Detektiv Thorne není žádný anděl - paktuje se zločinci, bere drogy a užívá si s prostitutkami. Jeho život se úplně změní, když na místě vraždy jedné z nich najde tajemnou skříňku. Po jejím otevření se s ním začnou dít podivné věci - vidí vraždícího muže bez tváře a strašlivé věci, které se mají teprve stát. Ocitl se navíc na strašlivém místě, které může být skutečným peklem. Je to skutečnost anebo zlý sen? Aby vyřešil případ, musí se postavit vlastním démonům - a aby unikl z pekla, musí získat zpět zlověstnou skříňku z rukou Pinheada, služebníka samotného ďábla. (SPI Film)

Bachy

Chválím myšlenku a konec a celkové vysvětlení příběhu. Díky tomu se Hellraiser stává z jednoduché vyvražďovačky nastavovanou dalším a dalším dílem i trošku smysluplným polohororem. Sice jsem se bál tak u jedné scény, ale to prostě proto, že tohle je horor stylu: Ukaž hnus. Mínusů je bohužel taky dost a dost. Herci mi moc nesedli, většina scén postrádá náboj. Je to všechno takové prvoplánové, tušíte, co bude dopředu a (a to se mi stává minimálně) tentokrát jsem poentu odhadl moc brzo. Jak si u některých dvouhodinových filmů říkám:"Sakra, to už to skončilo?" Tak tady:"To stále ještě není hodina a půl pryč?" Přesto všechno je to jeden z nejpovedenějších Hellraiserů (možná ten vůbec nejlepší) a pro mě 50% ..což jsou ale pořád 2-3 hvězdy ()

SeBig odpad!

Nevim co to mělo bejt, ale po Hellraiserovi ani památky, pak se ukáže až na konci po tý nudě a co jako. ()

HellFire

Pozor, pozor. Nový Hellraiser se vůbec netváří jako béčkový horor, kde by pobíhaly potvory a všechno vybuchovalo, jako tomu bylo u třetího dílu. Vše naopak vypadá jako slušná detektivka, do které se míchá nadpřirozeno. Dokonce herecké obsazení je slušné. Na sedm z deseti to bude. ()

eraserhead666

Pátý film série je příjemným překvapením. Povedený psychologický noir detektivní příběh, kterému paradoxně nejvíce ublížilo to, že je součástí hellraiseří série. Pinhead se tu mihne opravdu jen na pár vteřin, jeho nohsledi (opradu jeho? Tady to není vůbec zjevné) jen na pár vteřin déle (dvojčata a beznohý jsou ale dobrý). Obsahem to tak nějak i do klasického hellraiser příběhu zapadá, ale tak nějak bez Pinheada a jeho klasických frází. Je to čistě už jen o osobním pekle trestajícím za "hříchy". Tak trochu to taky působí jako výhybka k dalším dílům, které tento způsob Hellraisera bez Pinheada kopírují. ()

SOLOM.

Od pátého dílu jsem už mnoho neočekával, ale nakonec jsem se dočkal velmi milého překvapení. Po dosti průměrné čtverce, se totiž tato série opět nadechla k nevšední podívané a ovanul ji velmi příznivý čerstvý vítr. Navíc i tentokrát se dočkáme odlišného pojetí původní myšlenky, což už se u této série stalo od třetího dílu takovou „samozřejmostí“. Ovšem v tomto případě to vůbec nebylo na škodu. Pětka je totiž dost ponurá detektivka, skvěle doplněná o psychologický teror a proměnu hlavního hrdiny, který jaksi odsunul pekelné cenobity na vedlejší kolej. Scott Derrickson tímto krokem dost zariskoval, ale ukázalo, že šlo o velmi mazácký tah, který se dočkal kýženého ovoce a hlavně diváckých ovací. My jsme si totiž už tak nějak zvykli, že hlavní hrdina – no spíše hrdinky byly kladnými postavami, které musely čelit atakům ze strany pekelníků, ale zdejší detektiv, je parchant každým coulem, který si to po právu zasloužil. No on vlastně spíše musel čelit vlastním hrůzám a následkům svých činů. Atmosféra nabrala od prvních minut ty správné grády a míra brutality/špinavosti/nechutnosti byla rovněž velmi šťavnatá. Navíc se zde dočkáme i několika nových povedených monster (nových cenobitů), které si pro nás připravili rovněž několik velice chutných scén. Zvláště pak ty dvě mrchy s mrštnými jazyky, které se vám doslova dostanou pod kůži. Velkou pochvalu si však zaslouží především Craig Sheffer, představitel detektiva Thorna. Předvedl velmi slušný herecký výkon a jeho postava tím získala správný šmrnc. 70% ()

