T2 nebude takovou kultovkou jako první Trainspotting, nemá totiž takový drajv a hlavně potenciál k tomu, aby vykřičel do světa životní pocit celé generace. Dovolím si ale tvrdit, že Boyleův návrat k téhle partě bude stárnout mnohem lépe než ze řetězu urvaná, devadesátkově trendy jednička, protože hluboká nostalgie, která z filmu čiší (a která je v ostrém kontrastu s tradičně hyperaktivní formou), filmu dá smysl i ve chvíli, kdy budou režijní vychytávky již okoukané, humor vyčpělý a dobová reflexe zastaralá. Co v mých očích dvacet let po premiéře činí jedničku Trainspottingu lehce okoralou, tomu se dvojka vyhne. Ta těsná spjatost s jedničkou (opravdu jde o velmi důsledné pokračování) možná činí z T2 pohříchu nesamostatný film, který bez znalosti předchůdce vlastně nemá smysl, ale ruku na srdce - kdo by se na to koukal, aniž by Trainspotting viděl, že? 85 %(17.9.2017)

Z pokračováni vice jak po dvaceti letech je cítit až moc veliká únava.Víceméně se jedná o dějový útržky a příběh není komplexní.Celé to pak působí jako dokument hlavních hrdinů z prvního dílu co dělají po dvaceti letech.Dost se zde také vzpomíná a hraje na nostalgii což je na dvouhodinovou stopáž dost málo.Kdyby neexistoval první díl tak je tento film o ničem a nechápal bych proč vlastně pokračování vzniklo.Příjde mi že pokračování vzniklo jen proto aby z toho vytřísklali co nejvíc peněz od filmových diváků.(28.7.2017)

Je zajímavé, jak postavy po dvaceti letech vypadají, a jak charisma šílených Begbieho a Spuda nevyprchalo ani v nejmenším. Jenže to je tak vše. Příběh je slabota. Zbývá jen poselství, stejně jako u prvního dílu: Drogy jsou svinstvo. Ale bez nich to taky nestojí za nic.(24.8.2017)

Během zhlédnutí jsem se mohl jen těžko ubránit dojmu, že film vznikl jaksi zbytečně a děj posune jen stěží někam dál. Zas takový propadák to nebyl, na Trainspotting se dívat dá a podívaná je to i celkem příjemná s mnoha světlými momenty - a Markův zběsilý dvouminutový monolog na téma "vyber si život" mi vyrazil dech.(28.8.2017)

S jedničkou se to nedá srovnávat.I když je vidět,že vše funguje,jak má a opravdu všichni se snaží,tak to prostě není ono.Ale je také třeba na film nahlížet drobet jinak,protože 20 let je 20 let...(30.8.2017)

• J0K3R

Vše podstatné je už zde řečeno. Já jen dodám, že nechápu jak to, když v prvním kultovním filmu je schopne režisér říct vše co chce za hodinu a půl a ještě k tomu pouštět nadupaný soundtrack, tak proč druhý film, který nemá absolutně co říct, musí trvat dvě hodiny?(4.10.2017)

T2 není tak dobrý jako jednička, ale jde to? Parta tragédů se vrací a i přes daleko slabší scénář je to stále zábava.(22.10.2017)

Asi jsem čekala poněkud něco jiného. Možná sezení v koutě v heroinovém doupěti, nostalgické vzpomínání na první díl. Ale ono nějak toho nebylo tolik, jak jsem čekala. Dvojka nabídla svůj vlastní život, kterým se inspirovala v prvním díle, ale ne tolik, aby to bylo vlezlé. Čekala jsem jistý pokrok hlavních postav, čekala jsem změnu v jejich myšlení, čekala jsem i jiný přístup okolí. No přišlo mi to jako oblembctaná lžička od medu, z které ten med odkapává do hrnku, do hlubokého, hlubokého hrnku, jehož dno není ani vidět. Tak nějak se totiž celá ta atmosféra ať už původního nebo tohohle Trainspottingu ztratila. I tak jsem si užila tu jízdu.(3.11.2017)

