Liga spravedlivých: Válka

• USA Justice League: War

Mimozemšťané útočí na Zemi, a tak se partička těch největších superhrdinů - Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lanterna, Flash, Shazam a Cyborg - rozhodne spojit své jedinečné schopnosti v konečném boji za záchranu planety. Mimozemšťané útočí na Zemi a hrozí katastrofickou likvidací celého světa. Ve filmu Justice League: War se poprvé v historii schází partička těch největších hrdinů planety, kteří jsou odhodlaní bojovat za její záchranu. Když mocný Darkseid napadne se svou obří a nezdolnou armádou Zemi, skupina vykořeněných superhrdinů dříve narážejících na nepochopení a - v některých případech - i na pronásledování úřady, spatřuje jediný způsob, jak mimozemské invazi zabránit, v sestavení jednotného týmu. Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Shazam a Cyborg spojí své jedinečné schopnosti v konečném boji za záchranu planety. (HBO Europe)

papadoce

Priznávam, že ma to prekvapilo. Páčilo sa mi predstavenie hrdinov, bolo to také blbuvzdorné. Aj ten kto niektorých hrdinov doteraz nepoznal, alebo dokonca by nevidel žiadny komiks by to v pohode pochopil, že kto je kto. Na môj vkus to bolo príliš rušné, aspoň na minútku by to chcelo sem tam vsunúť scény kde nie je len bum-bác-tresk, ale inak to bolo naozaj fajn. Filmová podoba môže dopadnúť zaujímavo, či ? ()

Clark_Kent

Tak ty dialogy jsou víceméně pro teenagery či děti. V podstatě furt to samý, nic co by upoutalo tolik pozornosti náročného diváka. ()

Bezda22

Přehnaně nabitý akcí, až to nudí. Stvoření Cyborga super...to jak se dali všichni dohromady je taky dobrý, ale to strašný stereotypní mlácení, to fakt nebavilo věčně. To dost ubírá na kvalitě. Asi nejslabší z animáků o JL.... 60% ()

Mr.Baboon

Hodně se to blíží komiksové předloze, až na Shazama, který tam nemá co dělat. Nicméně, i ten se mi tam líbil. Jeho dětské vtípky kontra vážná Wonder Woman pobavily. Darkseid raději neměl vůbec mluvit nebo si tvůrci měli dát s jeho hlasem víc záležet. Jakmile promluvil, chtěl jsem se začít smát. Darkseida jsem si vždy představoval jako epickou a děsivou monumentální postavu, tady se to tomu však ani nepřiblížilo. Spojení Flash a Green Lantern chci vídat častěji, v komiksech jsou jejich rozhovory většinou tou lepší částí. A Batman? Klasika. K němu nemám slov! Za mě tedy spokojenost, až na těch pár much. ()

MartinTerran

Slabší než předchozí Justice League filmy. Ze začátku mě zaskočilo, že se postavy navzájem neznají a pak mi došlo, že jde zas o restart série, která je méně zdařilá. Zdá se mi také velmi nelogické, že hned jak se potkají, tak začnou proti sobě bojovat. Postavy prošli změnami nejen vizuálními např.: Green Lantern má nesedícího dabéra a chová se až moc nafoukaně, Cyborg má na sobě nějaký mimozemský sliz, jen Batman je svůj s nikým se moc nemaže. Přítomnost Shazama překvapila a potěšila zároveň. Příběh je takový klasický: mimozemská invaze včele se super záporákem chce zabrat zem a superhrdinové se musí spojit, aby ho porazili. Takže za mě nic moc a doufám že další filmy budou zdařilejší jako třeba JL Zánik. Hodnocení: 68/100. ()

savatage

Jeden ze slabší týmovky Lig spravedlnosti, ale stále je na co se koukat i když místy to pokulhává, Liga baví i když dialogy mezi hrdiny jsou spíš pro děti, ale jak jinak než se na podobné film dívat, než dětskýma očima... ()

