Co způsobilo, že Ljudmila Pavličenková, krásná mladá dívka, vzala do ruky zbraň a stala se jednou z nejúspěšnějších sniperek druhé světové války? Je hrdinkou, nebo chladnokrevnou vražedkyní, která má na svědomí 309 obětí? A jaký byl její vztah k americké první dámě Eleanor Rooseveltové? Dokázala si zachovat ženskost i během vojenských operací? Nejen na tyto otázky odpoví strhující a napínavý snímek Bitva o Sevastopol, který vás provede jednou z nejdůležitějších bitev druhé světové války. (Bontonfilm)

Zet

Ten voiceover v anglicky mluvených scénách si na oficiálním blu-ray mohli teda odpustit. Chápu, že oni jsou na tu jejich hrůzu zvyklí, ale každý teda ne. ()

Likan7

Nevím co přimělo Sergeje Morickijho, aby vzal čtyř dílný seriál a sestříhal ho tak, aby dal dohromady jeden dvou hodinový film. Patrně ale právě proto mam s Bitvou o Sevastopol takový problém. Jednoduše mi tam spousta věcí chybí a většinou jsem měl jen problém se zorientovat co se zrovna děje. Těch 80 minut, co podle zajímavostí chybí, chybí hodně i mě. S herci jsem ani tak problém neměl, Julija prakticky nesleze z obrazu ale zvládla to celkem dobře (i když na konci by jí mělo být kolem 40 a podle masek jí je tak 65, takový wtf). Válečné scény nebyly nejhorší, i když to CGI často bilo do očí. Čekal jsem prostě poctivý ruský válečný film, který právě proto, že je ruský mohl být jiný než ty americké. On jiný je, ale je bohužel jen o hodně horší. ()

Franc1s

Ruský snajpr, teda snajperka. Ljudmila Pavličenková, žena z Ruska co zastřelila přes 309 obětí a stala se hrdinkou 2.sv.války. Avšak stále byla ženou, co chtěla lásku, dítě i rodinu. Film sleduje její začátky začátky u optiky, kdy si zabíjení i užívá, jak se poprvé zamiluje a díky válce a smrti o vše přijde, až po její konec u politiky. Samozřejmě není tohle jen romantické drama, zákopy, roztrhané končetiny a boje v Rusku(nejen Sevastopol) jsou zde vyobrazeny více než dosti. Mě se páčilo, jen škoda občas těch levných digi-efektů a hlavně dabingu... Spokojených 7/10 ()

Inozuka

Dobré to bylo, ale nějak se nemůžu zbavit dojmu, že film o Ljudmile Pavličenkové mohl být zkrátka lepší. Osobně bych přivítal větší důraz na sniperskou práci a méně omáčky kolem. Ze sniperova života je zde sice vidět hodně, ale jen jaksi mimochodem a bez důrazu na to psycho pohybu v zemi nikoho, vyčkávání na vhodný okamžik a úniku z nebezpečné zóny. Snad jsem ještě neviděl film, kromě Amerického snipera, který by se alespoň pokusil to zachytit. Místo toho dostáváme klišovitý rozpor mezi hrdinstvím a stranickou linií a hned několik linek milostných eskapád. Výsledkem je melodrama, které asociuje myšlenku, že tohle se určitě nestalo. Což je vzhledem k historické pravdě velká škoda ... ()

MilesTeg

Akční výbuchy, prskající hlínu na všechny strany, prokládané dementními scénami z USA a průměrnými scénami ruského sexu (hodně podobný americkému sexu s ratingem PG-13). Tři hvězdy za snahu. ()

rublik05

Opět jsem se jen utvrdil v tom, že Rusové filmy s válečnou tématikou stále perfektně umí. Bitva o Sevastopol, je poněkud zavádějící název, protože více než na tuhle bitvu se snímek zaměřuje především na život jedné z nejslavnějších odstřelovaček během prvních chvil velké vlastenecké války, na její proměnu, psychologii, a také na její vztahy. Snímek má velmi propracovaný děj, má spád a nabízí divákovi hned dvě, dá se říct takové dějové linky. V první se ocitáme v USA v roce 1942, kdy byla Pavličenková vyslána jako člen delegace. V té druhé se retrospektivně vrací do minulosti, zejména do bojů o Oděsu a Sevastopol. Nutno podotknout, že se takový model velmi osvědčil a děj tak nabírá na intenzitě, film je plný emocí a nabízí velmi silný náhled do bojů a celkově do válečného konfliktu. Režijně je Bitva o Sevastopol zvládnutá dobře, herecké obsazení výborné. Vizuálně je na co koukat, potěšily i zajímavé lokace. Efekty mohly být o trochu lepší, nicméně vzhledem k nízkému rozpočtu se to dá pochopit. Co se však povedlo nejvíc, je jednoznačně atmosféra a emoce. S filmem jsem moc spokojený, nabízí opravdu nevšední zážitek a všem milovníkům historie vřele doporučuji. 8/10. ()

neo93

Velmi povedený rusko-ukrajinský snímek zachycující životní osudy jedné neobyčejné dívky. Ljudmila Pavličenková, odstřelovačka ruské národnosti, která se díky výjimečnému talentu a pílí, vypracovala až na nejlepší sovětskou sniperku vůbec, kdy měla na svém kontě 309 potvrzených zásahů, z toho bylo 36 nepřátelských odstřelovačů. Její příběh jsem neznal a  proto bylo docela zajímavé sledovat její kroky, jenž ji vedly až k nemilosrdnému zabíjení nacistů. Film líčí její začátky, kdy úplně náhodou objeví své skryté střelecké nadání, studium a užívaní si života v Oděse, tvrdý výcvik v létě 1941, až po tuhé a krvavé boje přímo na frontě a bitvy o záchranu města Sevastopol. Tyto sekvence patří rozhodně mezi ty nejlepší, v těchto se také hrdinka postupně více sbližuje nejprve s jedním, poté i s dalším velícím důstojníkem, který ji má na starosti. Mezi dané události jsou ještě vloženy scény Pavličenkové v Bílém domě v USA s Eleanor Rooseveltovou, se kterou se spřátelí. I díky výkonu herečky Juliji Pěresild v hlavní roli se na film moc dobře dívá, ačkoli snímku někdy škodí až příliš časté skoky mezi ději nebo třeba souboj s německým ostřelovačem, který působí dost zvláštně. ()

Sinusiridum

Zblázněte se všichni, kdo v tom hledáte jakousi military šou :-) Je to prostě pěknej film a i pro ženský. Po shlédnutí jsem měla podobný pocity, jako asi po shlédnutí Titanicu. No a proč ne, byla to žena-dívka, prožívala i milostný záležitosti, to se jako nesmí o tom natočit film? Holt nic pro drsňáky a milovníky dokumentu. Mě se to moc líbilo a milovnice mexicko-venezuelských telezážitků rozhodně nejsem. Moc pěkný film a nenudilo mě to ani chvíli. Sovětské hrdinství a jistou idealizaci beru s rezervou samozřejmě...ale kdo ví, jak to tenkrát přesně bylo. Takže nedejte na místní hnidopichy, kterým i růže voní po hovně a mrkněte. Je to přesně to, co rusové dobře umí :-) ()

Polcas

Problém vidím v názve filmu.Je tam viac Ljudmilinich životnych udalostí ako scén z fronty.Viac by mu sedel názov Ljudmila Pavličenková.V tom prípade je to krásny životopisný film.Navyše,dejové línie sa chaoticky pletú a preto je toto jeden z filmov ,ktoré treba vidieť viackrát. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Akční a válečná část výborná, romantická doplňující a ta vypravěčská zbytečná. Zdálo se mi to trošku neucelené, ale jinak zaujalo. ()

dkas

Jako dá se na to koukat, ale něco podstatného tomu chybí. Je to atmosféra. Film je chladný, trochu nepřehledný, i když některé scény jsou hodně dobré, jako třeba prakticky všechny, když je zraněná. Počítačové animace působí hodně lacině, vypadá to spíš jako počítačová hra, takže nic moc. Celkově jako série klipů dobré, jako celek nesourodé. ()

karlee

Hezký příběh sovětské nazi-killerky, který zbytečně protahují a degradují neuvěřitelně špatné scény s paní Rooseveltovou. ()

piglit

Netrvalo to dlouho a začal jsem fandit vlasteneckým socialistům na opačné straně bitevního pole. Tak přesvědčivé byly herecké výkony. A jakmile začal film obhajovat imperialistické napadení Finska Sovětským svazem, šlo to do kopru úplně. ()

Brano

Príbeh bol dobrý a celkom ma aj zaujal. Skvelá Julija Peresild, ktorá stvárnila hlavnú postavu Pavličenkovú. Tiež sa mi páčila zvuková stránka, výborné technické spracovanie bojových scén. Ale čo ma bohužiaľ sklamalo bola samotná výprava, ktorá odbočovali od hlavnej dejovej línie. Takisto tie love story mi miestami trochu vadili. Keby film sledoval len ju na fronte, tak by to bol možno aj päťhviezdičkový kúsok, ale bohužiaľ spomenuté faktory mi vadili a väčšinou pri tých scénach som sa nudil. Chcelo to súvislejší a napínavejší dej. ()

yntelygent

Na moj vkus je to skoro az "telenovelovo"romanticke...narodna hrdost a patriotizmus ako ju pozname zo stoviek americkych filmov...cakal som viac historickych autentickych momentov ako romantiky...ale ked americania mozu mat 4* za podobne filmy,tak dam aj Rusom...nie je to o nic horsie ani lepsie ako podobne americke fimy na takuto temu...a obcas si ich docela rad pozriem... ()

adakraj

Pročítal jsem si některá hodnocení tzv. filmových kritiků a nemohu se nic než smát. Být, tak zahlcený anti-ruskými názory bez objektivity na dané dílo, je pouhá ukázka toho, že někteří z nás jsou zamindrákovaní pisálci za klávesnicí, kteří nenávidí Rusi, tak že nedokáží ohodnotit dobré dílo z Rusko - Ukrajinské spolupráce. Film ukazuje i ohavnosti, kteří se Sověti dopouštěli. Vypráví úžasný příběh Ljudmily Pavličenkovové, která si asi svůj příběh nevymyslela. Musela prožívat neskutečnou bolest, útrapy, psychické problémy a boj mezi muži. To přesně film zachytil a přesně takto bych si já Ljudmilu představoval. Jako silnou ženu, která je ve svém nitru křehká, ale nesmí to dávat moc najevo. Děkuji za skvělý zážitek. ()

SAINTS

Bitka o Sevastopol je v prvom rade životopisny film o Ljudmile Pavličenkovej a nie je lineralne uchopeny.Pavličenkova tu predstavuje silnu a odvažnu ženu,ktora dokaže to iste čo muži bojujuci na fronte.Z tohto pohladu je film atypicky,lebo nie je vela podobnych filmov.Nie je to vojnovy akčny film,kde by sa len strielalo,vela akcie vo filme nie je.Trocha mi vadily tie moderne piiesne ktore boli použite pri bojovych scenach.Celkovo však film obstoji celkom slušne. ()