Během jediného dne je město Silverton zpustošeno nebývalým náporem tornád. Celé město je vydáno na milost a nemilost nevypočitatelným smrtonosným větrným smrštím a podle předpovědí má to nejhorší ještě přijít. Většina lidí hledá bezpečný úkryt, zatímco jiní utíkají k větrnému víru a sledují, jak blízko k tornádu se dostane lovec tornád, aby pořídil snímek, který se podaří jen jednou za život. Příběh je natočen očima a objektivy profesionálních lovců tornád, amatérů hledajících vzrušení a odvážných obyvatel města. Film V oku tornáda vás vrhne přímo do oka větrné smršti a prožijete ty nejextrémnější podmínky, jaké nám matka Příroda dokáže připravit. (Warner Bros. CZ)

ledzepfan

Fajn záběry z oka-jinak jde jen o vcelku průměrnou televizní vymejvárnu, kterou někdo bůhvíproč dotlačil až do kinodistribuce :/ ()

maddy

Into the Shitstorm. To si chcel niekto po rokoch natočiť ďalší Twister a keďže found footage teraz letí, tak prečo neponúknuť aj pár roztrasených záberov kamery. Katastrofický film však potrebuje aj pár veľkolepejších záberov a tak našťastie prepína zábery z kamier postáv do klasických záberov filmovej kamery. Teoreticky tento prístup mohol fungovať a sprostredkovať väčší pocit autenticity, no to by to celé nemohlo byť tak šablónovité, bez nápadu, bez potrebného drajvu, s nesympatickými postavami a samými klišoidnými situáciami. Už začiatok sa rozbieha veľmi pomaly a kým dôjde k prvej väčšej scéne tak divák musí sledovať nefunkčnú príbehovú výplň, v ktorej sa pohybujú otravné postavy počnúc prísnym otcom s dvomi pubertálnymi synmi, premúdrelou meteorologička (stvárňuje ju jediná znesiteľná Sarah Wayne Callies), dvojicou ožratých buranov pokúšajúcich sa o trápne vtípky až po fanatického lovca tornád .. väčšina z nich samozrejme bez štipky pudu sebazáchovy, kde sa vrhajú zachrániť svojho parťáka do horiaceho tornáda akoby sa nechumelilo. Čo iného od takého osadenstva čakať ako dialógy plné toho najneznesiteľnejšieho pátosu, kde si stihnú aj počas megaobrej búrky vyznať svoje sympatie. To by sa možno dalo zniesť keby Into the Storm fungovalo ako taká b-éčková adrenalínová jazda. Bohužiaľ, napätie v podstate vôbec necítiť a scén s tornádami je minimum, resp. pri nich postavy väčšinou sedia zatvorené v kanáli alebo polorozpadnutej budove, takže žiadna pompéznejšia show sa nekoná. Vizuál to má síce okej a tie dve/tri veľkolepejšie scény s obrovskými tornádami zaujmú, ale to je málo, veľmi málo. Dohromady to je asi tak 10-15 minút pútavejších scén, čo aj pri veľmi striedmej ledva 90 minútovej stopáži veľká slabota. Nemá to spád, nebaví to, postavy svojími dialógmi neskutočne otravujú a toho klišé tam je až neznesiteľne veľa. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

SaNcHeZ_cz

V oku tornáda se snaží být dalším zásadním katastrofickým snímkem, který dá zapomenout na Twistera. Problém je, že jeho samotný koncept found footage filmu má hned několik docela zásadních děr, stejně jako jeho vyumělkované postavy a docela zásadní problémy ve fyzice a logice. Ve výsledku se jedná tak o docela obstojnou hodinku a půl efektivní digitální destrukce, ke které někdo přibalil nefungující lidské hrdiny a docela generický hudební podkres. [60%] ()

