Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (209)

berg.12 

všechny recenze uživatele

V posloupnosti u mě tenhle remake předcházel originálu, hodně dlouhou dobu jsem ani netušil, že nějaký originál je. Oproti němu tenhle film opravdu hodně zlidšťuje, nejen King Konga, ale i hlavní představitele. Místo nafoukaného seladona je zde uvědomělý ekolog a místo jakési vřeštící kosti, je tu žena, která pochopí, že i tahle přerostlá opice má srdce. I téměř celý Ztracený svět ustoupil prohloubení vztahu kráska - netvor. Hodnocení je pravda trošku nostalgické, spousta věcí je ve filmu trochu zastaralých (o Newyorských Dvojčatech nemluvě), ale atmosféru a napětí určitě má a oproti předloze přibylo i trochu humoru. Pro mě je to zkrátka stále ten první King Kong. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

V roku 1990 - 1991, keď som film videl v kine, mi sánka padala na podlahu. Bol to môj prvý videný KING KONG a vlastne až do posledných minút som vlastne poriadne nevedel na čo to vlastne do kina idem. Zbožňujem prvého KING KONGA ( 1933 ), tak isto ma fascinuje aj Jacksonova verzia ( 2005 ), tento je však môjmu srdcu najbližší. Už som to spomínal, pani Nostalgia je veľká paní a ja ináč nemôžem. Film je aj tak sám o sebe strhujúcou a výpravnou dobrodružnou jazdou so zaslúžene oscarovými trikmy a mohutnou a dunivou hudbou Johna Barryho. Opäť vo svojej dobe, a vlastne aj teraz, nedocenené dielo. Je však jedným z filmov, ktoré vám ponúknu dve hodiny výbornej zábavy. ()

Reklama

VanTom 

všechny recenze uživatele

Plavba a prozkoumávání ostrova s velkolepými kulisami představují top dobrodružného žánru a perfektně vtáhly. Bohužel se laťku nepodařilo udržet a po zajetí Konga to šlo od 10 k 5, zkratkovité finále bez logiky na věžích World Trade Center pak bylo vyloženě slabé. Také se v něm nejvíce projevila triková omezení, kdy veškerá akce (s chlápkem v obleku opičáka, či naopak s ohromnými mechanickými pažemi) vyznívala hodně těžkopádně - asi i proto scénář z džungle vyškrtl veškerou prehistorickou havěť vyjma jednoho souboje s přerostlým hadem. Za funkční vývoj romantických citů (mezi ústřední lidskou dvojicí, méně už k "chlípnému" Kongovi) si zásadní kredit připsaly romantická Barryho hudba a neodolatelná, živelně prostomyslná "blondýnka" Jessiky Lange. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Místo hrůzy srdcebolná romantika, místo horroru něco mezi Disnleylandem a parodií, kde zamilovaná přerostlá opice teskní po uječené Jessice Langeové a ta jeho city jímavě opětuje. Na svou dobu trikově výborné, ale stejně jako nová Jakcsonova verze dokazuje, že některé příběhy prostě fungují jen ve své době a z té plynoucí formě a kontextu, takže jsou dále nepřenosné a zřejmě jednou provždy neopakovatelné. Jedinou fungující verzí Kongova příběhu tak asi definitvně zůstane předválečný originál pánů Coopera a Schoedsacka. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

V rámci možností 70. let je tahle verze King Konga udělaná docela dobře trikově, ale po dějové stránce to opravdu není žádná pecka. Dějová linie se snaží být pokud možno přímá, aby náhodou nepředvidatelnou kličkou nezmátla průměrného diváka, herecké výkony tomu v rámci mezí také odpovídají, ale přesto se jedná o relativně solidně řemeslně odvedenou práci. ()

Galerie (64)

Zajímavosti (35)

  • Mechanické ruce King Konga, které ve filmu drží Jessicu Lange, vážily každá 750 kg. (-bad-mad-wolf-)
  • Ruka mechanické loutky King Konga málem zardousila herečku Jessicu Lange, tento záběr se nachází i ve filmu. (kriticom)
  • Kong (Rick Baker) ze začátku vypadal hrozivě. Sám herec k tomu řekl: „Když jsem točil scénu ve které jde Kong k oltáři, měl jsem v hlavě myšlenku, že oltář minu a stoupnu si od něj kousek vlevo, ale jak byl ten prostor malý, tak jsem musel stat před nim. (Fuhman.Dajar)

Související novinky

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (více)

Reklama

Reklama