Trainspotting 2

• Austrálie

• Nizozemsko

• Nový Zéland

Velká Británie, 2017, 117 min

T2 nebude takovou kultovkou jako první Trainspotting, nemá totiž takový drajv a hlavně potenciál k tomu, aby vykřičel do světa životní pocit celé generace. Dovolím si ale tvrdit, že Boyleův návrat k téhle partě bude stárnout mnohem lépe než ze řetězu urvaná, devadesátkově trendy jednička, protože hluboká nostalgie, která z filmu čiší (a která je v ostrém kontrastu s tradičně hyperaktivní formou), filmu dá smysl i ve chvíli, kdy budou režijní vychytávky již okoukané, humor vyčpělý a dobová reflexe zastaralá. Co v mých očích dvacet let po premiéře činí jedničku Trainspottingu lehce okoralou, tomu se dvojka vyhne. Ta těsná spjatost s jedničkou (opravdu jde o velmi důsledné pokračování) možná činí z T2 pohříchu nesamostatný film, který bez znalosti předchůdce vlastně nemá smysl, ale ruku na srdce - kdo by se na to koukal, aniž by Trainspotting viděl, že? 85 %(17.9.2017)

Pár dobrejch fórků, ale ta nostalgická vlna, na kterou jsem měl asi naskočit, mě prostě nějak minula. Nejsilnějším momentem je aktualizovaný "choose life" monolog v hospodě, celkově film ale vyznívá do prázdna. Škoda, jako fanoušek původního Trainspottingu jsem doufal ve víc.(27.3.2017)

Až příliš zbytečný sequel, který nikdo vlastně až tak moc nechtěl. Místo nostalgie mohli vymyslet něco novýho, nestalo se tak s Welshova předlohou Porno (která sice měla zajímavou premisu hodnou postav, které známe, avšak provedení nebylo úplně nejlepší a vlastně by to ani nešlo zfilmovat) to nemá v podstatě nic společného, ale to jsme věděli už dlouho před premiérou (proč je tady na CSFD Porno uvedené jako předloha nevím). Na tom filmu prostě neni vůbec nic zapamatovatelnýho, snad jen ty otravný flashbacky do filmu, kterej je podstatně lepší.(22.5.2017)

Kruh se uzavřel, ale pořád si myslím, že se z toho dalo vymáčknout mnohem víc. Příběh je z větší části recyklace už jednou viděného, kde sázka na nostalgické momenty vítězí nad novým směrem.(28.5.2017)

Když se po dvaceti letech zastavíte za starejma kamarádama... Scénář, pravda, není žádné veledílo, ale v tomhle případě to vůbec nevadí. Což je tedy hlavně zásluhou jedničky, ale co už. Já si to užil, dokonce společně s manželkou, a to už něco znamená. :)(30.5.2017)

T2 Trainspoting vidím jako úspěšné pokračování prvního filmu. Návrat Marka po 20 letech poté co okradl své kamarády o pěkný balík peněz, jejich znovu shledání a potkání se s Frankem (aka Begbie) tvoří zajímavou zápletku. Ovšem tomu chybí ten správný vibe, který panoval v prvním filmu. Skvělý scénář a režie, luxusní kamera a silný Skotský přízvuk ovšem nemohou předčit dojmy z prvního filmu. 80%(30.5.2017)

• klukluka

Ohromný zklamání 😔. To nejblbější pojetí dvojky, co existuje- recyklace jedničky. Bez vtipu, bez nápadů, bez příběhu, beze smyslu.(3.6.2017)

O hodne slabsi nez prvni dil, coz neni nic zvlastniho, pokud reziser v podstate cely film zaklada na vzpominkach a flashbacich. Hudba slusna, nicmene navazat na uspech a kvalitu 20 let stare zalezitosti, to chce opravdu koule, ktere Danny Boyle asi ma, ale ty grady uz to nema. A neni to tim, ze jsou herci uz docela jeti. Ten film zkratka nenabizi vubec nic noveho, scenar je proste slaby, a to hodne.(3.6.2017)

Hodinu a půl se to plácá v nostalgii a odnikud nikam.. a půl hodinový závěr to pak naštěstí celé uzavře, dá tomu smysl a čtvrtou hvězdu. Tak 70%(4.6.2017)

Vizuelně opět dokonalé, soundtrack výtečný a k tomu kopa nostalgie. Dějová linka je o poznání slabší a na ty 2 hodiny nevystačí bez toho, aby se chvílemi nedostavovala nuda. Je to jako třídní sraz po 20 letech, chlapci nám zestárli a taková jízda, jako kdysi, už to není.(7.6.2017)

Nic nového, recyklace původních postav, nostalgická vzpomínka na převratný filmový počin. Pamatuji původní premiérovou projekci prvního dílu na MFF Karlovy Vary. To byla atmoška!(8.6.2017)

