• kareen

Tak tohle mě nenadchlo ani omylem. To, co by mělo být největším kladem seriálu, to jest humorné situace, které plynou z kulturních rozdílů mezi Amerikou a Švédskem, tu z mého pohledu vůbec nefungují. Jediná odlišnost je vlastně jen ve výšce a typicky severském blonďatém vzhledu té švédské rodinky, jinak jde o humor veskrze americký, navíc dost založený na sexu a tělesných funkcích, což mě zrovna dvakrát nebere. A postavy mi taky dvakrát neučarovaly, Bruceova milá a její matka jsou studené jak psí čumák, ta bratrova variace na přestárlého, ujetého puberťáka má být asi vtipná (ale není) a snad jen otec z toho trochu vybočuje svou celkem roztomilou mimózností. Což je všechno dost škoda, protože samotný hlavní hrdina, Američan Bruce, je neuvěřitelně sympatická postava, která by si zasloužila o moc kvalitnější seriál, než je tento.(8.7.2014)

Vcelku zajímavá ukázka Švédska, které zná asi málokdo. Humor těží především z kontrastu amerického exota v cizí "exotické" zemi. Zábava dobrá, ale hlavně v úvodních dílech, ke konci mi už začala vadit přílišná vztahovost (a hlavně nudná linie mamky a taťky). Druhou sérii asi dám, přece jenom se tím dá prokousat, i díky nevelkému počtu dílů, celkem v pohodě.(15.11.2014)

Poměrně velké zklamání. Působí to na mě, jakoby to dělala stávkující ČT. Neuvěřitelně jednoduché, naivní, předvídatelný každý druhý záběr.... Body udílím především za jakous takous sondu do švédské kultury, která je aspoň trošku tímto cizinci přiblížena.(19.9.2014)

Milý zábavný sitcom, který nesází na kdovíjak rázný humor, ale na jemně štiplavé vtípky, které vyvolají úsměv na tváři. Seriál netlačí na pilu, pokud jde o gagy sázející na rozdílné životní styly v USA a Švédsku, nepřehání to s vtípky těžícími z kulturních odlišností, vlastně dané momenty působí relativně realisticky (což se dalo čekat, když je seriál inspirovaný zážitky Grega Poehlera) a mně to vyhovuje. Seriál je takové pohlazení po duši pro milovníky cestování a poznávání jiných kultur. A navíc je velmi dobře obsazen. 8/10(16.11.2015)

Greg Poehler vypadá jako Greg Kinnear a taky jako Amy Poehler, což není divný, páč je to její brácha. To jen abyste měli určitou představu o vizáži hlavního představitele tohoto seriálu, který není (k datu pod tímto komentem) uveden nejen ve výčtu herců, ale také není k dohledání na celé CSFD. Pokud se úrovně seriálu týká, pro mě jde o jeden z příjemných televizních počinů roku 2014, ačkoli je nutné uznat, že konec první série už poněkud (hodně) ztrácí dech.(21.6.2014)

• Amy Poehler