Správní chlapi

Ostrí chlapci

• Nizozemsko

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 116 min

Slušná retro jednohubka, jejíž atmosféra a načančaný vizuál osmdesátkového LA je daleko záživnější, než příběh, kolem kterého se dva výborně sehraní hlavní hrdinové točí. Mimochodem takovouhle dceru bych chtěl v novém Jacku Reacherovi a nedostal jsem ji. Výborné hlášky a skvělá akce. O trochu lepší než Stursky a Hutch, leč velmi podobné.(6.11.2016)

Black je zpět a ve formě. Ano sice je to sice více Kiss Kiss Bang Bang než Poslední skaut, ale v dnešní filmové nadílce je to doslova čerstvý větřík vanoucí do smradlavého, na pokračování fungujícího, Hollywoodu. Správní chlapi bodují především promakaným scénářem, který i když sleduje jistý záměr a cestou trousí odkazy k vyřešení případu funguje dokonale i v jednotlivých scénách. Ty jsou obvykle komediálního (skoro vždy geniálně vypointovaného) nebo akčního rázu. Zápletka točící se okolo ztraceného pornofilmu/herečky nabízí tu správnou porci Blackovské invence (pozor oproti jiným tvůrcům, v rámci svých filmů se malinko opakuje, byť stále velice osvěžujícím způsobem) a znovu prvotřídní práci s dětskými postavami. Herecky jde o trefu do černého. Gosling je boží. Crowe v poloze dobrosrdečný obtloustlý pantáta funguje na výbornou (vzhledově se začíná podobat na Goodmana) jen Kim už prostě vypadá i pod tunami makeupu staře a herecky nestíhá. Zfetované včely, nahaté mořské panny i padouch s modrou tváří. Parádní komedie, kterou si dám co nejdřív znovu. - Co to bylo za zvuk? - Prosím? Ah, to jsem jenom prohodil jednu holčičku oknem.(2.6.2016)

Buddy movie od Shanea Blacka je pojem, takže jsem si při sledování té poslední jen v duchu odškrtával jeden Blackův trademark za druhým. Je to sice trochu zmatené a akce je pomálu, ale Crowe a Gosling jsou dobrá dvojka, obzvlášť Gosling baví, scénář tradičně hýří nápady a vtipnými dialogy a zasazení do sedmdesátek je moc fajn.(9.6.2016)

Spíš než k Poslednímu skautovi nebo Smrtonosný zbrani má nový Blackův film blíže ke Kiss Kiss Bang Bang. Občas se to trošku táhlo, ale zase některý scény byly opravdu vtipný nebo zajímavý a Russell Crowe s Ryanem Goslingem jsou opravdu skvělá dvojka. Z kina jsem odcházel mírně zklamaný, ale po několika dnech mám docela chuť ten film vidět znova.(12.6.2016)

Starsky & Hutch by Shane Black. What's not to love? Snad jen nepoměr mezi škorpící nahláškovanou buddy komediální linkou (dlouho jsem se v kině nesmál tak z plna hrdla) a regulérní kriminální linií z drsné školy, která je vyloženě do počtu, přitom se však dlouho dělá mnohem rafinovanější než jakou ve výsledku je a ve finále již vyloženě zdržuje. Čili jak po dějové stránce poněkud "skutek utek", tak po komediální nelze namítnout ani to nejmenší možné ň. A doufám v dvojku, těm dvěma to pospolu po stránce vzájemné chemie šlape natolik nebývale a unikátně (ostatně se přesvědčte sami), že by byl učiněný hřích jim nedat náležitý prostor. Nejlepší "blackovkou" roku je však i nadále Zootropolis.(24.5.2016)

• - Celosvětová premiéra proběhla 11. května 2016 v Los Angeles v TLC Chinese Theatre. (Varan)

• - Známy alkoholický rumový nápoj Captain Morgan, ktorý na konci filmu popíjal Jackson Healy (R. Crowe), bol v USA predstavený až po roku 1984. (MikaelSVK)

• - Přístupnost filmu se v jednotlivých zemích, kde byl uveden, výrazně liší. Mapříklad v Kanadě v provincii Quebeck je od 13 let, v Německu od 16 let, v USA klasifikace R (od 17 let) a v České republice od 15 let. (Charpy)