Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

JohnnyD

Čím menej človek vie o tomto filme, o to viac si ho užije, tak mi ostáva len konštatovanie, že ide o najlepšiu variáciu na Hitchcocka, akú som videl. ()

Boogeyman

Solidní thriller se slušnou zápletkou, výbornými zvraty a obyčejným zpracováním, Finchera bych v tom vůbec nehledal (teda kromě Barneyho postelové scény) . ()

Madsbender

Fincherove manželské etudy o mediálnom (nie však medializovanom) únose ako pohrávanie sa s implicitou, indíciami a variovaním modusov rozprávania na základe subjektivizácie reality mužom/ženou. Rozbor manželstva ako zväzku podliehajúceho dogmám a predstavám šíreným naprieč médiami má zásadný vplyv na podvratnosť hry, ktorú s nami režisér rozohráva. Divák sa sám stáva detektívom, či lepšie investigatívnym novinárom, ktorý zbiera stopy, výpovede a pozorne obhliada terén. Vyšetrovanie vedie v dvoch fázach, behom ktorých je nútený neustále prehodnocovať okolnosti, status obete, miesto činu, motív a páchateľa. Keď je v oku kamery primárne Nick, narastajú pochyby o jeho konaní a dôveryhodnosti. Naopak, keď je u kormidla Amy (mimochodom, hrdinka ako vystrihnutá z noirového filmu, do ktorého historického kontextu si jej postava priam hovorí o zasadenie pre dôkladnejšiu interpretáciu vzhľadom na žáner) a jej spomienkové pasáže z denníkových zápiskov, nemáme dôvod im neveriť. O to nespoľahlivejšie a poburujúcejšie potom pôsobí dynamické prehadzovanie optiky a uhlov pohľadu, ktoré načrtávajú zhola nové kontúry príbehu. Dôležitá pritom zostáva sama príslušnosť režiséra k mužskému pohlaviu. ////////// Fincher presvedčivo a prefíkane kríži mustrum dvoch svojich starších filmov, konkrétne moc do monopolu na pravdu inkorporovaných médií The Social Network a pohrávania sa s divákom na spôsob The Game. Štylistické znaky oboch filmov preberajú hlavnú rolu nad spletitým a nevšedne extrémne polarizovaným ústredným konfliktom dvoch osôb a vháňajú príbeh na perifériu mestského detektívneho žánru. Obaja protagonisti vykonávajú všetky kroky s ohľadom a dôrazom na vlastný mediálny obraz. Kadencia náhlych zvratov a vyťahovaní es z rukávu dynamizuje zhustené knižné rozprávanie (spoliehajúce sa na dôkladný opis scény, čo nahráva Ficherovmu notorickému perfekcionizmu a posadnutosti elegantnou dokonalosťou) do znesiteľnej filmovej podoby, ktorej ani v takmer dva a pol hodinovej stopáži nedochádza dych pri plynovom pedále ustavične zošliapnutom až na podlahu. Motív vysokorýchlostnej jazdy mi nevyvstal počas sledovania v mysli len jediný raz. Podobne ako práve i v The Game, dôležitá časť príbehu z pohľadu Amy sa odohráva v aute, ktoré funguje ako jej prostriedok presunu medzi jednotlivými bodmi plánu. Nie je to len ďalšia spojnica so žánrom noir, no môže fungovať aj ako reminiscencia impresionistického filmu Jeana Epsteina La Glace à trois faces z roku 1927. V tejto adaptácii novely Paula Moranda je zobrazený vzťah hlavného protagonistu, mladého boháča a majiteľa rýchleho auta, s troma ženami naraz. Auto je tu rovnako jeho rýchlou spojnicou medzi všetkými ženami a zľahčuje jeho potrebu vytvárať si alibi. Nakoniec je však i strojcom jeho vlastnej skazy, podobne ako sa Amy dostáva do rúk nielen lupičom, no nakoniec i bývalému spolužiakovi Desimu, ktorý je jedným z troch nám známych mužov, zohrávajúcich dôležitú rolu v jej živote. ////////// Fincherovi sa tradične podarilo prikovať ma k obrazovke a nepustiť do záverečných titulkov, za čo som mu nesmierne vďačný. Omnoho dôležitejšie však je, že i napriek emocionálnej chladnosti a odťažitosti, ktorá je daňou za strhujúcu precíznu konštrukciu jeho filmov, si udržuje status jedného z najlepších rozprávačov na americkom trhu. Ak k tomu prirátam Reznorovu hudbu, drobné výtky nič nezavážia. 100% () (méně) (více)

