Daredevil - Season 3

(série)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, 2018, 11 h 9 min (Minutáž: 46–55 min)

Tvůrci:

Drew Goddard

Hudba:

John Paesano

Charlie Cox, Deborah Ann Woll, Elden Henson, Wilson Bethel, Vincent D'Onofrio, Joanne Whalley, Geoffrey Cantor, Jay Ali, Peter McRobbie, Danny Johnson (více)

Epizody(13)

Zatímco Wilson Fisk získává čím dál větší moc, zničený Matt Murdock se zvedá z životního dna a je připraven udělat pro ochranu Hell's Kitchen cokoli. (Netflix)

Vykuk

I přesto, že to je asi nejslabší série z těch tří, tak pořád kvalitka, pořád baví, pořád zajímá, stále jsou tam zvraty a je to nekompromisně drsné :) Spokojenost. ()

ACDCKL

Tento seriál je komiksové zjevení. Všechny tři série jsou naprostá bomba, ale za sebe řeknu, že 1. a 3. série s Wilsonem Fiskem jsou to nejlepší. Následně i vedlejší postava special agenta Pointdextera (alias Bullseye) byla příjemným osvěžením pro celý seriál. Je to správně temné, pesimistické, správně emocionální (ne jako ten paskvil u 2. sezóny Jessicy Jones). Já opravdu doufám, že Daredevil, Punisher a Iron Fist se jednou vrátí na Disney+, tihle hrdinové si ten seriál prostě zaslouží. 5*. ()

darthvader77

Přestože jsem většinu epizod opětkoval, tak se jedná za mne osobně nejslabší sérii celého seriálu z několika důvodů. A nabízí se přirovnání s Temným rytířem povstal. Tak jako v případě třetího filmu nolanovské trilogie je tady mnohem větší propojenost s první řadou než se druhou, což je teda dáno i událostmi z Defenderů, nicméně je tady mnohem více elementů z první série než z druhé, což je dané tím, že jak Punisher tak Ruka jsou v tuhle chvíli ze hry. Což není vůbec na škodu Wilson Fisk zůstává nejprokreslenějším záporákem celého netflix verse a Daredevil si zasloužil s ním nějaké zakončení. Akce je absolutně bezkonkurenční a souboj mezi zlým a hodným Daredevilem stejně jako útěk na jeden záběr z vězení jsou nejpamátnější scény z celého seriálu. Stejně tak brutální FBI linka, která svoji drsností dala vzpomenout na první sérii Punishera, ale která dávala vzpomenout na jeho absenci. Tež se mi líbila epizoda s Lee Tegersenem a Karen drsnej flashback, který ale ukazuje proč jsou i side charaktery hlubší než všechny postavy v Iron Fistovi dohromady. A jedno se o důstojné emocionální zakončení celé pomyslné trilogie. Daredevil se hodně změní projde si zajímavým arcem, kdy se znovu naučí cítit a dodrží svoje pravidlo. Jenomže to trpí i všemi neduhy The Dark Knight rises. Narativně je to nejvíce chybné ze všech tří sérií. Dex je šíleně nekonzistentní záporák, který si celou sérii vytírá zádel s Daredevilem aby ho pak zkopal bez námahy Fix a jeho jedinou schopností je dobré hazení věcí což je bs. Fix a Murdock dělají celou sérii jednu blbost za blbostí které pak vedou k debilnímu finále a jejich dohoda absolutně nedává smysl. Jinak videa ti kokoti měli točit už dávno. Zachránili by spoustu životů. Přesto pozitiva převažují nad negativy, ale nemůžu se zbavit dojmu, že série vyvrcholila ve druhé a nejlepším záporákem Daredevila je Punisher. ()

muti

Trojka už značne pokulháva a snaží sa natiahnuť dej na príliš veľa častí. Jednoznačne chýba Punisher, ktorý si vzal asi voľno, ten by mohol vyplniť vákuum, ale žiaľ. Každopádne, stále 4/5, vysoký štandard ()

