Cabin Fever

Cabin Fever

Horor / Komedie

USA, 2016, 99 min

• M.i.k.e

člověk by podle jména režiséra čekal že to bude fakt Zářiwný a ono je to absolutní a čiré zoufalství všeho a všech...napětí nula,scénař psal dement a zároveň nejspíš vybral i herce...respektive asi vzal první co šli zrovna okolo.Původní Cabin Fever jsem neviděl a po tomhle ani nechci...jediné plus za fajn přírodu...0% (PS : pokud si to člověk pustí 2x zrychleně,je z toho fajn komedie...)(6.1.2017)

• playboxguest

Když něco dělám znovu, předpokládám, že je tomu tak proto, že to chci udělat zajímavěji, nebo lépe. Prostě jinak. Tudíž mi absolutně uniká pointa, proč někdo utrácel prachy zato, aby natočil doslovný remake nepříliš starého filmu, ke všemu vzniknuvšího ve stejné zemi. Jediné, co je tu oproti původní verzi navíc, je žánr komedie v popisku, ale nechte si zdát, pokud jste původní verzi filmu viděli, dostanete naprosté totéž, jen přebalené.(17.3.2016)

Originál si už nepamatuji, tak zde nebudu srovnávat, který je lepší a horší, to ať si každý posoudí sám. Mínusem je, že se film rozjíždí poměrně pomalu téměř 50 minut stopáže se nic výrazného nestane, né že bych se nudil, ale drive, který přinesl trailer film postrádal. S příchodem infekce to vypadalo mnohem slibněji, ale krom hnijícího a rozkládajícího se masa, zde více gore není. Scéna s psem nevyužitá a celkově se zde mohl tvůrce mnohem více vyřádit, tedy oslava a návrat pár let zpět se nekoná. Je to alespoň hezky natočeno, hudba krásně graduje a jsou zde 2 solidní sexuální scény, takže na lepší průměr to bezpochyby vychází, ale mělo to navíc!:) Ke konci je film také přespříliš naivní a příliš nucený, takže komu vadí nelogické chování a kixy, tak se nejspíš bude křižovat. Vzhledem k tomu, že letos se mi z hororů zalíbil pouze Southbound, tak Cabin Fever prozatím patří k tomu lepšímu. Story 4/10, Atmosféra 5/10, Gore 6/10, Vizuál 7/10, Akce 6/10, Napětí 5/10,Humor 5/10. Zábavnost 6/10. 60%(12.2.2016)

Píše to v komentáři skoro každý a bohužel je to tak, neskutečný festival, přehlídka, schůzka, setkání a snad všechny možné druhy shromáždění demence v jednom filmu.Něco tak stupidního sem neviděl roky, tolik brutálních kiksů v logice a chování postav...to je masakr.Malý výčet pro zasmání.Borec chodí po lese a střílí si z pušky, náhodou postřelí rozpadajícího se bezďáka a v klidu odběhne, nikomu nic neřekne pohoda.Bezďák se přimotá k chatě a chce ukrást auto, tak vyběhnu a začnu to auto celý rozbíjet pálkou, načež ho celý roztřílím na sračky a bezďáka upálím.Když mi onemocní kamarádka prostě jí hodim do kůlny a když jí chci dorazit po všem, co si vytrpěla, prostě jí místo pořádné rány z milosti raději za živa upálím....sem policajtka, přijdu k chatě kde je celý auto na sračky a od krve, ale jen hodně podivně balím fešnýho klučíka a v klidu odjedu do prdele.To je jen něco málo totální scénáristické retardace kterou si po těch dvou měsících od projekce vybavuju.Proč teda ale 3 hvězdičky?Protože sme se s mladou upřímně a fakt kurva hodně natlemili a to gore je taky slušně výživný.Cabin Fever je tak enormě stupidní ve všech ohledech, že to prostě musí být úmysl tvůrců, protože jestli cokoliv z toho mysleli vážně, amerika má větší problém...než sme si mysleli.40%.(11.4.2016)

Když se mi před léty dostal do rukou původní film Eliho Rotha, byl jsem z něj doslova na větvi. Po letech sice mé nadšení poněkud opadlo, ale pořád jej hodnotím jako nadprůměrný kousek. Následující dvě pokračování již tak dobré nebyli, ale hlavně trojka stojí taky určitě za pozornost. Proto když jsem uviděl, že se natočil remake, byl jsem mírně řečeno v rozpacích. Bylo to vážně potřeba? Dal k tomu Eli vůbec svolení? No jak to tak vypadá, tak asi jo, ale po jeho shlédnutí si myslím, že to bylo docela zbytečné. Kvalitou se svému předchůdci rozhodně nevyrovná a spíše je jen jeho lacinou kopií. Zvláště když se většina scén podobá originálu jako vejce vejci – jen v horším provedení. Jména postav (párů) zůstala stejná, jen je tvůrci trochu promíchali, takže se nelekejte, že vám tu něco nesedí. Bohužel při castingu neměli moc šťastnou ruku při výběru herců, kteří viditelně podávali oproti originálu o dost slabší výkony. To samé se však dá říci i o lidech, kteří měli na starosti speciální efekty. Zatímco v původním filmu to byla doslova pastva pro oči, tak tady se jednalo o „slabší odvar“. Jaksi se vytratila ona „nechutnost“ gore scén (o morbidnosti) se ani bavit nebudu a co víc dvě nejlepší scény (ta z kůlny a ve vaně), které jsem si tehdy nejvíce užíval, zde byly až trestuhodně odfláknuty. 45%(20.3.2016)

• - Film sa natáčal v americkom štáte Oregon. (Jello Biafra)

• - V čase 1:31:50 si lze všimnout, že jeden z mrtvých dýchá. (Kudly4)