Šťastné údolí

• Velká Británie Happy Valley
Velká Británie, (2014–2023), 17 h 52 min (Minutáž: 57–60 min)

Scénář:

Sally Wainwright

Hudba:

Ben Foster

Sarah Lancashire, Siobhan Finneran, Shane Zaza, Charlie Murphy, James Norton, Ishia Bennison, George Costigan, Joe Armstrong, Steve Pemberton, Adam Long (více)

Série(3) / Epizody(18)

Britský seriál s poněkud ironickým názvem Šťastné údolí, oceněný v roce 2015 prestižní cenou BAFTA, v sobě kombinuje žánr procedurálního krimithrilleru s vypjatým vztahovým dramatem. Děj se odehrává v malebném Calder Valley v Západním Yorkshiru, jehož neutěšená sociální realita je s krásou okolní krajiny v příkrém kontrastu. Tady slouží Catherine Cawoodová, sedmačtyřicetiletá policejní seržantka, která se stále vyrovnává se sebevraždou osmnáctileté dcery Becky. A když už se zdá, že trauma překonala a pomalu začíná opět žít svůj život, dozvídá se, že se z vězení vrátil Tommy Lee Royce – muž, odpovědný za Beckyinu tragickou smrt. Catherine má teď jediný cíl. Potrestat násilníka, který toho má však na svědomí mnohem víc, než policistka tuší. (Česká televize)

TommyLee

Škoda, že seriál neskončil po čtvrtém díle, jelikož zbylé dva díly byly navíc. První čtyři díly hodně zajímavé, ale co ten zbytek? Jednoznačně za problém vidím, zbytečné natažení série a hlavně nereálný až směšný závěr, kdy hledaný zločinec přežije x dní (nevím, přesně přeskakoval jsem to, jak mi to přišlo stupidní) pobodaný, kdy na nohou a neskutečně fit ho drží paralen, či co to bylo za všelék a ještě úplně směšná závěrečná scéna s odzbrojením hlavního zločince, ne to opravdu po šesti hodinách vidět nechci. Škoda, jinak 5 hvězd za první čtyři díly, nicméně zbylé dva díly degradovaly tento seriál do podprůměrné jedné hvězdy. ()

Broen

První řada 80%, té se nedá nic vytknout. Druhá řada 70%. Prvních pár dílů se táhlo a měly pomalý rozjezd, to jsem se chvilkama nudila. V druhé polovině to bylo lepší, tvůrci se nás snažili zaujmout více dějovými linkami. To s těma prostitutkama bych možná vynechala, vcelku nám to bylo načrtnuto okrajově. Jinak hlavní detektivka supr ženská, která to má v malíčku. ()

Wartord

Takovou životní smůlu, co měla ta policistka snad ještě nikdy nikdo neměl. A co je horší, že to není ani uvěřitelný. Nějaký rodinný problémy a to hrozné televizní žvanění mě fakt unavovalo. Nebýt několikrát přejeté strážnice, tenhle počin pošlu do hlubin. ()

Frodule

Nervy drásající, mistrně natočená, skvěle zahraná britská krimi. Není nad krutou realitu, horory se můžou jít vycpat. Doporučuji! ()

ABC1

Klady seriálu byly již dost popsány, se všemi souhlas, ale na druhé straně trochu přitažené za vlasy bylo, že hlavní ničema přežije s bodnou ránou, nikdo si ho nevšimne, když sleduje syna...přitom bylo snad alespoň babičce=policajtce jasné, že po něm otec "půjde"; stačilo nechat kluka pár dní sledovat, ale to by zas nebyl ten dramatický závěr, že!! Stačily by 4 díly a byl by to skvělý seriál. A kdy si konečně vezmou britští policisté zbraně..??? ()

wex666

Velice povedený seriál z né příliš známými herci(pokud tedy nesledujete příliš často anglickou tvorbu) kde jejich herecké výkony jsou víc než dobré.Seriál mě velice zaujal a přikoval k sedačce.Celý seriál je velice zajímavý a poutavý a blízký realitě.Jen mě zklamal trochu konec kdy by se seriál dál posunout klidně ještě na dva díly né li seriál rozšířit ještě o jednu řadu 85%. ()

Grossing

Tento seriál patří mezi mé oblíbené seriály pro svou výjimečnost a vysokou úroveň. Přesvědčivé výkony všech představitelů, úžasná psychologická vykreslenost postav. Je to taková jehla v kupce sena. ()

eoj

Britské překvapení. "Zhltnuto" během dvou dnů. Žádný hrátky na schovávanou s divákem nečekejte a přesto se budete muset přemlouvat, že další díl počká do zítra. ()

pupopony

První série 90% druhá série 80%. Něco tak depresivního jsem dlouho neviděl - vztah babička - vnuk. Ten vnitřní marný boj hlavní hrdinky na mě doléhal jak těžká deka. Všechny ostatní příběhy byly jak nic, proti tomuto dilema. A ještě jedna věc - všem hlavním hrdinům jsem věřil. ()

dalia

Velmi dobrý seriál, napínavý od začátku do konce. Není to klasické krimi, spíše drama s kriminální zápletkou. V první polovině seriálu je pozoruhodně vykreslena gradace hloupého, ale zdánlivě nevinného plánu v řetězec stupňujícího se násilí, který se svým iniciátorům postupně vymyká z rukou, poslední díly se spíše pohybují v rovině osobních dramat zúčastněných. Vyzvedla bych také vynikající herecký výkon Sarah Lancashire v hlavní roli. 2. série také výborná, líbí se mi zapojení většiny postav z předchozí série a další rozvíjení jejich osudů. Opět zajímavý a propletený kriminální případ i osobní drama navzájem propojené. Obdobný motiv člověka, kterého okolnosti přivádějí do pozice zločince, a jak tento čin postupně rozežírá jeho osobnost. 3. série je důstojným zakončením skvělého seriálu. Výborní herci, příběh napínavý až do konce, zakončení uspokojivé. Tenhle seriál se opravdu vydařil. ()

hujerita

Ešteže nás Británia zavádza aspoň s názvom, vymakaný seriál kde názov Happy získava iný rozmer. prvá séria total bomb a druhá tzroška zaostáva, ale len voči prvej. So spiatočným pohľadom vlastne je to ako jedna séria s jedným prípadom a to zasa valia scénaristi anglický. Jednoducho čistá jeba medzi krimi a ten humor milujem :-) ()

