Správní chlapi

Ostrí chlapci

• Nizozemsko

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 116 min

Vlastně docela zklamání. Nezajímavý krimi děj, občas tak strašně unylé vyprávění a některé vtipy nefunkční (navíc trailery je lépe podaly) - ale je jich tam opravdu spousta, stejně jako hlášek a různě vtipných scének, takže pozitivní zábava se i tak dostavuje. Hned po projekci ale všechno strašně rychle vyprchává a celkově film bohužel zapadne, páč nevidím důvody vidět znovu.(5.6.2016)

Chcem, aby Shane Black točil a písal častejšie takéto filmy. Ja viem chciet môžem. Viac menej sa jedná o jednouchý príbeh, ale Black to s postavy vie a pupkatý Russel Crowe a fúzatý Ryan Gosling tu spravia podobne dobrú show ako Downey a Kilmer v Kiss Kiss Bang Bang. Sadlo mi to, toto ja môžem. 85% - 4*(28.10.2016)

Príjemná oddychovka, je mi ľúto jej nedať 4 hviezdy, ale keď poznáte to najlepšie od Shanea Blacka, viete, že netrafil úplne do čierneho. Dvojka Crowe / Gosling je super, hlášky fajn a retro atmosféra osemdesiatkového L.A. možno najlepšia od L.A. Confidential. Ale zápletka, ktorú borci riešia, je tak vodnatá a nezaujímavá, akoby tam ani nebola.(9.8.2016)

Na hrane sklamania. Furt je to obstojná zábava, ale najlepšie vtipy boli fakt v traileroch a okrem nich je tam dosť veľa hluchej vaty. Zaskočilo ma, ako veľa "hlášok" a dialógových výmien (hlavne keď sa ich zúčastňuje "Goslingova dcéra") vôbec nefunguje. Niektoré scény sú úplne zle a neviem sa celkom rozhodnúť, či je to hercami alebo réžiou alebo aj tým, aj tým. Takže fajn, ale rozhodne jeden z najslabších Blackov a na svätú trojicu Smrtonosná zbraň, Posledný skaut a Dlhý bozk na dobrú noc to nemá ani náhodou.(5.6.2016)

Russell Crowe a Ryan Gosling se pro takové role vysloveně narodili. Dělají si ze sebe legraci, ale přitom to nedělají úplně na oko. Stejně takový je i samotný film. Je vtipný, ale přitom nehraje primárně na humor, jako spíš na klasickou detektivku ze sedmdesátých let. Nicméně jakmile se objeví nějaká legrační scéna, tak většinou s takovým důrazem, že si ji budete chtít zopakovat ještě několikrát po prvním shlédnutí. Po zbývající čas pak doufáte, že každou další minutou dorazí pro změnu něco jiného, co Vás uzemní a tak stále pozorujete, číháte a vážíte si každého momentu, který Vás rozesměje. Každý další vtip je tu totiž natočen s takovým nápadem, že Vám bude až smutno ze samotného konce. Ačkoliv mě první půlka krimi-příběhu moc netankovala, tak druhá už byla daleko lepší. Humor to ale ovládal celé dvě hodiny. Až mám pocit, že legračnější americký film v roce 2016 neseženete.(21.12.2016)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském městě Los Angeles a v Atlantě v Georgii. Natáčení začalo 27. října 2014. (Terva)

• - Známy alkoholický rumový nápoj Captain Morgan, ktorý na konci filmu popíjal Jackson Healy (R. Crowe), bol v USA predstavený až po roku 1984. (MikaelSVK)

• - Když Holland (Ryan Gosling) zvedne nad hlavu vítězoslavně film, není na něm vidět stopa po kulce, kterou chvíli před tím vystřelil John Boy (Matt Bomer). (moznazitra)