Milý zábavný sitcom, který nesází na kdovíjak rázný humor, ale na jemně štiplavé vtípky, které vyvolají úsměv na tváři. Seriál netlačí na pilu, pokud jde o gagy sázející na rozdílné životní styly v USA a Švédsku, nepřehání to s vtípky těžícími z kulturních odlišností, vlastně dané momenty působí relativně realisticky (což se dalo čekat, když je seriál inspirovaný zážitky Grega Poehlera) a mně to vyhovuje. Seriál je takové pohlazení po duši pro milovníky cestování a poznávání jiných kultur. A navíc je velmi dobře obsazen. 8/10(16.11.2015)

Vcelku zajímavá ukázka Švédska, které zná asi málokdo. Humor těží především z kontrastu amerického exota v cizí "exotické" zemi. Zábava dobrá, ale hlavně v úvodních dílech, ke konci mi už začala vadit přílišná vztahovost (a hlavně nudná linie mamky a taťky). Druhou sérii asi dám, přece jenom se tím dá prokousat, i díky nevelkému počtu dílů, celkem v pohodě.(15.11.2014)

Pohodová komediální podívaná o kulturních rozdílech, která mě od prvních minut chytla. Takhle sympatický komediální seriál jsem vskutku nečekala a věřím, že další díly nebudou o nic méně zábavné. První dva díly - 90% Ačkoli ne všechny epizody byly plné třeskutého humoru a sem tam se i nějaká ta trapnější chvilka našla, je Welcome to Sweden jednou z nejpovedenějších komedií roku. 1. série - 80%(19.5.2014)

Je to sympatický seriál. fakt sympaťák. Prostředí Švédska, a tolik ujetých postav. A o těch to i hodně je. Seriál často odkazuje na filmy. Ať už hláškama, nebo nějak jinak. Je to sranda, je to nenáročné, a pohodové. Tak jako se ostatní národy musí dívat na nás, a bavit se to u toho, já se rád podívám na Švédy, a bavím se, v tom nejlepším slova smyslu. Aubrey Plaza se objevuje až v třetím díle.(18.5.2014)

Povinost pro všechy cizince, kteří se chystají do Švédska :) No dobře, povinnost asi ne, ale jako pohled na švédskou mentalitu to není vůbec špatný...a obzvlášť pozoruhodný to musí být pro Američany. Jako ve většině seriálů se i ve Welcome to Sweden střídají slabší momenty s lepšíma, ale za originální téma dávám slabší 4* (a v mém hodnocení nehraje vůbec žádnou roli fakt, že se do Švédska zítra na půl roku "stěhuju" :))(17.1.2015)