sheen

Až doteď jsem netušil jaké psycho může být manželství, Fincher to žene samozřejmě do extrému a za hranice, každopádně message received :). ()

Indiana

Když jsem odcházel z kina, měl jsem z toho smíšený pocity, ale po pár dnech to ve mně dozrálo a rád bych to viděl znovu. Stejně jako předchozí Fincherovi filmy mi to přišlo odtažitý, bez nějaký emocionálně nabušený scény, ale i tak jsem u toho byl napjatej a v průběhu děje několikrát slušně překvapenej. Affleck zahrál dobře a musel jsem se smát, když se po zmizení manželky tupě gebil do kamer a foťáků a pak mu zpětně došlo jak debilně to musí vypadat. Rosamund Pike si nejspíš půjde pro Oscara a překvapil mě i Tyler Perry. ()

Beckett51

První půl hodina xmrti nudná, potom se to rozjede, skvělý zvraty, herecký výkony a všechno ostatní a závěr zase v prdeli. Ale i takdost převládá pozitivní pocit. Slabší čtyři. ()

Pilda17

Jednoznačně nejsilnější a nejlepší thriller tohoto roku. Bylo mi od začátku jasné, že 88% nebude zadarmo a musí přijít nějaký zvrat. Čekání se nakonec vyplatilo, protože nebyl jen jeden a hned několik, takže jsem měl několikrát vyražený dech. Nejvíce však při postelové scéně Amy. Jsou tu trošku hrátky s diváckými pocity + fantasticky odvyprávěn příběh. Ptám se tedy, kde je těch 145 minut ? David Fincher umí, ukázal to už několikrát a ještě ukáže. Přesto jsem se místy nemohl zbavit pocitu lacinosti a trošku chaosu a nelogičností, ale těžko říct jestli je to má chyba, nebo to byl účel. Bezpochyby po napsání tohoto komentáře musím nasolit plný počet, protože těch kladů mám v hlavě opravdu spoustu včetně hereckých výkonů obou postav .. 9/10 = 92% ()

salahadin

Odpověď na otázku, proč byly ženy všemi od pravěku fungujícími civilizacemi a kulturami odsunuty do role udržovatelek rodinného doupěte a rodiček nových generací, tkví jednak v tomto filmu, jednak ve větě, kterou řekl Nárožný Hrušínskému nejml. ve Svatbě upírů: "Richarde, každá ženská je ďábel." :-) Tak teď vážně. Fincher prostě je dobrý režisér, ale nutně by potřeboval pořádné téma. Poněkud temnější zpracování motivů o Tommovi a Jerrym a jejich naháněčkách sice není nejhorší téma, ale přesto - co jako nám má tenhle film dát? Na tuhle otázku odpověď neznám. Jestli jde jen o filmové řemeslo pro filmové řemeslo, pak jsem hluboce zklamán, protože Fincherův film je o ničem. Pokud je ve filmu něco víc - a že se film snaží na něco "víc" hrát, co to jde - pak jsem to neobjevil. A konec? Tak nějak jsem jej v téhle velkooké křeči čekal. Bojím se, že Fincher se posunul do těch vod filmů, které už nesází na autenticitu, ale na Hru s divákem, snahu nabídnout něco "cool". A takové filmy mě nikdy nezajímaly. ()

Disk

Natočit v dnešní době film o manželství jako o oblbováku pro okolí chce v dnešním Hollywoodu docela koule. Fincher si to se svým typickým humorem může dovolit. Takhle se divákům šklebit do ksichtu... 9/10 ()