ARI50

Opět si to ziskalo mojí pozornost a šlo to nahoru je škoda že si nemůžu najít cestu ješte víc třeba v budoucnu. ()

matestlust

Po prvních dvou kultovních a legendárních dílech rozhodně nejlepší z celé serie. Mrazivá a dusná atmosfera, ze které mi chvílemi běhal mráz po zádech.Výborně promyšlený děj, který mi v samém závěru pěkně nakopal zadek. Pinhead a jeo cenobité opět dokonale hrůzostrašní. Název Inferno vážně vystihuje :) .4,5* ()

Morholt

Tahle kriminálka řízlá Hellraiserem se docela povedla. Skalní fanoušci Pinheada a spol možná budou zklamáni, protože pekelníci tady nemají tolik prostoru (ovšem slečinky a rukochodec stojí za to), ale po prvních dvou dílech je to zase film, u kterého někdo přemýšlel. Možná že celkovým konceptem nezapadá do celé ságy, nicméně v mých očích patří k tomu lepšímu z celé série. 65% ()

erl

Hellraiser: Inferno - Skvělý mysteriózní horror kterému nechybí koule. Skvělá režie , vizuální stránka (direct-to -video??) a především výkon Craiga Sheffera který je pro celý film hnacím motorem. Po několikátém shlédnutí jsem se ujistil že tohle je opravdové peklo. Škoda jen nevyužitého Pinheada. ()

brutale

100% Béčko, ktoré sa v zaradení medzi video filmom za seba vôbec nemusí hanbiť. Výborný scenár s kvalitnou réžiou, dokonca slušnou hudbou a pre mňa prekvapivo excelujúcim Craigom Shefferom, ma spoločne presvedčili, aby som film zakúpil a pridal do filmotéky. Čo ma však mrzí je, že snímka patrí do ságy Hellraisera. Ako píše v komentári Petero, Pinheda skoro vôbec nevidíme, čo nám však vynahradzuje skvelý záver. Samozrejme snímka nedosahuje atmosferiku a hororovosť prvých dvoch dielov v žiadnom ohľade... Film som hodnotil s tým, že som sa odosobnil od pôvodných Hellraiserov I,II. Čo sa vám snažím povedať je vlastne to, že fanda Pinheada nebude so snímkou spokojný a na druhú stranu nezainteresovaní diváci absolútne nepochopia, čo je to kocka, kto je Pinhead a cenobites... Takže celkom nechápem tvorcov o čo im vlastne ide(okrem vyťaženia peňazí s Pinheada). Teda nech to dopadlo akokoľvek, nemôžem hodnotiť inak ako **** aj za niektoré úseky vizuálnej stránky filmu. ()

Terva

Scénář : Scott Derrickson a Paul Harris Boardman. Kamera : Nathan Hope. Hudba : Walter Werzowa. Páté pokračování této ságy už možná bylo zbytečné, ale jména Hellraiser a Pinhead, prostě dále lákají diváka. ()

