poster

Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál)

 • USA

  The Knick

Drama / Historický

USA, 2014 - 2015, 18 h 5 min (Minutáž: 20x52 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Doudis19
  ****

  Soderbergh ukazuje doktořinu v dobách, kdy se ji tak skutečně ještě říkat nemohlo. Surový až brutální styl, kterým se ve větším či menším vyskytuje v každém (mimo Dannyho parťaků ovšem)z jeho snímků, zde dotváří atmosféru doby, kdy vás takřka jistě dokázal zabít i obyčejný zánět slepého střeva. Množství zvratů, postupem času více méně sympatické postavy a naturalisticky zobrazené operace. Narkomanský podtext už pak působí spíše navíc a po 5.absťáku už to celé feťácké představení irituje více, než nedůvěryhodný knírek Clivea Owena. Ačkoli závěrečná epizoda navnadila na další serii, to ne, že ne ;-).(23.6.2015)

 • Traffic
  *****

  Soderberghův seriál lze obdivovat z mnoha důvodů, ať už je to nápaditý způsob, jakým jsou inscenované dialogové scény, kdy se kamera často fixuje jen na jednu z postav a sleduje její reakce, nebo svěží kontrapunkt historického realismu a moderního elektronického soundtracku. Okouzlující styl, který podstatnou měrou vychází z promyšleného, esteticky ladného zacházení se světlem, kontrastem a barvami, ale z Knicku nedělá pouze jednu ze seriálových událostí roku. Je stejně tak důkazem, že příliv autorských tvůrců s osobitým rukopisem slibuje další významnou změnu v soudobé televizní produkci. Víc v textu na webu Cinepuru.(13.12.2014)

 • Fr
  *****

  „ZDÁ SE, ŽE NA TO STÁLE JEŠTĚ NESTAČÍME. DOUFÁM, ŽE KDYBY NIC JINÉHO, PAK TO PRO NÁS VŠECHNY BYLO POUČNÉ…“ /// Vyváženej mix doktorskejch záležitostí a lidskejch osudů. Nemocnice počátku 19týho století, to je tenká hranice mezi operací a pitvou, takže není divu že Soderbergh využil možnosti a při realistickým podání „císaře“, by klíďo mohla Alžběta Čeňková potupně vrhnout. Krom pokřivenejch charakterů, je po chirurgickým vynalézání hlavním tématem rasová otázka, páč s černochem by všichni chtěli mít společnou akorát plantáž. Mihne se tu T.A Edison s fonografem a je tady (překvapivě?) málo sexu. Místo toho všichni koketujou s ďáblem (zpronevěra, kokain, píchání černocha běloškou…) a nesympatická postava trpí tak, že je jí člověku i líto. Super role pro Clive Owena (hned po Sejmi je všechny). Ostatní herci jsou spíš v pozadí příběhu. Takže dobrej seroš, ve kterým se můžem mrknout i na „moderní“ psychiatrii, a kde největší šok nezpůsobí člověk, ale lahvička. /// 2. Série: ,,PÁNOVÉ, TATO OPERACE OPĚT UKÁZALA, JAK VYSOKO MŮŽEME ZAMÍŘIT NA KŘÍDLECH VĚDY…“ /// Z první sérky se nahromadilo celkem dost postav, takže rozjezd je docela vlažnej. Tep vyskočí jen z Thackeryho nebo lékařských kousků. Třeba jak vyzrát na syfla. Historický reálie jsou fajn, takže nejde jen o prvotní stimulaci mozku elektrodama, ale i porno. Taky příběh „černejch“, bojujících o rovnoprávnost má co do sebe. A zážitkem je sledovat Owena při jeho „finální“ práci. Seriál baví, proto zvyšuju na 5*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu si doma zrekonstruovat frňák. 2.) Nejsem rasista. 3.) Jsem fanda do Eugeniky. 4.) Thx za titule ,,mark82“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(7.2.2015)

 • Flego
  *****

  Prvé desiatky minút som mal problémy dostať sa seriálu pod kožu, potom to však začalo byť návykové... Profesionalita srší z každého metra filmového materiálu, oceňujem voľbu jediného režiséra, ktorý to proste vie. Seriál vykresľuje atraktívnych sposobom pionierske počiatky chirurgie, záchrannej služby, farmaceutickej reklamy, ale rozoberá aj klasické témy rasizmu či drogovej závislosti. Skvelá práca.(29.11.2015)

 • Sawy
  *****

  Steven Soderbergh je evidentně velmi moudrý muž, který si moc dobře uvědomuje sílu televizního média, co vše s ním může provádět a jakou tvůrčí svobodu mu dává. Knick je v každém ohledu fascinující projekt, který se s divákem nemazlí, od začátku do něj pere množství ambivalentních postav, silných témat a dějových linií, z nichž některé ze začátku působí trochu uloudaně, ale každá z nich nemilosrdně graduje až do vyhrocených konců. Opravdu Doktoři bez hranic. V zachycení oné odosobněné atmosféry, panoptika zoufalých duší, které nejsou schopné dojít naplnění, pomáhá režisérovi fascinující Martinezův ambient, špičková volná kamera, která se proplétá mezi stěnami nemocnice a rovnoměrně dělí svou pozornost mezi jednotlivé postavy. Clive Owen je samozřejmě ve své roli Gregoryho House roku 1900 fantastický. Celé je to špinavé, nervózní, ve své snaze zachytit fungování nemocnice na začátku 20. století a zrod moderní medicíny poměrně komplexní... a ve výsledku skutečně geniální. Jen tak dál! 95 %(5.2.2016)

 • - Natáčení druhé série bylo Cinemaxem potvrzeno ještě před uvedením pilotního dílu. (Nach)

 • - Scenáristé Jack Amiel a Michael Begler se v jednom z rozhovorů nechali slyšet, že si dali záležet na tom, aby prostředí i samotné operace v seriálu odpovídali dobovým a zaznamenaným skutečnostem. (Nach)

 • - Cinemax k seriálu vytvořil i stránku, kde ke každé epizodě nabízí zajímavé informace, který historický detail, průběh operace, symptomy atd. odkud čerpal, co si  tvůrci přikrášlili a co naopak vychází z doložitelných pramenů (včetně dobových fotek apod.). (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace