Kniha džunglí

• USA The Jungle Book (více)

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně. (Falcon)

gogos

Fenomenální ve všech ohledech. Příběh, efekty, dětský hrdina, atmosférma, gradace. Prostě jedna z největších pecek posledních let. ()

slunicko2

Kipling se v hrobě obrací. 1) Když jsem byl malý kluk, patřily Knihy džunglí (spolu s verneovkami, vinnetouovkami či Třemi mušketýry) mezi mé nejoblíbenější knížky. Když na nás přijde doba zlá, jsme jedné krve, ty i já, zpívala Mauglímu matka vlčice a já se nechal nést exotickým světem plným tajemství vstříc dobrodružství._____ 2) Když sleduji Knihu džunglí, žádné exotické dobrodružství necítím. Ano, oslňuje mě velkolepá podívaná, pomalu už nerozliším, kdo je skutečný a kdo není (13letý Neel Sethi prý je). Bavím se tím, jak tvůrci pojali jednotlivá zvířata i vtipnými dialogy. Jako puk zírám na gigantopitheca Ludvíka i na hláškujícího Balúa a nevycházím z údivu. Ano, je to pěkné, barevné, nápadité, veselé...ale není to Kipling._____ 3) Magie knihy je pryč. Z příběhu se stala řadová disneyovka. Jako byste vzali nejlepší výtvor od tříhvězdičkových michelinských kuchařů, zasypali ho polévkovým kořením a polili kečupem (co platné, že značkovým). Sjednoceným obyvatelům džungle na konci filmu z toho kečupu koukají už jenom oči._____ 4) Film je ukázkou toho, co dnes počítačové triky umějí. IMDb v sekci vizuální efekty vypočítává přes tisíc (!) jmen a funkcí lidí, kteří se na výrobě snímku podíleli. ()

scroochy

Nejsem cílový publikum, ale jako pohádka pro celou rodinu to funguje výborně. Kvalita efektů doslova neuvěřitelná - chybí už opravdu jen kousek do úplné fotorealističnosti. 3D i dabing velice fajn. Jsem zvědav, jak se se stejným materiálem popere Andy Serkis. Slibuje temnější pojetí, tak bude zajímavé to pak srovnat. ()

Helo

Nádhera, paráda... od humoru a hlášek, přes akční scény a hudbu (včetně starých hudebních témat!), až po skvělý CGI zvířata a džungli. Nevím, jestli film roku, ale pohádka několika posledních let rozhodně. ()

stration

Nádherné zpracování klasiky. Nečekal jsem mnoho, ale fakt se mi to líbilo moc. Krásně vykreslené charaktery, parádní tempo vyprávění a naprosto dokonalé zpracování. Doporučuju úplně všem. To se prostě musí líbit každýmu. ()

dom156

Po vizuální stránce je to perfektní. Smysl pro detail a každý pixel uhlazen k dokonalosti. Dlouho jsem neviděl takhle dobře odvedenou práci. K ději se vyjadřovat nemohu, jelikož jsem ho již znal z knížky, ale to nijak nesnižuje výsledný tovar, který jsme dostali. Velmi jsem se bavil a doporučuji ke shlédnutí. ()

Duotone28

Keď som bol KID, rozprávka sa ku mne z nejakoho záhadného dôvodu nedostala:). Ale nebanujem, teraz som si ju užil ako sa patrí:)!!! A technické spracovanie? To ma dostalo totálne:). Nazdar ()

kajas

Po loňské "Popelce" mě i tento rok uchvátil hraný remake animované klasiky, který hlavně díky překrásnému vizuálu původní snímek hravě překonává. Plusové bodíky si zaslouží Murrayho Balú a hlavně Scarlettina Ká (zhypnotizovala mě málem taky, pro mě nejpůsobivější scéna filmu). Vystřihnout zpívajícího krále Ludvíka, jdu možná i na 5*. ()

Vědma

Prostě si jenom představte, že sebou do kina vezmete pana Rudyarda Kiplinga a uvidíte jeho úžas nad oživlými postavami jeho příběhů .... ()

marleyy

75% Kino. Děkuji birdie., že jsme stihli doběhnout na film, 10 min. běh z centra na Karolinu..:-)) Jinak, pěkná barevná pohádka s docela hezkými CGI triky, ve které vládnou animované zvířata spolu s animovanou přírodou. Trochu to podle mého ztratilo kouzlo staršího animáku a knihy ale i tak jsem se docela pobavil, zasmál a párkrát i hezky lekl. Jako nenáročná jarní oddechovka je jak Mauglí vyšitý. ()

hygienik

Knihu džunglí som nikdy nevnímal ako akčné dielo, ale ako vidno, vytĺcť z toho vypätý akčák, sa dá prekvapivo jednoducho. Rovnako ľahké je posunúť pozitívnu knižnú predlohu smerom k temnejšej dráme. Jedným slovom ten film vyznieva oveľa strašidelnejšie, než Kiplingov text, čo je rozhodne škoda. ()

Aleee89

Něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Dobře odvedené řemeslo, skvěle využitá moderní technologie, klasický příběh, který snad ani nemůže zklamat a který má přesah. ()

sofiapetra

Jít na dětský film... rosila jsem se z toho již předem. Záběr po záběru však moje cynická duše zažívala OKOUZLENÍ. A jen samé libé a hezké pocity. Dokonce to dokázalo být i napínavé... A je to přesně ten druh příběhu, kvůli kterému bylo vynalezeno filmové plátno. ()

ibeh

Pane jo, pro mě nejlepší film letošních Vánoc :-) Vůbec jsem to nečekala, o to je to lepší. Líbilo se mi naprosto všechno a všichni, Neel je tedy opravdu talent a moc se na Mauglího hodil, skvělý výběr. Párkrát jsem si i pěkně zabulila jako želva, což jsem zrovna dneska potřebovala, takže naprostá spokojenost. Díky pane Kiplingu a Jone :-) ()

ilemas

Původně jsem to nechtěl vůbec vidět,z pohádek už jsem trochu vyrostl, ale do kina mě dostal ten humbuk okolo a vizuální efekty na úrovni Avatara. 3D naprosto úchvatné, ve 2D si to nedovedu ani představit a vidět nikdy znovu nechci. Kniha džunglí se prostě musí vidět pouze ve 3D nejlépe na velkém plátně, děti ať si přidají ještě jednu hvězdičku. I dospěláci se určitě nudit nebudou, úžasný film pro celou rodinu. ()

applause

Už dopředu jsem věděla, že se mi tento film bude líbit, ale že až tak to jsem nečekala. Moc se mi to líbilo, bylo to místy dojemné. Zvířátka byla fakt pěkně vytvořená, některá byla roztomilá a z některých šel až strach. Nevím, co jiného hodnotit, 5*. ()

TheDon

Zoofilní orgasmus nejhrubšího zrna. Už dlouho mě žádná pohajda takhle nechytila a nedržela od začátku až do konce. Kupodivu musím pochválit i po letech výbornej Vašut dabing a celej tenhle animovanej zvířecí medovej bordel je prostě nádhernej. Jediný co mi vadí na Busneyho filmech je, že tam musí za každou cenu procpat nějakou debilní hudební vložku, která to v mých očích vždycky degraduje o třídu níž. Naštěstí byly jen dvě, tři když počítám i titule, takže se to dalo přehryznout. Prudce koukatelný. 95% P.s.: where the hell was Rikki-tikki-tavi ? ()

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Disney plánuje hraného Bambiho

Disney plánuje hraného Bambiho

25.01.2020

Další ze série oznámení, které byly jen otázkou času. Studio Disney oficiálně chystá hraný remake pohádkové klasiky Bambi. Snímek píšou Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) a Lindsey Beer (Chaos… (více)

Disney našlo svoji Ursulu

Disney našlo svoji Ursulu

29.06.2019

Studio Disney pokračuje v úspěšném předělávání svých slavných animáků do hrané podoby a po Knize džunglí, Aladinovi a za pár dní i Lvím králi, dojde v nejbližších letech i na Malou mořskou vílu.… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)