Liga spravedlivých: Válka

• USA Justice League: War

Mimozemšťané útočí na Zemi, a tak se partička těch největších superhrdinů - Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lanterna, Flash, Shazam a Cyborg - rozhodne spojit své jedinečné schopnosti v konečném boji za záchranu planety. Mimozemšťané útočí na Zemi a hrozí katastrofickou likvidací celého světa. Ve filmu Justice League: War se poprvé v historii schází partička těch největších hrdinů planety, kteří jsou odhodlaní bojovat za její záchranu. Když mocný Darkseid napadne se svou obří a nezdolnou armádou Zemi, skupina vykořeněných superhrdinů dříve narážejících na nepochopení a - v některých případech - i na pronásledování úřady, spatřuje jediný způsob, jak mimozemské invazi zabránit, v sestavení jednotného týmu. Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Shazam a Cyborg spojí své jedinečné schopnosti v konečném boji za záchranu planety. (HBO Europe)

Caszidy

Další selhání postupně uvadajícího žánru dávající jen málo vzpomenout na lepší časy a vyšší kvalitu komiksových animáků. ()

jh666

Další animák, který se DC povedl. Sice není tak dobrý jako předchozí dva díly (Zánik a Flashpoint Paradox), ale určitě je někde na úrovni výborné Krize na dvou Zemích a o míle lepší než Nová hranice. Akce neomrzí, Batman je Batman, namachrovanej Superman zajímavej a Green Lantern je super. Trochu mě mrzí kostým Wonder Woman (Fakt, kde jste to vzali?) a nahrazení Aquamana Shazamem. Ten mi tam moc neseděl. 80% ()

Terva

CITÁT - Já jsem Batman a přišel jsem ti vysát krev........... Musím konstatovat, že DC komiks prostě své hrdiny nedokáže pořádně prodat. Divné honičky, nezajímavé dialogy, málo vtipu a příšerný hudební doprovod. CITÁT - Pak to začalo chrlit oheň......... ()

liquido26

Takovéto zklamání jsem u animáků z dílny DC nezažil už hodně dlouho. Po nabušených snímcích jako Dark Knight Returns I a II nebo Flashpoint Paradox přišlo toto velmi slabé převyprávění původu Justice League. Kromě klasických členů tady máme i Cyborga a Kapitána Marvela, tedy postavy, které příliš v lásce nemám. Celý film se točí víceméně kolem nich. Trošku mě srala Wonder Woman, která právě přijela do Washingtonu a zmrzlinu si vynucuje mečem. Bohužel celý film je jen o tom, že naši známí superhrdinové v různých sestavách a různých městech likvidují obrněná monstra, která seslal na zem Darkseid, aby unášela lidi. Hlavním problémem je tedy špatný záporák a nevýrazný nenápaditý děj. ()

PauloZ

Čekal jsme kvalitu obdobnou Jayovách předešlích filmů a dostal jsem ji. Za mě jasně palec hore. DC heroes opět po kupě proti Darkseidovi... to by byl námět pro hraný celovečerák jak vyšitý, neboť Darkseid je opravdu badass! Poprvé jsem měl také možnost nahlédnout, jak se stal z Visctora Stonea androidí Cyborg. Nice show. :) ()

DEXTER099

Na animovaný film hodně dobře napsaný příběh a i akce je dobrá.Pokud máte rádi komiksové filmy a zároveň i DC tak budete spokojeni.Za mě celkově 88 % a pět hvězd. ()

ledzepfan

Obrovské zklamání a jeden z nejslabších DCanimáků. Po parádních "Doom" a "Flashpoint Paradox" (nemluvě o dvojdílu "Dark Knight return")přichází restart u kterého jsem snad poprvé měl pocit, že koukám na bandu vypatlanců. Jediné co funguje jsou vtípky a vzájenmé špičkování (hlavně okolo Batmana). Vše ostatní mi připadalo hrozně povrchní a vyprázdněné. Hrdinové DC ssebou vždy nesli něco navíc, nějákou psychologickou rovinu, myšlenku v pozadí nebo aspoň rafinovaný scénář. Tohle jsou spíše takové mythologicky vykořeněné postavičky, navlečené do slavných oblečků a usazené do tupě akčního (až stereotypního) scénáře, který vlastně ani nedává moc smysl. Je mi z toho až smutno a pevně doufám, že povolaným osobám brzo dojde, že tenhle restart zatím prostě nefunguje. :( ()

agentmiky

Když je teď v kinech Liga spravedlnosti jako plnohodnotný film se vším všudy, tak jsem si řekl, že bych mohl rozjet tuto kreslenou sérii, abych si připomenul ty nejlepší hrdiny z DC univerza. Jay Oliva je génius (Návrat Temného rytíře byl skvělý, především druhá část s Jokerem, kterou bych zařadil bezesporu na první místo na poli animovaných filmů o superhrdinech), ale tato Liga spravedlivých malinko drhla. Moc jsem se neorientoval, kdy se to vlastně odehrává, neboť se členové v zásadě ještě neznali a až na konci vytvořili faktickou Justice League. Ale možná to je má chyba, musím si pustit předešlé díly, abych zjistil, zda mi toto neuteklo. Batman byl nejlepší postavou, prohodil pár vtipných hlášek (bez něj by to prostě nešlo). Trochu mě mrzela nepřítomnost Aquamana, kterého považuji za důležitého člena týmu, tudíž nevím, kde si v té době poplavával. Akci bych zařadil mezi nadprůměr, velice potěšil ten největší záporák DC, tedy Darkseid, který se doposud neukázal. Ale nezanechalo to ve mě bůhvíjaký dojem. Za mě dávám 64 % ()

