King Kong žije

• slovenský

King Kong žije

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1986, 105 min

Krvavejšie, akčnejšie, zábavnejšie. Už úvodných 15 minút stihne pripomenúť finále minulého dielu, zoznámiť a uväzniť samicu Lady a transplantovať polomŕtvemu Kongovi umelé srdce. Pokračovanie dynamicky strieda jednu situáciu za druhou, kde nie je priestor pre nudu. S nižším rozpočtom si nedovolí posunúť triky na vyššiu úroveň a tak film vyzerá ako by vznikol rok-dva po tom prvom. Finty s nastavením kamery stále fungujú a ušetria pár dolárov, za čo sa Kongovci z plátna prakticky neodlepia. Guillermin sa týmto pokračovaním nesnažil natočiť sofistikovanú drámu ani získať uznanie za lekársky prínos na čo väčšina hodnotiacich asi zabudla. Význam Béčka spočíva v jeho nenáročnosti a schopnosti dopriať relax, čo sa mu vo veľkej miere podarilo. A že som si v detstve aj poplakal tiež prihadzuje svoje, tak prečo filmu škodiť?(19.4.2015)

• ASPHALT

Tak tohle by se hodilo jako pohádka Made in U.S.A. na primetime vánočního večera,jedno oko by nezůstalo suché....Hovadina na entou,kde se dozvíte,že v lese se nejlépe spí opřený o kámen,že v každém autě do kterého vlezete, najdete klíčky v zapalování, že opičky se cítí na míle daleko,ale člověka necítí na 20 metrů a další potřebné věci pro ulovení bobříka "opičích bratrů"...(18.7.2015)

• WolfR

Tento film je špatný, to je pravda. Příběh oživení King Konga a následně nalezení jeho partnerky je naprostá hovadina a taktéž herci a hlavně vizuální efekty jsou příšerné! Navíc tu není žádná pořádná emotivní scéna, která v King Kongovi vždycky je a tady chybí. Jednu hvězdu dávám za některé povedené akční scény a tu druhou za úžasnou Lindu Hamilton, která je moje oblíbená herečka. 2 slaboučké hvězdy.(12.8.2010)

Jo jasný. Je to hovadina, aby deset let byl Kong v kómatu potom, co ho prošpikovali tři helikoptéry s rotačníma kulometama a ještě spadnul z WTC a pak měl v prdeli jen ,,Srdce". Další hovadina obří umělý srdce. A další hovadina ... Kong má vlastní ostrov, ale kde se vzala tu se vzala lady Kong z Bornea .... chm.... I přes tohle všechno je mi to ale pořád sympatičtější, než díl ,,první" s debilníma postavama a ještě debilnějším ropným magnátem (jako přikrejt ho plachtou ve tvaru čerpací stanice? WTF :D )(20.3.2016)

• Shakers

John Guillermin natočil výborného King Konga. Po desiatich rokoch natočil otrasné pokračovanie, ktoré vyzerá o desať rokov staršie. Nechápem ako sa mu to podarilo, ale som sklamaný. Jednotka je stále pozeratelná, ale toto je ako s inej dimenzie a to točil rovnaký režisér! Prejdime, ale k dobrým momentom a dôvodu, prečo som nedal odpad! Prvý dôvod je akcia, ktorá vyzerá stále dobre, tak ako zopár dobrých scén (operácia Konga). Tak isto aj Linda Hamilton je tu super a s toho nesympatického obsadenie jediná trčí s davu. Zvyšok hercov a postav stojí za prd, tak ako aj romantické scény Konga, ktoré sú úplne otrasné a asi najviac podrážajú nohy tomuto sequelu. Tak isto nechápem, kde sa podeli zvukové efekty, ktoré boli v jednotke výborné. A zaujímalo by ma ešte ako je možné, že v jednotke King Kong chodil ako človek a v dvojke chodí ako opica. Nelogické veci a zvyšné idiotské chovanie postáv ani neriešim. A scenár už vôbec nie. Vlastne sa divím, prečo tomu nedám ešte o hviezdičku a pár percent menej. 45% - 2*(30.4.2020)

• - Film bol nominovaný na Zlatú malinu v kategórii Najhoršie vizuálne efekty. (Jello Biafra)

• - Z filmu sa stal v dobe jeho uvedenia gigantický kasový prepadák. Z pôvodného rozpočtu 18 miliónov amerických dolárov, zarobil film v kinách len 4,7 milióna. (Jello Biafra)

• - Vojaci, ktorí prenasledujú Konga, používajú bojové vozidlá pechoty M114. (Jello Biafra)