Čo ja viem

Slovensko, 2014, 80 min

Režie:

Tomáš Eibner

Účinkují:

Marcel Merčiak (moderátor), Adela Vinczeová, Martin Nikodým, Dano Dangl, Zuzana Smatanová, Ady Hajdu, Ján Kuric, Marián Miezga, Lukáš Latinák (více)

Zábavno-súťažná šou aká na Slovensku ešte nebola. V štúdiu sa proti sebe postavia tri známe osobnosti Slovenska a 200 vysokoškolákov. Ich úlohou je odpovedať na nečakané a vtipné otázky a tým sa prebojovať do finále, v ktorom môžu získať zaujímavú finančnú výhru. Tá však nakoniec môže skončiť v rukách niekoho iného... Jedinečné je, že súčasne, v reálnom čase, majú možnosť na rovnaké otázky odpovedať vďaka špeciálnej aplikácii pre smartfóny a tablety aj diváci pri televízoroch. Konečne si môže aj divák vyskúšať, aké je to súťažiť v televíznej súťaži, a odpovedať takmer za rovnakých podmienok ako súťažiaci v štúdiu. Za svoju hru môžu získať zaujímavú cenu. (STV)

Aljak

Celkom fajn! Konečne aj nejaká vedomostná súťaž a nie len kadejaké stupídne "zábavné" súťaže, kde sa súťažiace celebrity medzi sebou predbiehajú, kto je viac trápnejší. Aj keď ja osobne by som uprednostnil súťaž, kde by hrali normálni ľudia a nie zase nasilu všade pchať tie "celebrity" zo slovenského showbiznisu. To je snáď najväčšie negatívum celej súťaže, že sa opäť protežujú len nejaké osobnosti, aj keď v tomto prípade aspoň v rámci zdravého rozumu, tie normálnejšie (až na niekoľko podivných výnimok, ktoré sa tam prišli len predvádzať svojou "vtipnou" hlúposťou). Súťaž je zaujímavá, človek sa sem tam aj dozvie niečo nové, alebo prinajmenšom má pocit, že jeho všeobecný rozhľad je na dosť dobrej úrovni. ()

MM_Ramone

No "Čo ja viem"? Neviem na ktorú stranu sa pridať. Pochváliť alebo vulgárne skritizovať? Vedomostná súťažná show vysielaná na prvom programe slovenskej verejnoprávnej televízie sa mi ťažko hodnotí. Nemyslím, že je to úplne špatné, ale ani nie som si istý či si to zaslúží byť v kvalitných červených percentuálnych čísla. Nevadí mi to, ale ani ma to nijak zvlášť nezaujíma. Takže fakt neviem či to hodiť do odpadu alebo prispieť svojim kladným hodnotením ku glorifikácii tohto titulu. Štyri, dve, tri hviezdičky? Čo ja viem? Dám dve. ** ()

janesX

Vedomostná súťaž, kde je tak veľké množstvo otázok, že protagonistom neostáva (chválabohu) žiaden čas na šaškovanie. Dlho som o tom ani len netušil, keďže v minulosti mi s tými našimi reláciami došla trpezlivosť. Takže za mňa určite môže byť. A je aj celkom zaujímavé tu "trochu inak" spoznať naše celebrity. 59%. ()

corona

Tie štyri *** sú možno trocha nadhodnotené ale konečne niečo pôvodné (aj keď neviem, možno je to prevzatý formát), kde sa pri sledovaní necítim trápne. Som vďačná RTVS, že do úlohy moderátora obsadila Merčiaka a nie nejakú vyhorenú, všetkými televíziami prevetranú, moderátorskú, samozvanú "celebritu". ()

borec999

Ďalší zaujímavý projekt RTVS, prelomový najmä v interaktivite formátu (možnosť hrať so súťažiacimi v reálnom čase doma cez appku). Merčiak mi tu osobne nevadil a myslím, že sa do podobnej relácie vcelku hodí. Skôr mi vadili niektoré typy otázok, v ktorých sa tvorcovia pýtajú na rôzne bizarnosti a informácie, ktoré človek reálne nemá šancu vedieť (napr. kuriózne rekordy, na čo slúžia čudesné predmety, či audio ukážky zvukov). Preto 1 hviezdu strhávam a myslím si, že napríklad podobne vedomostne ladený Duel je v tomto aspekte o level inde. 70% ()