V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

Machlast

Robocop, Číslo 5, E.T. .... no a co. Blomkamp baví. Akorát jsem nepochopil roli S. Weaver - ta tam byla jako proč? Die Antwoord jsou sice neherci, ale oni podle mě ani nehráli, jsou takhle mrdnutý i v reálu :) ()

jakubesd1

Film ktorý ma nápad ale je strašne myšlienkovo a réžiine nedotiahnuty dokonca. Hugha Jackmana by som si vedel predstaviť zeby som ho preobsadil len z 1.dôvodu a to je že podľa môjho názoru len pre meno aby nalákal fanúšikov na film. Nic viac. Citovo strasne slabé a to vyzeralo ze to bude paráda . Na tomto filme sa mi páčila tvorba efektov a vizuálnych efektov . To bolo asi jedine dobre .. a obsadenie jeden otras.. 45% ()

Helllboy

Blomkampovi se podařily dvě naprosto nemyslitelné věci. Z Hugha Jackamana udělal největší asexuální postavu filmu - a to i přesto, že mu konkuroval rozbitý robot, bezzubý pokérovaný jihoafrický gangsta, jeho mačo kolega a škaredá Jolanda. A největším cool gangstou v celé Jihoafrické republice se stal rozbitý policejní infantilní robot s tykadly. Stejně jako u Distric 9 i zde potkáváme ty nejpodivnější individua a režisér nás donutí nenávidět lidi. Že je to klišé? A že námět je okopírovaný? Jasně, že je. Film je plný takových námětů... a přesto mu to nelze vyčítat. Na rozdíl od jeho kolegů se totiž film bere s nadhledem a tak nesofistikovaně přenáší vědomí z flashky na notebook, neřeší etická dilemata a nedojde ani k filosofické debatě strůjce a robota á la RUR. A je to dobře, protože to aspoň neskončí takovým fiaskem, jako třeba Transcendence. ()

Lanco

Neil Blomkamp si jeden víkend povedal, že opráši staré VHS-ky a pustil si ich v poradí Číslo 5 žije, Robocop a ... milionár z Chatrče. A potom napísal/ spravil výborný film. Sympaticky obsadil do hlavných úloh všetko Juhoafričanov , a doplnil menami, ktoré robia reklamu a su vo filme spolu 15 minut a dej už tradične hodil do Johannesburgu . A skvele to funguje. Chappie doslova rastie počas filmu z chlapca na puberťáka a skvele a prirodzene to je z minut cítit. Len už konečne by mohol spraviť film niekde inde ako na smetisku :-) ()

pelewi

Trošku sklamanie. Podľa traileru to vyzeralo, že tu je pomaly jeden veľkofilm pred nami ale v skutočnosti priemerný film s celkom dojímavým príbehom. Nepáčilo sa mi ako sa vyvíjal dej, akým smerom sa poberal. 3/5 ()

Elles

Skvělý námět a zajímavá úvaha o tom, jak by se chovala čistá umělá inteligence ničim nepoznamenaná s myšlením a schopnostmi dospělého jedince. Dal bych klidně možná i 5*, ale velmi mi film pokazil jeden extra nechutný záběr, kdo viděl asi si vzpomene, který mi celkem negativně ovlivnil celkový dojem z filmu. Vůbec to tam být nemělo a nechápu proč něco takového tam vůbec dali. I možná trochu míň slowmotion efektů by neškodilo. Jinak, povedené místy až dojemné. (Při scéně, kdy chudák Chappie se ptá proč mu ubližují. :-( ) ()

Stehno89

Asi jsem zaujatej dvjojicí Die Antwoord ale já ten film žral od začátku do konce. Tito dva neherci tomu opravdu dodali atmosféru. Že v tom hraje Wolverine, to jsem zjistil až teď :-) ale výkon skvělej :). Do výčtu Akční / Thriller / Sci-Fi patří určitě částečně i komedie, protože já se vážně zasmál. "Don't laugh...I'm cool!" ()

Verdolin

Myslím si, že tak dobrej nápad takhle zazdít si víc než tři hvězdy nezaslouží, ta myšlenka má dobrej potenciál, ale provedení semi nelíbilo, zajímavý na tom bylo jenom něco trochu jinýho, ale taky se v tom Číslo pět určitě vidí:D ()

JohnnyBe

Chvilkami jde o komedii, pak zase akčňák. Jakoby se to někdo zaseklo někde pro dětské publikum až po teenagery. Celkově však slabý, jediný co se dá filmu vyzdvihnout je potrhlá, přesto skvělá hudba Die Antwoord. ()

Orbeek

ChapPIET hvězd zářících tak hluboko ve (pod)vědomí, že lze těžko, pro záměrný, velmi zábavný a brilantní mash up stylů s neuvěřitelným množstvím vypiplaných detailů a odkazů na "všechnamožnárůzná" díla, skrz nánosy zavedených filmových vzpomínek v mozkových závitech, vidět do mimoproudé neurální helmy Neilla B. Vše už bylo vymyšleno, napsáno,......,tohle je však filmová evoluce kráčející ke kultovní (blízké?) budoucnosti. Nepochopení je tedy žádoucí. Také jsem nevěřícně žasnul! Podvolil se, přivyknul, soustředil a na konci odměnou dostal "TO" zážitkové mrazení, které při odchodu z kina, byť spokojený, po nudně se opakujících "bezchybných filmových dílech" (příkladná Zmizelá-věřme, že navěky, apod.) zdaleka nemívám. Zkusím si přivodit další projekcí znovu.....ve svém těle nebo raději jiném? Robotickém!? ;) NIKDY bych od Chappieho před shlédnutím nečekal, že si budu (mimo jiných) klást filozofické existenciální otázky a pevně doufat, že vývoj mrazivě reálné dohledné budoucnosti v JAR nebude až tak vizionářský, jako se povedlo třeba Cuarónovi v Potomcích lidí s nelegálními imigranty....Skvěle "švihlé" obsazení Jackmana (protitypově odvážné) i ostatních (včetně A.I. indického génia Patela, bohužel vyjma "otravné" S.Weaver), především těch s neongangstapunkovým designem (typově dokonalých) a kosmopolitní mišmaš akcentů angličtiny (Copley jako Chappie = earphoria!) je pouze fajnšmekrovina v celém kontextu opět "tolik svěže jiného" Blomkampova filmu. Asi 12ks Sony PS4 rulezzzz :)) ()