Rosaviva

Hodně zajímavý příběh a velmi dobře udělaný film. Chytne vás to hned na začátku a rozhodně nepustí až do konce, byla jsem hodně zvědavá, jak to všechno dopadne, a vůbec mi ani nepřišlo, že by to bylo tak dlouhé. V podstatě asi to jediné, co mě na tom filmu vadilo byly některé postavy. Především Amy se chovala opravdu..velmi zvláštně, s Nickem jsem taky moc nesympatizovala a přišla mi divná i ta policistka, co všechno vyšetřovala a chodila po místě činu neustále s kafem v ruce. Jinak se ale jedná o jeden z nejlepších filmů co jsem v poslední době viděla. 4* ()

Aky

Mimořádně chytře napsaný scénář, který ani v realizaci nijak neutrpěl. Trošičku mne zklamal samotný závěr, pro což jsem ušetřil pátou hvězdu; ale bylo to o fous. ()

Cappuccino

Scenáristicky špičkový, režijne vyspelý, herecky vysoko nadpriemerný (Rosamund Pike, Ben Affleck a spol, veľký potlesk). Psycholigická, manipulatívna hra, v ktorej sú hlavnými protagonistami manžel s manželkou a kvalitne, satiristicky vykreslené ovplyvňovanie verejnosti médiami. Od začiatku až do konca som sa nevedel dočkať ako Gone girl Fincher vlastne uzavrie a tak jak to on už má v obľube, zase ma (v dobrom) maximálne prekvapil. Nie že by som si počas snímku nespájal jedno s druhým a približne neočakával ako sa film zakončí, ale skôr ma prekvapil a dorazil svojou vyhrotenosťou na hrane uveriteľnosti, pri ktorej som si musel povedať niečo v zmysle - wow, tak to je riadne psycho! P.S. tú krv mohli fakt zmyť. ()

Foox

David Fincher opět boduje a každý jeho dokonalý záběr je lahůdkou. V podstatě za ta léta neměnný styl vyprávění tady dokonalé sedí, skvěle graduje i díky překvapivě dobře zadaptované knižní předloze. Perfektní. ()

S.Quentin QUALE

S denním odstupem jsem se rozhodl neplodit žádný zevrubný komentář, protože bych hodně spoileroval. Osobně jsem o filmu před vstupem do kina nic nevěděl, což je obecně v takovýchto žánrovkách jen ku prospěchu, ne-li nezbytné k plnému vychutnání si filmu. David Fincher je samozřejmě svou zručností zárukou filmařské kvality, o tom žádná, hlavní herecké duo podivné charaktery svých postav zvládá také velice dobře, bohužel já osobně jsem Gillianu Flynnovi ten příběh nesežral. Toť má hlavní výtka. Fakt nemá cenu být konkrétní, ten film se rozhodně dá doporučit a doporučuju se na něj mrknout, ale dovolím si tady dát odkaz aspoň na jeden kus, ze kterého jsem si na prdel sednul, a to přesně díky tomu, že "to" bylo dokonalé. A abych nezapomněl, Zmizelá obsahuje zatím nejlepší scénu roku, která hutnou sexuální předehrou, špičkovým gore a bezkonkurenční intenzivní hudbou dělá z Gone Girl film, jež si zapamatujete. PS v podobě perličky: v předfinálním dějství jsem si vzpomněl na Ivetu Bartošovou. :D 90% ()

vteco

Úplně jiný film než se dá očekávat, ovšem pouze v tom pozitivním smyslu. Ben Affleck opět ukázal, že zraje jak víno a každý rok je lepší a lepší, jeho zmizelá žena za ním vůbec nezaostávala, možná naopak jej ještě předčila. Samotný scénář je až skvostný a nenajdete v něm jediné hluché místo, navíc jej perfektně doplňuje skvěle vybraná hudba. Jediné negativum, ale vlastně z části i pozitivum je možná až velký počet vtípků, které lehce brzdí atmosféru. /90%/ (Kino) ()

