Daredevil - Season 3

(série)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, 2018, 11 h 9 min (Minutáž: 46–55 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Wilson Bethel, Vincent D'Onofrio, Joanne Whalley, Geoffrey Cantor, Jay Ali, Peter McRobbie, Danny Johnson (více)

Epizody(13)

Zatímco Wilson Fisk získává čím dál větší moc, zničený Matt Murdock se zvedá z životního dna a je připraven udělat pro ochranu Hell's Kitchen cokoli. (Netflix)

Hanys_

Nebýt posledního záběru, vypadalo to jako uzavření Daredevila na Netflixu. Ale podařené. Návrat Kingpina rozhodně prospěl (v S3 je z něj padouch Escobarova formátu), budoucí Bullseye těžký protivník a hlavně parádní postava Nadeema. Tak nějak celkově z toho jde cítit, že právě tenhle seriál je jednou z výkladních skříní Netflixu. ()

SpaceOdyseus

Chvilema trosicku roztahle, ale porad patri Daredevil k nejlepsim Marvel/Netflix serosum. Jsem moc rad, ze konecne doslo na adaptaci Franka Millera, ze Kingpin konecne dostal sve komiksove povesti a moc me mrzi, ze to asi bylo naposled. ()

alouch

Velice důstojné zakončení seriálu, který bych byla schopná sledovat celý v kuse. Škoda, že takových komixových není víc, posunulo by to celkově celý žánr o nějaký ten level výš. ()

barrahir

Suma sumárum parádní jízda, ale někde kolem devátého nebo desátého dílu se to zlomilo a napětí šlo dolů. Tím jak Matt vyměkl bylo jasné, jak to dopadne, a to je podle mě škoda. Mělo se to napsat jinak a Fisk umřít měl, jenže Netflix si čůrnul do gatí a z Matta bude navždy sralbotka. Přitom v první polovině série byly fakt velký náznaky, že to bude mistrovský dílo, takhle jen lehkej nadprůměr. ()

Risolutore

Jednoznačně nejlepší série. Trochu mě mrzelo, že top bitka Daredevil vs Bullseye je hned ta první v redakci, ale jinak je vše naprosto excelentní. Dvě nové postavy - Dex a především Nadeem (!!) dodávají sérii novou hloubku. ()

theSaint

Po 6. epizodách nevydržím a musím si postěžovat. Po dvou letech čekání neuvěřitelné zklamání. Daredevil už není zábavný ani atmosferický. Šest dílů sledujeme nezáživné "hledání" Matta a jeho schopností. V šesti epizodách sledujeme roztahaně to, co by se vešlo do dvou. Nelíbí se mi zlomený Daredevil, nelíbí se mi, že dostane do držky od každého sráče, nelíbí se mi, že ztratil své reflexy, nelíbí se mi, že už nenosí svůj kostým a nelíbí se mi, že se zcela vytratila jiskra z jeho života i z celého seriálu. Zcela nezajímavé vedlejší postavy dostávají, nepochopitelně, až mnoho prostoru a labilní, věčně uřvaná Karen mě tentokrát neuvěřitelně srala (ona teda byla vždycky pí*a, ale teď je to vskutku extrém). Zdejšímu nadšení nerozumím, třetí série je o dvě třídy horší než na co jsme zvyklí. Místo vyšperkované akce a temného tónu jsme dostali jakýsi deprimující dramatický kolotoč okořeněný slušnou akcí (když už na ní dojde), kde náš slepý sympaťák (což už také neplatí) nepředvádí žádné zázraky. Pokud se série během dvou dílů nezvedne, tak dávám našemu kdysi obávanému ďáblu červenou a ani nedokoukám. Tomu říkám pech. // Po zhlédnutí celé série žádná změna. Sešup dolů. ()

JG7

The Dark Knight Rises marvelovských adaptací. Práce s postavami není úplně citlivá, začátek je trochu slabší, ale pak Fisk rozjede takový teror, že byste v New Yorku opravdu žít nechtěli. Výborná akce a uspokojivý konec vynáší štědrých 5. ()

aR3Zz

První polovina byla temná a velice pomalá. Právě ta zdlouhavost umocňovala depresivní pocity z dílů. Chyběla ta pozitivní chemie mezi hlavními hrdiny, každý sám to kouzlo neměl. Po akční stránce ale ta nejvyšší úroveň od začátku až do konce! A v druhé půlce naši hrdinové začínají spolupracovat a hned je to lepší. Tedy vlastně dokonalé. Poslední díly mají spád a geniálně gradují. Kingpin se probouzí, ale nakonec je stejně po zásluze potrestán... Nebýt toho zadrhnutého rozjezdu, dal bych 5 hvězd, takhle "jen" 4 a 80%. ()

