Reklama

Reklama

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím a dokonce i před vlastní ženou (Keira Knightley) úspěšně tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože jeho přítomnost v ruské metropoli není vítaná a jeho původně přátelský průvodce mu to dá dost jasně najevo tím, že se ho pokusí zlikvidovat. První kolo Jack přežije a postoupí do druhého – k setkání s oligarchou Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh), který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou. Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy ženy, která se impulzivně rozhodla manžela na moskevské služebce překvapit. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou. (CinemArt)

(více)

Videa (16)

Trailer 1

Recenze (496)

Bigrambo 

všechny recenze uživatele

Tento rádoby akční špionážní snímek drží nad vodou pouze Kenneth Branagh. Ale bohužel jen před kamerou (kde předvádí skvělý ruský přízvuk), skoro jakoby zapomněl, že má smlouvu také jako režisér. Ve filmu je celá řada vtipných momentů, které ale rozhodně nebyly tvůrčím záměrem – film se totiž bere místy až příliš vážně, skoro jako bychom se vrátili to tužších časů studené války… ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"A LIGHT BULB WILL GO INTO HER MOUTH BECAUSE IN LUBYANKA AND LEFORTOVO PRISONS, WE DISCOVERED IN TORTURE THAT VACUUM GLASS EXPLOSION INSIDE MOUTH CAUSES DAMAGE TO SOFT TISSUE, TO ENAMEL, TO BONE, AND TO LUNGS, ALSO. IT'S QUITE A BIT OF, WHAT DO YOU SAY, HAVOC FOR FORTY WATTS, HMMM?" ()

Reklama

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Ke shlédnutí tohoto filmu jsem se dlouhou dobu odhodlávala. Na jednu stranu jsem se těšila na Keiru a Liverpool, ale mé oblíbené město se tam bohužel jen mihlo ve zběsilé honičce a v "přestrojení" za Rusko. U Keiry je pochopitelné, že se zřejmě snaží vymanit ze škatulky korzetové královny, ale do akčního béčka se tedy opravdu nehodí. Celý Jack Ryan je vesměs vcelku o ničem - hrozná nuda, nic nového, zajímavé snad jen scény Branagh-Keira (a ty byly, pokud se nemýlím, dvě). Jednoduše je to takové, jaké jsem to očekávala. K příznivcům těchto hloupoučkých a dokola se opakujících, ničím nevybočujících akčních krimi, kde jde jen o záchranu světa, přítelkyně a hlavně o efektivní honičku a střílečku se opravdu nikdy nepřidám. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Nečakane priemerné. Réžia sústredená, miestami fajn atmosféra, ale to je všetko. Herci na pol plynu, scenár bez jediného prekvapivého zvratu, akcia bez nápadu a lokality skoro všedné. Napätie som nepostrehol. Navyše ku koncu začnú pribúdať WTF momenty typu žiarovka a bitka v dodávke. Veľká škoda. 5/10 ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

V utajení měl nespíše zůstat rovnou celý film. Nevzpomínám si z poslední doby na zbytečnější snímek, který by brázdil v tomhle roce kina. Postavy jsou poměrně bez chuti a slovo průměr by se dalo vyslovit prakticky na každou filmovou položku. Film neobsahuje ani jednu strhující scénu a při závěrečném bombovém zúčtování má divák stejně dopředu jasno že to celé dobře dopadne. Rovněž mě přišlo, že místy chyběly nějaké pojítka mezi scénami. Kenneth Branagh není špatný režisér, ale akční žánr určitě mu určitě nesedí. 50% ()

Galerie (248)

Zajímavosti (28)

  • Název filmu se objeví až v 11. minutě. (necisty)

Související novinky

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

21.09.2018

Herec Michael B. Jordan (Black Panther, Creed) získal hlavní roli v chystané sérii filmů podle knih Toma Clancyho od studia Paramount. Jordan by tak měl ztvárnit postavu Johna Clarka, a to nejprve ve… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (více)

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)

Reklama

Reklama