Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

evapetra

Ten, kdo si rád užívá divokého běsnění živlů v pohodlí domova, před monitorem či obrazovkou, si tady zaručeně přijde na své. Jeden efektní záběr mega, super a hyper tornád za druhým. K vidění i několik větrných víru najednou nebo tornádo velikosti, "jaké ještě nikdy nikdo předtím neviděl". Tuto velkolepou podívanou doplňuje klasický klišovitý příběh z většiny katastrofických filmů o pátrání po pohřešovaných příbuzných a snaze o jejich zachránění z ohiska nebezpečí, zpravidla na poslední chvíli. Podaří se to i tentokrát? ()

ARI50

Konečně se dostáváme přímo do toho nejlepšího co nám tornádo může nabídnout a když už se přiblíží tak zanechá za sebou velkolepé efekty jsem spokojený po všech různých snahách sraček v podobě tornád konečně přišel na řadu velký film. Příběh je super a herci jsou dost příjemní mám rád tyhle ničivé katastrofy ale musí být fakt hodně povedené. ()

becki_tu

Takhle to dopadá, když se drtivá většina rozpočtu použije na triky, které jsou asi jediným aspektem filmu, který snese přísnější měřítko. Příběhově a režijně je to jedno velké, průhledné a otravné klišé, přičemž stejně všichni diváci čekají na ono "This is the biggest tornado I have ever seen" a na alespoň trochu zábavně přepálené finále. Zlatý devadesátkový Twister. 30% ()

Morholt

Ve chvílích, kdy řádilo tornádo, to bylo docela fajn, ačkoliv efekty nebyly takové, aby mi vyrazily dech. I když v kině to mohlo vypadat jinak. Každopádně příběh nula a herci znázorňovali všechno, co si člověk představí pod slovem "nevýrazní". Fandit některé z postav vyžaduje nadlidské úsilí. Podle trailerů jsem čekal pecku, která zaujme bez ohladu na to, jestli jí člověk vidí v obýváku, nebo v kinosále. Jenže jsem se zase nechal nachytat. 30% ()

Handle

Říkat, že V oku tornáda nepřináší ve svém žánru nic dobrého by bylo trochu nefér, ačkoli logiku a nějakou psychologii postav tu také nenaleznete. Ale když herci-nehereci zrovna nemelou nějaká hovna (vrcholem je "loučení s mámou a tátou aneb miluju vás celým svým srdcem") a nechovají se jako idioti (je přeci normální, že když přijde tornádo, tak socky vezmou mobily a jdou za ním, aby to natočili), tak je film opravdu technicky zdařilý a nějaké to napětí a akci, která stojí za to, nabídne. Dokonce se mi líbila i ta kamera a patetické kecy... :) Ale co beru jako NEJVĚTŠÍ plus je odlehčení, vtip, nadhled. Katastrofické filmy se vždycky berou smrtelně vážné a možná to je ten zádrhel, jelikož je každému jasné, že k realitě mají na míle daleko. Tady se film tak trochu směje sám sobě (ačkoli by na můj vkus mohl ještě klidně víc) a to ho u mě vytáhlo alespoň na ty 3*. Nicméně rozporuplné názory a hodnocení kolem 50% je už teď jasné a asi se nejde čemu divit. ()

Borrtex

Hodně příjemná akční podívaná. Vesměs celou dobu to bylo napínavé, a stále bylo na co koukat. Nebýt té poslední scény, dal bych i 5*. Příjemní herci spjati do příjemného poměrně nic nenarušujícího děje. Nad čím klobouk dolů jsou rozhodně efekty. Ty jsou opravdu s každým takovým filmem lepší a lepší. V tomto snímku už by se divák jen hodně těžko rozčiloval nad kvalitou a věrohodností daných počítačových prvků. Výborné efekty, i herecké obsazení a samozřejmě i děj. Důvod proč snižuji hodnocení je poslední scéna. Resp. poslední tornádo, které bylo už tak trošku moc. Autoři to přepískli, a ten závěr zkrátka jednoduše trošku pokazili. Jen těžko by vzniklo skutečné takové tornádo (a ještě těžčeji by se tak rachle rozpadlo). Ovšem na film se moc rád znovu podívám, a vzhledem k tomu že mě toto žhavé téma počasí docela zajímá, rád si film zařadím mezi své oblíbené katastrofické :-) 85% ()

