Daredevil - Season 3

(série)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, 2018, 11 h 9 min (Minutáž: 46–55 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Wilson Bethel, Vincent D'Onofrio, Joanne Whalley, Geoffrey Cantor, Jay Ali, Peter McRobbie, Danny Johnson (více)

Epizody(13)

Zatímco Wilson Fisk získává čím dál větší moc, zničený Matt Murdock se zvedá z životního dna a je připraven udělat pro ochranu Hell's Kitchen cokoli. (Netflix)

agentmiky

Seriál, který si drží svůj luxusní standart ve všech svých řadách. To se často nevídá, notabene televizní série o hrdinovi z Marvelu. Vždy mě na Daredevilovi fascinovalo, že nesází na nějaké superschopnosti, které z hlavního hrdiny nedělají nějakou nepřemožitelnou osobu, prostě je to normální chlápek, co má vybroušené smysly kromě zraku. Rány ho bolí, musí se dávat dlouho dohromady, únava se po pár minutách boje projevuje. Celkově na mě seriál v tomto ohledu působí nesmírně lidsky, ne přehnaně. Návrat Fiska potěšil, jeden z nejlepších záporáků, co jsem kdy mohl vidět. A Bullseye také zafungoval, pokud se dostaví čtvrtá série, tak bych ocenil nějaký propracovanější origin o jeho minulém životě (dostal podle mě minimum prostoru). Akční sekvence opět bezkonkurenční, ta bitka ve věznici, no, v rámci televizní tvorby absolutní TOP. Ale za nelepší postavu stejně považuji agenta Raye Nadeema z FBI, tu postavu jsem si oblíbil :( Konec opět epicky vyhrocený, už to chce další sérii. Jinak budu mít absťák. Za mě dávám 93 % ()

Ellmariachi

První třetina série je fakt špatná. Po polovině už to začíná trošku fungovat a poslední 3 díly to všechno tak nějak napravují. Matt je zde neskutečně otravný.Není díl, kdy by si na něco nestěžoval. Všichni se mu snaží pomoct a on se chová jako debil a občas jako ocas. Celý úvod jsem protrpěl, protože všem bylo jasné, že Fisk něco chystá, takže kdyby řada měla jen 10 epizod a celé to uvedení by bylo ve 4ech bylo by to fajn. Střed je místy zajímavý, ale taky mě nijak extra nezaujal. Vybudování záporáka aspoň trošku funguje. Ale z dua Fisk - Dex se dalo vytřískat sakra víc. Poslední díly až na ten s Karen šlapou na pedál, ale za mě už bylo pozdě. Pro mne nejslabší série a 70 procent. ()

gogos

Třetí serie Daredevila je jiná. Celé to pojetí závěrečné řady mi nepřijde uplně šťastné, nicméně si jednotlivé epizody stále drží vysokou kvalitu, ať už po stránce akce, tak po stránce napětí. Slabší je zápletka a v kontextu celého seriálu je třetí serie asi nejslabší. Ale stále osciluje kolem nadprůměrných 4 hvězdiček... ()

Kaluž

*FAP FAP FAP FAPITY FAP* Juch, taková paráda, až se mi z toho zamlžila skla. Brubaker, Smith, Bendis, Miller… z každého je tam kousek a srdce fandy do komiksů se blahem jen tetelí. Juch! ()

M.i.k.e

nebýt to prvních cca 5 dílů trochu nuda, byla by plná palba zasloužená. Jakkoliv se Matt opět neukáže v kostýmu, to co so rozjede v druhé polovině série opravdu stojí za to. Trochu škoda finále, které mohlo být vzhledem k rozdaným kartám působivější a emocionálnější...80% ()

Lexonka97

Jak já tento seriál miluji! Třetí série Daredevila je skvělé pokračování a ještě lepší ukončení seriálu. Poslední série si drží laťku stále stejně vysoko jako dvě předchozí a není pro mě nejlehčí určit, která z nich se mi líbila nejvíce a která nejméně. Zničený Matt Murdock hledající smysl života je perfektní! Foggy, Karen, Fisk a spousta dalších jsou výborně napsané postavy pozvedávající sérii a vlastně i celý seriál čím dál výš. Co se týče Dextera, měl jsem s ním chvíli problém, ale někdy po třetině série jsem si ho oblíbil a chci ho někdy vidět znovu. To samé platí i o Nadeemovi. Akce znovu perfektní, hudba znovu perfektní, scénář znovu perfektní,... prostě vše tu šlape tak, jak má. ()

