Třída smrti

• USA Class of Death
Celý film
Krátkometrážní / Animovaný / Horor / Mysteriózní / Thriller
Česko, 2013, 7 min

Základní škola Rybnická má novou senzaci! Ve třídě učitelky Zimové každý rok zemře jeden žák. Je to morbidní shoda okolností nebo jsou žáci ve třídě opravdu prokletí? A pokud ano, jsou prokletí nějakou nadpřirozenou mocí nebo jen lidskou krutostí? (oficiální text distributora)

Ryuuhei

Teda! O podobných studentských snímcích mám pochyby, ale i přes animační minimaličnost tento nepostrádá takřka nic. Zajímavý, poutavý příběh, specifické zpracování a fakt, že je příběh na motivy skutečné události. Skvěle strávených 7 minut, kterých jen málokdo polituje! ()

pytlik...

Vcelku nechutný příběh s nechutným koncem a poněkud nechutným zpracováním (v tomto ohledu vynikal zejména Císař). ()

Iroquaise

pěkná animace...dobrý členění prostoru a práce s pohybem kamery...vypravěčsky hladký...líbí se mi, jak se decentně pohybují jednotlivé vrstvy obrazu...dobrá práce se světlem...černými a bílými obrazovými segmenty (černé postavy vs. bílá...černá postava přechází silnici, před srážkou s automobilem se jí prosvětlí tvář atd.)...pestrost a variabilita vizuálních postupů...transfokace, stíračky, zvedačky, jízdy... různorodé pohyby postav...syrově expresivní vizuální momenty (bití postavy v parku), zapojování dětstých kreseb do zbylého kontextu....první věc z celého cyklu, která snese nějaká ostřejší kritéria...výborný krátký animák...hutný, invenční, dobře odvyprávěný...a zatím jediný funkční hororový příběh... ()

Deryll

no dopiče!! Tak tohle je fakt maso atmosféra by se dala krájet,animace bravůrní a zajímavá pointa!!Chci celej film!! opravdu krása ()

Taio

Pozreli sme si to s kamarátom a hneď sme sa zhodli na skvelom rozprávačovi a postupne už to len pridávalo audiovizuálna stránka a taktiež príbeh. Ozaj chválim. ()

PollyJean

možná by to mohlo zůstat za čtyři, ale když ono to vážně nemá chybu. Výborná animace, správně děsivá hudba, pomalu houstnoucí atmosféra a mrazivý závěr. ()

Arkanoid

Kvalitná atmosféra hlavne nehybných čiernobielych obrázkov buduje napätú paranoidnú atmosféru plnú egoistov a spoľahlivo desí. Kvalitný počin podobný japonskému anime Another. ()

PfefferSalz

Nedávno jsem viděl francouzský co se stopáže týče filmový ekvivalent "Strach(y) ze tmy" a musím říct, že Soukupova sedmiminutová třída smrti celý tento film hravě strčí do kapsy. ()

borec999

Pecka, ktorej sa snáď nedá nič vytknúť. Animované filmy nemusím a animované horory už vôbec nie, toto je však výnimka potvrdzujúca pravidlo. Rozprávač a animácie výborne dotvárajú celkovú depresívnu atmosféru filmu a napätie postupne graduje až do záveru, kde je nám len tak mimochodom zdelené, že je film inšpirovaný skutočnou udalosťou. Veľká pochvala Pavlovi Soukupovi, ktorý aj neskôr v druhých pionieroch, či seriáli Martyisdead( za ktorý získal Emmy!) potvrdil, že je veľmi talentovaným a schopným tvorcom a že Trieda smrti nebola náhoda. To najlepšie, čo prví aj druhí Pionieri hororu ponúkli a jasných 100%. ()

POciSEM

Solidní paranoia totok.Hraný by to za moc nestálo ale takhle animovaný to mělo tu správnou atmošku.Hlavně se mi moc líbilo že roztomiloučký dětičky se tady ale vůbec nešetřily a každej spratek si vyžral,co si nadrobil.Při sledování se mi pořád vybavoval monolog mladýho Bruny ze studny ()

ClimbVibe

Dobrý scénář, perfektní práce se zvukem (ať už ruchy, tak hudba či komentář). Kresba se zdá odfláklá, ale stylizace "dětských čmáranic" je vlastně jediná správná. Dobrá práce. ()

tokyno

Trochu sem se bál, že mě nebude bavit grafické zpracování. Nakonec to ale byla bomba! Ta atmosféra! Skvělý! ()