• tomik99

Dost ujetý film, ke kterému jsem dlouho hledal cestu a musím říct, že mě začal film bavit až někdy ke konci, kdy už bylo pozdě. Snímek má dvě hodiny, z toho prvních čtyřicet minut sledujete čtyři různé postavy, které spolu prakticky nic nemají společného. Až posléze se začnou setkávat, vidíte v příběhu propojení. Jenže ten příběh není dostatečně zajímavý, aby mě nějak zaujal. Je to takový šílený film, který mi vůbec nesedl. Nesedla mi režie, střih, hudba, zkrátka skoro nic. Bylo pár momentů, kdy jsem se upřímně zasmál, ale to bylo opravdu v pár scénách. Prostě zkrátka a jednoduše – nebavilo mě to a nechci to vidět znova (nejlepší scéna filmu: zpěv o katolíkách).(9.6.2017)

Pokračovanie legendárneho príbehu tých štyroch nenapraviteľných je späť. To všetko v modernom kostýme s niekoľkými spomienkami na minulosť. Ale celé to nepôsobí tak, ako prvý diel. Monológ E. McGregora na vetu „Vyber si život!“ je top momentom. Hudba stále dobrá. Osobné hodnotenie: 78% (***) (11.6.2017)

Vlastně celkem zbytečné... nejvíc se mi líbili prostřihy z původního filmu.(13.6.2017)

Jednotka zostane navždy nambrvan... ale dvojka sa dá tiež dopozerať dokonca. Jediný z partie RC ako Begbie pribral po dvadsiatich rokoch nejaké to kilečko. Ostatní - tak ako sme ich poznali. Spud je neskutočný "magor" , škoda že JLM sa neobjavuje viac na plátnach kín... EMG postúpil do úlohy sofistikovaného podvodníka.(14.6.2017)

• Saxos

Bohuže opět zbytečné a trapné navazování na úspěšné kultovní trháky.(25.6.2017)

”Choose an iPhone made in China by a woman who jumped out of a window and stick it in the pocket of your jacket fresh from a South-Asian Firetrap. Choose Facebook, Twitter, Snapchat, Instagram and a thousand others ways to spew your bile across people you've never met. Choose updating your profile, tell the world what you had for breakfast and hope that someone, somewhere cares.” Kto silou-mocou čakal kontroverziu a údernosť “jednotky” ostane sklamaný. T2 stavil na nostalgiu, ktorá vďaka prítomnosti všetkých hlavných predstaviteľov (aspoň) na mňa zafungovala. Nebojí sa pomáhať si flashbackmi z prvého Trainspottingu a dokonca ani “vykrádania” niektorých ikonických scénok. Často aj kvôli tomu sklzáva skôr na úroveň komédie, na jeho šťastie to však nie je vyložene blbé či trápne. Rozhodne teda nejde o tak originálny a realistický počin ako T1, oproti ktorej sa v konečnom resumé javí trochu zbytočne. Napriek tomu, že nenadchne, ako film na jedno pozretie ani neurazí a tak sa hodnotením tentokrát stotožním s priemerom, ktorý si vyslúžil od tunajšej komunity. Seniorská T3 po ďalších 20 rokoch by však už v zaújme všetkých rozhodne nemala uzrieť svetlo sveta...(25.6.2017)

• kacer4

Potenciál pre tento film ani len neexistoval. Jednotka mala otvorený koniec, ktorý si zaslúžil pokračovanie, ale takto sa len premárnil pokus. Topánka najviac tlačí jednoznačne v scenáry.(27.6.2017)

• superzurda

Co asi dnes dělají lidé, kteří byli před dvaceti, v době kdy všechno bylo trapné, na premiéře Trainspottingu. Snaží se protlačit do střední třídy, jsou zaměstnaní, po práci ti duševně méně zdatní si pustí Ulici, u zpráv si nadávaj na uprchlíky a prozevlí se až k Ordinaci, u které začnou podřimovat, Jak z takových lidí dostat peníze? Natočíme Trainspotting 2, ona to může bejt sice sračka, ale reklama se udělá tak jako tak a lidi si to stejně koupí. Vše čím byla jednička skvělá a legendární je tady pohřbené rozvleklou nudou.(2.7.2017)

Velmi dobré pokračování, byť místy už to není taková zábava jako první díl. Je to ale hlavně o nostalgii, a to funguje dobře. Film je velmi zajimavá jízda, ale drive jedničky tu prostě není. 80%(8.7.2017)

• srolyma

Kultu se vyrovnat nelze, ale lze se mu aspoň přiblížit. To bohužel není tento případ. Begbee nezklamal, ale jinak slabé a o ničem. Bohužel.(14.7.2017)