Nečekal jsem kultovní pokračování kultovního filmu, ale nakonec jsem dostal víc, než jsem čekal. Stačila mi k tomu pro mě stále skvělá atmosféra, zasmál jsem se taky nejednou a celkově se prostě u T2 dobře pobavil.(10.11.2017)

• ssarka

Upřímně??? jděte všichni tady s 75% po prdele.... Trainspotting je KA U EL TE... viděla jsem ho v krásných 16 letech a vnímala jako žádnej jinej film-teda ještě Human Traffic 😀...na dvojku jsem se připravovala půl roku, než jsem dostala odvahu se podívat...a dostala jsem desetkrát vylouhovany čajíček...nuda nuda šeď šeď slabota a k uzoufani nuda.... porovnání je asi jako dát si zapálený absinth zapity vodkou oproti vájecnemu koňaku... jediné dvě hvězdy dávám za setkání Begbiho a Marka,to mi trošku rozproudilo krev(3.12.2017)

Film založený na spomienkach, nostalgii a recyklovaní nápadov.(4.1.2018)

Je to presne také rozpačité ako pomaturitná stretávka po 20 rokoch. A nevýrazné. Záver celkom pekný, ale čakal som celkovo väčší mordor, viac porna a feťáčin. Tak snáď to nepodoja a nebude trojka.(15.1.2018)

Tak hlavně že je to lepší, než Sněženky a machři po 25 letech no.(6.2.2018)

Vlaky jedou dál a málokdy se vrátí, praví klasik v jedné letité existenciální písni. Tenhle vlak se vrátil, měl veliké zpoždění a je vůbec otázka, jestli byl nějaký racionální důvod vyhlížet ho na peróně. Očekávání, jak velká šmouha po něm zůstane a jestli má šanci přiblížit se originálu, berou za své, hned jak se potvrdí, že ho autoři vyslali na slepou kolej scénáristických klišé druhých dílů. Renton se po dvaceti letech vrací do Edinburghu (btw. do reálií novějších o třicet let).. Ale proč vlastně? Kromě mizérie proflákaného života a kocoviny nemá s bývalými kumpány ani s námi moc co sdílet. Kde si vybavuju lehkost původního Trainspottingu, tam T2 těžkne doslovností. "Vyber si život (...)" je pořád replika, která nutí k přemýšlení, ale zatímco v jedničce byla ústředním motivem, od kterého se odvíjel celý film, tady je jen pouhým postesknutím u pressa. Je to dostatečný důvod k boření mýtu?(22.5.2018)

Více než důstojné pokračování kultovní jedničky! Tak ráda jsem je všechny zase viděla!!!! :-) Jo a Even Bremner byl ve své roli Spuda famósní! Celkově dávám plný počet. Tohle se povedlo!(16.2.2017)

nostalgia, but cool ride(17.2.2017)

Zaabavnee, nostalgickee .. Danny you did it again ! :)(17.2.2017)

Nezklamalo mě to, ale ani úplně nenadchlo, Ewenuv SPUD jednoznačně nej borec a měl šanci změnit svůj život a já mu to přála, ale vazby jsou silnější, než se zdá. Hudba super, hlavně scéna s Radio Ga Ga byla parádní.(19.2.2017)

Jako samostatný film neobstojí, jako nostalgické zavzpomínání na staré časy a jeden kultovní film ovšem boduje. Celkově bych hodnotil za 3, protože je to celkově slabší něž jednička, ale za tu nostalgickou atmosféru 90´si zaslouží hvězdičku navíc.(19.2.2017)

Upřímně? Chvílema jsem si říkala, że na původní Trainspotting to nemá, ale ve výsledku jsem byla nadšená. Nemůžu si prostě pomoct. Ano, byla to nostalgie, ale já jsem nostalgická. Líbila se mi práce s kamerou, prostřihy s použitejma i nepoužitejma scénama z jedničky, samozřejmě opět výbornej soundtrack, uvěřitelní herci i jejich výkony, zkrátka jak už jsem napsala - byla jsem nadšená.(19.2.2017)

Příjemný, příjemný to bylo. Begbie byl vynikající. Danny Boyle potvrdil, že umí.(20.2.2017)