Výborný krimiseriál z neokoukaného prostředí britského venkova, s netypickou ústřední hrdinkou - ráznou policajtkou ve středních letech, skvěle vygradovaný.....až do čtvrtého dílu. Ten je předčasným vyvrcholením první sezony, další dva díly už jsou jen antiklimax a roztahaný dojezd zápletky, kde policajtka už nemá uniformu a řeší se rodinné problémy (a vrah, násilník a feťák zatouží po otcovských povinnostech - wtf). Tj. to, co by Američani vměstnali do pětiminutového epilogu, tady má dvě hodiny, ale Britové mají na tuto podivnou narativní křivku zřejmě patent (viz seriál The Fall).(10.2.2018)

Dlouho jsem si myslela, že největším frajerem anglickýho venkova je šéfinspektor Barnaby, protože ten usvědčí z vraždy i konvičku na čaj, ale po zhlédnutí Happy Valley je mi jasný, že co do drsnosti jasně vítězí seržantka Cathrine Cawood. Jo jo, tahle madam dokáže svým pohledem ala Lance Amstrong po dopingovej kontrole zpražit nejen místní pobudy ale i většinu policejního sboru. Přitom je fakt osvěžující, když si pro změnu vyřizuje účty s podsvětím žena ve středních letech, lehkou nadváhou a nefungujícím krémem na vrásky. Všechno pak působí o dost realističtěji, jestliže je nejdrsnější akční scénou fackovaná a následný zásah pepřákem v pátým díle, takhle nějak si totiž práci policie opravdu představuju.(14.6.2015)

Zpočátku nepříliš zajímavý příběh se postupně rozvine do působivého dramatu. 1) Široký záběr od vlastního vyšetřování přes soukromý život policistů i pachatelů vypovídá více o zúčastněných postavách, než o příběhu samém. To považuji za velké plus, aby bylo jasno._____ 2) Přirozené až naturalistické zobrazení běžného života i práce ve "šťastném" yorkshirském údolí je další předností snímku._____ 3) Temný až ponurý život hlavní postavy - policistky, plný depresí a nespravedlností, zajímavě kontrastuje s příjemnou celou, v níž tráví svůj čas odsouzený vrah - televize, knihy, stavebně oddělený sprchový kout s WC, slušivé tepláčky, časté návštěvy, telefonní hovory..._____ 4) Výstižné obsazení vrcholí hlavním padouchem: hraje ho 29letý absolvent teologie (!) v Cambridge přitažlivý James Norton (vrah Tommy Lee Royce). Další pěkní kluci: 32letý Karl Davies (syn seržantky Cavoodové Daniel), 30letý Shane Zaza (policista Shafiq Shah, Ind), Luke Williams (partner zabité policistky Ollie)._____ 5) Věk herců uvádím k datu vzniku první řady._____ 6) Psáno po dvou řadách._____ 7) Zajímavý koment: Ekdahl(21.2.2018)

Fargo se nám z nějakého důvodu přeneslo i do Yorkshire. Tedy pouze ve formě úvodní zápletky. Ostatní si kráčí svou vlastní cestou. Nevím proč se BBC po 3 dílech rozhodla k výměně režiséra, ale dle včerejšího 5. dílu mi volba Fywella nepřijde jako změna k lepšímu, spíše naopak. Uvidíme, jak si poradil se závěrečnou epizodou.(28.5.2014)

Další naštvaný nýmand, který chce vylepšit svou finanční situaci a tak se svěří nepředvídatelnému hajzlovi s naivní vírou, že se všichni napakují, ale nikomu se nic nestane. Ano, jde o takový malý únos. Těm z vás, kterým to něco připomíná přihodím navrch ještě jednu všetečnou a velice všímavou policistku...A tady veškerá podobnost končí. Tohle není černohumorná hříčka, ale krutá realita, která semele každého, kdo je v dosahu. Jsme totiž v anglickém seriálu, kde se hraje trochu jiná hra. Hra, ve které se o zúčastněných postavách dozvíte informace, které vás nutí přemýšlet a zvažovat, jak málo někdy stačí k tomu, aby se váš život odebral někam...někam, kde rozhodně neměl být. Samotný příběh graduje ve čtvrté části. To, co následuje pak, je jasným důkazem toho, že šťastné konce mají velice často hořkou příchuť.(19.2.2015)