Misuli

Roboti jsou tak perfektně udělaní, že se dívíte cestou z kina kam zmizeli. Tleskám za závěr a nápad. Netleskám za některé zbytečné a zdlouhavé pasáže + herce z příšerné jihoafrické skupiny Die Antwoord + s nimi související hudba ve filmu, asi jim Neill něco dlužil tak doufejme, že vše už bylo splaceno. ()

kluviM

District 9 ma prekvapil a navnadil. Elysium ma mierne sklamalo ale uspokojilo. U Chappi som čakal kam sa Blomkamp posunie. Či k D9 alebo bude pokračovať smerom Elysium. A Chappi ma totálne sklamalo. Ostal len bezduchý obal štandardnej animácie. Dokonca mi pripadá že v animácii nebolo nič čo by ma nadchlo či dokonca vyrazilo dych (na rozdiel od D9). Stokrát omletý pubertálny príbeh. Zlý chlap, dobrá mamička trojnásobný happyend (nezabudnite že retardovaný tatko Ninja si už s mamičkou Yo-Landi v novom futráli neužije). Pridajte technické a logické nezmysle a nepresvedčivé pubescentské pitvorenie (občas som sa hambil že sa tomu smejem). Super do zbierky pre vaše 10 ročné dieťa. Na policu hneď vedľa číslo 5 žije ale 16 ročný fagan by vás s tým už poslal dakam. Jediné čo to zachraňuje sú nápadité narážky a filmárske detaily. Skutočným frajerom je pre mňa ten vypatlaný, testosterónom nabitý svalovec (šéf veľkého gangu) a jeho verbálny a neverbálny prejav. Je presvedčivý a prirodzený. Dávam zaňho jednu hviezdičku, druhá je za narážky a nádhernú zlatú reťaz na krku Chappieho. Dúfam, že sa Neill spamätá, zmení nasadený kurz a nabudúce vymyslí niečo nového=dobrého. Inak sa dostaneme do záporných hodnôt v počte hviezdičiek. ()

eaglestar

Trochu nadhodnotím, zvlášt kvůli zklamání s Ex Mašinou. Tohle se mi vcelku líbilo, včetně magoráckejch Die Antwoord (jo pičo, to je ale divnej rejf, ... si vi$$er pičo). Úplný závěr je moc povedenej. Mimochodem, já bych teda nechtěl mít vědomí uložený do nějaké zkurvené levné flashky, která pojde kdy se ji zlíbí. ()

skipik12

Nelli Blomkamp zase exceluje. Jako dat do hlavnich roli die antwoord- neuveritelni uchylaci-v dobrem:) a spojit klasicke tema...proste pecka oddychovka. Muzu jen doporucit po narocnem dnu. Nikdo z nas, se prece vecer nechce utapet v nesmyslnych psychologickych srackach, ktere zazivame dnes a denne- chceme relaxovat! Nebo se pletu??? btw. POMO jdi se uz se svejma komentarema fakt vycpat. Hodnotis dobre nesmyslne sracky a vzhledem k tomu, ze jsi vzdy prvni, evidentne nemas nic jineho na praci. Jsi fakt de.il !!! Omlouvam se, ale jinak to uz vazne s nim nejde :) Koukejte na komentare nas normalnich, na konci, ne na zacatku:) Diky vsem :) sorry mozna jsem zaujatej diky DIE ANTWOORPD proste prdel ulet sranda ()

Kaidan

Super film!! Ale neočekávejte od toho nějaký film na zamyšlení typu Ex Machina... Tohle je prostě dokonalý příklad toho, že k tomu aby jste se bavily u filmu nemusíte mít nějaký promyšlený příběh. Gangsta-robot to mu se prostě nedá odolat!!! A ta hudba!!! To je prostě nářez :) Akorát herecké obsazení je dost blbé :) Hlavně Die Antwoord... Ti mi tam prostě neseděli. Za gangstery jsem rád, ale měli tam dosadit někoho jiného (můj názor)... Hey! Vystup z toho auta ty alkoholiku :DD Hlášky tady Chappie háže jednu za druhou... Dokonce šlape na paty i Star-lordovi :D Největší + pro tenhle film je rozhodně postava Chappie, ho si prostě nejde nezamilovat :) ()

A.L.F

Docela zklamání. Čekal jsem něco úplně jiného - zábavné a akční sci-fi. Místo toho je to neskutečně utahané a odporně to celé hraje na city.... ()

Lazy87

Chappie, roztomilé domácí zvířátko. Nebyla to žádná pecka a ani nic nového. Ale pěkný rodinný film na nedělní odpoledne. ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz