Než jsem tě poznala

• USA Me Before You (více)

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní ... (Forum Film CZ)

Artien

Hvězda dolů za hudbu, to se vážně nepovedlo. Zbytek bylo velmi milé překvapení. Vím, vše směřuje předvídatelně k jasnému konci, ale ta výpravnost, lidskost a živost si mě podmanily. Když už je někdy optimismus nakažlivý, nerad se z něj vždy vyléčím. ()

peproch

Existují důvody, proč svolit k sebevraždě, ochrnutí. Exitují nepochopitelné důvody, proč milovat ochrnutého. Existují pochopitelné důvody, proč vytrval Will na odhodlání zemřít, i když byl milován Louise, najatou zprvu jako pečovatelka. ()

ImDude_man

Kurva! Kurva! Kurva! Budu sprostý, další krásný film, který nemohu přijmout, nedávno jsem se tady méně sprostě vztekal nad filmem, který adoroval transsexualismus u mladistvého aniž by mu řekli, že umře mladý, protože jeho tělo neunese dlouho ten chemický nápor, který změna pohlaví s sebou nese. A teď euthanásie. Tohle zlo nikdy neměli pustit ze řetězu. Dopadne to jako s potraty. V některých amerických státech už dnes může žena požádat o přerušení těhotenství v KTERÉKOLI fázi těhotenství. Tak daleko to došlo. Můžeme diskutovat jestli shluk sta buněk je nebo není bytost, ale nemůžeme diskutovat jestli 7mi měsíční plod je lidská bytost nebo ne, protože je a když si to matka přeje, tak oni tu lidskou bytost zavraždí. A teď se euthanásie předkládá jako ulehčení od utrpení a skončí to tak, že budeme mordovat zdravé vitální lidi, protože dosáhli věku 80ti let. On, kvadruplegik, mohl klidně prožít krásný život s milovanou ženou, kór s penězi, které měl. Kdyby viděl film Návrat domů s Jane Fondovou, věděl by, že i se svým postižením může ženu přivést k orgasmu. Mohl by mít i děti, protože i když erekce nedosáhne, jeho kulky sakra mohou produkovat spermie. A skrze děti by jeho život došel naplnění. Film je krásně natočený, Emilia Clarke je neskutečně milá. Hraje jako klaun nebo mim v tom nejlepším smyslu toho slova. Naposledy takhle hrála Giulietta Masina ve Felliniho La Stradě (akorát míň, resp. skoro vůbec tam nemluvila). Ale filmu dávám hodnocení 20%, protože to jeho řešení ukončit život zkrátka nemůžu přijmout. A nemohu souhlasit s některými komentáři, že žil naplno a přišel o všechno. Ne! Ne! Kurva ne! Nepřišel o všechno! ()

Michalp81 odpad!

Něco tak moc hrozného jsem už dlouho neviděl. Jako člověk s postižením jsem už opravdu unavený z toho, jak je postižení vykreslováno jako něco, s čím se nedá žít, nebo jako inspirační "porno". Udělat slaďák o ničem, kdy hlavní hrdinka se do člověka na vozíku zamiluje de facto ze soucitu, by mělo být trestné! ()

bambiz

Hlavní hrdinka mi byla dost nesympatická a do konce filmu se mi nepodařilo pochopit, jak by se do ní mohl Will zamilovat. Znám červené knihovny v mnohem lepším obalu. ()

-marti-

I když by téma mohlo implikovat strašný kýč nebo naopak agitku plnou moralizování, opak je pravdou. Příběh je svižný, vyváženě si hraje s emocemi a je překvapivě vtipný od začátku do konce. Daenerys je krásná a v téhle roli, kde dostala příležitost ukázat, že je nejen krásná, mě vyloženě mile překvapila a potěšila. A mezi hlavními postavami funguje chemie, která tomu dodává na uvěřitelnosti. Za mě moc povedený kousek, který mi tolik let unikal. P.S. Její obočí! ()

Barkasss

"Jste to jediné kvůli čemu se budím." Tak jo. Láska i v dnešní době může být čistá, člověk se může zamilovat do duše druhého člověka. Nejsem moc na romantické filmy, proto když už mě nějaký zaujme, tak už to něco znamená. Milé, krásné, vtipné, dojemné. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys