Liga spravedlivých: Válka

• USA Justice League: War

Mimozemšťané útočí na Zemi, a tak se partička těch největších superhrdinů - Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lanterna, Flash, Shazam a Cyborg - rozhodne spojit své jedinečné schopnosti v konečném boji za záchranu planety. Mimozemšťané útočí na Zemi a hrozí katastrofickou likvidací celého světa. Ve filmu Justice League: War se poprvé v historii schází partička těch největších hrdinů planety, kteří jsou odhodlaní bojovat za její záchranu. Když mocný Darkseid napadne se svou obří a nezdolnou armádou Zemi, skupina vykořeněných superhrdinů dříve narážejících na nepochopení a - v některých případech - i na pronásledování úřady, spatřuje jediný způsob, jak mimozemské invazi zabránit, v sestavení jednotného týmu. Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Shazam a Cyborg spojí své jedinečné schopnosti v konečném boji za záchranu planety. (HBO Europe)

malypivo

Zajímavá verze DC světa, kde se jednotlivý hrdinové vůbec neznají a začnou se teprve seznamovat, aby odvrátili blížící se pohromu. Ikdyž v dnešní době internetu a youtube je dost divné, že by hrdinové o sobě neměli ani tušení... ()

Matli

Sice je to kreslený, ale hooooodne dobrý, tohle zfilmovat, tak se můžou jít Avengers klouzat. Jak příběh, tak i akcí nabitý děj jsou na hodně dobré úrovni a original hlas Batmana a hlavního záporáka nemají chybu. A člověk se dozví vznik dvou dalších postav, což je fajn:-) 86% ()

Hapretor

Jedním slovem - nudné ! Málo nápadité. Jen hlavní hrdinové nalítavaj (a to doslova) na hlavního kokota, který je těžce pancéřovaný a vytuněný a pak zase odlítávaj zpátky, jak je hlavní kokot sejme ultra giga paprskem. Jako největší frajer tady se stejně předvede Batman, což je vlastně jen člověk v obleku s hi-tech hračičkama a nedisponuje žádnými nadpřirozenými schopnostmi, paradoxně (pozor spoiler) je tady zajat Superman, který má ze všech nejvíc super schopnosti a je prostě super, ale fakt to nedává. Takže celkově, podle mě, je toto spíše faux pass. ()

Mary19

Super Seven představené v "novém" universu a v jedné dlouhé akční sekvenci, kde výrazněji vyčnívá pouze Hal Jordan... jako floutek k pohledání... 55% ()

Luk Skywalker

Slabý děj je zde vykompenzován zničeném čtvrtiny města, což je zde oproti dřívějším Justice League filmů velký propad. Jedná se o kompletní restart série, kde se mnoho hrdinů nezná či zná se jen, že o sobě slyšeli, výjimku tvoří Green Lantern a Flash, ty se znají z dřívějška. Některé postavy dostaly novou vizáž nebo nový oblek či se nakouslo i emocionální souznění. Je zde ukázán vznik Cyborga a jeho připojení k "partě" spolu se Shazamen (dorazili později). A Wonder Woman tu často máchá mečem i před běžnými lidmi. ()

Tryman

Asi bych si ten film užil víc, kdyby mi bylo osm nebo devět, ale jako taková upoutávka na hraný Justice League 2017 to nebylo špatné. ()

ptsd

Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Shazam, Flash, a Cyborg, kteří se neznají, se spojí aby porazili společného nepřítele, který chce zničit svět. GL a jeho konstrukce naprosto parádní. Hodně prostoru měl i Batman, který byl nejlepší postava v tomto filmu. ()

michald99

Autor se zřejmě nenudil a tak tu máme hoďku a půl, parta v kostýmech pere buď mezi sebou a nebo proti robotům. Scénárista si tedy opravdu musel dát spoustu prace... ()

tomik99

Největším problémem této Justice League je vlastně samotná válka - bojových animací je ve filmu hrozně moc, tvoří většinu stopáže filmu a jsou dost únavné. Přece jenom je to něco, co moc nemusím u animovaných filmů, ale chápu, že to tam musí být. Pokud pominu všelijaké rvačky a poměrně fádní děj, zbytek už je o dost lepší a zkrátka mě na příběhu bavila ta "vata" okolo. Postupné seznamování jednotlivých hrdinů bylo celkem fajn sledovat, stejně tak zrození Cyborga, o kterém jsem před filmem moc nevěděl. "Liga spravedlivých: Válka" je průměrná jednorázovka, kde jsem se místy bavil, poté zase nudil, ale rozhodně už jí víckrát vidět nemusím. ()

vikino1

A tak se dali dohromady :-) Super sevn :-). Konečně dostal větší prostor i Lantern a jeho konstrukty. Na animáky s JL se těším daleko víc, jak na většinu Ačkových filmů co jdou za rok do kin. Na rozdíl od nich mě JL nikdy nezklamala. A ani tentorkát. Jediná chybička je ta, že mě tam chybí můj oblíbenej HULK :-(. Ale toho se asi nikdy nedočkám. Tentokrát se dostaneme úplně na začátek, když ještě hrál každej sám za sebe. Zde to byl Batman, kdo vypadal nejslabší, nicméně nakonec zařídil to nejdůležitější ... Škoda krátké stopáže. ()

