Mauglí - příběh džungle

• USA Mowgli: Legend of the Jungle (více)

Osiřelý chlapec, kterého vychovala zvířata v džungli, přijme svůj osud, když se musí postavit nebezpečnému nepříteli – a vyrovnat se se svým lidským původem. (Netflix)

Vyhy

Temnější zpracování než nedávná verze od Disneyho a hodně mě bavila. Jen to zpracování zvířat a krajiny hodně pokulhávalo. Kdyby si dali více záležet, tak je to na plný počet. Chápu zas, že chtěli zvířata poličtit, ale spíš to uškodilo. ()

Nach

Chudší příbuzný hrané Knihy džunglí od Disneyho. Andy Serkis natočil dospělejší, dravější a přímočařejší i knize podobnější film. Bohužel ale ne tak charakterově vymazlený a mě tak srdci blízký jako Disneyho verze. Ano, vše tu funguje jak má, charaktery jsou podobné i když tu a tam rozdílnější. Bohužel ale ne tolik rozdílné, aby nešlo oba filmy porovnávat. Počítačové efekty jsou zde navíc o třídu též horší. Takže bohužel musím sebrat dvě hvězdy. Jedna za ne tak dobré vizuální efekty a druhou za méně zajímavější podání příběhu a s tím i spojenou chudší džungli, co se i postav týče. Přesto mírný palec nahoru. 65% ()

Streeper

Za mě je tento Mauglí velkým překvapením. Když jsem byla v kině na Knize Džunglí od Disneyho, tak se mi to celkem líbilo, ale tohle je daleko jiný level a navíc je to daleko lepší než Disneyho verze. Andy Serkis to pojal po svém a vůbec se neřídí dějovou linkou Disneyho pohádku za což mu tleskám. Takhle divák alespoň uvidí něco jiného, nového a neokoukaného. Úplně bych film nepustila malým dětem, ale třeba pro osmileté už je to v pořádku. Je to dobrodružné, akční a napínavé. Neočekávejte žádné ztřeštěné písně, tancování s Baluem a jedení Manga ze stromů. Naopak si připravte pevné nervy a hromadu kapesníčků. ()

C0r0ner

Vizuál teda neskutečný. Že už jsem viděl kdeco a mám nároky hodně vysoké, tak Netflix opět ukázal, že co se týče současné tvorby, je na naprosté špičce. Jediné (což vlastně není chyba samotného filmu, ale produkce) negativum je uvedení dva roky po Favreauově verzi, jinak paráda. 90% ()

Cheeter

Celkově nadělalo menší neplechu, než poslední Kniha džunglí. Obecně si stejně myslím že verze z roku 1967 je asi nejlepší. Animace byla vybrána zajímavě, já osobně bych volil jinou. Byť cílovým divákem je dítě, tak druhá půlka mi tak nepřišla. A opět otázka, na kolik by pohádka měla být realistická nebo pohádkou. Podle mě moc realistická pohádka už není pohádka. ()

laik_60

snad prvá filmová verzia slávnej Kiplingovej knihy, ktorú som videl. Zážitok z čítania bol však väčší, aj ked to bolo pred viac ako 50 rokmi kedy bol svet bez internetu, mobilov videohier fungovala iba ludská predstavivosť. Aj pre to všetko by som knižnú predlohu odporúčal všetkým 10-12 ročným deťom na svete. ()

chelseaman22

Ono dívat se na film, který má mutací jako Spider-man není žádný med. A vzhledem k tomu, že už od začátku víte, že váš favorit Šerchán v podobě Panthera tigris Tigris zaručeně prohraje, není o co stát. Jediné, co ve filmu bylo skutečně překvapivé, bylo rozčarování toho malého kluka, že nedokáže běhat stejně rychle jako vlčí smečka. 18% ()

filmmovier

Přišlo mi, že tahle netflixovská verze Knihy džunglí není lepší, než disneyovská Kniha džunglí z roku 2016, ale je téměř skoro stejně dobrá. Ovšem v několika ohledech přece jen lepší je. Je věrnější předloze, je hezčí a má lepší děj. O něco slabší už to je po CGI stránce, ale zrežíroval si to Andy Serkis bezvadně. Je fakt škoda, že se to nepodívalo do kin, ale tam by to těžce neuspělo (fakt bohužel), takže pro ten film je jen dobře, že skončil na Netflixu. Jestli se k němu ještě někdy vrátím? Inu, nevím. Možná jo. Možná jo. Líbilo se a doporučuju. ()

