALIL DOTOVÁNÍ TERORISTŮ. VAŠI ZAMĚSTNAVATELÉ NEBUDOU VĚDĚT, ŽE DĚLÁTE PRO NÁS. LIDÉ, KTERÉ MILUJETE, JAKBYSMET. BUDE TO OSAMĚLÉ, ALE TAKHLE TO DĚLÁME...“ /// Myslím, že i špionážní film by mohl udržovat svižný tempo a vyvážit množství keců solidní (nebo aspoň nějakou) akcí. Jasně, pokud se zrovna nejedná o závažnej geopolitickej problém, na kterým je všechno postavený… ale zabránit nástupu další hospodářský krize?… nu což, stalo se. I tady je pár solidních okamžiků, ale na většinu si musím vyčkat tu první hoďku, která mě moc (ani ze špiónskýho pohledu) nenadchla. Nadšení z toho, že ,,ruská mise“ nabírá na tempu, trochu kazí zjištění, že ani scénáristicky se nejedná o žádnej zázrak. Navíc ten Chris Pine - bez kosmickýho skafandru, není žádnej charismatickej nadsamec. Takovej skautík s vlastnostma, který mu ani nevěřím. Akce zrychluje, ale i tady jde spíš o kvantitu, než o kvalitu, a přestože to většinou moc neřeším, tak úsměv na mým ksichtu nepředstavuje nadšení. Film nakonec neposílám do naprostýho propadliště dějin, ovšem Branagh by se měl držet Šejkspíra, nebo se aspoň mrknout na toho správnýho agenta Jacka. Reachera. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dílo Toma Clancyho je moje Alfa. A Ω. 2.) Páč tajnejch agentů, co bojujou proti Rusku, není nikdy dost. 3.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(13.5.2014)

Keneth Branagh předvedl absolutně profesionální ruský přízvuk chladnokrevného mafioza a zastínil všechny ostatní snaživce včetně stále šaramantního, ale zde bohužel jen přizvukujícího Kevíka. Zbytek se nijak zvlášť nelišil od ostatních vykradaček Bonda a Bornea, příběh postavený na milionkrát omílané konfliktní zápletce Usa versus Rusko, který jako vždy ve finále vyústí v typický americký heroismus a poplácávání se po zádech s prezidentem. Díky obstojnému tempu a Kennethovým dialogům řadím do solidního krimi-akčního průměru, kde ovšem agenta tentokrát převálcoval padouch, když už ne ve výsledku operace, tak zcela jistě herecky, výrazem i charismatem.(11.5.2014)

Konkurent J. Bourna a J. Bonda je späť. Nie to nebude ten Jack Ryan z Normandie...Náš Jack Ryan už mal mnoho tvárí. H. Forda, A. Baldwina či B. Affleca. Nová tvár Chrisa Pina, ktorého nie som fandom, ale ani ho nezatracujem, však celkom zapadla a režisér prináša slušný akčný thriller, ktorý zbehne ako voda. Dobré obsadenie poteší, mňa najviac K. Costner a K. Branagh , ktorý film i režíroval. Je zaujímavé ako sa dá prejsť od Shakespeara až k akčným thrillerom...Samozrejme film je občas trochu naivný, po tejto stránke by bolo čo zlepšovať, ale inak som spokojný. Slabšie 4*.70%.(17.8.2014)

• - Kenneth Branagh hrál již britské, německé, australské a americké postavy, nyní si poprvé zahrál ruský charakter. (Jocker94)

• - Snímka, o ktorej sa vo filme bavilo ústredné duo a ktorú premietali v kine, je čiernobiely americký thriller Sorry, Wrong Number (1948). (MikaelSVK)

• - Během bojové sekvence si Chris Pine způsobil zranění v podobě zlomeného prstu. (rafix)