Llano Estacado jako by bylo nejméně pohostinným místem na slunci. Přes tuto vyprahlou poušť musí projet kryté vozy přistěhovalců směřujících na Západ. Čeká je tu nejedna útrapa – nejen žhavá výheň, ale i Supové. Tak si říkají bandité, kteří přepadávají vysílené osadníky, aby se zákeřnou lstí zmocnili jejich majetku. Vinu pak svalují na hrdý indiánský kmen Šošonů. Mladý syn lovce medvědů Baumanna, Martin, společně s Vinnetouem a Old Surehandem chtějí toto místo zbavit jeho věčného prokletí. Je to však úkol nad jiné obtížný... Film Mezi supy vznikal jen několik týdnů po dokončení předchozí mayovky v produkci společnosti Rialto Film, druhého dílu centrální trilogie Vinnetou – Rudý gentleman. Původně měl ve vyprávění po boku indiánského náčelníka figurovat jeho chrabrý přítel Old Shatterhand v podání Lexe Barkera, ale pak se producentovi Horstovi Wendlandtovi podařilo angažovat Stewarta Grangera, hollywoodskou hvězdu předchozího desetiletí proslavenou snímky jako Doly krále Šalamouna a Scaramouche. Již hotový scénář byl následně přepracován, aby se druhou hlavní postavou vedle Vinnetoua stal doposud opomíjený hrdina z Mayových knih Old Surehand. Také štáb doznal změn, když se Wendlandtovi naskytla možnost spolupracovat s Alfredem Vohrerem, jenž byl do té doby smluvně vázaný s firmou Constantin, pro kterou točil veleúspěšnou sérii adaptací kriminálek Edgara Wallace. Postavu ústřední krásky tentokrát ztvárnila mezinárodně známá hvězda Elke Sommerová a part rozhodného a odvážného mladého muže si zopakoval Götz George. Vedlejší part náčelníka Šošonů Vokadeha zase představuje první větší indiánskou roli Gojka Mitiće, jenž v předchozích vinnetouovkách figuroval povětšinou jako kaskadér a o dva roky později si získal popularitu ústřední rolí v indiánce Synové Velké medvědice. Mezi supy se stejně jako předchozí mayovky stalo hitem, navzdory faktu, že skalní fandové série na film již v době jeho premiéry koukali skrze prsty. Vedle absence Lexe Barkera, je také popouzel fakt, že Stewart Granger k mayovskému mýtu přistupoval s legrací a nadhledem, neboť coby herec, jenž prošel řadou béčkových hollywoodských produkcí, neměl vůči německo-jugoslávským produkcím iluze. (Česká televize)

AllShallFall

Toto mi též přijde docela zbytečné. O Vinnetouovi je tam dost málo a navíc mi to k němu moc nesedí. Kniha může být dobrá, protože Karel May dokázal napsat velmi dobré příběhy. Ale ne každé zpracování se povede. ()

Mariin

Ačkoliv machrující Granger jako Old Surehand je dost nesnesitelný, patří tato mayovka (podle literární předlohy "Syn lovce medvědů") mezi ty lepší, které netočil Harald Reinl. Režisér Alfred Vorher vyprodukoval barvitý příběh s výraznými postavami, v romantickém prostředí a s dějovým spádem. Hudba Martina Böttchera je vynikající. Tohle má ještě půvab těch vinnetouovských filmů 60. let, takže 4 a půl (pět nelze dát, protože ty patří jen tzv. zlaté pětce). Pokud bych to srovnával s ostatnímu západoněmeckými westerny 60. let (ovšem mimo tvorby Haralda Reinla), pak tento by dostal i pět hvězdiček. ()

Campbell

Tak tenhle díl mě přijde asi nejdrsnější mezi Mayovkama, a taky možná moje nejoblíbenější. Dokonce jsem se lehce zaposlouchal i do hudby, které by sice neškodilo přidat na akci ale samotná nezní nijak špatně. Hill znova boduje, Birce je pro mě stále n nijak oslnující, ale tohle je prostě asi nejlepší Mayovka. ()

nash.

Old Surehand má možná přesnou mušku, ale jinak je v každém okamžiku na přesdržku. A není sám. Mezi supy se slaboduchým dějem potácí celé zástupy idiotů, kteží pronáší dementní věty nedávající smysl stejně jako nedávají smysl jejich skutky a myšlenkové pochody. Ať už jsou to lovci medvědů, Supové nebo indiáni. Posunují se ochornicky sepsanoui kompilací Syna lovce medvědů a Ducha Llana Estacada od jedné trapnosti ke druhé a mezi nimi se bezradně motá Pierre Brice se zoufalou zachránit alespoň zbytky atmosrféry a poetiky typické pro filmové mayovky. Tohle bylo hodně slabé. ()

klerik

No, mne sa nezdá vôbec, že by sa to držalo knižnej série Medzi supmi, ale budiš... Pohodový film, ktorý v sebe nemá tú povestnú romantickosť a tak trochu sa zviezol na vlne lepších "indiániek"... ()

Šandík

Ale jo, je to recyklát, ovšem stále ještě poměrně zručně natočený a ne úplně bez překvapení či vtipných míst... Celkový dojem: 60% ()

