Správní chlapi

Ostrí chlapci

The Nice Guys

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 116 min

Pěkná oddechovka Buddy Night v rámci filmového víkendu ČSFD. Sice se Russell Crowe v některých scénách podobá Johnu Goodmanovi, ale i tak umí pěkně zahrát akčního drsňáka s velkým srdcem, v tomto případě Jacka Healyho. Postava Ryana Goslinga -Holland March je sice notorik a vykuk, ale občas dokáže excelovat stejně jako Ryan Gosling sám.(10.8.2016)

Vlastně dobrá dobová komedie, která by nemohla být o mnoho lepší, leda by ji natáčel Gyu Ritchie. Čím by vlastně mohlo být řečeno vše (o=´ Ovšem mě to fakt bavilo, přestože hláškování není tak časté a humor černý, jak bych možná ocenil, ale v každém případě je tu skvělá sestava herců (včetně té malé holčičky, která hraje skvěle), kterouž to evidentně bavilo a nakonec tam byl i ten jednorožec, takže super.(7.8.2016)

Tak trochu nevyužitý potenciál. Skvělá doba se skvělými hadry, auty i muzikou, zajímavé ústřední duo detektivů (s jedním malým side kickem) s bezva herci, ale - jako vždy - film stojí a padá se scénářem. Zasmál jsem se, ne že ne, pár dobrých scén tam je, ale ve finále The Nice Guys akorát prošumí... 70%(22.1.2017)

Black je hláškař, umí parádně rozepsat figury, plnokrevně polidštit a pak je v dialogových výměnách nechává sypat (nejen) verbální humory, které diváky kácejí pod sedačku. Celé to ale zastřešuje tak strašně chabou a v mnoha momentech průhlednou kriminální zápletkou, že by neobstála ani jako retro epizoda CSI. Kdyby se ta vyšetřovací nota nebrala tak vážně (záběr tolika silných společenských témat) a přistoupila na více sebeshazovačné pitomosti, je z toho žánrová trvalka jak vyšitá. [Den po zhlédnutí to rychle vyprchá.] 3 a ½.(25.5.2016)

• tron

Vyrastal som na filmoch, ktoré mali niečo spoločné so Shaneom Blackom (Predátor, Smrtonosná zbraň, Posledný skaut...) a zbožňujem buddy movie, ak je vydarené. Lenže toto vydarené nie je. Toto je čistá katastrofa. Nepochopiteľne nudný film, brutálne zostrihaný (pýtam sa dobre, ak sa pýtam, že pri bitke s Croweom jeden z magorov nechtiac zastrelil oproti bývajúcu ženu a tvorcovia sa tomu následne už nijako nevenovali?), Crowe je vyložene nevhodne obsadený, Gosling nudí a s ostatnými je to ešte horšie. Scenár je jedným slovom strašný a hoci obvykle chápem, že každý má na film iný názor, v tomto prípade skutočne nechápem, čo sa komu na tom páčilo - akcie málo a o ničom, chémia medzi hrdinami prakticky nulová, scenár zhmotnené klišé a retro atmosféra snímke nič nedala; mohlo sa to pokojne odohrávať v súčasnosti a bolo by to rovnako nudné, slabé, biedne a o ničom. A to som ešte veľký kamarát, Shane, že nedávam o 20% menej.(14.11.2016)

• - Hned na začátku nám titulek sdělí, že se děj odehrává v roce 1977, po necelých osmi minutách vidíme na fotce zavražděné pornohvězdy razítko birthday 1979. (Looka)

• - Přístupnost filmu se v jednotlivých zemích, kde byl uveden, výrazně liší. Mapříklad v Kanadě v provincii Quebeck je od 13 let, v Německu od 16 let, v USA klasifikace R (od 17 let) a v České republice od 15 let. (Charpy)

• - Natáčení probíhalo v kalifornském městě Los Angeles a v Atlantě v Georgii. (Terva)