JJ.Gibson

Mám rád týmovky s Justice League. JL:War byla taková prequelová záležitost, jak se všichni potkají a začnou spolu spolupracovat a to mi přišlo jako bezva nápad. Ze začátku jsem tomu sice tolik nevěřil, ale nakonec jsem uvěřil :) že je to dobrý animák a našel jsem v něm veliké zalíbení! ()

nirvanafan

Po dospělejším Flashpoint Paradoxu je tohle zase malinko krok zpátky. Nicméně za vtipnou bromance Lantern - Batman a za to, že hlavní záporák nebyl jen fackovací panák, ale dal hrdinům pořádně zabrat, si to ty čtyři prostě zaslouží nebo jsem holt infantil a nehodlám se léčit. ()

PKD

V podstatě nic moc (i přes mé vysoké hodnocení,no 3.5 není zrovna žádný zázrak) animák podle předlohy,která také není zrovna nic moc,až na kresbu Jima Leeho. Nechápu,proč je WonderWoman (jako jediná),tak vizuálně předělaná. Pokr.Trůn Atlantidy je o 100% lepší. A xichty,které se až moc přibližují manga/anime stylu,taky není zrovna šťastný nápad. ()

kaylin

Tohle je v podstatě převyprávění prvního příběhu z komiksové série "Justice League", který vytvořili Geoff Johns a Jim Lee. Skoro se mi chce říct, že to je celé. Jsou zde známí supehrdinové, je to akční, ale vlastně to není nic jiného než DC variace na "Avengers". Nebaví mě tyhle filmy, je to pro skalní fanoušky a já jím očividně nejsem. Jenže ono to nevyniká ani filmově. Takový "Lego: Batman" je o třídu lepší a hlavně zábavnější. ()

Kaluž

Ale jo, dalo se to zkousnout. Skalní fandové vyřvávali cosi o sračkách, ale faktem je, že přesně takhle to má vypadat. Green Lantern a jeho pitomé fórky, za všech okolností hardcore Batman, puberťácký Flash, emancipovaná Amazonka a nesmělý übermensch v červenomodrém. Látá se to tam hlava nehlava, akce střídá akci, tohle je zkrátka mainstream, který se s něčím jako je hlubší poselství dvakrát nesere. A Darkseidův nájezd je boží, takovou řež bych moc rád viděl v hraném filmu. Tuctová animace mi však nedovolí jít výše než nad mírný nadprůměr. ()

movieband

Nečekal jsem, že by mě (zatím) poslední JL, tak pobavila. Výborné hlášky (Batman s Green Lanternem mě těšili nejvíc z celého animáku), Wonder Woman si mě získala (i když mě občas ty její kecy dožíraly) a z Darkseida šel respekt. Ke konci už to možná bylo trochu monotónní, ale mě to dojem z filmu nepokazilo. Super hlášky, perfektní akce, poutavý děj a sympatické postavy. Co víc si u DC animáku přát. "All hail Darkseid!" 88% ()

Dont

Narážky na Batmana od Green Lantern a dalších superhrdinů jsou vtipné, film dělá čest svému názvu a je doslova napěchovaný akcí, jenže jsem tohle všechno už někde viděl s trochu jinými hrdiny v nejednom hraném filmu (Avengers, Muž z oceli, Thor: Temný svět). Už se nějak nedostává originalita záporáků a vůbec nějaké věrohodné a zajímavé ztělesnění zla. Asi už není legrace vymyslet něco nového, neokoukaného a přitom dostatečně silného, aby to pro tuhle partu nebyla až taková hračka. ()

Cl3ricK

Docela sranda, že jen co začnu číst sérii New 52 JL, tak se dostanu k tomuhle. Tým se tady dává dokupy, ale nečekejte žádné originy. Animace se mi až tak moc nelíbila, takový Návrat Batmana nebo Flashův Paradox byli lepší obsahově i graficky. Ale snahu o co největší věrnost komiksu nelze upřít. Fighty byly trochu delší a docela mě zklamala vyměna Shazama za Aquamana, který už dávno není jen trubka, která saje vodu. Komiks se mi prostě líbil víc. Lepší 3 hvězdy. ()

Chen

V podstatě jedna dlouhá akční scéna, která ale nezačne nudit. Všichni hrdinové dostanou dostatek prostoru (má oblíbená Wonder Woman si pořádně zařádí), rýpání mezi postavami funguje, akce je dynamická, ale přehledná, jsem v podstatě spokojen. Přikláním se k názoru, že Flashpoint Paradox byl o něco lepší (hlavně po dějové stránce), ale i tak jde o hodně slušný animáč. 8/10 ()

Dzejhou

Super comicsovej filmek :) o trošku horší podle mě jak Flashpoint paradox a Red Hood, ale i tak se mi líbil. Opět jsem čuměl nad brutalitou na kterou nejsem u těhlech filmů zvyklej (wonder woman tam půlí jednoho emzáka za druhým), ale jsem za to jedině rád :D ()

Rocky88

Pro mě parádní origin o zformování JL, navíc se postaví proti Darkseidovi. Akce a hlášky jsou parádní, k tomu navíc líbivá animace. ()