Správní chlapi

Ostrí chlapci

The Nice Guys

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 116 min

Napriek originálnej zápletke, jedno "stredne veľké" sklamanie. Od komédie s takýmto hereckým obsadením som skutočne očakával viac, ako len niekoľko pasáži pri ktorých som sa pousmial. Mňa totiž akcia v tomto prípade až tak nezaujímala, mal som totiž chuť sa zasmiat. Zrejme mám príliš veľké nároky, no Ryan Gosling je môj obľúbenec, takže načo byť zbytočne skromný, keď je jeden z top hercov súčastnosti.(3.10.2016)

Já mám slabost pro chlapy co se neberou vážně a komediálnost kterou zde předvádí Ryan s Russellem založenou především na legraci "sám ze sebe" jsem v podání ani jednoho ještě neviděl, ne v tak velký a tak povedený míře. Mnoho scének i dialogů jsem ocejchoval svým smíchem a to je pro film hodně dobrý vysvědčení. Trošku zbytečná mně přišla postava Hollandovy dcery a posledních dvacet minut se mně zdálo, že filmu docházel dech, ale za ty opakovaný smíchovský dodávky si Správní chlapi ty čtyři hvězdy s přehledem zaslouží.(24.5.2016)

• verbal

Za oceánem frajer kvet, já všechno jsem mu žral. Cokoliv kdysi vyplodil, z toho jsem smíchy chcal. Ten borec s tváří kojence skvělý scénáře psal. On byl jako Skaut poslední, nikdo ho nestíhal. Léty však kolty vystřílel a navlhnul mu prach. Teď plácá sračky dementní, ze kterých jde až strach. Byl to Šejn, byl to Šejn. *** Ač Gosling s Vránou snaží se to hovno zachránit, já na pissálkovi vyčpělém nenechám suchou nit. Viděl jsem řvoucí logiku chcípat pod kopyty stád. Viděl jsem tumor debilní, co mě nepřestával srát. Z té pojebané grotesky já místy studem blil, a místy nudou usínal či utrpením vyl. Byl to Šejn, byl to Šejn. *** Čekal jsem mačo spektákl a dostal buzní řiť. Čekal jsem hlášky peprné, pak modlil se „Konci přijď!“. A že to bejval pistolník, co v očích měl chladnej cejn! Už ale přišel o koule, ten chcípák jménem Šejn. Byl to Šejn, byl to Šejn. Kdybych to předem nevěděl, zhnuseně bych se ptal, kdopak tu trapnou pičózu narychlo uplácal. Byl to Šejn, byl to Šejn …(1.8.2016)

L.A. Confidential a Poslední skaut se vydali proti sobě na časové ose, aby se střetli ve vinylovém světě hippies, pornoprůmyslu, protestů proti poluci (netýká se předchozí položky) a zjevení ex-prezidenta Nixona. Jenže nestačí, když něco vypadá dobře na papíře, musí se to umět i natočit a tak Shane Black scénárista zase jednou přecenil schopnosti Shanea Blacka režiséra. Jeden z otců buddy movie měl své dítě při kříšení více profackovat, nebo možná spíše sebe, protože k čemu je vám šarm, když se na něj kvapem zapomene..(9.8.2016)

Na menším prostoru dokážou Správní chlapi vtáhnout do atmosféry 70. let lépe než dvě a půl hodiny skrytých vad Paula Thomase Andersona. K tomu přidejte stylovou dvojku charismatických chlapáků, kteří ale dokážou leccos zmamlasit a je to skoro jako koukat na hrané GTA: Vice City. Shane Black perfektně vystihl ten bod, kdy film obstojí jako zamotaná kriminálka, ale přitom tak trochu sám sebe paroduje v několika neuvěřitelně absurdních momentech. Je to jako vtipnější Kiss Kiss Bang Bang dotáhnutý k dokonalosti. Tak skvěle jsem se bavil jen u hrstky komedií a přitom humor z tohoto filmu vyplývá jakoby mimochodem. I přesto, že spousta diváků nad tímto filmem jistě jen mávne rukou, já v něm spatřuju jedinečný a detailně opracovaný klenot, které filmový průmysl potřebuje jako sůl (a přitom, jak se zdá, vytvořit je umí jen Quentin Tarantino a Shane Black?). 9/10(28.5.2016)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském městě Los Angeles a v Atlantě v Georgii. (Terva)

• - Než se tvůrci rozhodli natočit celovečerní film, měli v úmyslu tento projekt uvést jako televizní seriál. Z návrhu sešlo poté, co se tvůrcům zdálo, že pilotní díl nikam dál nepovede. (Dio_Padre)

• - Známy alkoholický rumový nápoj Captain Morgan, ktorý na konci filmu popíjal Jackson Healy (R. Crowe), bol v USA predstavený až po roku 1984. (MikaelSVK)