Než jsem tě poznala

Me Before You

Predtým, ako som ťa poznala

• Austrálie

Drama / Romantický

USA, 2016, 110 min

Mohl by to být další příběh o Popelce, jen s tím rozdílem, že její bohatý princ je paralyzovaný, ale tvůrci řekli ne. Jsem na vážkách, jestli mám jejich příběhová rozhodnutí chválit. Na jednu stranu bych zkrátka po lidské stránce chtěla tu další verzi Popelky vidět. Na druhou stranu tak vznikl o něco originálnější film, s jehož poselstvím o všemožné svobodě volby se nemůžu úplně ztotožnit. Jinak - velmi britská romantika, kde konečně uvidíte Daenerys Targaryen a Tywina Lannistera v jedné scéně :)(28.7.2016)

Veľmi silný ľúbostný príbeh o živote, láske, chorobe, presvedčení a nesmiernej snahe pomôcť.I ked píšem túto recenziu v dobe kedy nie som príliš psychicky vyrovnaná a tým pádom som trocha ovplyvnená mojím stavom,myslím si,že bez ohľadu na moje duševné rozpoloženie,toto by dojalo hocakého silného muža.Mňa to zložilo a slzy padali ako hrachy (čo teda u mňa nebýva zvykom).Najviac ma dojal,ale hlavne naštval ten záver (možno som v duchu aj chcela,aby to skončilo inak) žiaľ žiadny happyending sa nekonal.Myslím,že si tento príbeh zaslúži byť v mojej TOP Romantic stories.100%.(23.9.2016)

Ač se v romanťárnách obvykle nechám utáhnout na vařené nudli, v tomto případě to neklaplo, ne bezvýhradně. Ono se to jeví velmi mile, herecké obsazení je příjemné, natočeno je to pěkně, hudba podmanivá… přesto, pořád jsem měla pocit, že jsem rybka na háčku, táhnutá, kalkulem… Mám si myslet, že všichni kvadruplegici jsou okouzlující a vzdělaní zazobanci? A švýcarské řešení je masám nevyléčitelných běžně dostupné? Inu, zhoupnout romanci typu Higgins vs květinářka v alespoň trochu vstřebatelné drama se holt nepovedlo. Tak tedy za mě za tři – filmová jednohubka, která nenadchne, ovšem ani neurazí.(24.7.2016)

Sluníčkové, přeslazené. Párkrát jsem si musel dokonce píchnout inzulín. Emilii Clarke jsem doposud viděl pouze bojovat o železný trůn, takže jsem byl náležitě zvědav. Hrála zde podstatně odlišnou osobu, která během filmu vystřídala asi 270 kousků toho nejextravagantnějšího oděvu a 750 výrazů tváře. Je opravdu neuvěřitelné, jakým vypracovaným svalstvem v oblasti obočí disponuje. Jakožto nejvěrnější fanoušek Her o Trůny jsem byl samozřejmě nejvíce zvědav na handshake s Tywinem, který se v seriálu nikdy neuskutečnil a pokud nebude opět úřadovat red queen, tak se ani neuskuteční. Moc těch zdejších 84 % nechápu. Opravdu se mu nezdálo, že bych viděl něco více než tuctovou romantiku. Tvůrci vybudují snímek ve stylu Nedotknutelných. Malinko jej okořenili trošičkou lásky a samozřejmě nezapomněli přidat srdceryvný zvrat ve stylu Hlasu moře. Kdyby někdo hodlal ve světě knih či filmu prorazit, tak se zde může přesvědčit, že není třeba vymýšlet něco zásadně nového, nýbrž úplně bohatě stačí stavět na vyzkoušených základech a dobře známých tvářích. Ke sledování snímku jsem měl připraveno dostatek kapesníčků, ale jaksi zůstaly zcela nevyužity. Pořádně ani nevím, za co dávám tři hvězdičky. Zřejmě asi převážně za milou společnost, která u filmu trpěla společně se mnou.(16.7.2016)

Nic nehraje tak dobře jako obočí Emilky Klárk, které má neskutečný potenciál pro žánr komedií. Příběh do žánru "zamilovala se do postiženého" nepřináší nic nového a vybavím si pár výrazně dojemnějších filmů, kdy krutý osud nepotká někoho pro koho peníze nejsou problém. Co ale film vynáší nad šedivý průměr je krásné prostředí Walesu a herci v čele se super neodolatelným trdlem Emilkou za bouře zrozenou. Jedna z top romancí roku.(31.7.2016)