Lachtaan

Tak pozor, pozor! Jak mohl tenhle skvost po uvedení v polovině prosince začínat zde na databázi s hanebnými 57%? Já sám jsem k němu byl skeptický od chvíle, kdy jsem měl za sebou Disneyho verzi z roku 2016 a čerstvě vyšla do světa zpráva, že debutující Andy Serkis hodlá pohádkovou klasiku oživit po tak krátké odmlce znovu. Skepse se stupňovala s příchozími problémy, které Mauglího nakonec vyhnaly z kin a skončil pod křídly Netflixu. Díky Bohu za to! Sice bych si tohle vizuální porno rád dopřál ještě na ostřejší platformě, nejsem si ale jistý, zda bych se do kina dostal a zásluhou dnešních streamovacích služeb můžu jejich tvorbu sledovat v pohodlí domova okamžitě po vydání. Přál bych si, aby se tohle nevšední pojetí příběhu, který byl doposud především pro dětské oči, vyšplhalo v hodnocení ještě výše, přece nemůžu být sám, koho si tak získalo a nemůžete mi z něho udělat prosté guilty pleasure. Vždyť tahle mírně drsnější variace musí každému dospělému člověku sednout o chlup více než ta předloňská. Já jsem se vyloženě snažil hledat chybičky, na které si ostatní snaží stěžovat. Nepovedlo se, protože Mauglí se panu Serkisovi povedl na výbornou. ()

Ryuuhei

Pořád to není ono, pořád to není adaptace Kiplingova originálu, která by mě předsvědčila. Ale pořád si vedla vesměs líp, než ta disneyovská slátanina, která si Kiplinga vůbec nemá co brát do huby. Ze začátku mě vyděsilo technické zpracování, které jelo od toho nejhoršího k ne tak hroznému, ale digitální to bylo až běda. Od nerealistického prostředí džungle, až po animovaná zvířata, která byla na hraně toho, co je dnes již standardem a co by spadalo spíš do indie produkce. Příběhově všelijaké, jen ne úplně tak zábavné a napínavé, jak jsem si přál. Moc se mi líbila myšlenka vlastního druhu a ukázka, že i když je člověk člověkem, nemusí mezi lidi úplně tak zapadnout, na čemž film stavěl. Ale kromě toho nerozvíjel nic dalšího, žádnou další silnější myšlenku, nebo alespoň lepší zaměření na charaktery, kterých už takhle bylo spíš poskrovnu. Tedy, závěrem, nečekal jsem nic, úplně zklamán nejsem, ale Kniha džunglí si zaslouží ještě o větší chlup lepší adaptaci. ()

elanius

(109/2018) / Napriek krásnej grafike je nový Mowgli príbehovo a emočne slabší ako posledná verzia. Taký ten rodinný filmík bez väčších ambíci. Od Andy Serkisa som čakal viac. (6/10) ()