William_

Až na hloupoučký a naivní konec 3. série se jedná o další kvalitní dílo, co nám netflix ještě v dobách jeho největší slávy (a kvality) v roce 2018 přinesl. Postavy uvěřitelné, děj sice pomalejší než ve 2. sérii, ale svým detektivním pojetím se podobně jako u 1. série jedná o kvalitní podívanou. Musím zde vyzdvihnout postavu speciálního agenta Nadeema, který mě už od 1. dílu bavilo sledovat. ()

Deyw

uz asi 6dilu se tam neco deje a kazdej se na neco pta a ten mu odpovida odpovedi typu: "kdyz sem byl malej tak jsem meli..." kecani o picovinach ktery by se veslo do 1-2dilu, nic zasadniho se nestane..jediny co si ztoho clovek zapamatuje je skvela one shot prison bitka + ta bitka v kanclu..jinak je to bida a des...a uz sem pekne nasranej ale uvidime dal..vse v puvodnim komentari. asi nejslabsi serka/ stejne dobra jako prvni - takze nic moc 3/5 - neni tu nic extra ()

CzechGod

roztahany jak svine, kdejakej jouda tam ma svou zbytecnou dejovou (no spis kecaci nez dejovou) linku, hlavne ta emocialni zrzka (zas na druhou stranu nic, co by nespravilo rychlejsi prehravani ;) A ten zlomenej daredevil bez kostymu a bez super schopnosti taky ty koukatelnosti moc nepridava. ()

Lachtaan

Původně jsem tomu nevěřil, ale třetí sezóna Daredevilovy cesty je opravdu tou nejlepší nejen kvůli návratu Kingpina, ale i díky nově vyvstávajícímu záporákovi a jedné z ústředních postav, které až do konce nevíte, zda máte fandit nebo ji máte nenávidět. Nebudu se bránit Daredevilově resurekci pod záštitou Disney+, ale pokud k tomu nedojde, tenhle třísériový zážitek mi bohatě stačil. [viděno na Netflixu] ()

DragonnCZ

9/10. - A takhle končí jedna dokonalá seriálová trilogie! I přesto, že jsem při prvních dílech měl furt tu pachuť po ne až tak povedeném spin offu Defenders, který se odehráva mezi dvojkou a trojkou. Tak po pár epizodách mi pachuť opadla a nehorázně jsem se do seriálu opět zažral. Zničený Matthew Murdock hledající smysl života. Záporák Bullseye tu výborně šlape jako namazaný stroj a baví mě ho nenávidět jaká to je mnohdy svině. Wilson Fisk se vrací na plné obrátky. Hodně se mi líbilo prokreslování a agenta FBI Nadeema, a jak se jeho příběh vyvrcholí mě opravdu překvapilo. Celý zakončení Daredevila bylo důstojný, dechberoucí až emotivní. Otevřený konec či ne? Mě tento seriál takto bohatě postačil! Mistrkus na entou! ()

hroubek

Na tohle se vyplatilo počkat. Je to hrozně moc dobré. Zvraty, nápady a celkové pojetí. Hned několikrát jsem si vzpomněl na konkrétní komiksy, které jsem četl, a teď jsem viděl jak se z panelů stávají konkrétní scény. Hodně oceňuji práci s postavy a zvláště s těmi novými jako je Ray, Dex a hlavně Maggie, která mě přišla, že je srdcem celé třetí řady. Po herecké stránce je to tedy naprostá lahůdka. Sedla mě akce, brutalita a i civilní momenty. Jediné co mě tolik nesedlo, byla mírná překombinovanost a taky až neuvěřitelný plán, který Fiskovi skoro vždy vycházel. Ale tohle je jediná výrazně výtka, na jinak skoro dokonalém celku. A v tuto chvíli jen doufám, že odklepnou další řadu co nejdříve. Protože Matt, Karen a Foggy by mě moc chyběli. 9-9,5/10 ()

VanTom

Bravurně napsané, temné pokračování nechá zlomeného Matta Murdocka a jeho (až přespříliš umíněně odháněné) přátele padnout na samé dno (psychických) sil, jak podřízeně vystupující Wilson Fisk trpělivě utahuje (kolem krku půlky FBI) omotané nitky a promyšleně realizuje svůj plán. Choreograficky intenzivní bitky, úžasné postavy (Kingpin se jednoznačně zařadil do špičky MCU záporáků, Ben Poindexter nepostává moc opodál - škoda, že na jeho "upgradeovanou" verzi se již nedostane), nečitelné dějové cestičky a profesionální filmařina tak dělají 3. sérii Daredevila tou nejlepší; téměř bez zaváhání, pomineme-li mírně řečeno neuspokojivé vyústění závěrečného fightu. ()