BaronMartin

Třetí a poslední série Daredevila nejen že naprosto nádherně, krásně a perfektně uzavírá celý seriál, ona je to i výborná řada sama o sobě, troufal bych si dokonce říct, že je nejpovedenější ze všech tří sérií. Zatímco první sérka byla poměrně dost povedená, ale pořád se celkem dost táhla, a druhá řada měla perfektní linku s Punisherem, na druhou stranu ale ta s the Hand za moc nestála, třetí série si bere to nejlepší z těch předchozích a kombinuje je v jedné obrovské, velkolepé, neskutečně epické a emocionální jízdě, která potěší hlavně lidi, kteří tento seriál a jeho postavy opravdu zbožňují. Začal bych právě těmi postavami, jelikož ty jsou samozřejmě jádro celého Daredevila. A i zde jsou nejen výborně napsané, ale i fantasticky zahrané. Matt Murdock tu má fantastickou linku o sebepoznání, po událostech Defenders si prochází hodně těžkou fází života, psychicky je na naprostém dně a celá třetí řada se točí o tom, jak musí znovu objevit smysl života a tak trochu přijít na to, co vlastně chce. Slyšel jsem hromadu lidí na celou tuto část seriálu nadávat, jelikož je hodně pomalá, není v ní moc akce a spíš se sází na výborné dialogy, skládající se hlavně z existenciálních otázek a depresivních komentářů od Matta. A všem těmto lidem bych rád řekl jen toto: Vážně jste čekali, že Matt se oklepe po tom, co zažil v Defenders, v první epizodě a pak bude úplně v klídku? Jasně, že ne. Naopak, já si myslím, že je velice dobře, že seriál celou Mattovu osobnost a jeho psychiku rozpitvává pěkně do hloubky a že tomu věnuje dostatek prostoru. Jsem hrozně rád, že se tvůrci nebáli jít touto cestou a podle mě ji odvedli velmi dobře. Další postavy jsou samozřejmě též výborné, ať už navrátivší se charaktery, jako je Karen, Foggy nebo třeba otec Lantom, který zde dostává mnohem větší a důležitější roli, tak i postavy nové, mezi kterými září hlavně agent Nadeem a jeho fantasticky napsaná linka o tom, jak je čestný a spravedlivý FBI agent nucen pod tlakem sloužit pro jednoho z největších mafiánských bossů. Se skvěle napsanými postavami se vážou i dialogy, které jsou neméně vynikající. Prakticky každý rozhovor je výborný a je zde hned několik momentů, které ve vás dokáží vyvolat husí kůži. Takto z hlavy si vzpomenu hlavně na moment mezi Karen a Fiskem o tajemstvích, který je jedna z nejnapínavějších scén, co jsem za poslední dobu viděl. Když už jsem je tak lehce nakousnul, pojďme si probrat samotné záporáky, jelikož co si budeme, ti byli u Daredevila vždycky něco víc, než u ostatních Netflix hrdinů. Začněme samotným Fiskem, který se zde naplno stává Kingpinem a celá jeho osobnost, celá jeho linka je bravurní. Vincent D'Onofrio si každou scénu krade pro sebe, je charismatický, je výrazný, budí respekt i strach. Jeho linka o tom, jak se z vězně, který je sledován ostrahou na každém kroku promění na člověka, který naprosto ovládá celou FBI, ze které si udělal svou vlastní ochranku, je neuvěřitelně zajímavá, Kingpin je zde určitě nejvíc „kingpinovský“ z celého seriálu, opravdu zde působí jako někdo, kdo ovládá naprosto každého a kdo si může dělat úplně cokoliv a jeho momenty ke konci řady, kdy si volně kráčí po městě a FBI, která ho původně měla věznit, nyní poslouchá všechny jeho rozkazy, je prostě epika sama. Tvůrci si ale s Fiskem nevystačili a představují nám i nového záporáka, konkrétně agenta Dexe Poindextera, neboli Bullseye, který je neméně skvělý. Hrozně se mi líbí, jak tvůrci vzali tuhle šílenou komiksovou postavičku a předělali ji do jakž takž reálné podoby, přitom si ale stále zachovává své charakterové rysy. Je to naprostý psychopat neschopný jakékoliv empatie, za to má ale sakramentsky dobrou mušku. Zaprvé musím ocenit, jak tvůrci zpracovali jeho schopnost, tedy naprostou přesnost ve střílení a házení. Všechny scény, kde Bullseye jenom bere náhodné věci, které se kolem něj válí a hází je po ostatních jsou perfektní, Bullseye dokáže být až děsivý a i jeho charakter je skvělý. To, že je to vlastně jenom dost nevyrovnaný a psychicky nemocný člověk, kterého se Kingpin rozhodne zmanipulovat ve svůj prospěch, je hrozně dobrá linka a i když je vám Dex neskutečně protivný a není vám ho nijak extra líto, je to hrozně zajímavý charakter, také skvěle zahraný Wilsonem Bethelem. Na závěr bych chtěl ještě zdůraznit pár věcí, které jsou ve třetí řadě naprosto božsky zpracované. Tak zaprvé, samozřejmě akce. Ta byla perfektní už v minulých řadách a i zde je skvělá. Je zde hned několik výrazných a zapamatovatelných scén, ať už geniálně natočený útěk z vězení, což je více než 10 minut dlouhá one-shot scéna, kde se střída jak akce, tak dialogy, ať už první střet Daredevila s Bullseyem v kanceláři Bulletinu, ať už jejich souboj v kostele nebo třeba finální souboj mezi Mattem, Fiskem a Bullseyem, každá akční scéna je fantastická. Dále stojí za zmínku určitě hudba, která je neskutečně výrazná a řekl bych až kinematografická, John Paesano je bůh a jeho soundtrack zní jak kdyby patřil do nějakého akčního filmu. Taky musím ocenit to, jak seriál skvěle pracuje s křesťanskou tématikou, což je něco, co už bylo v předchozích řadách, ale zde je to asi nejvýraznější. Ale, co si budem, hlavní příběh pojednává v podstatě o Mattově znovuzrození, takže to i dává smysl a je to perfektně zpracované. Dále za zmínku stojí určitě i samotná finálová epizoda, která je dle mého asi nejlepší finále, jaké Marvel Netflix kdy stvořil. Ať už perfektní souboj Daredevila, Kingpina a Bullseye, ať už finální rozhodnutí Matta ohledně Fiskova života a jejich následný dialog „I beat you.“, což je dle mého nejlepší scéna celého seriálu, nebo samotné uzavření linek, takhle se podle mě mají dělat finále seriálů. Celkově je třetí řada Daredevila naprostá fantazie. Stále je zde výborný příběh, skvěle napsané postavy s ještě lépe napsanými dialogy, vynikající záporáci, perfektní akce, atmosféra, všechno. K tomu si přidejte, že se zde řeší dost závažná a temná témata jako je psychika člověka, když je na úplném dně, ztráta smyslu životu, atd., k tomu si přidejte fakt, že Matt jakožto hrdina je zde na samotném dně a je naprosto zničený, což jsou přesně ty linky, které já nejvíc žeru, a máte nejen nejlepší řadu Daredevila, nejen nejlepší sérii, která vznikla z celého Marvel Netflix vesmíru, ale dle mého skromného názoru i nejlepší sérii jakéhokoliv Marvel seriálu, co kdy byl stvořen. A to už se hádám nikdy nezmění... Temný a drsný příběh o životní krizi Matta Murdocka a jeho vzkříšení se skvěle napsanými postavami, perfektní kinematografií a celkově naprosto božským zpracováním. Rozhodně nejlepší věc, co seriálová Marvel tvorba kdy vytvořila. Hodnocení: 90% () (méně) (více)

Roxeet

Tvorba Marvelu je samo o sobě dost kvalitní, ale co předvádí Netflix s Daredevilem, je absolutní špička. Těžko věřit, že to vlastně koexistuje se světem, kde Thor mrská po nepřátelích elektrická kladívka, Iron Man si lítá ve svém high tech obleku a Captain America se kryje za nevkusně nabarveným štítem - tím samozřejmě filmovému světu MCU nic nevyčítám, je určen i pro mladší publikum, Daredevil se však vydává mnohem temnější, dospělejší cestou a pořád vytváří temný kriminální thriller, kde tečou potoky krve, korupce prosakuje až do nejvyšších vrstev a hlavní hrdina a lidi okolo něj upadají do dost často zoufalých situací. Třetí řada ve velkém převyšuje předchozí dvě, už hodně dlouho se mi nestalo, že jsem nehodlal čekat na překlad českých titulků a půl série odkoukal v angličtině, to napětí se nedalo vydržet :) Doufám, že v nastávajícím světle rušení seriálů na Netflixu z dílny Marvelu nedojde právě i na Daredevila, protože tohle je klenot! ()

Simon.Dobes

Celá táto séria, tak ako i predošlé dve, ma úplne pohltila. Scenár a napätie tu vládli. Charlie Cox výborne podal výkon ako Daredevil, no ale túto sériu si celú pre seba ukradol Wilson Fisk v bravúrnom podaní Vincenta D'Onofria. Ray Nadeem bol príjemným obohatením série. Za posledné mesiace je to určite to najlepšie, čo som videl. ()

Kushina

Nemohu si pomoct, ale první část této série pro mě byla docela zklamáním. Daredevil nedělal to, co dělat měl, spíše to ani nemohl dělat, hodně se povídalo a málo se toho dělo, korupce sahala tak vysoko, až to nebylo hezký a hodně lidí umíralo a Fisk se zdál být bohem. Každopádně druhá série to zvrátila a vrátilo se zpátky to, co dělalo Daredevila Daredevilem. 85% ()

