Správní chlapi

Ostrí chlapci

The Nice Guys

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 116 min

Vynikající komediální detektivka s lynchovským lookem a nádechem, která netlačí na pilu příběhového drajvu ani akce, ale staví na skládačce promyšlených scének, u kterých jsem se nasmál jak už dlouho ne, přičemž na konci jsem dostal i vypointovaný příběh. Pro mě příjemný překvapení, strašně dobře se mi na tento film dívalo. Můžu doporučit. 90%(5.10.2016)

Russell Crowe, Ryan Gosling, Shane Black a pak dlouho nic. Mnohdy to stačí, tady jsem čekal krapet lepší podívanou. Blacka roky zdobí svižné dialogy, absurdní situace i náramná práce s postavami. Jeho Posledního skauta nelze nemilovat. Tady je zápletka možná lehce chaotická, možná i příliš neodsýpá, ale posléze se chytneme a začneme si užívat trampoty nesourodého dua, které tvoří vyčůraný, nezodpovědný soukromý detektiv a zasmušilý, nájemný ranař. Jsme na konci sedmdesátých let, máme tu mrtvou vnučku senilní babičky, jednu zlomenou ruku, několik zmlácených lidí, pornografické podsvětí, předčasně vyspělou dceru, disco i barevné vzorované košile v solidně stylovém mišmaši, ve kterém mi ovšem létání mezi žánry tak úplně nesedělo. Některé gagy vůbec nevyplynuly z děje a snad až rušily. Oba hlavní antihrdinové jsou energičtí (uječený Gosling z povahy své postavy pochopitelně víc), přesto myslím, že oba měli už výrazně lepší herecké chvíle (i mnohými vyzdvihovaný Gosling). Strašně rychle (vážně jo) se mi to vykouřilo z hlavy, možná i proto dávám jen tři hvězdy.(27.7.2016)

Mé dojmy se v kině u tohoto snímku mísily. Řada scén byla jasně na 5*, některé na 3*, zbytek na 4*. Russell Crowe v roli ranaře potěší, podobně jako Ryan Gosling v pozici ňoumy, který ovšem dokáže své kvality také prodat. Asi nejpamětihodnější je pro pasáž na večírku, kde si to Holland vezme kotrmelcem vzad dolů ze stráně, přičemž narazí na mrtvolu. Celkově se však jedná o typickou jednohubku, kterou zhltnete a za chvíli již nevíte, že jste něco pozřeli.(28.6.2016)

Buddy movie od Shanea Blacka je pojem, takže jsem si při sledování té poslední jen v duchu odškrtával jeden Blackův trademark za druhým. Je to sice trochu zmatené a akce je pomálu, ale Crowe a Gosling jsou dobrá dvojka, obzvlášť Gosling baví, scénář tradičně hýří nápady a vtipnými dialogy a zasazení do sedmdesátek je moc fajn.(9.6.2016)

Čerstvý vánek do ranku krimi buddy-komedií. Ryan Gosling opět hraje to svoje s cigaretou v náhubku a Crowe nebezpečného bouchače s ohromným charismatem a přirozenou autoritou. Vše sedí jak má, odsýpá to, nenudí to, Gosling si přímo libuje v patolízalství, což povětšinou vynahrazuje výjimečně not-random a neotravná teenagerka, ale hlavně je to plné toho, co umí Shane Black nejlépe už od Predátora, přes Smrtonosnou zbraň až po Kiss Kiss Bang Bang - černočerný humor a skvělé, až by se chtělo nazvat satiristické, hlášky vtěsnané do velice osobitého scénáře a stylu, který v současné době nemá obdoby. Irona mana mu neodpustím, ale buddy komedií už měl mít ve své filmografii alespoň deset. Po druhém shlédnutí ještě mnohem lepší zážitek...9/10(24.5.2016)

• - Když Holland (Ryan Gosling) zvedne nad hlavu vítězoslavně film, není na něm vidět stopa po kulce, kterou chvíli před tím vystřelil John Boy (Matt Bomer). (moznazitra)

• - Film byl věnován památce producentky Carmel Musgrove (1986-2015), která nečekaně umřela ve Francouzské Polynesii. Podílela se na filmech Non-Stop (2014)a Správní chlapi (2016). (Charpy)

• - V jedné scéně ve filmu je možné spatřit billboard, na kterém je film Čelisti 2 (1978). (Karlsberger)