Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál)

The Knick

Drama / Historický

USA, 2014–2015, 18 h 5 min (Minutáž: 43–58 min)

Clive Owen, Eve Hewson, André Holland, Eric Johnson, Juliet Rylance, Chris Sullivan, Cara Seymour, Zuzanna Szadkowski, Lucas Papaelias, Suzanne Savoy, Ylfa Edelstein, Danny Hoch, Michael Angarano, Matt Frewer, Tom Lipinski, Melissa Errico, Jennifer Ferrin, Rachel Korine, Booch O'Connell, Erin Wilhelmi, Mary Birdsong, Katarína Morháčová, Michael Nathanson, Frank Deal, William Hill, Annie McNamara, Erika Rolfsrud, Grainger Hines, Ben Van Bergen, Marija Skangale, Evie Paller, Maya Kazan, Andy Murray, Glenn Fleshler, Marko Caka, Cris Williams, Emily Kinney, Peter Maloney, Pernell Walker, Jeremy Bobb, David Fierro, Alexandra Roxo, Stephen Tyrone Williams, Teddy Kalin, Charles Aitken, Michael Berresse, Perry Yung, Reg Rogers, Michael Cerveris, Victoria Leigh, Emily Bergl, Jim Norton, Maryann Plunkett, Aly Mang, Geoff Schuppert, Gary Simpson, Thomas Kopache, Brendan Burke, Frank Wood, Alfredo De Quesada, Yury Tsykun, Happy Anderson, Rob Morgan, Frederick Weller, Craig muMs Grant, Brian Tyree Henry, Makenzie Leigh, Kate MacCluggage, David Wilson Barnes, Tom Papa, Kelly Aaron, Cliff Moylan, Annabelle Attanasio, Sawyer Barth, Wally Dunn, Ntare Guma Mbaho Mwine, Jaine Ye, Dominique Fishback, Jessica Keenan Wynn, Anthony Rapp, Annie Young, Karl Bury, Leon Addison Brown, Jarlath Conroy, Helen Coxe, Caroline Clay, Cait Cortelyou, Brian Donahue, Kate Easton, Ashley Bryant, Wade McCollum, David Pittu, Robert Vincent Smith, Ito Aghayere, Johanna Day, Dwayne A. Thomas, Michael Cumpsty, Maria Mercedes Galuppo, Gia Crovatin, Leopold Manswell

Scénografie:

Howard Cummings, Regina Graves (set dekoratér)

Kostýmy:

Ellen Mirojnick

Soderberghovo ´vykoupení z věznice jménem Hollywood´ a jasný argument pro ty, kteří tvrdí, že TV tvorba je v posledních letech zajímavější a progresivnější, než to, co nabízí tvorba filmová. Už se nedivím slovům Soderbergha o tom, že v současné televizní produkci našel konečně tu tvůrčí svobodu, která mu tak ve velkostudiové filmové výrobě chyběla.(7.7.2015)

1.-2. řada: Další představitel současné seriálové špičky. Mezi ostatními doktorskými seriály rozhodně nezapadne, protože kromě obvyklé prezentace vztahů mezi lékařským personálem a pacienty a různých případů nabízí i naturalistický exkurz do historie medicíny. Všechny složky seriálu si zaslouží superlativa, ale pokud bych měl něco vypíchnout, tak zajímavou hudbu.(26.10.2015)

Po 3 episodach: Na seriály z lékařského prostředí se zcela cíleně nedívám - asi kromě geniálních Scrubs, občasného Dr. House, a famozního loňského zpracování Zápisků mladého lékaře. U The Nick jsem udělal výjimku právě proto, že po čerstvé zkušenosti s Bulgakovem jsem i u nemocnice z roku 1900 čekal době přiměřený stylový masakr. A ten jsem i dostal, v míře možná až nadbytečné (kabelovka přece jen snese hodně). Ale ani syrovost nemocničního prostředí a explicitně zobrazovaná lidská těla v různé fázi demontáže nepůsobí nijak samoúčelně - narozdíl od podivné elektronické hudby. BTW žeru dobovou ambulanci! :-)(1.9.2014)

Narkotický Dr. House a jeho neosvedčené metódy pri operáciách a chladný postoj k bežnému konzumnému životu - taká postava diktuje tempo seriálu. Úvod je dobrý- Clive sa chytá a jeho zvädnutý ksicht plný vrások a na krku istá 50., fajn zastrihnutý knírek, štýlové biele mokasíny a ihla plná lahodného kokaínu medzi prstami sú perfektné detaily pána režiséra Oscara. Po pár dieloch nemôžem nesúhlasiť s viacerými užívateľmi, že tu máme opäť čo dočinenia s novou Pohotovosťou. Začiatky revolučných zajtrajškov boli vždy lemované sprv haldou neúspechou...90%(21.11.2014)

Velká očekávání byla hned v úvodu naplněna. Steven Soderbergh se s divákem rozhodně mazlit nebude. A Clive Owen se pro takovouhle roli snad narodil. Pilot - 100% Tak tohle je vskutku filmařská lahůdka. Nic pro slabé povahy a diváky neschopné vstřebat syrovou podívanou. A ten konec série... tomu se říká černý humor. Už se klepu na druhou řadu. 1. série - 100% Druhá řada je jedna velká deprese, ve které se většina kladných postav postupně ocitá na dně, ale ani ti "záporáci" na tom nejsou nejlépe. I když mohl v průběhu série divák nabýt dojmu, že je tu rozehráno až příliš mnoho dějových linek, v úžasném finále byly všechny parádně zakončeny, došlo k řadě překvapivých až šokujících momentů a bez problémů by takto mohl být celý seriál ukončen. 2. série - 100%(10.8.2014)

• - Režisér Steven Soderbergh byl projektem tak nadšený, že odmítl točit další celovečerní film a rozhodl se naplno věnovat tomuto titulu. Je režisérem všech dílů první řady a ještě před začátkem prací na druhé sérii se nechal slyšel, že režisérský post si ponechá i pro všechny díly řady druhé. (Nach)

• - Postava Dr. Thackerye (Clive Owen) je z velké části inspirována význačným americkým chirurgem Williamem Stewartem Halstedem. (MLazi)

• - Scenáristé Jack Amiel a Michael Begler se v jednom z rozhovorů nechali slyšet, že si dali záležet na tom, aby prostředí i samotné operace v seriálu odpovídali dobovým a zaznamenaným skutečnostem. (Nach)