T2 nebude takovou kultovkou jako první Trainspotting, nemá totiž takový drajv a hlavně potenciál k tomu, aby vykřičel do světa životní pocit celé generace. Dovolím si ale tvrdit, že Boyleův návrat k téhle partě bude stárnout mnohem lépe než ze řetězu urvaná, devadesátkově trendy jednička, protože hluboká nostalgie, která z filmu čiší (a která je v ostrém kontrastu s tradičně hyperaktivní formou), filmu dá smysl i ve chvíli, kdy budou režijní vychytávky již okoukané, humor vyčpělý a dobová reflexe zastaralá. Co v mých očích dvacet let po premiéře činí jedničku Trainspottingu lehce okoralou, tomu se dvojka vyhne. Ta těsná spjatost s jedničkou (opravdu jde o velmi důsledné pokračování) možná činí z T2 pohříchu nesamostatný film, který bez znalosti předchůdce vlastně nemá smysl, ale ruku na srdce - kdo by se na to koukal, aniž by Trainspotting viděl, že? 85 %(17.9.2017)

O hodne slabsi nez prvni dil, coz neni nic zvlastniho, pokud reziser v podstate cely film zaklada na vzpominkach a flashbacich. Hudba slusna, nicmene navazat na uspech a kvalitu 20 let stare zalezitosti, to chce opravdu koule, ktere Danny Boyle asi ma, ale ty grady uz to nema. A neni to tim, ze jsou herci uz docela jeti. Ten film zkratka nenabizi vubec nic noveho, scenar je proste slaby, a to hodne.(3.6.2017)

Hodinu a půl se to plácá v nostalgii a odnikud nikam.. a půl hodinový závěr to pak naštěstí celé uzavře, dá tomu smysl a čtvrtou hvězdu. Tak 70%(4.6.2017)

Vizuelně opět dokonalé, soundtrack výtečný a k tomu kopa nostalgie. Dějová linka je o poznání slabší a na ty 2 hodiny nevystačí bez toho, aby se chvílemi nedostavovala nuda. Je to jako třídní sraz po 20 letech, chlapci nám zestárli a taková jízda, jako kdysi, už to není.(7.6.2017)

Nic nového, recyklace původních postav, nostalgická vzpomínka na převratný filmový počin. Pamatuji původní premiérovou projekci prvního dílu na MFF Karlovy Vary. To byla atmoška!(8.6.2017)

• tomik99

Dost ujetý film, ke kterému jsem dlouho hledal cestu a musím říct, že mě začal film bavit až někdy ke konci, kdy už bylo pozdě. Snímek má dvě hodiny, z toho prvních čtyřicet minut sledujete čtyři různé postavy, které spolu prakticky nic nemají společného. Až posléze se začnou setkávat, vidíte v příběhu propojení. Jenže ten příběh není dostatečně zajímavý, aby mě nějak zaujal. Je to takový šílený film, který mi vůbec nesedl. Nesedla mi režie, střih, hudba, zkrátka skoro nic. Bylo pár momentů, kdy jsem se upřímně zasmál, ale to bylo opravdu v pár scénách. Prostě zkrátka a jednoduše – nebavilo mě to a nechci to vidět znova (nejlepší scéna filmu: zpěv o katolíkách).(9.6.2017)

Vlastně celkem zbytečné... nejvíc se mi líbili prostřihy z původního filmu.(13.6.2017)

Jednotka zostane navždy nambrvan... ale dvojka sa dá tiež dopozerať dokonca. Jediný z partie RC ako Begbie pribral po dvadsiatich rokoch nejaké to kilečko. Ostatní - tak ako sme ich poznali. Spud je neskutočný "magor" , škoda že JLM sa neobjavuje viac na plátnach kín... EMG postúpil do úlohy sofistikovaného podvodníka.(14.6.2017)

• Saxos

Bohuže opět zbytečné a trapné navazování na úspěšné kultovní trháky.(25.6.2017)

• kacer4

Potenciál pre tento film ani len neexistoval. Jednotka mala otvorený koniec, ktorý si zaslúžil pokračovanie, ale takto sa len premárnil pokus. Topánka najviac tlačí jednoznačne v scenáry.(27.6.2017)

