Správní chlapi

Ostrí chlapci

The Nice Guys

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 116 min

Čerstvý vánek do ranku krimi buddy-komedií. Ryan Gosling opět hraje to svoje s cigaretou v náhubku a Crowe nebezpečného bouchače s ohromným charismatem a přirozenou autoritou. Vše sedí jak má, odsýpá to, nenudí to, Gosling si přímo libuje v patolízalství, což povětšinou vynahrazuje výjimečně not-random a neotravná teenagerka, ale hlavně je to plné toho, co umí Shane Black nejlépe už od Predátora, přes Smrtonosnou zbraň až po Kiss Kiss Bang Bang - černočerný humor a skvělé, až by se chtělo nazvat satiristické, hlášky vtěsnané do velice osobitého scénáře a stylu, který v současné době nemá obdoby. Irona mana mu neodpustím, ale buddy komedií už měl mít ve své filmografii alespoň deset. Po druhém shlédnutí ještě mnohem lepší zážitek...9/10(24.5.2016)

Kiss Kiss Bang Bang meets Last Boy Scout meets Boogie Nights. Na papieri to určite vyzeralo lepšie ako na plátne. Oproti KKBB nie je hlavné herecké duo tak zohraté, Goslingovi som toho ukecaného hláškara neveril ani na sekundu. Shane Black údajne toľko piluje hlavné postavy, že mu na záporákov nezostane čas. Presne tak. Black je šikovný scenárista, ale ako režisér ťahá vždy za kratší koniec. Jeho autorské filmy chcú byť až priveľmi štýlové a cool retro kriminálky, ale vo výsledku sú to rutinne zrežírované krimi labyrinty odohrávajúce sa v nablýskaných dobových kulisách.(3.8.2016)

Určitě jsem to čekal lepší. Black mě kdovíjak nenadchnul posledním Iron Manem. Tohle mu mělo sedět přecejen líp. Dvojice Gosling Crowe k sobě pasuje, ale zápletka je taková nějaká slabší. Nicméně jedná se jakýsi návrat do počátku 80. let, kdy podobné snímky frčely. Potěší některé kratší komické scénky. Shane Black s humorem pracovat rozhodně umí. Každopádně film, ke kterému se časem znovu rád vrátím. 70%(15.8.2016)

Na hrane sklamania. Furt je to obstojná zábava, ale najlepšie vtipy boli fakt v traileroch a okrem nich je tam dosť veľa hluchej vaty. Zaskočilo ma, ako veľa "hlášok" a dialógových výmien (hlavne keď sa ich zúčastňuje "Goslingova dcéra") vôbec nefunguje. Niektoré scény sú úplne zle a neviem sa celkom rozhodnúť, či je to hercami alebo réžiou alebo aj tým, aj tým. Takže fajn, ale rozhodne jeden z najslabších Blackov a na svätú trojicu Smrtonosná zbraň, Posledný skaut a Dlhý bozk na dobrú noc to nemá ani náhodou.(5.6.2016)

Shane Black se nevykoupil. První polovina filmu než se rozdají karty je slušně fungující retro krimi komedie, ale poté se začnou dít věci, strašně šustící papírem, nedůvěryhodnými motivacemi, nelogické a vtipy jsou ve většině případů hrozně tlačené, nebo to tak aspoň působí. Aspoň že tam je ten jeden zábavně nečekaný zvrat. Jenže chybí nějaké chytřeji napsané postavy a Goslingův Holland je přímo otřesně otravný. Jeho filmová dcera ho tady lehce překonává. Po traileru jsem se docela těšil, velká škoda, že to zase nefungovalo. Snad Black nepokašle i toho Predátora. 6/10(21.9.2016)

• - Známy alkoholický rumový nápoj Captain Morgan, ktorý na konci filmu popíjal Jackson Healy (R. Crowe), bol v USA predstavený až po roku 1984. (MikaelSVK)

• - Hned na začátku nám titulek sdělí, že se děj odehrává v roce 1977, po necelých osmi minutách vidíme na fotce zavražděné pornohvězdy razítko birthday 1979. (Looka)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském městě Los Angeles a v Atlantě v Georgii. (Terva)