Vítejte ve Švédsku

Švédsko / USA, (2014–2015), 7 h 20 min (Minutáž: 22 min)

Greg Poehler, Josephine Bornebusch, Lena Olin, Claes Månsson, Amy Poehler, Illeana Douglas, Aubrey Plaza, Neve Campbell, Patrick Duffy, Madeleine Martin (více)

Série(2) / Epizody(20)

Welcome to Sweden, jak napovídá název samotný, je o třicátníkovi Bruci Evansovi, který se za svou láskou Emmou přestěhuje přímo do Stockholmu. A jak to tak v každém komediálním seriálu bývá, neobejde se soužití s New Yorčanem na severu Evropy bez vtipných až trapných situací. Na ty bude ústřední hrdina Bruce narážet na každém rohu. Přeci jenom rozdíly mezi New Yorkem a Stockholmem nejsou jen klimatické, ale i společenské. Za seriálem stojí Amy a Greg Poehlerovi, kteří v něm také hrají. (geklon)

Elisson

Príjemný seriál. Vždy sa rada dozviem niečo nové o Škandinávcoch. A keď Švédov konfrontujú s Američanmi, resp. minimálne s jedným, ktorý skvele reprezentuje národ ako taký....je to o to lepšie. Stačí si prečítať urazené komentáre Američanov na imdb a človek vie, že seriál naozaj zaťal do živého :-) Herecké schopnosti hlavného hrdinu neriešim, beriem seriál ako celok .... ()

diesel5016

Moc příjemné překvapení. Lehká, svižná a hlavně vtipná komedie. V porovnání se současnými seriály stejného žánru se jedná o vysoce nadprůměrný seriál. 90% ()

studentice

Uzasny serial. Vtipny a napadity. Akorat me stvalo, ze jsem videla nekolik dilu bez titulku a kdyz mluvili ve svedstine, tak jsem byla naprosto ztracena a urcite mi spousta vtipnych momentu utekla:( ()

klarka05

Asi je jiné, když se na tento seriál dívá "běžný český divák" a já, která jsem strávila rok prací ve Stockholmu prací s výměnnými studenty z různých zemí (USA nevyjímaje). Pokud by tento seriál natočili dřív, mohla jsem si ušetřit dlouhé prezentace o kulturních rozdílech... Takhle to totiž funguje. Hlídání u dveří, aby jste náhodou nepotkali sousedy se zdá být velmi špatným vtipem, ale oni to Švédi takhle opravdu mají... Co se týče humoru - hlavně mladší generace se velmi hlásí k americké kultuře a ty nejhorší americké komedie, jaké si dokážete představit, jsou ve Švédsku velmi oblíbené. Takže na to, že jde o částečně Švédskou produkci, jsou zde vtipy velmi umírněné. Za mě za 1 a stejně tak za moje americké studentky, se kterými jsme se u Welcome to Sweden vždycky řezaly smíchy. ()

theblackswan

Seriál jsem si původně pustila bez jakéhokoliv očekávání, jelikož jsem neměla co dělat. Ale už první díl mě natolik zaujal, že jsem zkrátka musela zhlédnout celý seriál. Příběh o jednom účetním z New Yorku, který se stěhuje až za oceán do švédského Stockholmu mě prostě bavil! Už od první vteřiny. Bruce se tam setkává s nemalými kulturními rozdíly a odlišnou mentalitou. To celé zasazeno do krásného prostředí Švédska s občasnými záběry na New York. Určitě je také velké plus krátká stopáž (na seriál). Za mě jeden z nejlepších komediálních seriálů poslední doby! ()