Jack Ryan: V utajení

• USA Jack Ryan: Shadow Recruit (více)

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím a dokonce i před vlastní ženou (Keira Knightley) úspěšně tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože jeho přítomnost v ruské metropoli není vítaná a jeho původně přátelský průvodce mu to dá dost jasně najevo tím, že se ho pokusí zlikvidovat. První kolo Jack přežije a postoupí do druhého – k setkání s oligarchou Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh), který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou. Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy ženy, která se impulzivně rozhodla manžela na moskevské služebce překvapit. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou. (Cinemart)

hamir0

Fenomén Jacka Ryana neznám a před shlédnutím tohohle filmu jsem proto nebyl nijak zaujatý. Zřejmě i z toho důvodu jsem si ho užil očividně mnohem víc než většina zdejšího osazenstva. Moje dojmy ve zkratce? Je to žánrová jednohubka, která neuchvátí přehnanými trikovými scénami, ani šarmem postaršího angličana. Za to ale nabídne s velkou nadsázkou relativně uvěřitelný náhled do práce současných zpravodajských služeb podtržený líbivým soundtrackem a sympatickým Costnerem. Jistý odkaz Toma Clancyho je tu zkrátka pořád znát a to je dobře. ()

Gromit

Tak tohle se povedlo. Hodně povedlo! Jasně, s Honem na ponorku nebo Jasným nebezpečím se to srovnávat nedá, ale Branagh se tyto filmy napodobit ani nesnažil. Rozhodl se vydat svou vlastní cestou a natočil příjemně starosvětský špionážní thriller, který se nesnaží být chytřejší než divák a který chce hlavně bavit, bavit a zase bavit. A to se mu také daří. Beze zbytku. Chris Pine je sympaťák, Keira Knightley kočka, Branagh si svého záporáka náležitě užívá a Kevin Costner... Kevin Costner je největší hvězdou celého filmu! Nový Jack Ryan sice díru do světa neudělal, ale mně se líbil a budu doufat, že dříve nebo později vznikne i druhý díl. Nejlépe pod dohledem stejného režiséra a se stejnými herci. ()

papadoce

Na Thriller to bolo málo thrillerové, na Akčný málo akčné a na Špionážny málo špionážne. Bola to taká coca cola bez cukru...a bez coca. Až mi je ľúto, že v tom hral Kevin. Slabé. ()

snek49

Tohle se moc nepovedlo. Postavy se chovají nepřirozeně, někdy reagují nelogicky a i takový hlavní boss se nechá trapně oblbnout. Akce je také pomálu a když, tak za moc nestojí. Je to škoda, ale zase to nestálo tolik, aby se na značku s tímto obsazením zapomnělo… ()

Uesbe

not bad...v určitých momentoch je to až sebaparodujúce, ale na človeka, čo sa celý život zaoberá so Shakespearom, je to fajn, herecky tiež dobré, hoci Pineov ,,babyface" je tak nesympatický....našťastie, on to používa pre celkom milú infantilnosť a entuziazmus, čo je fajn, po Cruisových absurdne optimistických hrdinoch pekná obmena.....hlavne, že je to čím ďalej, tým viac realistickejšie a akciou a bitkami sa konečne šetrí ()

boo-boo

Jack Ryan: Shadow Recruit je film miestami hlúpy, miestami dosť prekombinovaný, miestami dokonca smiešny...a po celú stopáž zvláda byť spoľahlivo nezaujímavý. ()

jadran90

Jack Ryan, doktorand ekonomie, mariňák, pacient, agent CIA, hacker, sprinter, skvělý řidič motorek i aut, bojovník, myslitel, pyrotechnik. Jo a taky snoubenec. Při jeho myšlenkovém průjmu na konci je velitel Costner vlastně zbytečný. I když to samé se dá říct i o slepém padouchovi. Scéna s večeří ušla, ovšem dělat drama z hackování počítače, to může asi opravdu jen Branagh. Všimněte si, že hudba hraje většinu času, bez ní toho moc nezbude. Tento film měl zůstat v utajení. ()

joelly01

Tak takhle to dopada kdyz vybira Klenot. Unyla pitomost s velmi, ale opravdu velmi slizkym Jackem Ryanem, kteremu jsem neprala nic nez kulku mezi oci. Z toho Branagha s ruskym prizvukem se mi take jezily vlasy prevelice. Film jsem prezila a existuji vetsi hnusoty, ale jednou myslim stacilo. Abych ale uvodni vetu napravila = Klenot umi vybrat i dobre veci (Tatorty, Operace Cukr, Sem tam nejaky ten dryler), takze si nikdo nic nemyslete! ()

Lavinia

Velmi solidní špionážní akční film s chlapecky usměvavou tvářičkou hlavního hrdiny. Postrádá onu kritickou vážnost a uhozenou vlasteneckost předchozích Ryanů, díky bohu. Příběh klasický: Ruský majetný lump obětuje vše včetně syna, aby zničil Ameriku, vlastně nevím proč. Nepovede se díky hrdinnému nasazení Ryana alias Pinea. A tak ho potrestá vlastní strana. To snad stačí k diváckému štěstí, ne? Elementárně prosté. Doporučuji. ()

