King Kong žije

• slovenský

King Kong žije

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1986, 105 min

Herecké výkony nic moc. Co se týče King Konga, tak je mnohem realističtější než v jedničce. Je více hnědý, chodí po čtyřech a vůbec do krajiny zapadá lépe než v jedničce. Tento díl mám radši než jedničku a dal bych normálně čtyři hvězdičky,ale toto hodnocení je přece jen malé a tak to musím vytáhnout.(15.5.2006)

Za prvým dielom z roku 1976 zaostáva o niekoľko priečok. Málokedy sa stane, že pokračovanie ide v línii toho predchádzajúceho. Vyznieva tento film niečo ako hranie sa na veľké opice, čo robia bu-bu-bu. Je pravda, že som ho videl hlavne s katastrofálnym dabingom, no to nemení nič na tom, že dávam len tri hviezdičky.(17.9.2010)

• ASPHALT

Tak tohle by se hodilo jako pohádka Made in U.S.A. na primetime vánočního večera,jedno oko by nezůstalo suché....Hovadina na entou,kde se dozvíte,že v lese se nejlépe spí opřený o kámen,že v každém autě do kterého vlezete, najdete klíčky v zapalování, že opičky se cítí na míle daleko,ale člověka necítí na 20 metrů a další potřebné věci pro ulovení bobříka "opičích bratrů"...(18.7.2015)

• Castrator

Během prvních minut jsem si říkal, co se zase lidem z ČSFD nelíbí, když to má nápad celkem dobrý (i když velmi velmi neoriginální) a vůbec se film nerozjíždí špatně, ale čím víc se film blížil k závěru, tím víc jsem dával zdejšímu hodnocení za pravdu. King Kong žije je blbost, scénář dementní, provedení hodně špatné, jde prostě o špatný film. A tomu blbečkovi, co mi v komentáři prozradil, jak film skončí SPOILERKK to tentokrát odskáče definitivněSPOILER, mockrát "děkuji".(30.10.2016)

Nějak nemohu pochopit absolutní odsouzení tohoto filmu zdejšími "renomovanými" kritiky. Pokračování sice opravdu nebylo třeba, ale po dějové stránce bych jej tedy absolutně neodsuzoval. Bohužel ty triky nejsou na dobu vzniku nejexcelentnější, ale na úrovni to nijak zvlášť neubírá. Je to celkem příjemný koktejl akce, dramatu, romantiky (a nejen té lidské) a dokonce i část zamyšlení se nad tím, zda svět kolem opravdu chápeme dobře. I bez nostalgie uděluji 4*.(28.5.2013)

• - Z filmu sa stal v dobe jeho uvedenia gigantický kasový prepadák. Z pôvodného rozpočtu 18 miliónov amerických dolárov, zarobil film v kinách len 4,7 milióna. (Jello Biafra)

• - Film bol nominovaný na Zlatú malinu v kategórii Najhoršie vizuálne efekty. (Jello Biafra)