Eaton_Hunt

Poslední a také nejlepší série, svoji kvalitou možná lepší než The Boys, je tu vidět postupný hněv, který pomalu ale jistě bude převládat. Kingpin v celé své kráse a ukazuje, jak korupce, vydírání a zastrašování jsou silné zbraně i obrana. Ale to není všechno velkým překvapením je totiž agent Nadeem (Jay Ali), který má snad nejlepší příběh "vedlejší" role a to platí i pro Daredevila, který každý díl dostává zkoušku jednu těžší jak druhou. Především scéna ve vězení je naprostý kinematografický a choreogragický orgasmus. Bezchybný závěr po druhé série jsem rád, že tu nebyl Stick a jeho nevysvětlená válka. 11/10 ()

Scaevola

Po mnoha letech jsem si doplnil vzdělání, byv po Defenders spokojen s uzavřeným příběhem. Jenže Kingpin mi udělal nabídku, která se neodmítá... A tak ubylo mystična, Ruka se vytratila a s ní naštěstí i zpomalující Elektra. Matt se stále utápí v sebelítosti a útočí především do vlastních řad, ale o něj se přece nejedná. Naštěstí se totiž třetí výprava soustřeďuje především na antihrdiny, ať už na famózní vykreslení Fiskovy moci a předvídavosti i nečekané morální hodnoty, nebo na mrazivý pád agenta Dexe, případně na odpuštění, za nímž si tvrdohlavě jde Karen Pageová. Přese všechno nicméně vede zoufalá cesta sympatického Nadeema, jejíž hloubka přináší tolik potřebnou katarzi. Nuže a zbytek? Ale no tak, o nic jiného tu nejde, byť akční, stojí tento seriál na postavách. ()

kishi_SO

chybou tychto serialov (myslim, ze uz som to niekde spominal) je ich dlzka. Kym polka serialu dosahuje hranic minimalne 4*, zvysna polka zhruba len 2*. Vo vysledku tak posobi trocha komicky hodnotenie za celu seriu (u mna ma 3. seria Daredevila rovnako 3* ako 2. seria Iron Fista). Ale to som odbocil inam. K veci. Daredevil je a bude urcite najlepsi Marvel serial 1., 2. a 3. fazy MCU. Temny, akcny, dobre pozeratelny a upovedany tak ako ine, len znesitelnejsie. 3. seria sa tocila okolo vynikajuce zaporaka Kingpina, dala Bullseya, more intrig a zvratov. Finale som si predstavoval sice inak (tu suhlasim s uzivatelom kenkaku), ale za mna panuje spokojnost s celym Daredevilom. ()

Iorweth

3 série jsem se nemohl dočkat. To co jsem dostal předčilo moje očekávání. Překonalo to předchozí 2 série. Příběh je naprosto perfektně napsaný a pořádně temný. Tohle je, nebojím se říct naprostý klenot. Opravdu kloubouk dolů. ()

Tomulka

Ještě jsem sice neviděl poslední díl série, ale musím konstatovat, že tento seriál si drží vysoce nastavený standart i v třetí řadě. Dokonce bych řekl, že se pohybuje ještě výše než předchozí řady. Trošku mi vadí pojetí Bullseye,ale jinak jsou postavy výborně zpracované a je jim věnováno přesně tolik času co je potřeba. A Charlie Cox je do role perfektně ponořen!!! ()

CheeseFigure

Zo všetkých seriálov, ktoré vzišli zo spolupráce Marvelu a Netflixu je, bezpochyby, najlepší Daredevil. A svojou treťou sériou to dokazuje. Čakali sme dlho, ale oplatilo sa. Čo je na tomto seriáli také úžasné? Postavy. Postavy, ktoré pôsobia živo a sú zaujímavé. Či už ide o hlavného hrdinu Matta Murdocka pochybujúceho o svojom poslaní, novú postavu agenta Nadeema, ktorá zapadla do seriálu ako pekne sadnúca Tetris kocka, alebo o geniálneho záporáka Wilsona Fiska, ktorý zase dokazuje, že v rámci MCU je najlepším záporákom (konkuruje mu snáď len Thanos). Samozrejme, tretia séria nám tiež dáva to, o čo sme žiadali roky. Áno, na scénu prichádza Bullseye. Najprv ma zarazilo, že s tým komiksovým nemá, okrem nadpriemernej presnosti pri hádzaní, skoro nič spoločné, ale nakoniec to nevadilo. Dostali sme totiž ďalšieho skvelého záporáka, ktorý skvele doplňoval Fiska a ktorého sme aj vedeli pochopiť. Boli sme svedkami jeho pádu a jeho povstania ako nebezpečného záporáka. Čo ma privádza k skvelým bojovým scénam. Všetky sú dobré, ale tie medzi Daredevilom a Bullseyeom sú vynikajúce a záverečný súboj (SPOILER: Fisk vs Bullseye vs Daredevil) je topovka. Celkovo som s treťou sériou spokojný a dúfam, že si na štvrtú zase nepočkáme tak dlho. ()