MartinezZ

U svatýho Cyklónu, tohle byla sračka! ~ Tedy, ne, že bych čekal něco světoborného, ale tohle bylo fakt nad očekávání debilní až běda (Rusalko bledá...). Absolutně nechápu, jak se tohle mohlo dostat vůbec k nám do kin, protože snad ve všech aspektech je to ještě hlouběji (v septiku) než 2012 (což samo o sobě není dobrou známkou) a od začátku do konce je to opomenutelná blbost ála Direct-to-DVD nebo skvosty od Asylumu a podobných Déčkových společností. Jenže tady to asi někdo skutečně myslel vážně a o to je to horší. 0,5* za ohnivé tornádo - ten efekt, ne tu hovadinu, co se děla kolem něj. ()

javak810i

Přes nevalná očekávání (nebo možná díky nim) příjemné překvapení! Po prvním traileru jsem očekával obyčejné katastrofické Céčko s nulovým dějem, které spoléhá na cool efekty - něco ve stylu Sharknado. Ovšem má negativní očekávání se naplnila jen z části. Začnu tím horším - příběh a vůbec scénář celkově je skutečně nic moc. Postavy nám v průběhu filmu nahodile sdělují své osobní strasti, snažící se vyvolat v divákovi zájem, ovšem vůbec to nefunguje. Stejně tak jako celá "zápletka" a děj filmu jsou přinejmenším... velmi triviální. Herecké výkony také nic moc, až se divím, jak se do filmu dostali pro mě alespoň trochu známí herci - Richard Armitage a Sarah Wayne Callies. Na druhou stranu je skutečně "na co se dívat". Dvojice trapných uvaděčů před začátkem měla pravdu - tady jde hlavně o ty efekty a vizuální (a díky Dolby Atmos i audio) zážitek. A ten byl skvělý. Kamera, průběžné střídající cinematické záběry s POV a záběry ručními, fungovala překvapivě dobře a to i včetně zoomování, umocňující jednotlivé detaily. No a CGI samo o sobě taky perfektní a zajisté bylo tou nejdražší věcí na tomto filmu. Celkově se dle mého názoru jedná sice o plochou, ale napínavou zábavu. Dávám slabší 3*. ()

Praxis

Strašně špatný dialogy, strašně špatný příběhy mezi jednotlivými postavami. Klišé střídá klišé, vy stejně víte, jak to všechno dopadne, kdo tam zařve, a kdo přežije, že synátor po půl hodině ve vodě, a zlámaný hnátě zázračně přežije, pak si s taťuldou všichni poplácají po rameni a společně si zakřičí juchajda juchajda za lepší zítřky. Prostě učebnicový příklad strašně špatného filmu. JENŽE, pak ještě tu máme druhou část - a to Warnery, který do toho nalili solidních pár desítek melounů, a tak aspoň uděláme nějaký ty triky. A ty, musím říct, drží alespoň část filmu nad filmovým peklem. Výborné hrátky obrazu a zvuku, v Dolby Atmos to musela být luxusní lahoda. Na kompu to bohužel tak nevyzní. Mno, déle než tu hodinu a půl bych to asi nedal, takhle jsem se rychle oklepal a zase prosím na příště něco lepšího... 45% ()

Womanizer

Jak se již tady objevuje. Vizuálně se mi film moc líbil, efekty byly dobrý. Tornáda moc pěkný + ohnivý tormádo? Nic méně to opravdu nestačí, dialogy nesmyslný (americký), postavy nesympatický až nepříjemný. Jedna hvězdička za efekty, druhá za Sarah Wayne Callies. ()

J3dla

Očekával jsem hloupej a nudnej film (jako většina katastrofických filmů), ale v rámci žánru jsem dostal příjemnou a celkem i napínavou cliché jednohubku. Dolby Atmos v tomto případě odvedl parádní práci. ()

kaylin

Dialogy jsou strašně hloupé a v některých scénách jsem měl co dělat, abych se nezačal smát - resuscitace syna, kdy Armitage resuscitoval nejspíš vlastní hlavou. Film má ale dobré využití ruční kamery, které je vhodně efektní. Navíc prostě dokáže to, co má - ohromit a zabavit. Některé scény, ač samozřejmě silně digitální, jsou opravdu velkolepé a může z nich mrazit. Herecky slabé, ale i to se bohužel od podobného katastrofického snímku čeká. ()

Makky

Tento film by bol dobrý, 20-30 rokov dozadu. Hoci sa Thórin aj Lori snažia čo to ide, V oku búrky ponúka iba tornádo ničivých klišé a sto-krát videného. Film uletí ako nič a vďaka za to! ()

