Liga spravedlivých: Válka

• USA Justice League: War

Mimozemšťané útočí na Zemi, a tak se partička těch největších superhrdinů - Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lanterna, Flash, Shazam a Cyborg - rozhodne spojit své jedinečné schopnosti v konečném boji za záchranu planety. Mimozemšťané útočí na Zemi a hrozí katastrofickou likvidací celého světa. Ve filmu Justice League: War se poprvé v historii schází partička těch největších hrdinů planety, kteří jsou odhodlaní bojovat za její záchranu. Když mocný Darkseid napadne se svou obří a nezdolnou armádou Zemi, skupina vykořeněných superhrdinů dříve narážejících na nepochopení a - v některých případech - i na pronásledování úřady, spatřuje jediný způsob, jak mimozemské invazi zabránit, v sestavení jednotného týmu. Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Flash, Shazam a Cyborg spojí své jedinečné schopnosti v konečném boji za záchranu planety. (HBO Europe)

Lenka.Vilka

Takže je to tady. DC Animated Movie Universe. A vezmu to hezky pořádku. Válka je dobrá od začátku do konce. Členové ligy se teprve seznamují (čti chtějí se pozabíjet, protože se neznají) a je zde hezky vidět, že jsou zvyklí na sólo akce. Kromě Cyborga, který si zde odbyde svoje zrození. Ale není to přesně podle předlohy. Přestože mi přidaný Shazam! nevadil. I když na úkor vynechání Aquamana. Ve zbytku jsem ráda, že moc neexperimentovali. Tím myslím ipako opakované opsání scén a dialogů slovo od slova. A to my fakt nevadí. Celý tenhle film je hlavně úvod. Jak se dali dohromady. No, a taky ta invaze a tak...dobrý filmový zážitek. Kdyby to bylo víc barevné (fajn, jako předloha!), dám i šestou hvězdu, takhle jenom maximum pět. ()

Gaaron

Tvůrci si půjčili scénář Whedonových Avengers, překreslili postavám trikoty.. a svůj vzor o chlup překonali! Nečekaně parádní. ()

Liznic

Kupodivu zde platí, čím je ve scéně méně akce, tím líp. A to je u film s názvem WAR je trochu problém. Nejedná se však o špatný film. Ve zkratce je to něco mezi The Flashpoint Paradox (*4) a Zánikem (*3). Do invaze film šlape výborně, je tam skvělá akce, vtipné gagy i dialogy a celé se to velmi zajímavě rozbíhá, ale postupně se dostaneme do takové rutiny, která už tolik nebaví. Film má JENOM 79 minut a soubojů s Darkseidem je tam několik a všechny jsou prakticky stejné a svým opakováním nezajímavé. PS: Batman rulles! ()

filmmovier

Slabší než kousky jako Krize na dvou Zemích nebo (a to hlavně) Záchrana světa, jelikož ale můžu srovnávat s komiksem, který taky nebyl kdovíjak skvělý (skvělý ano, ale ne výborný) a tahle předloha je jeho téměř přesný přepis (s pár scénami navíc) a když pominu Darkseida, který je dokonalý, téměř všechno ostatní by mohlo šlapat trochu lépe (možná až na Wonder Woman, scéna se zmrzlinou byla skvělá). JLA ještě není sehraná, ale slovní přestřelky mezi členy týmu fungují skvěle, hlavně mezi Batmanem a Green Lanternem. Ucházející, ale v sérii slabší, akce funguje, hlášky taky, ale příběh by mohl být o hodně lepší. 75%. ()