Urukhaj98

Hned na úvod je třeba říct, že třetí řada nenavazuje na závěr předchozí řady, ale na minisérii Defenders. To aby někdo nebyl hned zpočátku zmatený, co se to sakra s hlavním hrdinou děje. Tudíž pro lepší orientaci v ději je lepší Defenders vidět, byť (bohužel) nejsou moc dobří. Pokud je ale přeci jen vynecháte, budete tápat jen trochu a jen chvíli. Teď k tomu podstatnému. Obavy o kvalitu Daredevila po ne příliš povedených seriálech jeho pouličních superhrdinských kolegů se ukázaly být plané a červený strážce pořádku v Hell's Kitchen se vrátil ve výborné formě, byť tentokrát opět v černé. Má to ale dobrý důvod. Matta Murdocha sledujeme po pádu dno. Elektra i Punisher jsou bohužel pryč, nicméně se na scénu vrací stále dokonale ztvárněný padouch Wilson Fisk a získavá tu mocnou posilu, z komiksů (bohužel i z filmu) známého záporáka Bullseye, který si tu napravuje pověst a spolu nejen hrdinovi pořádně zatopí. A to i za použití jeho červeného obleku. Daredevil i ve své třetí řadě stále patří na špičku televizní tvorby. Skvěle napsaná podívaná s nejedním twistem a stále okulahodící akcí s perfektní choreografií. Druhá řada překonána nebyla, Daredevilův standard však zůstal zachován. 9/10 ()

Sweat55

Return of the King Hned po první sérii jsem označil Daredevila od Neflixu za nejlepší "superhrdinský" seriál vůbec a třetí série tento titul potvrzuje, i když se na to hrdinství už moc nehraje. Ďábel z Hell's Kitchen ztratil víru ve spravedlnost, pořádně se nasral a když se po dlouhé době jeho nemesis Kingpin dostane z vězení a začne dělat v jeho městě bordel, začne uvažovat o odstranění Fiska jednou provždy. A začíná peklo. Tvůrci nekecali, když třetí sérii označili za nejtemnější. Všech třináct epizod šlape od začátku do konce, akční scény jsou opět neskutečné (vězení!), Fiska se budete bát, před Poindexterem stejně neutečete, Paesano tomu svým soundtrackem dává mnohem větší rozměr, a osudovost stříká až na půdu. Jenom škoda trochu přeslazeného finále, fakt jsem čekal že tohle bude série poslední, ale tvůrci mají očividně ještě nějaké další plány. No, jsem na ně rozhodně zvědav. ()

holub109

I na potřetí je to strašná pecka. Daredevil se letos vrací skoro po tříleté pauze, a já se prostě nemohl dočkat. Atmosféra je skvěle temná, je to méně superhrdinské, ale já jsem hrozně spokojený. Příběh je dost zajímavý, celá ta linka inspirovaná Born Again byla boží, je fajn vidět Matta takhle zlomeného. Nečekal jsem, že bude dostávat na budku tak často. Tempo bych řekl, že je docela akceptovatelné, i když někomu rozhodně může připadat pomalejší. Já se však rozhodně nenudil. Nové postavy Dexe a Nadeema jsou dostatečně zajímavé, aby jste se u jejich linek nenudili. Pokud bych však měl opravdu něco vypíchnout, tak to pro mě bude fantastický Wilson Fisk a akční choreografie. Wilson Fisk byl letos naprosto boží. Jeho linka je skvělá a celá postava je fantasticky zahraná. Rozhodně jeden z nejlepších MCU záporáků (možná dokonce nejlepší). Akční choreografie jsou fantastické, tvůrci za ně opravdu museli dát spoustu peněz. Hlavně scéna ve vězení bez střihu byla delikátní. Ve zkratce je trojka Daredevila opět trefou do černého, která ukazuje o kolik napřed je oproti ostatním MCU seriálům (kromě Punishera). Tak snad nám seriál nezruší, jako to udělali s Lukem a Iron Fistem. 100% ()

ER

Postava Fiska je dobře napsaná,ale ještě lépe zahraná. A to až tak, že zastiňuje vše a všechny. A to je ta největší slabina třetí série.Kosti praskají i tady,ale tentokrát poprvé až ve 4.epizodě a v celé sérii méně, než v předchozích,což hodně ubližuje záživnosti. ()