ABLABLABLA

Já si nemůžu pomoct, ale prostě zbožňuju filmy o tornádech. Vím, že to jsou nebezpečná monstra, nikdy bych se nechtěla ocitnout v jejich dosahu, ale jsou to naprosto fascinující monstra. Jakože vážně... wau.. a tady bylo i hořící tornádo.. wau. Jakože u katastrofických filmů nemůžete komentovat děj. Je to totiž vždy to samé. Někdo honí tornáda, do toho se zapojí amatéři a civilisti, je tam romantická linie, je tam smutná linie, kdy se někdo s někým pohádal, myslí si, že umře a lituje toho a ono nakonec ne. Minimálně dvě z hlavních postav musí umřít, jinak by to nebylo ono a na závěr trochu amerikanismu a věříme v boha a uklízení trosek. The end. Klidně si šablonu půjčte a napište vlastní katastrofický film. Ale jde především o ty efekty a ty tady byly wau... Naprosto mě dostaly na kolena, zvlášť v jednom hodně dobrém momentu, kdy jsem zírala s otevřenou pusou a průvanem se mi doma zavřelo okno... No jako vůbec jsem nenadskočila na židli. A nejlepší část byla po filmu. Kdy jsem se vypravila za kámoškou... Pohoda... a najednou na obloze úplně černo.. velmi děsivé.. velmi autentické s filmem... a zničehonic.... začal liják (dobře tornádo to nebylo).... aneb nééé vůbec jsem nezmokla v té průtrži mračen. Takové horší 4*. ()

DH3Factor

Překvapivě výživné drámo líznuté dokumentárním feelingem o větrném vyvádění matičky Země. I přes několik otravných titanikovských dojáčků, se tomu nedá upřít hutná atmosféra a několik povedených napínáků. Tornáda se povětšinou kroutí těsně před kamerou, takže zkáza je přímo hmatatelná a člověk by nejraději uhýbal svištící směsici cupovaného papírového městečka společně s pověstnými lovci těchto fascinujících vírů. Celé je to vůbec velmi pečlivě vystupňované, takže ve chvílích, kdy se vzpamatováváte z několikanásobného běsnění, režisér na scénu pošle ohnivého tanečníka předvádějícího solidní grilovačku a v závěru i grandiózního macíka sosajícího letadla jako vysavač nepozorné matky hračky malého špunta. Nádech zajímavosti přidává i jistý pocit neskutečna, dostavující se u Evropanů zběsile prchajících do nor i před sebemenším slejvákem. Prokop Diviš by byl asi na vrcholu blaha. Mě tato návštěva za velkou louží, kde jim zlobivá příroda tvrdě motá hlavy, příjemně nasála, ale úplně unést už mě nedokázala. P.S. Kino projekce osolená do Dolby Atmos tomu rozhodně nějaké ty grády přidá! ()

..Lucas..

Podobné katastrofické filmy naprosto miluju a Into the Storm nebyla výjimka. Dobře zachytil tíživou atmosféru, která tornádo doprovází a triky byly také výtečné. ()

stration

Film, který vám z paměti zmizí stejně rychle jako tornádo, o kterém vypráví. Bohužel nezanechá nejmenší zásahy v paměti ani v dějinách kinematografie. Sice šikovný nápad s found-footage kamerou a výborné triky, ale nic z toho nezakryje debilní příběh, uši rvoucí dialogy a chování postav jako po požití durmanu. Pro mě lehké zklamání, ale i to je mi v podstatě fuk. Viděl jsem, neprožíval jsem, zapomenu. ()

Helo

Slabší 4*. Průměrný scénář, kterému se nevyhnulo pár klišé typu - když má někdo zemřít, tak je to jasné už na začátku dané "minizápletky", že zdechne zrovna tenhle. Ale jinak to bylo vcelku napínavé a mrazivé s několika super scénami a OPĚT povedenou Tylerovou hudbou. ()

Thomassi

Na téma "tornádo" vzniklo za posledních pár, možná desítek, let neskutečné množství paskvilů, které byly debilní ve všech ohledech. Ovšem V oku tornáda z této linie trochu vybočuje. Příběh jako takový sice znovu není nějaké pohlazení po divákově duši a oku, ale popravdě o to tady moc nejde. Tento film je stavěn hlavně na efektech a z průběhu filmu je jasně poznat, že právě o ty tvůrcům šlo. Zároveň poměrně krátká stopáž v tomto případě neuškodí, děj utíká rychle. A navíc Donk a Reevis dokáží pobavit svým buranským způsobem v každém ohledu. 80%. ()