BROKEN_

Naprosto nepochopitelný úvod, ve kterém bojují proti sobě Superman, Batman a Green Lantern, vůbec jsem nechápal proč byl Superman tak zlej. Příběh tady nehraje roli, ten je až skoro na třetí koleji. Zbytek je akce, akce a akce. Některé vtipné scény mě pobavili, a bylo fajn vidět jak spolu poprvé bojují tito hrdinové pohromadě a snaží se spolupracovat. Batman tady byl dobře zpracován, inteligentně a taky v boji něco předvedl. Potěšil Shazam!, ten mě bavil asi ze všech nejvíc, asi proto, že je to uvnitř kluk a tak někdy pronese něco vtipného. Boj s Darkseidem ušel. Nebýt toho divného úvodu šel bych na 4 hvězdy. I tak se mi to líbilo a rozhodně doporučuji. :) ()

hroubek

Animáky od DC se dají velmi snadno charakterizovat. Buď jde o drama říznuté s propracovanou psychologií postav(Batman: Rok jedna, Návrat Temného rytíře, Watchmen: Příběhy Černé lodě) nebo jsou to akcí nabité snímky. Justice League: War patří samozřejmě do druhé kategorie. Tím nechci říci, že by film neměl myšlenkový a psychologický přesah, ale spíše se soustředí na akci. Je to dáno hlavně předlohou, která restartuje Justice League pro nové čtenáře. A proto se taky s každým hrdinou seznamujeme jaksi zrychleně a místo Aquamana tu máme Shazama. Což trochu zamrzí, ale slovní přestřelky a akce to během pár chvil vynahradí. Jak už jsem naznačil, film je plný akce a ve spoustě momentech ukazuje velký potenciál samotných postav. Pro fanoušky animáku od DC povinnost, pro ostatní příjemná akční jednohubka. ()

majkl44

Pro mě byl film dobrým doplněním informací ohledně Cyborga a Shazama.. Dále mě potěšil vzájemný humor a popichování mezi superhrdiny. Jinak tam bylo dobré pokoukání na akci a nakonec i souhru hrdinů, tak jak mám u JL rád, takže já jsem s filmem spokojen.. ()

VanTom

Člověk nesledující eventy, restarty a alternativní vesmíry přímo v DC komiksech může být poněkud zmaten z opětovného PRVNÍHO setkání známých superhrdinů (tentokrát Superman, Batman, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, Shazam a "originující" Cyborg) při další masivní mimozemské invazi do Ameriky. Neštymovaly mi schopnosti (WW létá? Batman poskakuje hbitěji a rozdává údery tvrději než Spider-Man?), ale jak jsem říkal, "The New 52" nečtu. Slušně animovaný snímek tvoří z 80% dynamická, velkolepá, úsměvně destruktivní akce, zbytek vyplňují hlášky a selhávající pokusy o emoce. Lepší 3*. ()

dragon94

Další výborný animák... sice není lepší než předchozí díl (Flashpoint paradox) i tak si, ale tento snímek zaslouží vaši plnou pozornost. A to ať už díky skvělé hudbě, tak výborné animaci, střihu, vtipným hláškám či skvěle zvládnutým soubojů a nebo výborným epickým scénám, jenž jich je tam opravdu spoustu. 85% 5* ()

drackula

Nič extra to nie je, ale s prižmúrenými očami sa na to dá pozerať. Celý film je viac menej o tom, ako sa partia individualistov dá dokopy a nakope riť celosvetovej hrozbe. Áno, je to strašné klišé a je nutné to brať ako typický origin. Neustále mlátenie ma časom prestávalo baviť a z mdlôb ma prebral až hlavný záporák. Veľmi kvitujem krátku stopáž, lebo pozerať sa na takýto stereotyp o niečo dlhšie by bol asi problém. Cieľovka je asi trošku mladší ročník, ja asi ostanem u komiksov :) 60% ()

KoRner

Páči sa mi to uchopenie deja, že sa hrdinovia na začiatku nepoznajú a sú oveľa temnejší, ale škoda, že môj obľúbenec Superman je tu iba arogantný debil a úplne najzbytočnejšia postava z celej JL. ()