Shitonit

Takovej slaďáček o chlapci, kterej je tak blbej, že sám leze do pekla hlavou napřed. Poté, co žuchne ve vrtulníku s RPG v zadnici přežije svou smrt, a pak všem těm ošklivým nepřátelům světa natrhne prdel. Pěkný, chvílemi těžko vstřebávatelný, konec je už spíše z filmu Marťan a sedm Terminátorů, ale přežil jsem to vcelku bez poškození myslivny. Díky. ()

Looka

60% Hlavní problém tohoto mixu Bonda a Pravdivých lží je hlavní hrdina. Chris Pine mě neuvěřitelně iritoval. Naopak ostatní herci - Kosťa, Kenneth i Keira byli výborní. ()

himor

Priemerný akčňák s priemernými hercami a priemernou zápletkou. Jediný kto mi nevadil bol starnúci Kosťo. Ako nedeľná oddychovka ale stačí. 50% ()

Toshio

Dalo se dokoukat...Ale je to strašně nudnej film se strašně nudnou brutální akcí. Borovice nemá charisma, Najtly hraje klasicky otravnou snoubenku. Díky Costnerovi a Branaghovi jedna hvězda navíc. Jo a super product placement - ty hodinky jsou fakt cool. ()

gicous

Svým laděním se nový Ryan ze všeho nejvíce blíží starým dobrým devadesátkám. Je to mix Bonda, Ethana Hunta a Jacka Ryana v podání Harrisona Forda. Nicméně chybí mu charismatičtější představitel v hlavní roli, než jakým je pro mě Chris Pine. Kromě toho jsem postrádal větší dějovou dravost a také třeskutější akci. Nejsilnější momenty celého filmu přichází paradoxně ve chvílích, kdy spolu hlavní hrdinové hovoří. Ve vzduchu se vznáší napětí, vzrušení, zaujetí, opravdovost a taková ta nesmírně cool atmosféra. Stejné slova ale nemůžu použít na akci. Tady se spíše hodí nudnost, fádnost a mdlost. Co se herců týče, nejlépe na mně působil respekt vzbuzující Costner. Na Keiru se jako vždy příjemně dívá a Pine je mladý snaživec, kterému role agenta ale moc nesvědčí. Největším zklamáním je ale Branagh v roli ruského zloducha. Velice rozporuplná herecká kreace, nevzbuzující ani pobavení, ani opovržení, ani vážnost, spíše nechtěnou komičnost. Na nové dobrodružství Jacka Ryana jsem se moc těšil. Své vysoké očekávání jsem trochu bláhově zakládal na vysokém renomé režiséra Branagh a scénaristy Koeppa. Tentokrát to ale moc nevyšlo. 6/10 ()

kiros179

Novému Ryanovi se musí nechat, že se snažil jít ve stopách jeho filmových předchůdců, možná to není již dnes úplně nejmodernější přístup, ale proč se občas nesvézt na staré dobré vlně (zlého) Ruska proti (dobrým) USA. Jen si tak říkám, že filmu jako takovému jenom prospělo, kdyby celá postava Cathy (Keira Knightley) z filmu prostě zmizela, nejen to že mi tam vůbec neseděla, ale i celá její dějová linie filmu jednoznačně ubližuje a hromadí jednu hloupost vedle druhé. To co se povedlo Reacherovi, tam Ryan bohužel většinou jen tápe. 50% ()

vieriX

Tak uplně nevim jak to napsat Jacky Ryan vždycky byl v mývh očích prostě agent analytik tady prostě vypadal jako Jason Bourne tady to úplně nebylo na škodu, ale mělo by to zůstat více při zemi. Jinak co se týče herců je tu výborny Kevin Costner i Kenneth Branagh a Keira je tu prostě jen ozdoba. Dějově to neni úplně nejhorší, ale i tak mám nějaké výtky. ()

RobbieM@N

Tehle film trpí tím, že scénář je absolutně ne-uvěřitelný, všechno dokonale na sebe navazuje jenom díky obrovskému intelektu a nechybné předvídavosti Jacka Ryana, všechno je rychlé a film odsýpá s nejzazší plynulostí. Bohužel, tohle může fungovat jenom vyjímečně, třeba v případě posledních dvou Bourneů, kde to je založené hlavně na uvěřitelnosti rychle odsýpajících událostí (honička na Londýnském nádraží....). Dá se to shrnout tím, že ten film vypadá jako kdyby ho psal scénarista zavřený v kanceláři a v životě z ní nevyšel. Chris Pine dokáže hrát leda bad-boye typu Kapitána Kirkea, vážnější a dramatičtější role mu zatím moc nejdou. ()

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

21.09.2018

Herec Michael B. Jordan (Black Panther, Creed) získal hlavní roli v chystané sérii filmů podle knih Toma Clancyho od studia Paramount. Jordan by tak měl ztvárnit postavu Johna Clarka, a to nejprve ve… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)