Dominion

• USA Dominion
USA, (2014–2015), 15 h 33 min (Minutáž: 41–67 min)

Tvůrci:

Vaun Wilmott

Christopher Egan, Tom Wisdom, Roxanne McKee, Luke Allen-Gale, Anthony Head, Kim Engelbrecht, Shivani Ghai, Carl Beukes, Alan Dale, Rosalind Halstead (více)

Série(2) / Epizody(21)

Když se před pětadvaceti lety znenadání ztratil Bůh a nikdo mu nemohl přijít na stopu, andělé usoudili, že za zmizení Stvořitele mohou lidé. A tak pod vedením archanděla Gabriela zahájili proti lidstvu válečné tažení. Část archandělů sice s válkou proti lidem nesouhlasila, ale většina podpořila Gabriela, tudíž se zdálo, že osud lidského rodu je zpečetěn. Naštěstí se Gabrielův bratr Michael, nejsilnější z archandělů, rozhodl pro záchranu lidstva, a tak se s jeho pomocí mohla část lidí stáhnout do pevností vybudovaných z větších měst a odtamtud klást andělům odpor. Brzy začaly mezi lidmi kolovat legendy o jakémsi chlapci, kterého archanděl Michael zachránil a který se podle věštby stane pro lidstvo jedinou nadějí. "Vyvolený" má na svém těle tajné znamení, poslední Boží vzkaz. (AMC Czech)

DavidS.

Pilot - Christopher Egan hraje to samé, co v The Kings, což vůbec není na škodu, a pochválit lze i zbytek castingu (až na Gabriela)...Téma je neohrané, výprava slušná, zápletka neurážející a příjemně rozehraná, postavy výživné...Stewart zatím na prostoru televizní obrazovky válčí lépe než na filmovém plátně...70% ()

iXtr3m3

Myšlienka nie zlá, ale ani nie dobrá, pilot stavil na efektnosť, ale postavy strašne nezaujímavé. Ale takéto postapo predsa len nie je bežné, takže nebudem príliš kritický a spomedzi seriálov to je jeden z tých vydarenejších béčkových... Edit: V druhej sérii sa to pekne rozbehlo, aj akčne aj mytologicky a po posledných častiach musím ľutovať, že to nepokračuje. Hodnotenie nechávam ako celok za tri, ale inak by bola prvá séria za dve a druhá za štyri. ()

Flopik

Tak po prvých 2 epizódach zatiaľ celkom spokojný..Hlavný hrdinovia mne prídu nesympatický.MIchael neviem , nepríde mi ako pán ktorý zachránil ľudstvo a vo Vege je vlastne ako obyčajný občan.Tak nakoniec som tomu šancu dal a práve dopozeral prvú sériu.Musím povedať že sa to vlastne celkom dobre rozbehlo , pozerá sa nato celkom dobre.Súboje celkom pohodička.Hl hrdinovia po 2 diely neviem zrazu sympatický a celkom sa im aj dá fandiť. Určite seriál potiahnem samozrejme je to skôr také na pohodku . ()

sedlo03

Pilot skvělý, ale potom to šlo akorát dolů. V půlce první série jsem přestal sledovat, jelikož bych potom musel hodnotit ještě hůř. ()

warrenur

Po uvodnom, pre mna rozpacitom, prvom dieli, som dal sancu este dvom dalsim. Moje sympatie si vsak vobec neziskal. Hoci namet mi prisiel zaujimavy, prevedenie je naivne a lacne. Nehovoriac o mizernych hercoch a ubohom vizuale, ktory by v tomto type sci-fi mal stat za to. Slabucky cajik, od ktoreho ruky prec. ()

Ben Nevis

První sezóna: Už zjevně dlouho nebyl scifi/fantasy seriál s "The Chosen One". Čekala jsem naprostou slátaninu, a tak nejsem zklamaná. Líbilo se mi to víc než Defiance, kde jsem vydržela celou sezónu, ale víc už nedám. U Dominionu oceňuji, že je temně laděný. Na druhou stranu je tam ale plejáda nesympatických postav hraných nesympatickými herci a tolik double agentů, že je možno hádat, kdo hraje jenom pro jednu stranu. Doporučuji jako oddychovku s akcí a pár zajímavými zvraty. ()

matini

Nápad na seriál s anděly byl celkem zajímavý, jen se jim ho nepodařilo dotáhnout do zdárného konce. Prostředí kde se seriál odehrává vypadá zvenku často jako kasino, uvnitř se navrací do období antiky. Ano spousta dalších zřícených nebo opuštěných budov, které nám mají říct, že lidstvo je pěkně v háji. A proto by člověk čekal, že se lidstvo bude snažit s danou hrozbou něco udělat. Ale místo toho, aby řešili Gabriela, raději řeší politiku a boj o moc. Postavy jsou nezajímavé, nudné a často dost otravné. Dá se to shrnout pár slovy: "naprosto nevyužitý potenciál". ()

Ydrosten

........... velebme BOHA. Spasitel nás zachrání. ---- Balím to po shlédnutí pilotu + prvního a kousku druhého dílu. Šílenost je ještě slabé slovo ( brrrr ) ()

Hapretor

za málo peněz hodně muziky ... u mě fakt dobrý ... klaním se tvůrcům jak s minimem hlavně bez všudypřítomného CGI vytvořili děj, co chytne ... každá postava dobře zahraná a něčím zajímavá ... ()

Thery

Moc často se mi nestává, abych se seriálem skončila uprostřed série, natož uprostřed dílu, ale Dominion už nešel vydržet. Andělskou tématiku mám moc ráda a tak jsem se hodně těšila, ale místo fantasy akčňáku jsem viděla nudnou okecávačku. O to víc mě to mrzí, že mám ráda dost herců, kteří se zde objevily. Netvrdím, že se to časem nerozjede, ale dle mého nemá cenu mučit se při těch prvních dílech s tím, že to možná bude lepší ()

Xeno.morpH odpad!

Zjevně typická produkce SyFy, prkenní herci co přehrávají, neslaný, nemastný scénář, podivně poslepované interiéry a exteriéry, příšerné kostýmy jak z předpotopního Startreku, které "vylepšují" andělé v počmáraném neoprenu jako brnění a papundeklové helmě ála Power Rangers. Celkově to působí jaksi nefunkčně, neuměle, přeplácaně a trapně. Po upoceném Defiance, dokonale zpraseném Helixu, přichází další fail - který na rozdíl od předchozích dvou vypadá žlukle už v pilotním díle. ()

Likan7

Ta druhá série to hodnocení a celkový dojem trochu napravuje, ale v žádným případě se tady nemůžeme bavit alespoň o průměru. Jednička je politická, skoro nekoukatelná. Zajímalo by mě komu přišel dobrý nápad udělat béčkový seriál na motivy blbýho béčkovýho seriálu. K tomu ještě do toho hodit politiku a boj o moc na pozadí apokalypsy. Dvojka už přece jen víc řešila tu apokalypsu, a byla snesitelnější. Že byl ale seriál zrušen chápu a smutnit rozhodně nebudu. Tom Wisdom byl ale fajn, škoda, že jediný. ()

Uesbe

dosť dobrá telenovela pre intelektuálov, klišé sa dá prehadzovať bagrom, ale aspoň si človek v tom sparne oddýchne....keď vidí, že ,,iní ľudia sú na púšti v zdevastovanom las vegas a zisťujú, že fráza z mafstory -dokúšem ťa do krku- môže nabrať aj vizuál" ......nehovoriac o hunger games spoločnosti, nas....rdených anjeloch, a dobrých hercoch.....ja neviem, či casting manager bol génius alebo sú herci fakt až taký dobrí, že to celé utiahnu.....niektoré detaily sú skvelé (povážme, že napr. anjeli sa vlastne naozaj správajú ako opustené/stratené deti), aj vzťahy ľudí sú uveriteľné, len ten scenár...... diery hodné vyzretého ementálu....navyše charaktery sa vyfarbili príliš skoro...odmyslíme, mne sa celá táto zmes páči ()

dalibor.durcak

Kdo by to byl býval řekl, že mne zaujme seriál, ve kterém několik hlavních postav bude mávat křídly a létat. O Alexe mi tady ani tak nejde, zajímá mne Michael a hlavně Claire Riesen. To je princezna seriálu. A ten mi nabízí také zajímavý pohled do politického zákulisí města Vegy, otco-synovský souboj, který taky stojí za to, ale ten Michael. Pořád všemu dominuje Michael... ()

Dslike

Scotta mám rád, no toto zatiaľ po prvej sérií trochu kulhá. Film Legion sa mi páčil oveľa viac ako béčková jednohúbka, no natiahnutie to do seriálu? uvidíme čo povedia ďalšie série. EDIT: druhá séria o moc lepšia ako prvá, kludne by si zaslúžila 4*. Škoda však, že sa konca nedočkáme, keďže seriál po tejto druhej sérií nemajú v pláne ďalej natáčať. ()

Kimkong

1. série - Zajímavý úvod, kdy netradičně jsou andělé hlavními padouchy. Seriál je mix Divergence a příšerného filmu Legie. Je zde vidět, že seriál nebyl nejdražší, ale herci jsou fajn. Poznal jsem princeznu z Vikingů. První řada není dlouhá a točí čistě kolem vyvoléného, což je vážně originální. Pokud se okoukají hezké tvářičky hereček, je seriál nudný a po shlédnutí celé řady ani nevím o čem to vlastně je. 2. série - Začátek druhé řady vypadá minimálně o stupeň lépe, než řada předchozí. Bohužel seriál přešel do stádia, kde se z padouchů stávají hrdinové a pak se zase vrací zpět. Jediným zpestřením je doba, kdy Claire vládne městu tvrdou rukou. Závěr série je naštěstí i závěrem celého seriálu. Bídný a hloupý konec mnoha postav s mizivou logiku celého seriálu nezachrání ani příchod nového padoucha v podobě Lucifera. PS: V tomto seriálu jsou archandělé ty nejubožejší postavy v historii fantasy. Celkově slabé lepší 1*. ()

CaladanChmur

Bylo by nespravedlivé tvrdit,že mě tvůrci donutili koukat na špatně natočenou kravinu,protože na tuhle slátaninu jsem se donutil dívat sám.A i když snesu hodně...tak aby andělé byli v podstatě zombíci,které rozstřelíte úplně v pohodě jednou dávkou,či protivzdušným kulometným hnízdem pokud útočí ze vzduchu...a aby jediné co je potřeba zvládnout za triky k prezentaci andělů jsou roztažená křídla,tak nechápu kde se to v té produkci bere,tohle poslat do světa.. a ještě dvě řady...boha na to musíte mít fakt koule.A to jsem ještě ani nezmínil vzájemné boje mezi anděly .....představte si anděly jak se mlátí šavličkami a tváří se děsně drsně ( a to že jsou to andělé víte jen z děje co jste už viděli)....a Gabriel,tak ten nahání respekt asi jako moderátor teleshopingu.Kdyby to alespoň nebylo tak předvídatelné....no nic...kdo chce kam,pomozme mu tam..jen se podívejte sami ... ()

Alex126

Pilotní díl byl velice rozporuplný. Na jednu stranu tu máme obrovský potenciál andělů, bojů s anděly a mezi anděly, které seriál zvládl zatím na 100%. Na druhou stranu tu máme velmi nesympatického hlavního hrdinu, který mě prostě nepřesvědčil. Některé momenty jsou opravdu příliš jednoduše zpracované - například konec prvního dílu. Moc entropie prostě škodí. Srovnávat seriál můžeme jak s Constantinem, který ovšem měl výborného Keanu Reevese, tak i s veleúspěšným seriálem Supernatural, který se však neodehrává v postapokalyptickém světě. Supernatural se za řadu sezón opravdu výborně podařilo rozpracovat celou problematiku anděly, bohem, démony, d'áblem, apod. Trochu se bojím, že tento seriál svůj potenciál nenaplní a hlavně také, že nepřinese do světa fantasy nic nového. Pilotní díl nás totiž zásobí nezměrrnou dávkou klišé, kterou se mi chtělo plivat po pokoji. Chestopher Egan se mi pořád nezdá jako správná volba, proto si myslím, že by jeho pozdější odsunutí do pozadí ničemu neuškodilo. Seriál nepracuje s žádnou předlohou, což mu per se nic neubírá, ovšem důsledkem bezpředlohovosti často bývá dobrá fantasy myšlenka, která je zničena absolutním nedopracováním detailů příběhu. Pilot: 60% ( Odhad do budoucna: 70% - bez překvapení a s Pilotní konzistencí, 80% - s překvapením a rozpracováním příběhu ) ()