• superzurda

Co asi dnes dělají lidé, kteří byli před dvaceti, v době kdy všechno bylo trapné, na premiéře Trainspottingu. Snaží se protlačit do střední třídy, jsou zaměstnaní, po práci ti duševně méně zdatní si pustí Ulici, u zpráv si nadávaj na uprchlíky a prozevlí se až k Ordinaci, u které začnou podřimovat, Jak z takových lidí dostat peníze? Natočíme Trainspotting 2, ona to může bejt sice sračka, ale reklama se udělá tak jako tak a lidi si to stejně koupí. Vše čím byla jednička skvělá a legendární je tady pohřbené rozvleklou nudou.(2.7.2017)

Velmi dobré pokračování, byť místy už to není taková zábava jako první díl. Je to ale hlavně o nostalgii, a to funguje dobře. Film je velmi zajimavá jízda, ale drive jedničky tu prostě není. 80%(8.7.2017)

• srolyma

Kultu se vyrovnat nelze, ale lze se mu aspoň přiblížit. To bohužel není tento případ. Begbee nezklamal, ale jinak slabé a o ničem. Bohužel.(14.7.2017)

Podle mě už nešlo moc o drogy, jako v T1 a chyběly mi některé scény a ten vtip, ale i tak mě film bavil. Ukázalo se co se postavám stalo během těch lett, jak dozráli, kam se posunuli a co se změnilo. Řekla bych, že si člověk pod některýma scénama mohl představit sám sebe a to bez i s nějakou drogovou zkušeností.(24.7.2017)

Bylo příjemné zavzpomínat na staré známé. Nicméně už to nemá ten správný "tah na branku" jako první díl. Velmi lehce zapomenutelné dílko, které má tu smůlu, že soupeřilo s našlapanou jedničkou... Jedničku si zase opět někdy pustím, dvojku zřejmě již nikoliv.(28.7.2017)

Z pokračováni vice jak po dvaceti letech je cítit až moc veliká únava.Víceméně se jedná o dějový útržky a příběh není komplexní.Celé to pak působí jako dokument hlavních hrdinů z prvního dílu co dělají po dvaceti letech.Dost se zde také vzpomíná a hraje na nostalgii což je na dvouhodinovou stopáž dost málo.Kdyby neexistoval první díl tak je tento film o ničem a nechápal bych proč vlastně pokračování vzniklo.Příjde mi že pokračování vzniklo jen proto aby z toho vytřísklali co nejvíc peněz od filmových diváků.(28.7.2017)

Je zajímavé, jak postavy po dvaceti letech vypadají, a jak charisma šílených Begbieho a Spuda nevyprchalo ani v nejmenším. Jenže to je tak vše. Příběh je slabota. Zbývá jen poselství, stejně jako u prvního dílu: Drogy jsou svinstvo. Ale bez nich to taky nestojí za nic.(24.8.2017)

Během zhlédnutí jsem se mohl jen těžko ubránit dojmu, že film vznikl jaksi zbytečně a děj posune jen stěží někam dál. Zas takový propadák to nebyl, na Trainspotting se dívat dá a podívaná je to i celkem příjemná s mnoha světlými momenty - a Markův zběsilý dvouminutový monolog na téma "vyber si život" mi vyrazil dech.(28.8.2017)

S jedničkou se to nedá srovnávat.I když je vidět,že vše funguje,jak má a opravdu všichni se snaží,tak to prostě není ono.Ale je také třeba na film nahlížet drobet jinak,protože 20 let je 20 let...(30.8.2017)

• J0K3R

Vše podstatné je už zde řečeno. Já jen dodám, že nechápu jak to, když v prvním kultovním filmu je schopne režisér říct vše co chce za hodinu a půl a ještě k tomu pouštět nadupaný soundtrack, tak proč druhý film, který nemá absolutně co říct, musí trvat dvě hodiny?(4.10.2017)

T2 není tak dobrý jako jednička, ale jde to? Parta tragédů se vrací a i přes daleko slabší scénář je to stále zábava.(22.10.2017)