6thSun

Kdybych na to psal recenzi do nějakého seriozního kulturního plátku, nemohl bych jít nad padesát procent. Ale protože nepíšu, můžu být velkorysej a jít naproti svým nejpovrchnějším potřebám, který byly, takhle v sobotu navečer, slušně naplněny. Taky jsem si mohl dovolit přeskákat většinu patetických scén (naštěstí jich moc nebylo) a naopak si užít hlášky mladšího bráchy, který maj zejména v úvodu správný grády a možná by nebylo od věci, kdyby tvůrci napsali nějakej nekorektní film ve stylu Prciček, abych mohl být zase někdy o dlouhém podzimním večeru zcela nekriticky filmově nasycen. ()

Lacike

Na tento film som sa neskutocne tesil kvôli pôsobivym trailerom a hlavne vdaka reziserovi, ktory ma nadchol famoznym Nezvratným osudom 5, ktory bol skvely po trikovej stranke, ale fungoval aj po dejovej stranke. To sa bohuzial neda povedat aj o filme Into the Storm. Trikove sceny su sice znova famozne, ale zaberaju len nejakych 20 minut. A aj ked je film dost kratky, tak zvysok stopaze je neznesitelny a vôbec nefunguje. Postavy mi nielenze boli u prdele, ale este ma neskutocne srali. Tym padom akekolvek napätie u mna nefungovalo. Zabavne to tiez prilis nie je. S vynimkou extra debilnej vidlackej dvojky. Tym som ako jedinym fandil a keby bol cely film o nich, tak to mozno mohol byt neuveritelne infantilny ale zaroven zabavny film. Bohuzial takto je vysledok hrozne nudny a ani kvôli kvalitnym trikovym scenam ho neodporucam. To uz je lepsie si pustit nejaku tu Asylum sracku Megatornado verzus meganieco, ktore su take zle az su zabavne. 3/10. ()

Wewik

Tak ti nevím, člověk by čekal pořádný zážitek, ale když se film natáčí 30 kamerama, 27 je ručních nebo mobilních, 2 jsou absolutně nevhodné do kina (průmyslové ve škole) a rozmazávaj a jedna je profi. Už vím, proč na předpremiéru bylo vybráno kino v Hostivaři s 7.1 zvukem! ()

Terva

Tak první obrovské zklamání tohoto roku. Poloamatérsky natočený film z velmi nesympatickýma osobama, které si hrají z různými záznamovými zařízeními. Půl hodiny vám kamera jen tak skáče nahoru, dolu, vlevo, vpravo, přiblížit, oddálit, rozmazat - kurva mě tak bolela hlava, že jsem začal oči zavírat a poslouchal jen dialogy. Ikdyž, dialogy, no to je horor sám o sobě. Suma sumárum je ve filmu dobrých asi tak dvacet minut, ale protože tam neletěla ani jedna kráva, je snímek horší než Twister, který to bohužel odnesl, tím, že bude každý dávat tyto dva snímky dohromady, což je pro Twister ohromná škoda a stále zůstává nejlepším a nejdobrodružnějším filmem o lovcích tornád. ()

JohnCZ

Pro katastrofické filmy mám slabost, ale štve, že drtivá většina podobných snímků končí svou kvalitou v černých barvách. Od Into the Storm jsem ale po těch letech konečně dostal přesně to, co bych v současnosti od podobného filmu čekal. Katastrofický thriller plný špičkových efektů a burácivého zvuku, líbivý soundtrack a dynamickou lehce dokumentární kameru. Především mě překvapil příběh (nejsem si úplně jist, zda mile či nemile), který jakoby vzdával hold katastrofickým snímkům z minulého století. Zda to byl či nebyl záměr raději nechci vědět. ()