Jaro.Krafcik

Tretia séria daredevila bola určite to najslabšie čo nám diabol z hell Kitxhen ponúkol. Slaby dej a nezaujimavé nové postavy, síce sa vrátil hlavný zločinec Wilson Fisk. Daredevil ale bez svojho kostýmu stratil to čo mu dali prvé dve série ktoré boli neporovnateľne. Tretiu sériu som si už pozrel z donútenia ako to celé skončí a otázka znie či je zlé alebo dobre že seriál už nebude pokračovať a skončil. Ale Ikonické postavy ako Matt,Karen či Foggy budú chýbať každému . 3* ()

Soweek

Daredevil se ve třetí sezóně vrací s charismatickým D Onofriem, tentokrát v ultimátní podobě Wilsona Fiska, tedy Kingpina samotného a dělá rozhodně dobře. Daredevil jako takový je zde trochu potlačen a hlavní prostor je dáván zloduchům a dotváření totálně zkorumpované atmosféry. Spíše si pak připadáte, že koukáte na kriminálku typu Training Day než na superhrdinský seriál, což je určitě také výrazný plus, jelikož vám to typické "marvelovství" stále někdo nevnucuje. Abych ale jen nechválil, i přes velmi povedenou sérii to opět nebude na plný počet, jelikož se seriál stále drží svých bezpečných hranic, které prostě nehodlá překročit. Jako divák tak předem tušíte, jak hlavní či vedlejší linka dopadne, protože víte, co si seriál může a nemůže dovolit. Daredevilovo kodex je ještě navíc velmi pochybný. Místy je až skutečně trapné jak vlastní rukou nezabije, ale nemá problém zmanipulovat několik lidí tak, aby se zabíjeli navzájem. ()

kenkaku

třetí série je znamení snahy Netflixu všechny seriály co z Marvel universa má sterilizovat a srazit na jednu úroveň - užvaněné artové cvičení s občasnou akční vložkou. Zcela eliminovali to co dělá seriál výjimečným a degradovali ho. Díky tomu je z něj nejhorší série a pro mě zcela ztratila potenciál. ()

herr_carter

Moje daredevilovské srdce zase po čase rozproudilo krev v žilách ! První série, co si budeme říkat, byla téměř dokonalá, dvojka navázala obratně, leč pro mě už trošku překombinově a nereálně, ale třetí série, dámy a pánové, si vzala z obou předchozích to nejlepší a naprosto a zaslouženě, mě rozsekala (tím způsobem, že jsem těch 13 dílů shlédl dá se říct za dva dny). Konečně tu totiž došlo k očekávané konfrontaci (byť až do posledního dílu na dálku) mezi hlavními rivaly Daredevilem a Fiskem. Z hlediska budování atmosféry jsem toho moc lepšího neviděl, tleskám ve stoje a Wilson Fisk v podání brilantního D´Onofria pro mě zůstává asi nejhnusnějším padouchem, který tahá z dálky nepozorován za nitky, vážně mistrovské !..................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Chmur

Nakonec to vypadá, že první série byla ta jednoznačně nejlepší. Dvojka šla kvalitativně dolů, ale to nic není proti třetí řadě. Už dlouho jsem se tak nenudil. Ubyla akce, místo které nám je servírováno mnoho rádobyhlubokých myšlenek. Takřka ďábelské mučení prostého konzumního diváka, který chce u seriálu vypnout a relaxovat. Protivné postavy jsou ještě protivnější než kdykoliv předtím. Díl věnovaný Kate jsem takřka celý přeskákal, protože její otravnost a ublíženost je skutečně nesnesitelná. Matt se chová jako ještě větší hlupák než jsme čekali a jeho linie s matkou si v nudě moc nezadá s linií Kate. Dokonce i Fisk ztratil svoje charisma a stal se z něj jen zlý a nudný plešoun s nachlazenýma hlasivkama. Jediné dvě zajímavé postavy jsou agenti Poindexter a Nadeem, jenže to nedokáže ani zdaleka vykompenzovat všechno, co je nudné a útrpné. ()