GoloBB

Taký slabší priemer s opäť o ničom animáciou a ubíjajúcou synťákovou hudbou... Trochu to pripomína staré Ninja korytnačky... (aj tie boli kreslené krajšie...) ()

spawnxp

Moc pěkně udělaný titulky (jako skoro vždycky) ale jinak? DC standard. Zkraje trochu perlil Batman, ale pak už se jen řezali. Dost nenáročná zábava. ()

kramatos

Další z řady filmečků o maskovaných hrdinech. Vzhledem k tomu že těchto animáků vyšlo už spoustu, zaráží mě, že na sebe vůbec nenavazují a nezapadají, jsou to prostě samostatné filmy. Je to vcelku únavné, že si to DC neni schopen ohlídat. Další setkání Supermana a Batmana, již nejméně po desáte a opět jinak. ()

CAR0DEJ

Chcel som dať 3* kvôli tomu, že predloha je skvelá a neviem sa stotožniť so zmenami aj keď minimálnymi, ale keď si odmyslím vynikajúcu predlohu, tak je to veľmi dobré. ()

jojto

Klasika animák. Výborný dabing. Okukaný dej, akcia i scenár. Keby to chcel niekto natočiť, rozpočet by bol 50 ročné HDP a návratnosť ako z kupónovej privatizácie. ()

kolly13

Vtipně natočený animák o superhrdinech. Jejich odlišnost je nakonec i jejich velkou zbraní, ale pouze ve spojení se proti velkému nepříteli. Vždy mě pobaví, že nepřítel je vlastně sám s podružnými pochopy. No nic, nudit se nebudete, ale starší obecenstvo bude možná uvažovat o místech, které se daly mnohem lépe vyřešit. PS: trhaný styl malování nakonec nese své ovoce. ()

Khanemis

Justice League: War není špatný film, ale zároveň není ani nijak výjimečný. V porovnání s předchozím Flashpoint Paradox jde potom vyloženě o krok zpátky, a přitom mají oba stejného režiséra, za to ovšem jiného scénáristu, čímž se krásně ukazuje, že v animovaných filmech režisér výslednou podobu snímku neovlivní zdaleka tolik jako spisovatel. Začátek je poměrně zajímavý, jelikož vychází z premisy, že se ještě žádní ze superhrdinů DC neznají, dokonce i Batman je stále považovaný spíše za městský mýtus než za skutečnou osobu. Jejich seskupování se do party, která se poté jedno stane Justice League (zajímavý detail je, že toto jméno během celého snímku ani jednou nepadne), je rozhodně nejzajímavější částí filmu. Jenže vyjma těchto krátkých chvil je poté celý zbytek stopáže věnovaný v podstatě nonstop bušení do hlavního záporáka. A Darkseid opravdu není příliš zajímavě využitý, prostě jen přišel dobýt Zemi, tečka. Akce samotná je vcelku povedená, ale nijak extrémně výjimečná, i když opět musím pochválit poměrně naturalistický přístup ke ztvárnění násilí. Samotní hrdinové jsou zpracování poměrně netradičně, což mě překvapilo. Green Lantern je v podstatě poněkud nepříjemný arogantní blbec. Stejně tak Superman je drobet namyšlený, i když naštěstí ne až do takové míry jako Hal. Jako obvykle za největšího frajera je tu opět Batman, který je u scénáristů v Justice League vždy oblíbený. Shazama ovšem uvedli do týmu poměrně dobře, v těch několika scénách co má je správně vystižený. Nejvíce prostoru má Cyborg a t\ jsou odvedeny dobře. Je třeba dodat, že hrdinové DC jsou zde uvedeni v souladu s novým pojetím jejich vesmíru The New 52 a patrně odpovídají daným změnám. Což může být pro někoho poměrně matoucí. Animace jinak tradičně špičková. Justice League: War prostě neurazí, ale ani nijak nenadchne. Pokud někoho láká jeho pravidelná dávka rozbíjení všeho okolo, pak je na správném místě. Ale kdo čeká od filmu trochu více, ten by se měl ohlédnout jinde. ()