Seabeast

Mile rád nadhodnotím, protože si zdejší lehce nadprůměrné hodnocení tento kousek vůbec nezaslouží! Hellraiser: Inferno skvěle sednul do noty, protože maximálně zapadá do mé oblíbené žánrové skládačky. Většina by po předchozích počinech očekávala čistokrevný horor, ale zde se jedná o řádně temnou detektivku. S hororem se samozřejmě také koketuje, ale k tomu všemu přidejte nádech "mindfucku" a hutnou atmosféru. Z celé série Hellraiser zkrátka Inferno nejvíce vybočuje a právě to z něj dělá unikátní díl, který stojí za pozornost. Hlavní anti-hrdina je sice polda, ale je to zároveň narkoman, co se nebojí podvádět svoji ženu s prostitukami. I přesto, že je to mazaný detektiv, tak není zcela tradičně pojatý. Jedná se vlastně o takového hajzla se kterým to i jeho kolegové nemají snadné. Přítomnost cenobitů opět uhrančila, protože měli vskutku působivé zpracování. Hellraiser: Inferno bylo velmi milé překvapení, takže plnou palbu dávám opravdu s radostí! ()

corpsy

Táto časť kultovej ( a časom sprasenej ) série prichádza s pohľadom celkom iným. Možno sa bude mnohým zdať, že detektívna atmosféra bude na škodu, ale opak je pravdou. Po totálne odfajčenom predchádzajúcom opuse ( HELLRAISER : BLOODLINE ) prichádza komornejší, ale o to pútavejší a temnejší prírastok do rodiny. A dokonca aj a morálnym posolstvom! Čo by na to povedal Pinhead? ()

sidzej

Najlepší zo série. Brutalita išla čiastočne do úzadia vďaka čomu konečne vynikla príbehová zložka tvorená psychologickou hrou a detektívnou dejovou líniou. Na video titul to má navyše slušné obsadenie, masky a vizuál. ()

Astaroth12

Všetky dieli pred týmto sú ohromne krvavé ale tu je príbeh zasadený hlavne na detektívke o policajtovi,ktorý hľadá vraha prostitútky a sem tam urobí špinavosť.Mame tu aj nových cenobitov ale sú totálne nezaujímavý a dosť zamrzí aj fakt,že Pinhead je tu veľmi málo.Prvé časti oplývali silnými gore scénami a to tu tiež chýba.Ale zas herecké obsadenie je veľmi dobré zvolené a to hlavne mužská postava excelovala.V niektorých momentoch má film nadupanú atmosféru. Halucinácie,fantázie a tajomno okolo hľadaného inžiniera boli zaujímavým a dosť ojedinelým prvkom v tejto sérii. Určite nieje najlepšia zo serie ale svoju úroveň si zachovala.A film zabíja hlavne predvídateľná pointa. ()

ledzepfan

Nejvyzrálejší Hellraiser --Teprve zde je peklo opravdu děsivé a osobní,teprve zde cítím únavu,zoufalství ,strach,bolest ,,,po vizuální stránce je to hodně povedený snímek,jeho jednoduchost nám sice neukazuje detailně snímaná jatka ale ani nám nepředhazuje laciné triky ze kterých by zub času udělal trapnou záležitost pro pousmání(viz H1,H2.atd..),cenobiti jsou opravdu promakaní,jejich surová,latexová,sexy vizáž je nejlepší (z celé série)vůbec Nakonec bych neměl zapomenout poznamenat to nejdůležitější a tím je fakt,že Inferno není jen tupá vyvraždovačka ale nese i lehce filosofickou přemýšlející rovinu ,což je velké plus díky kterému je tohle dílko králem hellraiserů(se vší úctou k Barkerově jedničce) ()

Ghostface2

Hellraiser: Inferno nemá s jedničkou, dvojkou, trojkou a čtyrkou skoro nic společného. Cenobité v čele s Pinheadem v tomto díle boužel neměli moc prostoru. Tento díl je spíše detektivkou než hororem, mne se to ale i tak celkem líbilo a musím uznat že po herecké stránce je to nejlepší díl série. ()

PKD

V podstatě téměř perfektní. Udělat obrat od krve a masa, k mysticko/thrilerové detektivce, byl jistě odvážný tah, ale dle mého se rozhodně vyplatil. Větu: ,,Začněte shánět Inženýra (znalci předlohy vědí) a Inženýr začne shánět vás´´, nikdy nezapomenu. ()

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi