poster

Jack Ryan: V utajení

 • USA

  Jack Ryan: Shadow Recruit

 • Rusko

  Джек Райан: Теория хаоса

 • Rusko

  Jack Ryan: Teorija chaosa

 • Slovensko

  Jack Ryan: V utajení

 • Velká Británie

  Jack Ryan: Shadow Recruit

Mysteriózní / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2014, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bluntman
  ****

  Agentským franšízám se s výjimkou jediné daří velmi dobře. "Bondovky" patří mezi jedny z nejdelších vůbec (pokud ne tu vůbec nejdelší), "huntovkám" vychází spoléhání se na hvězdný status protagonisty a odlišné pojetí každého dílu díky oslovení jiného režiséra, "bournovky" zase svými pokračováními dokáží nastolit trend, který napodobují, anebo se vůči němu vymezují druzí. Onou výjimkou jsou právě "ryanovky", které lze definovat pouze jejich odlišením od výše zmíněných, což dělám v BD recenzi Jack Ryan: V utajení.(16.6.2014)

 • novoten
  ***

  Je až škoda množství vynaložené snahy k tomu, aby Jack vypadal podobně jako jeho žánroví příbuzní. V kontaktních soubojích jako Jason Bourne, v padouchových plánech jako James Bond a v osobním zakomponování partnerky pak jako Ethan Hunt. Jenže když se tyhle tři díly sečtou, zůstane sice příjemně staromilská špionská jízda, která nemá problém stát na vlastních nohách, ale vlastní tvář nezíská ani na chvíli. A to je neštěstí o to větší, že Pine v rolích tápajících hrdinů pořád boduje naplno.(12.2.2019)

 • sarkas21
  ****

  Jack Ryan: V utajení je takový celkem nesmělý pokus o nastartování nové série ve stylu Jasona Bourna, leč na Bourna ještě celkem dost ztrácí... Nejde o úplný propadák, ale v několika fázích film ztrácí dech a scénář mu často moc nepomáhá, nicméně koukat se na to rozhodně dalo a když to člověk vezme jako popcornovku na vypnutí mozku, tak to celkem i funguje.(28.6.2014)

 • nunka
  ***

  Poslanie Jacka Ryana je isté. Musí zachrániť svet a tí, ktorý už Jacka poznajú, vedia ako celá akcia skončí. Keď odložím nostalgiu bokom, napätie a akcia priemerné a scenár akoby vytrhnutý z MacGyvera. Po stránke réžijnej taká stará škola, ktorá filmu neublížila, ale scenáristické lapsusy skrátka celú situáciu len zhoršili.(29.8.2014)

 • lillien
  ***

  Keneth Branagh předvedl absolutně profesionální ruský přízvuk chladnokrevného mafioza a zastínil všechny ostatní snaživce včetně stále šaramantního, ale zde bohužel jen přizvukujícího Kevíka. Zbytek se nijak zvlášť nelišil od ostatních vykradaček Bonda a Bornea, příběh postavený na milionkrát omílané konfliktní zápletce Usa versus Rusko, který jako vždy ve finále vyústí v typický americký heroismus a poplácávání se po zádech s prezidentem. Díky obstojnému tempu a Kennethovým dialogům řadím do solidního krimi-akčního průměru, kde ovšem agenta tentokrát převálcoval padouch, když už ne ve výsledku operace, tak zcela jistě herecky, výrazem i charismatem.(11.5.2014)

 • - Když se novináři ptali hlavního představitele (Chris Pine) na možnost pokračování, odpověděl: "Ne. Nemyslím si, že film vydělal dost peněz, aby se natáčelo pokračování. Toho hluboce lituji. Jack Ryan je skvělá značka a já doufám, že dostane pátý život, i kdybych nemohl být jeho součástí. Miluji špionážní filmy." (Hal_Moore)

 • - Název filmu se objeví až v 11. minutě. (necisty)

 • - 80 % filmu se točilo na film (celuloid), zbylých dvacet zaznamenal digitál. (filmsim)