corpsy

Film možno kľudne nazvať TWISTER 2 a nebude to myslené ironicky. Opäť tu máme lovcov tornád a popri tom všetkom špičkové ( naozaj špičkové! ) akčné sekvencie. Zmenil sa však formát snímania, ktorý naštastie nieje až tak viditeľným ,,first person shoot,, ako v iných snímkach tohto podžánru. Ruší ( ako vždy ) to, že sa ľudia púšťajú do tých najnebezpečnejších situácií aj s kamerou v ruke, ktorá v boji o život iba zavadzia. Ale to je jedna malá chybička, ktorá sa dá hneď odpustiť. Dupľom, keď dostanete tak skvelú a razantnú akčnú zábavu. ()

salisbury

V oku tornáda jsem se uchytil i pohleděl mu ze sítnice do retiny za bouřlivého křiku zvukového systému Dolby Atmos. Efektně destrukční podívaná za běhu mizerného příběhu, který byl v objetí kamerové armády nejen lovců vzduchových vírů. Richard Armitage by si zasloužil rozhodně zajímavější roli než tuto záchodovou, která po spláchnutí zmizí v dějinách potrubního systému jen s lehkým zašplouchnutím. ()

DEXTER099

Tak tohle byla jízda.Zde není nutné psát nějaký rozsáhlý hloubavý komentář,protože to působilo tak uvěřitelně až jako dokument,že musím dát překvapivě 90 % a pět hvězd. ()

PauloZ

Není dobře pokud někdo staví efektní stránku filmu jako gró před samotný příběh. V tomhle případě to platí taky, jen to možná až tak nebolí, protože je jasně vidět, že ani samotní tvůrci si s tím hlavu nelámali a nechtěli natočit hloubavý a čistě vážný film, spíše průběh dění záměrně odlehčují. Jasně to dosvědčuje i střeštěná buranská dvojka točičů tornád, kteří mě bavili. Děj je ale fakt velký slepenec plný špatných dialogů a trpně působících emocí. Na druhou stranu jsem se i tak dosti dobře bavil, protože z hlediska nemilosrdné a opravdu velkolepě a kvalitně podané destrukce, je to jeden z nejintenzivnějších filmů poslední doby s výborným zvukem . ()

draggo

Vizuální efekty byly úžasný a zvuk v Dolby Atmos lahůdkovej. A na tom zbytku mi u filmu tohohle typu v zásadě nezáleží, takže klidně přehlídnu všechny ty slaboduchý patetický proslovy, nedotaženou lovestory a vůbec dost nablblej příběh. Hlavní pro mě je, že jsme se po tolika letech konečně dočkali filmu o tornádech s áčkovým rozpočtem, kterej jsem viděl v kině a ne někdy odpoledne na Nova Cinema. /80% a 4*/ PS: Kterej retard vybral ty dvě existence co uváděly tu "slavnostní premiéru"? Už jsem jenom čekal, kdy nás pozvou na Prague pride... ()

mad_ness

Prvú polhoďku som seriózne uvažovala o šlofíkovi, alebo odchode zo sály, lebo som bola naladená dobrým trailerom a sľubným začiatkom, ale strašne mi z toho predstavovania postáv klesol tlak. Nakoniec som teda rada, že som ostala, lebo sa začalo všeličo diať a v kine to bol celkom zážitok. Najkrajšia scéna bola SPOILER tá s tým tankom na oblohe v pamätnom oku. KONIEC SPOILERU. Ale aj Richard sa mi veľmi páčil. Kvôli tomu som pridala hviezdičku. Už-už som si myslela, že to bude celkom neamerické, ale ten dríst s vierou si neodpustili, bastardi. ()

FFilipCZ

No, žádná velká novinka se nekonala. Nevím, čím to je, že katastrofické filmy jsou předem odsouzeny k modrým až černým hodnotám. To fakt nikdo neumí natočit pořádný katastrofický film s kvalitní kamerou a skvělými digitálními efekty? Už je to nějaký ten pátek, co jsem viděl kvalitní katastrofický film. Jedna hvězda sobě, že jsem to dokoukal a druhá za ty praštěný amatérský rednecky, kteří se snažili natočit kůl video na YT, ti mě bavili. ()

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru