Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

Triple H

Ako by povedal seržant Murtó, na takovouhle srandu jsem už trochu starej. Cieľová skupina sú deti do 10 rokov a to som ešte IMHO aj trošku nadsadil. Moje hodnotenie je teda čisto subjektívne a nebudem pridávať bodíky za to, že "však ďeťom sa to páči". Jednoduchunký dej (nudil už po 20-ich minútach), leporelová psychológia a všeobecne kolekcia infantilností, ktoré miestami až iritujú. Neprešlo ani 10 minút, aby sa na plátne neobjavilo zvieratko, ktoré píska, nakláňa hlavičku a pod. v snahe vyvolať nejakú "ňuňuňuňu" reakciu. Pri desiatom som sa sám seba pýtal či Favreau a spol. robili tento film pre deti, alebo pre mentálne postihnutých. Nevybavujem si žiadny blockbuster z posledných rokov, kde by tvorcovia až takto cielili na tých úplne najmenších a kde by sa až v takomto rozsahu spoliehali na prvoplánové barly typu "zlaté zvieratko gúľa očkami". Už len krôčik do Teletubbies, vážne. O deji sa ani nemusíme baviť - ten je zubami nechtami natiahnutý na celovečernú stopáž kadejakými samoúčelnými odbočkami (celá pasáž s opicami, kopec záberov presúvania sa z miesta na miesto, pesničky). Slovenský dabing stál podľa môjho skromného názoru za prd, ale z YouTube a trailerov mám pocit, že ani originál nie je žiadny zázrak. Jediným pozitívom tak zostáva to prečo som sa vzhľadom na reakcie do kina vlastne vypravil - technická stránka. Tá je úžasná a myslím, že vyhlásenia typu "lepšie ako Avatar" nie sú vôbec od veci. Spôsob akým sa tu spravili prírodné živly, flóra, fauna, pokožka, srsť či emócie - klobúk dole, úplne seriózne vážne. 3D tiež nie zbytočné a jeden z mála filmov, kde sa oplatí si za tie okuliare priplatiť. Neviem do akej miery sa pracovalo aj so skutočným prostredím či rekvizitami a nejaký dokument o technickej stránke si rád pozriem. Suma sumárum: Totálne infantilná rozprávka pre najmenších, z ktorej na sto honov razí chladný merchandiseový kalkul strýčka Disneyho (viď. aj posledné Star Wars) a ktorá zaslúžene zbiera chválu za mimoriadnu technickú stránku posúvajúcu latku zase o kúsok vyššie. Obal krásny, obsah primitívny a prázdny. Možno som zatrpknutý cynický smrad, ale toto mi jednoducho nesadlo. Mať to šikovnejší režisér a odvážnejšie štúdio...Som veľmi zvedavý na Serkisovu verziu, lebo obsahovo môže byť len zaujímavejšia a v technickej rovine má pred sebou takmer neprekonateľnú výzvu. Byť WB a môcť si dovoliť prepadák, nalejem do toho už len z prestíže toľko prachov, aby som Disneymu aspoň po technickej stránke vypálil rybník (ak sa také niečo vôbec dá). ()

chelseaman22

To je mi panečku ale pasqvil! Už jen to, že Tarzan má za BODIGARDA pumu a nenasytného medvěda mluví za vše! Nesympatický ŠER CHÁN je alfa samec, jež se nebojí ani gorily císařské velikosti, což Tarzan prohlídne a slovutnému ŠER CHÁNOVI udělí tvrdý direkt do lícní kosti. Nejzajímavější na filmu byla nespíš situace, kdy medvěd lačně zíral na plástve medu. 20% ()

Estrellita

Rozkošná adaptace, to musím uznat. Bohužel mě ale neoslovila tak, jak jsem čekala a doufala. Něco mi tam vadilo... Samozřejmě to nebyla krásně animovaná zvířátka, ani příjemné prostředí džungle, ani příběh jako takový, přestože již stokrát omletý. Asi to bude tím, jaká jsem konzerva - stále považuji za nejlepší sovětskou adaptaci Maugli a nedám na ni dopustit, ať už budou nové filmy sebeúžasnější. 75% ()

octopuska

Tohle je první filmové zpracovaní, které jsem viděla a naplnilo všechna má očekávání. Četla jsem knihu a pak jako malá holka jsem dostala elpíčko namluvené naši nej hereckou elitou 70 let. A poslouchala jsem ho pořád, stále mám ty hlasy v paměti. Elegantní a moudrý Baghíra, milej vychcánek Balú, kterému by míša Pú tu zásobárnu medových pláství mohl jen tiše závidět, šlechetný Akéla , zrádný Ká a hlavně krvelačný a zákeřný tygr Šer chán. Všichni jsou úžasní v tomto báječném, nesmrtelném příběhu z hluboké džungle. A hlavně to nejdůležitější, Mauglí se i přes velké nebezpečí, které mu hrozilo a dokázal ho s pomocí svých zvířecích přátel překonat, rozhodl správně! ()

Skuby47

Jeden z filmů, na který je třeba jít do kina, kde na velkém plátně vynikne skvělá práce techniků a současné možnosti počítačové animace. Já musela vzít zavděk televizní obrazovkou, ale i tak jsem byla okouzlena. Toho chlapce, představitele Mauglího, jako jediného živého účinkujícího jsem nekriticky obdivovala při představě, že při klíčování musel většinu svých hereckých výkonů předvádět před zeleným pozadím. Je škoda, že se ve velkém počtu zvířat a krásné přírody trochu ztrácel. I když se snímek od původní Kiplingovy knihy poněkud odchýlil, oceňuji parádní triky. Je to další pokrok ve filmařské technologii a prezentace dnešních možností tvorby věrohodného umělého digitálního prostředí. Je to nejlepší trikový film, který jsem dosud viděla a doufám, že ho Oscar nemine. ()

filmmovier

Naprosto úchvatné (důležité slovo), fascinující (další důležité slovo), strhující. Film, který mi vzal dech svojí neskutečnou nádherou a nejdokonalejšími digitálními efekty a grafikou za posledních několik let. Výborný scénář, zvířata jako živá, povedený dabing (v tomto případě český, ale originál určitě musí skýtat zajímavější zážitek) a velká poklona před hlavním (a jediným) představitelem, který nebyl nijak animovaný. Rozhodně jeden z těch vůbec nejlepších loňských filmů, od kterého očekávám nějaké ty sošky, které, ať budou za cokoliv, budou zasloužené. Bylo to napínavé i zábavné a udělalo mi to úžasnou radost. Filmařsky je to naprosto excelentní a naprosto dokonalé a pokud bude Disney dělat své pohádkové filmy takhle skvostným způsobem, tak to teda potěš... Ztělesnění dokonalosti a úžasná ukázka filmového řemesla. Jon Favreau je pán. 100%. ()

Mrkvič

Je to boží a DOST! Každý druhý komentář tu haní CGI. No, ano, dřív by bylo namalováno nebo zvládnuto animatronickýma loutkama, jenže, byla by ta malá vlčata tak roztomilá? Jako u dalších postav, NE. Prostě je to vtipné, je to místy parádně epický (až jsem v duchu srovnával s Avatárem), ale pořád se to snaží zaujmout jak malé diváky, tak jejich rodiče. Kino bylo plné, ale myslím, že bych ze všech přítomných nenašel víc jak 5 diváků, kterým by se film nelíbil. No a český dabing? Famózní je Marek Vašut jako ŠérChán. Ostatní dabéři jsou slabší, ale zase kolemjdoucí malé postavičky dohání i dabingovou stránku ke slušnému výkonu. ()

Tosi

I přesto, že jsem Kiplingův moudrý příběh četl jako kluk několikrát, nejnovější zpracování s mluvícími zvířaty, co vypadaly jako z dokumentu National Geographic, ve mně vzbudilo úžas. Příběh zůstal věrný knižní předloze, rozpoznat kde končila realita a začínaly vizuální efekty bylo marné, Mauglí mě prostě skvěle pobavil i v dospělosti. ()

