Superman posedlý Lois Lanovou zrovna trénuje se Supergirl, když se dozví, že Brainiac zamířil na Metropolis. Nezastavitelný obrovský kolos. Brainiac definitivně prověří skutečnou sílu "muže z oceli". Obrovský nezastavitelný android na obzoru. Záhadná ohnivá koule se řítí přímo na Zemi. Nebojácná a překrásná reportérka, která udělá vše, aby získala svou reportáž. Pro Muže z oceli je to den jako každý jiný... jenže tentokrát se ke vší smůle stará o svou neposednou sestřenici Supergirl. Společně se musí postavit staronovému nepříteli Braniacovi, který kdysi zmenšil a uzavřel Kandor, hlavní město Kryptonu. Superman je rozhodnut v boji s Brainiacem zachránit nejen město, ale i celou planetu. (HBO Europe)

VanTom

Strohá animace se mi zrovna nezamlouvala, ale časem se dala ignorovat. Větší problém představoval příběh, zbytečně upovídaný, plochý, dětinský a hodně otřepaný. Jedinou zajímavější linkou bylo smutnění a tápání Kary aka Supergirl, naopak Brainiac, megalomansky zaslepený ultrapadouch unášející města a ničící světy, nenabízel nic neviděného a jeho porážka vyzněla hodně stupidně. Z DC animáků jeden z těch slabších. ()

dragon94

Lehce nadprůměrný animák... Jenž nedokázal naplno využít svého potenciálu. Jediným kladem vybočujícím z řady ostatních animáků je naprosto skvělá Lois. I tak mě to poměrně bavilo, ale když tenhle animák neuvídíte v podstatě o nic moc nepříjdete. 3* 60% ()

HiddenDragon

Superman neni muj oblibeny hrdina, protoze jeho pribehy a potazmo i nepratele dokazou byt malokdy vylozene originalni. Divak totiz vi, ze stejne od nej dostanou nakonec do drzky :) Vyjimkou byl skvely "Doomsday" (2007), jinak jsou ale animaky se solo-Supermanem "jen" dobrou akcni zabavou. Ani toto neni vyjimka. Kouka se na to dobre, dej zpestruje Supergirl, cimz tak trochu v serii animaku od DC navazuje na "Superman/Batman: Apocalypse" (2010). Predlohou byla story "Superman: Brainiac" od Geoffa Johnse z r. 2008. Brainiac jako padouch mi nikdy moc nesedl. Je to hybrid organickeho tvora a superpocitace podmanujiciho si svety, a v animaku ho DC uvedlo uz drive - "Superman: Brainiac Attacks" (2006). Oba filmy nemaji krom padoucha nic spolecneho, tak je vlastne jedno v jakem poradi se na ne clovek diva. Paradoxne ale ten starsi byl mel chronologicky nasledovat az po tomto novejsim, kde se s Brainiacem Superman setkava poprve. Vetsina filmu je celkem prumerna akcnarna, jen pointa a zaver to vylepsuji a davaji i smysl te ponekud podivne lince s Lois Laneovou, ktera ja vetsinu stopaze otravna jak osina v ..ehm :) ()

Spacecore

Nebojím se dát pět hvězd jako milovník animáků se Superman a tenhle byl obvzlášť vydařený.. + Modré hodnocení je dost málo. / Tao Quit ()

H4ku11

Superman nie je zrovna môj najobľúbenejší hrdina, tak ma vždy baví v jeho príbehoch skôr záporná postava alebo kvalitný príbeh. Tu sa mi nepáčilo ani jedno, ani druhé a ešte tam ako bonus bola Kara, ktorá zatiaľ nevylepšila u mňa žiadny Supermanov príbeh. ()

melloun

Možná se mi to jen zdá, ale konečně tu je trošku jiné výtvarné zpracovaní, než je v poslední době u DC animáků se Supermanem zvykem. Snad bude stačit, když vypíchnu emancipovaný vzhled a chování Lois. Za mě palec nahoru. ()

malypivo

Brainiac jako ultimátní padouch se znovu objevuje na scéně a je to právě on, který dovolil Supermanovi dostat se na Zemi. Dobrý animák, ale nic nového nepřináší. ()