HiddenDragon

"Sleduj tohle Smrtaku, nebo jak si rikas ve World of Warcraft!" :-))) Dejove ani myslenkou nijak vyjimecny prispevek do serie JLA, coz je zvlastni u rezisera skveleho "Flashpoint Paradox" nebo "DKR" (2013). Ale co teda musim uznat, je to asi nejvtipnejsi dil, co zatim Warneri vyrobili :) Jedna se o uplny zrod Justice League, hrdinove se jeste vubec neznaji a potkavaji se casto poprve. Vpodstate uz tento "origin" toci Warneri podruhe - poprve to bylo ve velmi slusne "New Frontier" (2008), ktera byla zajimava svym retro prostredim. "War" cerpa graficky i postavami (novy hrdina Cyborg) ze zcela predelane serie "New 52", coz je od r. 2011 absolutni relaunch veskereho DC universa - predloha pro tento film od autoru Johns/Lee byla u nas vydana nakl. BB Art pod nazvem "Liga Spravedlnosti - Pocatek". Proti knize je zde rozdil v postave Shazama (ktery je tu misto Aquamana). Styl tvari (hl. Batmana a Supermana) mi uplne nesedi, ale da se na nej zvyknout. Co me ale fakt dostalo - jak uz jsem zminil - ty vtipne hlasky. Predevsim popichovani Green Lanterna a Batmana bylo jak ze skvele komedie. A i kdyz prvni pulka byla trochu prazdna - dokonce i hudba v akcnich scenach mi tu prisla mdla - druha polovina je opravdu jednou dlouhou "valecnou" vravou...a musim rict, ze se mi to libilo. Spousta efektu, vybuchu - ono taky tezke vybrat nejakeho vhodneho padoucha, ktery by byl rovnocennym protivnikem JLA, takze Darkseid byl celkem dobrou volbou. I kdyz jsem v samem zaveru nejak nechapal tu "zachranu" rukojmich, kterou si mohli uplne odpustit, za ty hlasky a napaditou akci tu ctvrtou hvezdu dam. P.S. Je to myslim prvni DC animak, ktery ma v titulcich dotacku - odkaz na prime pokracovani: "Throne of Atlantis" (2015). ()

iXtr3m3

Skvelé. Oliva znovu v plnej sile. Toľko hrdinov naraz dokonca aj s Shazamom a inými, paráda. Potešilo a zahrialo pri srdci, ak sa to tak dá povedať... :) ()

Janega

76 minút naprosto šialenej akcie. Akcia, akcia a medzitým prestávka s Wonder woman na zmrzlinu. Chcelo by to úvod a poriadne predstavenie postáv, no ale to už by bola látka na celovečerný film. ()

SpaceOdyseus

Tady se asi cililo na mensi publikum. DLouho se nic nedeje, pak se to zacne rezat az to skonci. To by nebylo na skodu, kdyby tam byly nejake napady dostatecne nosne na odliseni od zaplavy dalsich animaku. Nejsou. Tech par vtipku, co pronese Green Lantern, rozhodne nestaci. ()

Mitin

Moc pěkná animace, bitky taky, ale to je asi tak všechno .. Ale celkový dojem dobrý.. Djkoma má pravdu. Ve městech kde se ochomejtnou superhrdinové nemají stavaři asi nikdy nedostatek práce. ()

Spacecore

Komiksovou předlohu jsem ještě nečetl, ale inovace v DC vesmíru, které se promíjí i v animovaných filmech jsou ku prospěchu celé věci. War je podívaná nabouchaná od začátku do konce, hrdinové předvedou věsmes svoje profilové dovednosti, padouch udržuje napětí. Darkseid je klasický animovaný padouch a tady to vypadalo jako skutečná moderní válka. Scénář bomba, neustálá akce není na škodu, divák má o to víc příležitost vnímat všechno co se děje mimo boj. Shazam je skvělej, mohli tam ale klidně dát i Aquamana, ale to možná příště. Hvězdičku navíc za představení Cyborga ***** ()