Ekdahl

Řemeslně výborný, ovšem něco takto sadistně-perverzního jsem snad ještě neviděl (a že jsem toho viděl celkem dost). Např. roztomilá scéna na silničce, v níž figuruje mladá policistka, žlutá kárka, bílá kárka a dva týpci, tam se skutečně tvůrcům podařilo shrnout snad všechno utrpení světa, všechnu chladnou a nesmyslnou brutalitu života. Tohle pro mě bylo, přiznávám, na hranici fyzický snesitelnosti. Dějová linka je okořeněná příšerným anglickým počasím, bizarním panoptikem převážně dosti ošklivých postav, které jako by vzešly z nějakého incestního (ostrovního?) inbreedingu, podivými anglickými zvyklostmi (např. policisté jsou "ozbrojeni" jen pendreky a slzákem, takže v situaci, kdy by americká policie nasazovala automatický pušky a pancéřovaný auta, vyrážejí bobíci v čele s panimámou Catherine do akce s tvrdým výrazem za bojového pokřiku let's go, don't forget your batons and tear gas! Prostě bizár... což říkám jako anglofil). Celé je to opravdu tvrdá nightmare, něco plus mínus mezi Mechanickým pomerančem, Lynchem a nejlepšími horory. P.S.: To se týká té první řady, druhá už je velmi slabý (čajový) odvárek a rozmělňování předchozího. Chybí přesvědčivá zápletka, honí se příliš mnoho zajíců, a ještě nepřesvědčivě. Upřený pohledy a hodně žvanění v detektivce nestačej. ()

52637

Drsne, syrove, brilantne zahrane krimi drama. Prvni serie skvela, druha taky presto mi tam neco chybelo z te prvni (byvaly manzel se vyparil? Tvoril se tam vztah s vnukem a ve druhe serii uz nehraje, nechapu). Zaporak skvelej magor, dlouho jsem uz nevidel takhle dobre zahranyho a vysinutyho a hlavni postava by zaslouzila OSCARA. Skvele natocene a policie si na nic nehraje a to jak vysetruje je slast. ()

Egress

Moc nechápu to vysoké hodnocení pro mě tuctového britského krimi seriálu. Když pominu zbytečné protahování a scestné přirovnávání k Fargu, tak je v seriálu dost iritujících momentů. Tak například, v jednom díle je hlavní postava, seržantka Catherine, zrychtovaná a zjizvená jak po zápase v ringu a v dalším už má tvářičku hladkou jak miminko a to nemluvím o “přirozeném” účesu její seriálové sestry.. jasně, jsou to možná detaily, ale detaily tvoří dokonalost.. A tohle není dokonalé ani zdaleka. ()

poppy75

toto ma vytešilo na veľmi dlhú dobu...charakter postavy Catherine odhalíte už v úvode-hoci scéna na ihrisku s feťákom je tak trochu v štýĺe amerických kovbojov a čiastočne prepísknutá-čo podčiarkuje aj úvodný song Trouble town od Jake Bugga,či hneď v prvej časti " náhodný" pohľad na hrob Sylvie Plath...je ťažké nezamilovať sa do Catherine v podaní Sarah...James Norton hrá sakra dobre vyšinutého manipulátorského sadistu Tommyho Lee...vačšina hercov podala skvelé výkony-to je skutočné herectvo,keď im veríte každý tečúci sopeľ,keď ich máte chuť objať či rozkopať,keď nevidíte herca,ale postavu,ktorú hrá,keď nemusia byť aj v najvypatejších chvílach za sexi......obidve série si držia úroveň,hoci tak nejako podvedome očakávam ešte jednu...mne bolo najsympatickejšie,ako ukazujú reálnejšiu tvár anglického mestečka,pretože sme boli navyknutí z iných seriálov,že medzi tými idylicky pôsobiaci domčekmi ešte aj zločin má svoj šarm a každý je tam zazobaný,a že policajti sú ako vojaci...a keďže som sa nemala možnosť týmito miestami prejsť aj osobne,tak ma šokovalo,že medzi tými skvostnými domčekmi stoja paneláky.smutné vytriezvenie ...a po ďalšie-kvitujem,že scenár si dovolil pripustiť,že Caherine vie aj zaváhať v citoch voči svojmu vnukovi /druhá séria/,nerobili z nej pani dokonalú...v každom prípade,ja žiť v anglicku,a mať za sebou napozerané ich krimi seriály z posledného obdobia,tak v prípade,že by sa mne alebo niekde pri mne mal udiať zločin,tak si najskôr sadnem k šálke čaju a starostlivo zvážim,či je vhodné narušiť psychickú nerovnováhu policajta,či mu nespôsobím nejakú novú traumu atd... ()

rostsoft

Hlavní představitelka, policajtka, co neustále bulí. To není to, na co byste chtěli koukat, navíc když vezmete v potaz, že se jedná jen o průměrnou detektivku. Vzhledem k vysokému hodnocení, jsem od tohoto seriálu čekal mnohem více, což jsem se bohužel nedočkal. Ale i tak se nejedná o úplnou katastrofu, ale podruhé bych se na to nepodíval. ()