Třída smrti

• USA Class of Death
Celý film
Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní / Thriller
Česko, 2013, 7 min

Základní škola Rybnická má novou senzaci! Ve třídě učitelky Zimové každý rok zemře jeden žák. Je to morbidní shoda okolností nebo jsou žáci ve třídě opravdu prokletí? A pokud ano, jsou prokletí nějakou nadpřirozenou mocí nebo jen lidskou krutostí? (oficiální text distributora)

Likan7

Vynikající záležitost! Skvělý zpracování, jak zvuk, tak animace. Dal bych si klidně celovečerní příběh. ()

MatakCZ

Krátkometrážní studentský snímek Třída Smrti má unikátní a zapamatovatelný art-style, doprovázený znepokojujícími zvukovými efekty a společně s trochu klišovitým, zato funkčním hororovým piánem tvoří velmi atmosférický zážitek. Dále i samotný hlas Matouše Rumla, který svým klidným přednesem vkusně sedí do celkového tragického děje. Jediné menší mínus je pár momentů, které se až trochu moc na sílu snaží vyděsit diváka, v porovnání s momenty, kde se buduje atmosféra, působí trošku slaběji, ale jedná se jenom o menší vadu na kráse. Jako bakalářská práce to funguje skvěle a i díky stopáži pouhých sedm minut, můžu Třídu smrti jedině doporučit. ()

FILMOVKA

Vynikající atmosféra. V podstatě ani nevadí, že se víceméně o klasickou animaci nejedná, ale je to dokonale odvyprávěné a člověk se do příběhu lehce ponoří. ()

Fjera

Výborný scénář i zpracování. Temná a tísnivá atmosféra minihororu. A dobrý výběr Matouše Rumla pro komentář. ()

Hlavonozec

Definitivně nejlepší věc z Pionýrů hororu. Tady není o čem mluvit. Hlas Matouše Rumla je tady fenomenální, a Pavel Soukup, který s tímto kraťasem přišel ještě fenomenálnější. ()

doriana.g

Parádně děsivé....!! Našla jsem díky článku, že tohle pustila nějaká poškozená paní učitelka třeťáčkům "v rámci prevence šikany". Že některé děti skončily v péči psychiatra se po zhlédnutí vůbec nedivím. ()

jenspifa

Celý Pionýři Hororu jsou super, svěží závan do českého hororu, doufejmě, že nám odrůstá nová hororová režisérská elita. Konečně už by jsme mohli slovákům natřít riť :) ()

Miroslav.Zac

Animace a vlastně celý příběh mi připomíná jeden z dílů strašidelných Simpsonových, kde tuším učitelé požírali děti. Hlas Matouše Rumla do toho seděl jako prdel na hrnec. Asi to nejlepší z prvních Pionýrů. ()

martasdas

Neskutečně atmosférický kraťas o sérii úmrtí ve školní třídě. Od začátku až do konce dech beroucí podívaná, depresivní podkreslující hudba, dokonalé komiksové kresby, temná atmosféra...kvalitní vypravěč. Mrazení v zádech ještě umocňuje fakt, že je příběh inspirován skutečnými událostmi. Jeden z nejlepších krátkometrážních filmů, co jsem kdy viděl. Bravo. ()

NSnake

Horory máme rádi, ale většinou se na ně už díváme jen s příjemným pocitem, že jsme na ně zvyklí a překvapí nás už jen maximálně lekačky. U tohohle filmu jsem měl za 7 minut husí kůži a v chodbě něco divně zaskřípalo. Palec hore, za tohle vydařené dílo. ()