ZeroCZ1233

Po dvou letech se nám vrací zpracování Knihy Džunglí od Rudyarda Kiplinga. Člověku hned vyvstane na mysl otázka "Není zbytečné dělat další ztvárnění tohoto klasického díla, když jsme to tu nedávno měli?" Moje odpověď zní ne. Ano, Disney nám předvedl opravdu dobrou podívanou. Dostali jsme nádherný film, který dost dobře převedl klasický animovaný film do hrané podoby. A to je rozdíl Knihy Džuglí a Mauglího. Mauglí se totiž řídí pouze knižní předlohou, animovaný film jako kdyby neexistoval. A to já rozhodně kvituji. Na režisérkou stoličku se nám tetokrát posadil nám všem známý Hádankář z temnoty, Opičí král a Milovník vibránia Andy Serkis. Je to jeden z jeho prvních počinů z tohoto postu a nemá se vůbec za co stydět. To, co nám předvedl, není pohádka, ale syrové, brutální a přesto nádherné ztvárnění nám všem známého příběhu, který většina z nás zná právě jen z převyprávěné podoby korporátního Myšáka. Bohužel jsem ještě neměl tu čest, si původní knihu přečíst, takže budu snímek porovnávat s tím předloňským. Začnu celkovým vizuálem. Prostředí je tu ztvárněné skvěle, oproti minulému filmu tady člověk ví, že se to vážně odehrává v Indii, což nám není prezentováno jen vegetací a zvířectvem, ale indickou kulturou jako takovou, kterou se tu nebál Andy zpodobnit a dokázal to vážně dokonale. I v těch pár scénách je nám představena typický život v Indii na vesnicích, od způsobu obživy, bydlení až po tradice a zábavu. To tomuto snímku dodává hned lepší atmosféru a člověku to dává na vědomí, že ano, tohle je Indie a ne jen jakási džungle kdesi na světě. Mimo jiné to není barevná džungle lahodící oku, ale jsou tu i temná místa a krásně tu koresponduje špína s čistotou (což je i v minulém snímku, ale tento to podle mě zvládá lépe). Horší je to se zvířectvem. Logicky má tento film menší rozpočet než ten předloňský, takže CGI je poznat na první pohled, ale Andy se snažil a pro mě je výsledek dostačující. Vynahrazuje mi to ale dabing, který je skvělý, nejvíc musím vyzdvihnout Christiana Balea v roli Baghíry a samozřejmě Benedicta Cumberbatche (který nikdy nezklame) v roli Šér Chána. Celkově k charakterům. Líbí se mi, že je tu Andy pojal jinak, než je známe, takže se stává, že taký či onaký charakter se může chovat jinak, než očekáváme, což je super a nenastane u všech situace, kdy si řekneme "Jo, však já vím, o koho jde, nemusíte mi ho představovat". I v tomto snímku je super, jak pojali slony, jako ta majestátní zvířata, před kterými mají všichni obyvatele džungle respekt. Ale tenhle fakt bohužel nemění nic na tom, že se tu i tak najdou charaktery, které jsou slabé a pro příběh zbytečné. Samotný Mauglí mě překvapil. Ten mě totiž v minulém snímku poměrně sral, ale tady obstál poměrně v pohodě a zase, špinavější verze se mi zamlouvá mnohem více než "čisťounký" Mauglí z minulého snímku. Příběh. Příběh má s námi známou verzí společné jen pár pointů, jako jsou charaktery, únos opicemi a hlavní cíl. Zbytek si jde vlastní cestou, která je (dle očekávání), plná klišé, ale zase tu nechybí překvapivé momenty (které koresponduji v již zmíněném překvapivém konání charakterů). Slabý je ale závěr, který je zbytečně urychlen, to tu stopáž mohli natáhnout klidně o půl hodinky. Díky tomu je nevyužitá interakce Mauglího s lidmi, která mohla být udělána mnohem lépe a mít mnoho více prostoru, protože se jedná asi o nejzajímavější část filmů a je zde i poměrně zbytečná, "pouze" dolazuje onu atmosféru Indie. Co říct na závěr. Jsem z filmu nadšen. Líbilo se mi to mnohem víc, než snímek předloňský, který i když byl taky dobrý, tak to byl přeci jen v podstatě přepis něčeho známého. Tohle bylo něco jiného, což mě na tom přitahuje a dávám 82%. Díky, Andy. () (méně) (více)

LEGACY

Výtečná podívaná, která mě v okamžicích, kdy jsem hledal nějaký rozptýlení hodně pomohla a musím konstatovat, že jak děti tak dospělí budou spokojeni. Kousek Tarzana, kousek Lvího Krále, přesto originál. ()

lykan9

Tak je pravda, že jiné současné z filmované předělávky kreslených klasik, dopadly rozhodně lépe, ale Mowgli nebyl zase tak zlý. Obrazově byl dokonce nádherný. Samozřejmě nemohlo se očekávat, že příběhově přinese něco nového, bohužel střih mi nějak nesedl a je to možná poprvé, co to píšu, ale delší stopáž by tomu pomohla. Mít film tak 120 minut, tak by příběh navazoval plynuleji a člověk by neměl pocit, že příběhem prakticky skáče. Pro děti se však jedná o hezký počin. ()

dragon94

Méně písničková verze slavného příběhu, je naprosto zbytečným filmem, který v jádru není vůbec špatný, ale bohužel ve všem horší než snímek z roku 2016. Film rozhodně není pro celou rodinu, né snad, že by byl příliš brutální, ale spíše pro mladší díváky bude absolutně nezáživný. Ve výsledku sledování filmu nelituji, ale po druhé jsi jej zcela jistě nepustím. Možná, když bych přivřel oči nad velice uspěchaným finále, by si film zasloužil i ty 3*. Já však jednu hvězdu strhávám za naprostou zbytečnost celého snímku, který přišel dva roky po výborném filmovém zpracování Knihy džunglí a jeden rok před jejím pokračováním, a i přes tento fakt se jedná o naprosto průměrný film, který vůbec ničím nevyniká a ničím nepřispívá, ba naopak je ve všem horší. 2* 47% ()

JustMeeKatie

Dle mého názoru Andy Serkis opět předvedl, že je nejen vynikající herec, ale také i režisér (pevně doufám, že do budoucna se dočkáme ještě hodně filmů natočených právě panem Glumem). Za mě je Mauglí 100x lepší než verze z roku 2016, která byla jen hranou verzí pohádky, kterou většina z nás viděla milionkrát ještě za doby VHS kazet. Líbí se mi, že tenhle film s sebou přinesl nový úhel pohledu na známý příběh a že byl o dost temnější, než zmíněná zpracování pro Disney. Hodně se mi líbily záběry na džungli, počítačově vytvořená zvířata (hlavně Baghíra ♥) a hlavně obsazení, které je vážně skvostné (za mě má Andy největší plus za Cate Blanchett coby Kaa). Asi to není film, který by si zasloužil 5*, ale určitě je tohle ta verze Mauglího, kterou si užijí všichni odrostlí diváci, co se v dětství pořád dokola dívali na animovanou verzi z roku 1967. ()

drackula

Mám rád Knihu džunglí od Disney Doteraz úplne nechápem, prečo sa Andy Serkis rozhodol natočiť svoju verziu tohto notoricky známeho príbehu. Pravdepodobne chcel svetu ukázať svoju temnejšiu a surovejšiu víziu. A po zhliadnutí Mowgliho musím uznať, že ak bolo toto jeho hlavným motívom, podarilo sa mu to. Mowgli ukazuje džungľu oveľa realistickejšie a špinavšie. Je tu cítiť, že na každom rohu ide o život a rozprávkový faktor úplne absentuje. Postavy krvácajú, nespievajú a riadia sa zákonmi džungle. Myslím, že Batman by tam zapasoval geniálne. Hlasový kasting je skvelý, či už Cate Blanchett ako Kaa, alebo Smaug ako Shere Khan. Celkový dojem je teda veľmi dobrý a oceňujem aj záverečnú eko myšlienku. 80% ()

Netflix koupil Serkisovu Farmu zvířat

Netflix koupil Serkisovu Farmu zvířat

02.08.2018

Nejdřív Mauglí, teď Farma zvířat. Streamovací gigant Netflix si v Andy Serkisovi (Válka o planetu opic) pravděpodobně našel nového nejlepšího kamaráda, po odkoupení práv na jeho temnou verzi Knihy… (více)

Mauglí míří na Netflix

Mauglí míří na Netflix

28.07.2018

Temná adaptace Knihy džunglí Andyho Serkise (Válka o planetu opic), pojmenovaná jednoduše Mauglí, právě změnila distribuční model. Původně film vznikal pod studiem Warner Bros., a to současně s… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (více)