Reklama

Reklama

Soukromý detektiv Holland March (Ryan Gosling) a nájemný ranař Jackson Healy (Russell Crowe) spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě nesouvisejícího úmrtí jedné pornohvězdy. (Freeman Ent.)

Videa (11)

Trailer 7

Recenze (787)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Black je hláškař, umí parádně rozepsat figury, plnokrevně polidštit a pak je v dialogových výměnách nechává sypat (nejen) verbální humory, které diváky kácejí pod sedačku. Celé to ale zastřešuje tak strašně chabou a v mnoha momentech průhlednou kriminální zápletkou, že by neobstála ani jako retro epizoda CSI. Kdyby se ta vyšetřovací nota nebrala tak vážně (záběr tolika silných společenských témat) a přistoupila na více sebeshazovačné pitomosti, je z toho žánrová trvalka jak vyšitá. [Den po zhlédnutí to rychle vyprchá.] 3 a ½. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Určitě to Black umí s větší ulítlostí (Kiss Kiss Bang Bang) nebo s větším počtem nezapomenutelných hlášek (Poslední skaut). Pokud ale ten film někde na body prohrává, je to čistě ve své vlastní kategorii, kterou si můžeme označit (např.) jako "blackovinu". Jinak je to mnohonásobně lepší, co běžně nabízejí podobné žánrovky (když už je někdo točí). Herci přesní (snad jen Kim Basinger je tu tak trochu omylem), slovní střelivo podávané v pravidelných dávkách a několik scén jasně kultovních. Celá pasáž "držím vás v šachu" by se měla tesat do kamene a záměrně podvratný vývoj děje baví každou minutu. Kolikrát ten film pro své i divácké pobavení uhne od běžného konceptu a přitom ani jednou nesklouzne k tomu, že by přímo parodoval. Black by měl točit jen filmy, kde nažene dva losery k nějakému zapeklitému případu. V téhle rovině je vážně bezkonkurenční. ()

Reklama

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Správní chlapi původně měl být seriál ale producentům po pilotním díle došlo, že seriál nemá kam vézt. Režíroval to Shane Black který je scénárista (Smrtonosná zbraň, Predátor, Poslední skaut) a režisér (Kiss kiss bang bang, Iron Man 3) jehož Iron Mana 3 mám hodně v oblibě, protože to není klasický komiksový film. Shane Black se tedy rozhodl natočit tento film který hodně připomíná právě Posledního skauta. Spousta fanoušků určitě naštve, že uvažuju že se mi tohle líbilo víc ale to je moje věc. Hlavní obsazení je perfektní. Ryan Gosling a Rusell Crowe jsou super dvojka (o čemž jsme se mohli přesvědčit již na předávání Oscarů) a takový (hlavní?) záporák Johny Boy kterého hraje Matt Domer je hodně dobrý. Správní chlapi lehce předčí předchozí film Blackea Kiss Kiss Bang Bang a jako taková akční trvalka film vydrží v srdcích dlouho. Přesto mi na filmu vadila jedna věc- nelogičnost chování jedné (možná i více?) postavy. Což neřeknu kvůli vyzrazení. Nice Guys je ale příjemná nostalgická věc která hodně potěší na srdci. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Mírné zklamání. Správní chlapi se nesou v krásném retro stylu se solidní ústřední dvojicí, byť Gosling zde kňučí až moc jak malá holka, což mi místy vadilo, ale naštěstí Crowe je správně drsný a nekompromisní. Akce je velmi zdařilá, ale bylo ji bohužel poméně, což se podepsalo na častých hluchých pasážích a posledních 20 minut už filmu vyloženě docházel dech. Vtipný mi film nepřišel téměř vůbec a dialogy mezi ústřední dvojicí téměř nefungovali, chyběla správná chemie. Potěšilo light rko a pár originálních scén, ale rozhodně se dalo vytřískat z filmu více. Přidat více akce, nějaký zajímavější zvrat, zrychlit tempo a byl bych spokojenější. 65% ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Pro mě je tenhle film krásnou ukázkou toho, kdy humor sice vnímám, ale nedokážu se mu zasmát. Slyším všechny dialogy a narážky, vidím všechnu nadlehčenost a parodii, jenže je to jako když rozeberete obranu soupeře a balón pak před prázdnou brankou načudíte do dvacáté řady. Takový příjemný a milý film; přesně ten případ, kdy jedno rande stačí. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (16)

  • Když Holland (Ryan Gosling) zvedne nad hlavu vítězoslavně film, není na něm vidět stopa po kulce, kterou chvíli před tím vystřelil John Boy (Matt Bomer). (moznazitra)
  • Než se tvůrci rozhodli natočit celovečerní film, měli v úmyslu tento projekt uvést jako televizní seriál. Z návrhu sešlo poté, co se tvůrcům zdálo, že pilotní díl nikam dál nepovede. (Dio_Padre)

Související novinky

Čeká nás nových 48 hodin?

Čeká nás nových 48 hodin?

18.08.2021

Akční komedie to v současnosti nemají lehké. Jejich místo zastoupily komiksy, a filmů jako Správní chlapi režiséra Shanea Blacka se tak v současnosti točí méně a méně. Nyní to každopádně zkusí po… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (více)

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Reklama

Reklama