Ryuuhei

Nemohu říct, že by se jednal o špatnou pohádku, ale taktéž ne o něco, co by mě doslova nadchlo. Neupřu vizuální zpracování, které je až úchvatné a ukazuje, jak daleko technologie počítačové animace pokročila. Jinak ale taková docela pěkná pohádka, která se rozhodně nedržela úplně své předlohy a ač přinesla celkem uspokojující podívanou, rozhodně nepřinesla do světa filmů a adaptací již dříve natočených/animovaných dílek nic nového. Jsem zvědav na nadcházející novodobou adaptaci. ()

viperDavid

Moc krásný příběh, který neurazí ani písní. Člověk mluvící zvířecí řečí, zpívá, vtipkuje, běhá a skáče jako vlk, nebo spíš opice, ale svou myslí předčí sebeotravnější havěť. ()

LiborGondek

To je vývoj. Od Iron Mana až k Mauglímu. Všechny tyto filmy mají nejen společného režiséra, ale i kvalitu. Jsem mile překvapen. Kiplingovu Knihu džunglí zná asi každý, natáčet film mi přišlo zbytečné. Mýlil jsem se, zcela výjimečně. ;) ()

Lachtaan

Vizuální skvost mezi snímky posledních dvou let. Sice film stále nelze porovnávat s klasickými animovanými verzemi ze 40., 50. a 60. let, ale přestože spíše jen pocitově, dodává autentičnosti tohoto filmu i přítomnost hlasů nemalého množství známých tváří, které provázejí jediného skutečného herce celou jeho strastiplnou, ale nádhernou cestou. Netuším, co může přinést letošní reboot verze Andyho Serkise, po Favreauově debutu se Lvím králem v podobném duchu, jako se mu právě povedla Kniha džunglí, bych ale poprosil o její pokračování. ()

venison

Škoda, že hodnocení nemá šest hvězdiček, protože oprášená "Kniha džunglí" si je všechny zaslouží!!! Na snímek jsem se už delší dobu těšila, ale můj postoj byl lehce skeptický, protože remaky jsou poslední dobou do kopru.. O to větší bylo mé překvapení a zároveň nadšení z celého dojmu filmu.. Neel Sethi Mauglího nehraje, on Mauglím je! Po vizuální stránce je film vymakaný do posledního detailu, divák si s rozkoší užívá úchvatné scenérie a jako bonus jsem uvítala, že některé scény jsou jako přes kopírák z původní kreslené "Knihy džunglí".. Bravurní zachycení jednotlivých druhů zvířat, které jsou na plátně snad reálnější než ve skutečnosti! Ta jejich boží mimika a celkově vypracované charakteristiky snadno uchvátí.. Někdo "Knihu džunglí" povznáší nad "Avatara" a já jsem za jedno - fantaskní animace se dělá snadno, ale rozhýbat reálná a dobře známá zvířata tak, aby působili "živě" je opravdu fuška a málo kdy se úspěšně výsledek povede.. Příběh je sice téměř stejný, jako původní kreslená verze, ale je tak nabitý akcí a hromadou postav a na plátně se stále něco děje, takže děj diváka maximálně pohltí.. Závěrečné titulky taky maximálně vymazlené.. A hudba? Škoda mluvit.. Prostě vynikající podívaná a silný příběh, který ani po sto letech neumírá.. "Kniha džunglí" se snadno zařadila do mého výběru BEST filmů! Hned bych si ho pustila znovu (v původním perfektním znění)! ()

uiu

Jako malá jsem zbožňovala Knihy džunglí od Rudyarda Kiplinga. Ano, originál je množné číslo Knihy, protože se skládá z několika příběhů o různých tvorech v džungli a jeden z mnoha je i příběh o Mauglím. Tohle není ta sladká Disneyho fraška z roku 1967, ale hodně se drží originálu od Kiplinga. CGI je opravdu dechberoucí a zvířátka si budete chtít doslova pohladit. ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)