Utopia

Ukázka z filmu 13
Drama / Mysteriózní / Thriller / Sci-Fi
Velká Británie, (2013–2014), 10 h 21 min (Minutáž: 48–62 min)

Tvůrci:

Dennis Kelly

Fiona O'Shaughnessy, Alexandra Roach, Nathan Stewart-Jarrett, Adeel Akhtar, Paul Higgins, Oliver Woollford, Neil Maskell, James Fox, Geraldine James (více)

Série(2) / Epizody(12)

Příběh sleduje malou skupinu lidí, kteří se dostanou k rukopisu kultovního grafického románu s názvem "Experimenty Utopie", o nemž kolují zvěsti, že předpověděl nejhorší katastrofy minulého století. To má za následek, že se na skupinu zaměří vládní organizace známá pouze jako "The Network", které se musí nálezci románu vyhnout, aby vůbec přežili. (mac000)

venca359

po shlédnutí prvního dílu netušíte takřka nic ale stojí za to koukat dál!! a tleskám člověku který dělal barevné korekce a dobarvení!!! to je radost se na to koukat! některé barvy až moc vytažené což normálně přijde jako chyba,ale tady to všechno pospolu ladí.pecka ()

numan

Trochu ubrat na samoúčelném exhibicionismu a bylo by to tam. Všechny ty barevné filtry, odlesky, prasátka a protisvětla někdy sedí, ale místy jsou jen zbytečný opruz a totéž hudba, která slouží ději velmi dobře, ale občas se vyvleče z obojku jako ztřeštěná fena a nějakou tu scénu zabije ujetou falší. Přes veškeré výhrady pořád výborný matroš od relativně mladých autorů - až se jim trochu srovná hormon a pochopí, že míň je někdy víc, bude líp. Ty nejlepší věci většinou vznikají až v době, kdy už pan umělec nemá za potřebí nepřetržitě ryčet do světa "dívejte se všichni, jaxem strašně progresivnííííí...." ()

Llou

nejbizarnější recenzi zde má whack, který si myslí, že tento seriál je proti kontrole populace. Toto je hodně mimo, a nejsem si jistý, jestli se díval na stejný seriál. Fakt, že seriál má ke kontrole populace určité sympatie by asi byla moje hlavní "výtka" k seriálu, ačkoli seriál se spíš snaží o "relativně objektivní" (z pohledu seriálu) pojednání o tématu a "padouši" jsou vyobrazování relativně sympaticky, a to až tak, že jeden z hrdinů přejde na jejich stranu. Nakonec škoda, že seriál nedostal 3. sérii (a místo toho otřesný remake) jelikož, aniž bych cokoli prozrazoval, skončí na poměrně velkém cliffhangeru. ()

latimerie

Tak po dlouhé době seriál, který mě naprosto ohromil. Věta: "Where is Jessica Hyde!" mi bude v uších znít ještě dlouho. Skvělej scénář a geniální hudba. Propojení vizuality komiksu s digitální hudbou a pitoreskními postavami vás dostanou. Po posledním dílu první série zůstanete sedět ještě dlouho na zadku. Aspirace na kultovní seriál! Pět hvězd jako vyšitejch! ()

nikolajevic

prve dve alebo tri casti to bolo vyborne, tajomne, napinave... ale ako sa to zacalo cele rozuzlovat a objasnovat akosi to stratilo stavu a napatie, a tak je to len dalsi "zaujimavy" britsky serial. ()

poola

Nádherně ujeté, skvělá "hudba", charaktery také na jedničku... co víc si přát? Snad jen další sérii (hodnoceno po 2). Ale rozhodně to není seriál pro každého. Ten kdo viděl Twin Peaks a líbilo se mu v něm alespoň něco a navíc má rád britský humor, ten určitě přijde na chuť i Utopii. Co jsem si na seriálu užil asi nejvíc: Hudba, barevnost kamery, vraha "Where is Jessica Hyde?" a britský černý humor. Edit: první díl druhé série byl jeden z nejlepších dílů co jsem v seriálech viděl. ()

TJax

Ako fanúšik konšpiračných teórii nemám čo vytknúť, skvelý nápad, príbeh, všetko mi tam sedí. ()

Fincher a Cizinci v letadle

Fincher a Cizinci v letadle

14.01.2015

Jak před 17 lety zjistil Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting), remakeovat Hitchcocka není zrovna dobrý nápad. Z jeho předělávky Psycha byl akorát velký průšvih, jemuž se nyní pokusí vyhnout David… (více)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)