Tuskík

Viděno (slyšeno) v Dolby Atmos. Konečně jsem se jakožto obdivovatel tornád dočkal pořádnýho filmu o nich. Upřímně sem nedoufal, že se dočkám, a začátek mě nepřesvědčoval - ale ono to fungovalo! S postavama jsem si kdovíjaký pouto nevytvořil, ovšem to tornádo. Už při projekci sem se několikrát přistihl, že sem jasně přesvědčenej o tom, že sem tam. Že sem v tornádu a okolo mě všude lítaj trosky, krávy a letadla. Překvapivě působivý a mocný. Zvuk tornáda v Dolby Atmos je nejdramatičtější soundtrack, jakej sem v poslední době slyšel (možná vůbec). Navíc sem se rozhodl, že chci bejt Zástupce ředitele, dokázat v saku udělat prakticky všechno a přiblížit se tak k mému novému americkému hrdinovi... ()

salalala

Překvapivě solidní katastrofický snímek, který si jako jeden z mála obhájí snímání ručními kamerami. Quale věděl, že tak docílí jakéhosi dokumentárního efektu a naštěstí se mu to docela povedlo. Navíc různým přestříháváním na kamery bezpečnostní nebo přidělané na speciálně sestrojeném voze se vyhne i tradičním neduhům tohoto subžánru, tj. postavy, které točí za každou cenu. Je vidět, že Quale je původem trikař, protože jakmile řádí tornádo, je na co se dívat, a i když je to samozřejmě přepálené, pořád se to dá v rámci možností odpustit. Pokud navíc snímek sledujete s dobrým zvukem, opravdu si v tomto směru není nač stěžovat a místy si skutečně připadáte přímo v centru dění, což je jedině dobře a umocňuje to divácký zážitek. Jenže se tu bohužel pokouší vyprávět i příběh a to už je mnohem horší. Postavy jsou absolutně nezajímavé, zaměnitelné, klišovité a občas se chovají nelogicky, díky čemuž se tvůrce nevyhne nechtěně směšným momentům. Není tu jakákoli možnost si nějakou více oblíbit a držet jí palce. Je taky škoda, že tvůrce se evidentně chtěl zavděčit všem, takže se snaží pobavit teenagery vtipnými a naprosto zbytečnými postavami amatérských kaskadérů a dospělé zase jakýmsi rodinným přesahem, dojemnými momenty a přílišným moralizováním. Vzato kolem a kolem je ale Into the Storm poměrně příjemné překvapení, které ale nejspíš s přechodem na obrazovky ztratí dost ze svého kouzla. 60% ()

AlistairMir

Chtěl jsem vidět boření domů, lítání aut ve vzduchu a tak velký tornádo, že mi skoro telka ani nebude stačit a dostal jsem to vše a ještě víc. Už mi tam chyběl jen lítající dobytek ale to ukázkové zpopelnění to krásně vyrovná. Letadla nám tam lítaj i bez pilotů a to tornádo na konci to byla tak zatraceně velká potvora až mi z něj mrazilo i v bezpečí obýváku !! Já jsem plně spokojen dostal jsem svou denní porci zkázy a rozhodně jsem tenhle film neviděl naposledy. ()

dom156

Během docela krátké doby, jsem viděl 2 filmy v žánru katastrofickém a musím uznat, že oproti San Andreas, je tento film o dost lepší. Možná tu jen chybí Rock a jeho bicáky. Jak řemeslná práce, tak i digitální efekty jsou o 2 chlupy lepší než u San Andreas. Také herecký materiál mi přijde obstojí a nejsou tam jen uřvané pipky, na které se opravdu nedá koukat. Celkově i po dějové lince se mi film líbil, jen mi tam chyběla nějaká nadstavba, díky ní bych z toho byl paf a mohl dát plné hodnocení. A ještě taková zmínka, opět nám Američani museli do filmu nastrkat svojí vlajku ve zpomaleném záběru s vlasteneckou hudbou, tomuto se už musím smát, jak moc tlačí na city. Jinak samozřejmě doporučuji. ()

Gerard Butler poletí do vesmíru

Gerard Butler poletí do vesmíru