Allien.9

S těmi procenty bych sice šetřila, na 88% a 75. nejlepší film to skutečně není, ale po "Podivuhodném případu Benjamina Buttona" (**), "Sociální síti" (***) a "Mužích, kteří nenávidí ženy" (*** a 1/2), tu jisté zlepšení skutečně nastalo. Z komentářů, které jsem si před návštěvou kina přečetla (a které díky bohu neobsahovaly spoilery, jinak bych měla celý film zkažený), jsem čekala, že se mi bude, tak jako většině, líbit spíše první polovina, neboť druhá bude - vzhledem k údajnému rozuzlení kdesi uprostřed snímku - už tak nějak zbytečná. Krom překvapení pramenícího z onoho nečekaného rozuzlení (po delší době jsem měla opět pocit, jako bych chvílemi skutečně sledovala Finchera), mě tak čekalo ještě jedno, neboť se mi daleko více zamlouvalo dění PO. Což bylo možná způsobeno tím, že dění PŘED bylo mnohem lépe ztvárněno v loňských "Prisoners"... Anyway! Obsadit Bena Afflecka do podobně laděného filmu chtělo odvahu; ne, že bych ho měla za úplného neherce (viz. "Zamilovaný Shakespeare"), ale řekněme, že jeho herecké schopnosti mají jisté mantinely. Totéž ostatně platí i pro Rosamund Pike, která však své mantinely - alespoň v tomto konkrétním případě - poměrně zajímavým způsobem překročila.;-) Ale co ty nesmysly, Davide / Gillian? Zfalšovat těhotenství? Vidět nesrovnalosti a nechat je být, protože prostě oběť? Uzavřít vraždu, ač byla údajně vykonána v sebeobraně, bez prošetření? Vážně? 3,5*. ()

misterz

Podľa môjho názoru poriadne nadhodnotený film. Na základe hodnotenia som čakal perfektnú thrillerovú drámu zahalenú do rúška mysterióznej atmosféry... takú, z ktorej sa mi zatočí hlava a ja padnem s otvorenou hubou na riť, ale dostal som len "obyčajnú" vzťahovú, emocionálne nulovú drámu zabalenú do prekrásneho obalu, kde to obaja aktéri zjavne nemajú v hlave v poriadku a kde sa problémy riešia extrémnym spôsobom. Po technickej stránke nie je naozaj čo vytknúť, je to dokonalosť sama o sebe. Perfektná réžia, kamera, hudba, herecké výkony.... jedna báseň. Scenár je však nezaujímavý, šedivý, roztekaný bez kúska napätia, drámy, nejakej zaujímavej pointy na záver a bez ambícií niečo v divákovi zanechať, niečím ho upútať. Nadpriemer s odretými ušami, ale to len vďaka bezchybnej technickej stránke, ktorá ma dokázala zaujať až do takej miery, že som po celých tých dlhých 145 minút nemal ani jedno nutkanie pozrieť sa na hodinky. 70/100 ()

Mi Nü-Chai

[OBSAHUJE SPOILERY] Nějak nesdílím všeobecné nadšení. Už knižní Gone Girl hodnotím ze všech tří románů G. F. nejníže, nicméně film ještě víc odhalil všechny nelogické momenty a díky nutnému zestručnění přidal pár dalších. Hercům jsem, přes jejich typovou přesnost (zejména Affleck sedl), nevěřila ani slovo - od počátku je jasné, co se vlastně děje a troufám si tvrdit, že by mi to bylo jasné i v případě neznalosti zápletky. Jako všechny Fincherovy snímky je Gone Girl výborná po technické stránce - kamera, střih, hudba a zvuky dua Reznor & Ross...ale všechna ta preciznost vychází naprázdno ve chvíli, kdy film říká 'a o tomhle si budeš myslet toto' a já, vzhledem k tomu, co vidím, říkám jasné 'nope'. PS Moc se mi líbila scéna seku v šuku, kdyby se Fincher pustil do netradičních filmů, možná bychom našli společnou řeč. PPS Dr. Horrible je pro vážné role naprosto nepoužitelný. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi