King Kong žije

• slovenský

King Kong žije

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1986, 105 min

Bože, už ten názov! Čo urobíme so sequelom? Prihodíme viac gigantických goríl? Vyhodíme charizmatické staré postavy a prihodíme snaživú Lindu Hamilton? Atmosféra sa stratila do tmy zabudnutia a ani technické spracovanie nie je kvalitné. Akiste nepomáha ani príliš prízemný scenár plný zlej, nič nechápajúcej a extrémne xenofóbnej armády. Posledná „šťastná“ scénka je potom už len kurióznym zavŕšením tohto, ehm, dobrodružstva.(5.12.2004)

• sskrblik

King of the jungle returns! Umělá resuscitace největší opičky a následná svatba s družkou neméně chlupatější. Ne tak docela - spíše ždímání původního schématu s jedním jediním záměrem - uždíbnout si ještě nějaký ten žvanec pro sebe. Zkrátka prvoplánovaná vyděračská akce, která má za úkol nalákat fanoušky jedničky.(5.1.2012)

Nějak nemohu pochopit absolutní odsouzení tohoto filmu zdejšími "renomovanými" kritiky. Pokračování sice opravdu nebylo třeba, ale po dějové stránce bych jej tedy absolutně neodsuzoval. Bohužel ty triky nejsou na dobu vzniku nejexcelentnější, ale na úrovni to nijak zvlášť neubírá. Je to celkem příjemný koktejl akce, dramatu, romantiky (a nejen té lidské) a dokonce i část zamyšlení se nad tím, zda svět kolem opravdu chápeme dobře. I bez nostalgie uděluji 4*.(28.5.2013)

• ASPHALT

Tak tohle by se hodilo jako pohádka Made in U.S.A. na primetime vánočního večera,jedno oko by nezůstalo suché....Hovadina na entou,kde se dozvíte,že v lese se nejlépe spí opřený o kámen,že v každém autě do kterého vlezete, najdete klíčky v zapalování, že opičky se cítí na míle daleko,ale člověka necítí na 20 metrů a další potřebné věci pro ulovení bobříka "opičích bratrů"...(18.7.2015)

• D.Moore

Na tohle pokračování se hojně plive, ale podle mého názoru není o nic horší než Guillerminův o deset let starší film, na který přímo navazuje. Dokonce bych snad řekl, že se povedlo o jeden opičí chlup více, protože je zábavnější. Myšlenka, že Kong pád jakžtakž přežil, mi nepřipadá vůbec špatná, dokonce ani objev jeho (budoucí) družky mi nevadí. Děj se místy pohybuje na hraně (nechtěné?) parodie, to když sledujeme opičí i lidské námluvy v lese nebo když titulní hrdina baští krokodýly, místy si ale legraci dělá zcela záměrně ("Nikdy jsem neviděl tak hnědé a velké oči."), a to je docela příjemné. Kupodivu má film i docela spád, operace se podařila natočit snad až napínavě a několik trikových scén je parádních, zejména tedy Kongovo zúčtování se dvěma lovci.___P.S. Jestli si něco zaslouží plivnutí, je to rozhodně vydání tuzemského DVD s ohavně zrnitým a podivně ořezaným a zmáčknutým obrazem. Fuj.(19.6.2015)

• - Film bol nominovaný na Zlatú malinu v kategórii Najhoršie vizuálne efekty. (Jello Biafra)

• - Z filmu sa stal v dobe jeho uvedenia gigantický kasový prepadák. Z pôvodného rozpočtu 18 miliónov amerických dolárov, zarobil film v kinách len 4,7 milióna. (Jello Biafra)

• - Vojaci, ktorí prenasledujú Konga, používajú bojové vozidlá pechoty M114. (Jello Biafra)