neo93

Daredevil se již potřetí vrací ve stejnojmenném seriálu, resp. vstává z popela, a to doslova. Museli jsme si dlouho počkat na pokračování, ale výsledek stojí za to. Nová série začíná přesně tím, čím skončila první řada příbuzného seriálu Defenders. Náš hrdina z Hells Kitchen, jako zázrakem přežívá výbuch a pád budovy Midland Circle a ocitá se tam, kde vyrůstal, tedy v sirotčinci u sv. Anežky, ve kterém ho nyní dávají do kupy. Jenže nejde tak ani o jeho fyzické rány, ačkoli má velmi četná zranění, zpočátku neslyší na pravé ucho a ani nemá své zdokonalené smysly, jak normálně, ale jako spíše o nápravu psychického a duševního zdraví. Ztratil víru v Boha, své přátele i sebe sama a své poslání. A než se znovu dá dohromady, aby mohl vykonávat svoji dobrovolně povinnou službu své čtvrti, věci se dají do pohybu. Především se do hry opět dostane jeho úhlavní nepřítel, nikdo jiný než Wilson Fisk, brutální zločinec, jehož společně s Fogygm a Karen, poslali za mříže. A právě Fisk je ústředním bodem třetí řady. Což je jen dobře. Fiskova osobnost je natolik komplikovaná, že si zaslouží dostatek prostoru. Jeho vliv, moc, vydírání a zastrašování, nejsou možná konkrétně tak vidět, ale v atmosféře seriálu je to hodně znát, když postupně ovládne FBI, policii i další složky ve městě. Velmi zajímavé jsou ale i třeba interakce Daredevila právě s Fiskem, ve své mysli. Kromě něj se seriál zaměřuje rovněž na staré dobré parťáky a přátele Matta Murdocka, ambiciózního a dobrosrdečného právníka Foggyho Nelsona a odvážnou a cílevědomou novinářku Karen Page, které je dokonce věnována téměř celá jedna epizoda, kdy se dozvídáme podstatné informace z její minulosti. Nezapomíná se ovšem ani na další zásadní události, které se přihodili v životě Matta. Třetí série nám však přináší i nové postavy, které jsou znovu skvěle vystavěné, ať už je to agent FBI Ray Nadeem nebo jeho kolega Ben Poindexter, jenž sehrávají významné role v seriálu. Po příběhově stránce se nedá jednoduše nic moc, co vytknout. Nicméně bez určité akce, napětí a patřičného násilí by nebyl Daredevil, tím čím je. A třetí řada, v tomto ohledu, v ničem nezaostává za předchozími, ačkoli je jí možná méně než v minulé řadě. Ale když už na ní dojde, je naprosto uchvacující. Jako v případě dokonalé jednozáběrové akční pasáže ve vězení, brutální bojové scény v kanceláři Bulletinu nebo další surové akce v kostele. Závěrečný souboj, je už pak "pouze" očekávaným dějovým vyústěním, tří hlavních postav. Třetí a bohužel poslední řada seriálu Daredevil, třeba se ještě dočkáme další série, je znovu excelentní a znovu potvrzuje, že nemá mezi svými známými z Defenders, ale také mezi nejen komixovými seriály konkurenci a nabízí to nejlepší ze současné televizní tvorby. ()

Likan7

Božskej soundtrack, dokonalý záporáci a návrat k jedničce, která byla tak výborná. Třetí série je suverénně nejlepší Marvel od Netflixu. Daredevil má plnokrevný postavy, skvělej scénář, temnou atmosféru a vynikající akci. Škoda, že Matt nedostal ještě čtyřku, protože by si jí zasloužil. Snad se objeví v nějakém dalším filmu od Marvelu. Cox si to zaslouží. ()

Clark_Kent

Do třetice to vypadá spíš na hodně napumpovaný thriller, než klasickej rádoby Marvel. Ovšem tenhle Marvel se mi výjmečně líbí. Občas je třeba v životě použít i pěsti a Murdock toho využívá nadmíru. ()

boo-boo

Žiadni ninjovia a nesmrteľné staré babky, ale patrične osobná zápletka a dejový oblúk, ktorý vrhne postavu na dno, aby ju potom tým najuspokojivjším možný spôsobom krok za krokom doviedol ku katarzii. Je preto obrovská škoda, že finále je také uponáhľané a väčšinu perfektne rozohratých motívov proste nasilu usekne. Takto nejako vyzerá perfektne vygradovaný vývoj dobre napísanej postavy, vadou krásy tretieho Daredevila ale je, že tou skutočne dobre napísanou postavou s jasným príbehom bez jedného (logického) šliapnutia vedľa je agent Nadeem. ()

DarweyD

*První část mojí recenze bez spoilerů* Tak jsme se po dvou letech opět dočkali ďábla strážnýho, zemřel a třetí série vstal z mrtvých, ale je zpátky v plné síle jako dvě předešlý řady? Za mě to bude velký a zklamaný ne, ipřes výbornej příběh, akci a všechno co by si fanoušek dobrýho seriálu přál, se ze 3. Série jemně vytratila atmosféra která provázela matthewa po dvě série. Je to velká škoda a dohání mě k nepříčetnosti označování této řady za ''návrat ke kořenům'' jakej návrat? Daredevil jede na uplně stejný vlně po celou dobu svých tří sezón, žádnej návrat se nekoná, prostě jenom se jede ta stejná vlna kvality a dechberoucí atmosféry *SPOILERY* velice mi chyběla přítomnost Franka, za prvé bullseye nebyl ani z poloviny tak zajímavá postava jako Punisher (což se dalo tak trochu čekat) a za druhý : snad by věděl že karen byla tolikrát ve smrtelnym nebezpečí ne? Minimálně doufám že si Matt & Frank navzájem zabrousej do jednoho seriálu. Nejoblíbenější momenty : První půlka prvního dílu, Karen Page vs. Wilson Fisk (naprosto fenomenální herectví na obou stranách), seznámení Jacka a Maggie a následný Mattovo početí, nová legendární scéna na jeden záběr, a znovuzrození firmy Nelson, Murdock & Page. Bohužel na standard Daredevila to neni na plnou palbu,i tak to byl to naprostej nářez a já si ho přes ty nedostatky užil 9/10 ()