Mouchal

Já se bavil. Je to sice opětovná pouhopouhá "team-up" mlátička, kde se počet spadlých mrakodrapů rovná počtu okamžiků, kdy Batman slušně setře Green Lanterna, ale tempo je dost rychlé a film uběhne jak voda. A s tím já nemůžu být nespokojen. Nehledejte zde nějaký vyspělý příběh jako třeba v předešlým výborným Flaspointu, zde je to prostě jen epic fight s dalším vesmírným prazmr*em, který má zálusk na naší rodnou modrou hroudu. Rozhodně bylo dobře, že z Darkseida neudělali podřadného ňoumu, ale naprosto badass padoucha, který nemá problém si s většinou členů (ještě nevzniklé) JL vytřít svůj mimozemský čoko-věneček. Kresba a animace se zase o trochu posunuly vpřed a WW se konečně navlékla do něčeho snesitelnějšího oproti tomu jejímu děvko-ohozu (i tak má ale ještě kus cesty před sebou, co se týče normálního vkusného oblečku). Ostatní postavy jsou zde v limitovaném čase slušně vykresleny a ikdyž dost lidí nepřekousne Shazamovo blbnutí a dětinskost, mě osobně film nijak nekazil. Přeci jen Shazam JE jen děcko, takže takové chování je na místě. Rozhodně se JL War nemůže rovnat některým kvalitnějším starším dílům, ale i tak je to dost slušná komiksovka. 75% ()

Likan7

DC by se mělo vykašlat na hraný komiksárny a nechat to na animovaných filmech, protože tam válí skoro líp jak Marvel v těch hraných. Co chceme od komksů? Chceme hlavně akci, a tu nám tyhle filmy dávají měrou vrchovatou. Tentokrát jsme se dozvěděli jak Liga spravedlnosti, nebo teda spravedlivých, vznikla a jak si poprvé poradila z Darkseidem. A mě to zase bavilo. ()

Shredder

Dojmy divakov z najnovsieho DC animaku sa budu pravdepodobne odlisovat na zaklade toho, co od filmu ocakavali. Anticipacia precizneho pribehu akym ovplyval Olivov Batman: The Dark Knight Returns, sa ukazala ako mylna. Vraciame sa ku korenom povodu Justice League, ktorym je venovany relativne kratky uvod a nasledne sme vrhnutí do viru nekonciaceho boja. Ak sa uspokojite so zivelnymi subojmi medzi superhrdinami a Darkseidom a jeho nohsledmi, JLW si uzijete, v opacnom pripade vas caka sklamanie. To, ze takto akciou nabity film ubehne rychlostou blesku snad ani nemusim dodavat, kazdopadne fanusikovia komiksov si pridu na svoje. ()

DEMON

Videl som uz aj horsie "komixaky", treba vsak povedat, ze je to cele prakticky len Metropolis znicujuca akcia a na pozadi pribeh v najjednoduchsej strukture, aku je mozne vymysliet - kratke predstavenie hrdinov, nasledne ich chtiac-nechtiac zoskupenie a okolo toho len bum-bum, (vy)buch-(vy)buch, bac-bac, aplauz, dakovacka a zaverecne titulky. ()

VvV14

Nejsem z toho úplně odvázanej. Flashpoint paradox mi přišel vážně lepší. To, že se hrdinové rvou mezi sebou je normální, to se děje skoro pořád. Ale že i při takovém souboji superhrdinů, ani jednomu nejde o to, aby nezničili půl města, to už mě vážně zaráží. Destrukce ve Flashpointu byla opodstatněná válkou. Ale tady to má s válkou společný jen název. Proč se to třeba nejmenuje "Invaze" nebo tak něco? A věc co nechápu absolutně je návaznost na již zmíněný Flashpoint paradox. Pokud si vzpomínám byla tam potitulková scéna odkazující přímo na Justice League: War. Ale jak tak koukám, absolutně to spolu nemá nic společného. Mám rád animáky od DC. Tady ale trochu šláply vedle. ()

JohnZ87

Film by se spíš měl jmenovat Justice League: Origin. Většina hrdinů se totiž na začátku vůbec nezná, ba co víc, někteří ani nevědí o existenci těch ostatních, takže si na začátku jdou klidně po krku, protože se považují za nepřátele. Někteří se ale znají (a to i své pravé identity, jiní je odhalí v průběhu filmu). Justice League se tedy teprve rodí a sehrává, není nouze o vzájemné špičkování. Darkseid je coby záporák ve vé plné síle a nesehrané lize pořádně zatopí, jen ty neustálé toky jeho monster začaly po chvíli působit trochu stereotypně. Všichni hrdinové dostali dostatek prostoru, každý měl možnost ukázat svou charakteristickou povahovou stránku. Ve filmu je také k vidění zrod Cyborga. Vcelku se jedná o povedený animák, ale třeba Krize na dvou Zemích se mi líbila o něco více. 75% ()