Jack Ryan: V utajení

Jack Ryan: V utajení

Jack Ryan: Shadow Recruit

Mysteriózní / Akční / Thriller

USA / Rusko, 2014, 105 min

Nový Ryan dělá čest thrillerům z doby před dvaceti lety. Což samozřejmě může být pro dnešního diváka těžké sousto. Branagh si připravil pro zničení Ameriky poměrně netradiční cestu, která sice dává smysl, ale ty co nemají doktorát z ekonomiky to nebude zajímat. Možná je škoda poměrně obyčejné akce, která na konkurenci prostě nemá, ale vše vynahrazují velká krásná kukadla Keiry Knightley. Costner si užívá svůj comeback, Pine jako Ryan hodně v pohodě. Vyjukanou i hrdinnou polohu zvládá s přehledem.(11.5.2014)

Je to neuvěřitelný, ale nejvíc to překvapivě tahají zamilovaný kukuče a jednoduše nádherný očiska Keiry Knightley. Chris Pine se kirkovské nálepky nezbavuje snadno, zvlášť když jde o rádoby ultramoderní bourneovský "akčňák" plný zákeřné výpočetní techniky. Branaghova sinusoida splňena: po skvělém Thorovi tu máme další, snadno postradatelný snímek. Zatím nejnevýraznější a bohužel trestuhodně nejzbytečnější (Jack Ryan!!) film roku - ano, vím, že je teprve leden.(27.1.2014)

Ten, kdo miluje oldschoolové přímočaré akčňáky, ten si přijde na své, ale mě zkrátka tahle storka nenadchla. Branagh, Knightleyová i Costner jsou ve filmu hodně fajn a bavilo mě je sledovat, ale sebesympatičtější herci nespasí příběhovou vyprázdněnost. Po nechtěně vtipném úvodu, kde se Jack Ryan přidá k US Army kvůli 11. září a následně v Afghánistánu vytáhne z havarovaného vrtulníku své kolegy (to vše se zlomenými obratli), příběh najde své tempo, ale ani jednou se nedostaví scéna, kterou jsme neviděli někde jinde. Má tohle sir Kenneth Branagh zapotřebí?(29.1.2014)

Snímek Jack Ryan: V utajení k nám přichází z trochu jiných časů a s poněkud odlišnou poetikou, než jsme dnes v kinech zvyklí. To může být na jedné straně vnímáno jako negativum, protože nepřináší očekávaná žánrová potěšení, a zároveň vyvolává povýšené úsměvy nad naivitou některých situací. Na druhé straně ale můžeme tytéž aspekty kvitovat s nadšením, protože přináší žánrová potěšení navázaná na špionážní dobrodružné filmy ze staré dobré studenoválečné éry, a zároveň si je naivity s tím spojené dobře vědom a dělá si z toho legraci. Více Douglasovy poznámky.(4.5.2014)

• Wacoslav1

No typičowoe! To jsem si teda pěkně naběhnul. Takže v první řadě bych chtěl poděkovat za CSFD projekci, která mi ušetřila peníze flustraci a zachránila minimálně jednu sedačku v mém oblíbeném kině od prokopnutí a následné výtržnosti u obsluhy kina kde bych se agresivně dožadoval vrácení vstupného. Chtěl jsem na to totiž jít normálně za peníze a to bych byl teprve nasranej. Takhle jsem šel zadarmo a díky bohu za ty dary. Nevěděl jsem přesně co od toho čekat, ale určitě jsem nečekal až takový peklo. Můžu hrdě prohlásit, že tu máme prvního aspiranta na průjem roku a, že čekání na první letošní zasloužený odpad netrvalo moc dlouho. Celej film je jeden velkej hereckej a režisérskej fail jo a že to dělal nějaký Branagh? Branagh?? Kdo to je??? Neznám a mám ho úplně v píči. Toho zná a velebí jenom uživatel manofire a rodiče Branagha. Jo pozor on hrál Hamleta nebo nějakýho podobnýho žebráka... Jo aha, ale na to já zvysoka seru. Tohle každopádně nezvládnul. Ve svý roli je k smíchu a jako režisér rovněž nula bodů. Film je děsně nudnej, sterilní, nezáživnej akce je minimum a když už tu nějaká je, tak je šíleně nasnímaná. No prostě peklo jinak mi to taky přišlo jako jakási filozofická vykrádačka bondovek či co. Nevím jak jinak to říct, ale každopádně všechno co je v tomhle filmu jsem viděl někde jinde v o dost lepším provedení. Hlavní hrdina pak snad ani nestojí za okomentování Chris Pine mi doteď až tolik nevadil třeba ve Star Treku byl v poho, ale na roli akčního hrdiny je opravdu velmi špatnou volbou a jenom potvrdil svoje zařazení do generace mladých totálně neschopných a neakčních nepoužitelných dřeváků jako např ještě Lutz, Tatum nebo Liam Hemsworth. Každopádně takhle mizernej strnulej zoufalej výkon jakej tady podal to jsem fakt hodně dlouho neviděl. A tak asi jediný kdo si drží aspoň nějakou úroveň je Costner, ale bohužel to sám fakt nevytrhne. Všechno ostatní je totiž maximálně špatně. Známou zásadní otázku blít či neblít jsem během filmu řešil několikrát kdy jsem měl opravdu nepříjemný pocity v těch místech kde mám žaludek. Několikrát nastala i situace kdy jsem měl opravdu chuť se zvednout a odejít z kina a to už se mi opravdu nestalo ani nepamatuji. Nakonec jsem to vydržel až do konce který byl pro mě vysvobozením. Takže děkuji ještě raz a už nikdy víc.5%(30.1.2014)

• - Jde o první film série, který není natočen podle knihy. (Hal_Moore)

• - Původní scénář napsal Adam Cozad pod názvem "Dubai". Mělo se jednat o akční film s Ericem Banou v hlavní roli. Studio Paramount později požádalo Cozada, aby změnil původní námět a změnil hlavního hrdinu na Jacka Ryana. (Dr Lizal)

• - Scenár bol pôvodne písaný pre Harrisona Forda, ale ten sa nakoniec ospravedlnil a vyhlásil: „Mám tu postavu strašne rád, ale musím sa posunúť ďalej." (gogo76)