BMW12

Pro mě velmi těžké hodnotit. Na jednu stranu mě dost štvalo, že tam není Old Shatterhand, ale že místo něj je jakýsi dědek v roli Old Surehanda. A toho prezentují, že je snad ještě lepší jak Old Shatterhand. To se mi nelíbilo. Na druhou stranu musím říci, že děj filmu nebyl vůbec špatný, naopak mě příběh bavil. Proto dávám 3,5*. ()

špaček421

Nejlepší film, ve kterém hraje Gojko Mitič náčelníka. Což neznamená nic moc, většina jeho filmů je stopro stejně příšerná jako ty dva, co jsem viděl (nevěřím, že bych narazil na jediné dva hrozné kousky). Jinak je to film, ve kterém mi padouši nevadili a kromě Vinnetoua jsem měl chuť všechny hrdiny zabít. Ať už Old Surehanda, který evidentně Briceovi leze na nervy, pořád machruje, každého žoviálně plácá po zádech a šťouchá do břicha a dokonce si dovoluje pochybovat o stříbrné pušce! Nebo jeho parťák Old Wabble, na zabití od začátku. Miss Helmersová má sice výstřih hlubší Grand Canyonu, ale je protivná jak činže, a Götz George coby syn lovce medvědů? Nafoukaný frajírek, co pořád něco přeskakuje. Na záporné straně zaujme asi jen falešný kněz, šéf bandy Sieghardt Rupp je poměrně nudný padouch. Ale jinak je film poměrně zábavný. Alfred Vohrer točí rychleji než Reinl. Pro Reinla jsou typické dlouhé záběry a pomalé švenky, Vohrer stříhá rychleji, ale film nakonec nic moc neřekne. Nemáte z něj žádný dojem. Snad jen ten souboj na konci je zpestření. A je tu i Terence Hill, ale vlastně jen v podstatě v komparsu. Jinak mě tak napadlo, v Old Shatterhandovi divák měl možnost vidět nahou indiánku skákající z vodopádu. Tady se musí spokojit jen s indiánem plavkách skákajícím z téhož vodopádu :) A pobavili mě bandité jménem Rod a Stewart. "Nemusíte se bát, vždyť jsem tu já!" (Old Wabble) ()

Marek1991

Celkom slušná mayovka, síce dosť naivná a hlavná postava má veľké sebavedomie, náčelník Apačov je zas nepochopiteľne ďaleko preč od svojho kmeňa, ale scénky ujdú, takisto príbeh. Scenár je však deravý a popravde mňa najviac upútala blondínka Elke Sommer a po nej mimoriadne dobrý herecký výkon Gojka Mitića, takisto mal postavu, ktorú by mu možno aj veľa indiánov mohlo závidieť. V porovnaní s inými mayovkami vtipne povedané lepšia nuda. ()

corpsy

Necharizmatický záporák, ktorého si zameníte s kýmkoľvek z jeho bandy, Old Surehand skôr patetický ako udatný a Vinnetou len ako křoví. Nie nesympatická, ale skôr tuctová mayovka. ()

Historik

Neodmyslitelnou složkou úspěchu Reinlových mayovek je spojení dvou charismatických hlavních představitelů Pierra Brice a Lexe Barkera. Jakmile se tato dvojice rozdělila, ztratily filmové mayovky část svého kouzla. Zajímavé je, že jako životnější a vůbec kvalitnější se ukazují filmy, v nichž vystupuje samotný Lex Barker. Filmy se samotným Bricem jsou slabší. Barkerovi možná pomohla i změna prostředí, nemusel jezdit pořád kolem jednoho vodopádu a kolem jedné skály, také se tu více obměnili herci. Jistě byly orientální mayovky i lépe napsány a natočeny. Ty další americké mayovky už zřejmě neměly být vůbec natočeny, zbytečně devalvují kouzlo trilogie a stříbrného jezera. Jsou šité horkou jehlou. To, co se možná ztratilo v době mayovkománie, kdy byli lidé ochotni nad lecčíms přimhouřit oko, už je dnes bohužel, jasně vidět. Ta kvalita tu chybí. Mezi supy se ještě dá vidět, ale není to film, ke kterému by se člověk vracel. ()

kaylin

Moc si tenhle film nepamatuji, ale jsem si jistý, že jsem ho viděl. Docela mě zaujal, hlavně ty akční scény ve druhé části jsou dobré, a to jak díky celkem dobrému nasnímání, akčnosti, tak i díky prostředí. Götz George ještě v době, kdy nebyl Shimanski je výborný a rozesmátý Surehand je skvělý protiklad k Vinnetouovi, který je přece jen chladnější. ()

blackrain

Volné zpracování dvou románů Karla Maye. Jedná se o Syna lovce medvědů a Duch Llanna Estacada. Už to bohužel nemá to kouzlo předochozích filmů. Filmový Old Surehand nějaké to charisma má. Ten knížní ale vypadá jinak. ()

L_O_U_S

Všechny díly s Old Surehandem jsou tak trochu na jedno kopyto. Aspoň, že tenhle film byl včas nadabován do češtiny, než se na něm stačila vyřádit porevoluční distribuce. (139.) ()