Luk Skywalker

Velice podařené pokračování Supermana se vším co k tomu patří i se Supergirl (navíc mám v paměti animák s Batmanem s názvem Apokalypsa, kde Supergilr taky vystupuje, tak mě její přítomnost nerušila). Tradiční chyby animáků už přehlížím, tohle se nikdy nezmění. ()

7ynek

S japonskou animací se to nedá srovnat. Kresba je prostě americká a celé to je i přes pár krvavých scén víceméně pro děti. =) Ale na tři hvězdy to je... ()

Wallis3

Hodně pěkně udělaný animák. Je v něm vidět cit a inteligence, žádný bezhlavý střílení a mlácení kolem. ()

ptsd

Superman a Supergirl se postaví robotickému Brainiacovi, aby zachránili svět (klasika) a své milované. Super akce, trocha těch vztahů a romantický závěr. ()

Hpatrik

Animace moc pěkná, líbila možná ještě o chlup víc než ve Batman: The Dark Knight Returns které jsem viděl včera, má to kvalitní příběh, bezchybného megazáporáka, člověk se u toho i zasměje (fuckující lois) a má to i slušnou hudbu. Na superhrdinské příběhy a filmy se všeobecně rád podívám, a tenhle byl jedním z těch nadprůměrných. ()

vikino1

Poslední dobou žeru vše co ze super boyem souvisí, jenže tohle tak nějak postrádá štávu. Chápejte, animace jako taková špatná není, ale chybí mi tam aspoj jedna pořáná akce, záporák je sice zajímavéj ale poraženej tak nějak mimochodem. Prostě a jednoduše Public enemies, Doomsday nebo Apocalypse je o třídu lepší, celá JL o dvě. ()

JohnZ87

Ve srovnání s předchozími DC animáky se Supermanem je tohle spíše průměrný počin. Brainiac jakožto záporák už byl představen v Brainiac Attacks a nemyslím si, že bylo nutné přicházet s podobným animákem po relativně krátké době, ačkoli zápletka je trochu jiná. Co je ovšem na filmu naprosto zarážející, je velmi kolísavá "odolnost" Brainiaca a jeho robotických poskoků. Rozjetá kancelářská židle dokáže robota prohodit oknem, ovšem střela z tanku s ním ani nehne... Podobných logických kopanců je ve filmu bohužel více. Zpočátku se zdá, že je takový průměrný robot Supermanovi velmi zdatným soupeřem a později jich likviduje stovky jako na běžícím pásu. Jsou zde samozřejmě i světlejší momenty, ovšem ve výsledku se nejedná o nic, co by mi nějak více utkvělo v paměti. 60% ()

VvV14

Celý svůj dosavadní život si dávám dohromady různé střípky informací z komiksového světa. A konečně sem zasadil jeden pořádnej střep pod název Brainiac. Je to vážně pěkná podívaná. Souboje, myšlenky a příběh. Celé to dohromady nějak funguje. Sice mi všechny supermanský animáky už přijdou dost jednotvárný, ale nemůžu říct že by ztrácely ducha. ()

Bezda22

Jak to shrnout. Hrozně příjemná animace. Příběh je super. Ale ta akce mě tady teda nebavila. Takový, je to divný. Superman se pere, uhybá ranám, sem tam inkasuje ránu a dobrý. Když se dostáváme filmem do finále, tak Superman opět akčně rozdává rány. Ale v danou chvíli padne, aby se zkomplikovala situace. Prostě aby to trošku nabralo na dramatičnosti. Už sem viděl akčně lepší Supermany. Takže škoda, protože jinak je to výbornej film. A co si budem povídat, když to pohoří na akci, tak u těhle filmů je to celkem zásadní. 70% ()