Než jsem tě poznala

Me Before You

Predtým, ako som ťa poznala

• Austrálie

Drama / Romantický

USA, 2016, 110 min

Film, ktorý vďaka svôjmu námetu mohol skončiť katastrofálne. Ale opak bol prekvapivou pravdou. Vďaka citlivému a presnému herectvu zúčastnených to dopadlo nadpriemerne, ajkeď v niektorých sekvenciách sa ľahúčko prehrávalo, i tak je Me Before You film, ktorý nezapadne prachom, úplne podobne, ako ani kniha. Ideálny kus k večeri so sviečkami. 80%(1.10.2016)

Ultimatívny doják posledných mesiacov, ktorý vtiahne aj posledných cynikov. Film skôr ,,dievčenský,, , avšak aj mužská polovica sveta má v sebe tlačítko, ktoré aktivuje všetky tie ženské ,,maniere,,. A tomuto snímku sa to podarilo dokonalo. Budem ale krutý a poslednú hviezdičku mu odopriem, pretože predstava, že dej by sa uberal celkom iným smerom ( resp. by vôbec iný príbeh nebol ), ak by hlavná mužská postava nebola milionár, ktorý si môže dovoliť čokoľvek na svete a tým pádom aj zažiť veci v snímku zažité, ale bola by obyčajným pracovníkom vo fabrike s priemerným platom, je dosť intenzívna. Ale svet takéto príbehy nechce, nieje tak?(23.1.2017)

• Davies182

Tak tohle slaďoulinký mávání kapesníčkama ze mě sůl nedostalo. Jak se mám nekriticky dívat na herečku, která svým šíleným přehráváním dělá z hl. ženské role nenáviděnou pipinu? Je mi u zadku, že měla Emilia šklebení a dětinskou naivitu ve scénáři, když mi z její křečovitý mimiky cuká v zaťaté pěsti. Plakání na povel tentokrát nevyšlo, do kvalitních cukrkandlovejch dramedy to má tááákhle daleko. Zpátky na draky.(21.10.2016)

No, já jsem spokojená. Jako čtenář knížky jsem samozřejmě čekala zklamání, ale nekonalo se. Nebo alespoň nijak zvlášť. Celý film, speciálně hlavní hrdinka, na mě působili lehce afektovaně a kýčovitě, ale pravda je, že je to částečně příběhem a částečně tou Anglií. Grimasy Emilie Clarke jsou teda šílené, ale asi jde o zvyk. Od Mother of Dragon jsem tyhle obličejové výrazy prostě nečekala. Ale knížce ten film dostál. Jediné co chybělo bylo vykreslení minulosti a flashbacky Louise, ale jsem za to ráda. Ty pasáže mě nebavily ani v knize a pro příběh to zas tak podstatné není. Nádherný soundtrack, krásně předaný humor a opravdu šikovně využitý prostor postav. 4* a ráda si tento snímek někdy připomenu.(2.7.2016)

Velká romantika. Krasavec, který nemá jedinou šanci zdrhnout před potrhlou a pitvořící se pečovatelkou. Ou jé, na to my ošklivky čekáme! Mrk, mrk, hlavo. Tenhle snímek není nijak překvapivý, ale to mu neubírá na kvalitě. Bavil mě, dojal mě (slzy jako svi*ě), a naštval mě. Víte, prostě mi přišlo, že ten týpek to snadno vzdal....(29.10.2016)