Než jsem tě poznala

• USA Me Before You (více)

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní ... (Forum Film CZ)

tančísvlky

Vysoko nadpriemerné pozeranie v tomto čase. Hlavne človek po nehode a dvaja jeho liečitelia starajúci sa o neho sú skutočne nie na zabudnutie v týchto časoch. Takmer dve hodiny máme všetci šancu niečo mať radi ... ()

hekla

Pěkná romantika, trochu vtipné a trochu smutné. Příjemné obsazení sympaťáka Sama a ztřeštěné Emilie. Oceňuji to, že jsem až do poslední chvíle nedokázala odhadnout, jak to nakonec dopadne, což se mi moc u filmů tohoto typu nestává. ()

Petike

Päť hviezd by dostal prepis, v ktorom Katrina nehrá druhé husle, a segre i jej frajeríkovi slušne no jasne vytmaví, kam môžu ísť so svojou kašírovanou sebaľútosťou. Pracháč je deprimovaný z toho, že musí byť na vozíku, obsluhovaný fešandou ? No nech sa nepototo... Mať depku nie je hanba, a na rozdiel od chudobnejších indivíduí si dobrého psychológa najať určite môže (teraz žarty bokom, depresia z čohokoľvek je vážna vec, treba ju riešiť). Raz darmo, moji rodičia ma vždy učili, že sa nesmiem nikdy ľutovať. Willovi rodičia na niečo podobné zjavne nemysleli, alebo Will ignoroval ich dobré rady do života. Film by aj za niečo stál, keby to nebola predvídateľná melodráma s prostoduchým "šokujúcim" záverom, v dôsledku ktorého vyznieva celý príbeh skôr ako sebaparódia. P.S. Tento uzívaný film si nezaslúži prítomnosť Colemanovej. Ani sa nečudujem, že je vo filme len málo. Hneď by zatienila kŕčovito sa usmievajúce drevo menom Clarkeová. //// Zaujímavé komentáre: michellerih, Chris T. ()

Anomiska

Popravde som bola dosť skeptická a záver je, no, neviem. Ale chcela by som to, čo berie ona, aby som sa stále usmievala :P Dávam 3 a pol* ()

liberita

Sympatická romantická dráma situovaná na anglickom vidieku nie je až tak predvídateľná akoby sa zdalo na prvý pohľad a ani nehrá nonstop na melodramatickú nôtu, naopak sa pri nej viackrát z chuti zasmejete. Emilia Clarke so svojou mierne bláznivou, ale stále dobrosrdečnou Lou vyvoláva úsmev na tvári a je fajn vidieť, že si dokáže poradiť aj v dosť odlišnej roli než v akej sme na ňu zvyknutí z GoT. Spočiatku arogantný a neskôr otvorenejší Sam Claflin si tiež nepočína zle a veľmi ma potešila prítomnosť športom posadnutého Matthewa Lewisa, ktorého som od čias HP vo filme nevidela. Čerešničkou na torte je k tomu prítomnosť Jenny Coleman a Charlesa Dance. Čo filmu vytýkam je, že občas až príliš zachádza do klišé a hlavne záver pôsobí oveľa viac beletristicky než reálne. ()

alldo.raine

Tisíckrát viděné, budete vědět naprosto přesně co Vás čeká, ale v podání Clarkové a jejího pacienta to bude velmi příjemná podívaná. ()

Bastinka

Hezkej film to je....to neříkám, ale chtělo by to novou myšlenku...ani ten závěr mě už nerozbrečel...protože je to pořád dokola...ěkoda ()

Miagy

Pomerne silný film o láske v akejsi netradičnej porobe jej aktérov, ktorý otvára dosť kontroverznú tému. Hlavní protagonisti sú sympatickí, ich herecké výkony sú najmä u Emilie Clark skvelé ba priam na pobavenie. Rola Louise sa mi však akosi do celej tejto ľúbostnej drámy príliš nehodila. Išlo o akýsi mix Anny zo zeleného domu a Bridget Jones a možno pestúnky Fran. Jej správanie akosi uberalo na vážnosti, čo bolo možno cieľom. Čo sa týka príbehu, ten je silný, kontroverzný, vynára mnoho otázok. Záver filmu mal byť podľa niektorých veľmi dojímavý. Vcelku bol, ale nepatrí medzi tie najdepresívnejšie a najsmutnejšie filmy...4,5*. ()

Franche

Mnoho uživatelů srovnává Me Before You s Nedotknutelnými. Nechápu proč. Téma sice opravdu je podobné ale motiv a zápletka je v něčem úplně, ale úplně jiném. A že to je růžová knihovna? To muselo být každému jasné už nazačátku filmu. Nemluvě o tom, že romantické knihovny většinou končí trochu jinak .... za mě skvělý ale hodně depresivní zážitek, kterému dopomohl sarkasmus a rychlejší tempo. Cast super. Za mě, jako za 100% citlivou babu 5* ()

TommyDiamond

Než Denerys usedne na železný trůn, tak si ještě odskočila sehrát jednu velkou romanci se zámožným kvadruplegikem.. Příběh působí celkem dobře a neokoukaně. (Ano, byl tu film Nedotknutelni, ale to je podle mě z úplně jiného soudku.) Naši hrdinové jsou nejen rozdílného postavení, ale i plní protikladů a musí si k sobě cestu pomalu najít. Na snímku se mi navíc líbilo, že umí pobavit a je i smutný..... Na to, že to byla romantika, tak se mi to celkem líbilo. Dám tři hvězdy. ()

Alan_Shearer

Co to má být? Jako vážně má tenhle film 81%? Chápu, že někoho obměkčil a jdu proti proudu aleee ... za mě osobně kopírka špičkových Nedotknutelných. Příšerná Emilia Clarke, která mi byla sympatická stejně jako Dana Stodolová. Dlouho jsem neviděl hlavní postavu, která by tolik přehrávala a chvílema jsem si přál, aby osudový konec postihl ji. Scénář čitelnej, opět téma, které podle mě nemůže byt vícekrát zfilmováno. Zajímavější by bylo, kdyby Sam Claflin pocházel z chudých poměrů a automaticky by děj nabral na dramatičnosti. Takhle vznikl paskvil umělejší než polystyren. Škoda, že více prostoru nedostal Charles Dance. Dle mého skromného názoru by tahle rádoby dojemná polosračka měla mít maximálně 50%. ()

Sakee

Od prvních záběrů to cukříkem jen přetékalo, avšak přetrpěla jsem to až do konce. Nervy mi drásala zejména nesympatická hlavní hrdinka - diblík, který miluje vysedávání u telky, nákupy, duhové svetry a motýly ve vlasech, a způsob, jakým byl příběh podaný. Přitom téma nebylo úplně marné, dalo se to udělat i s citem a komorně. Jenže to by chtělo víc pracovat s hlavními postavami a nestavět je do jednoduchých plochých rovin. Dialogy otřesné. Jednu hvězdu dávám zřejmě ze soucitu. ()

1mArc0

Ak sa budú takýmto štýlom natáčať filmy, tak skutočne svetová kinematografia skončí vo veľkej prdeli. Emilia Clarke. z jej filmografie, ide zatiaľ o jej najlepší výkon. Čistokrvná romantická záležitosť, kde takýchto filmov je habadej. Krása, že som mal času napísať tieto hovadiny. ;) /35 %/ ()

elimS

90% - komentář 20ti slovy: Romanťárna jak byk! Počet estrogenů mi vzrostl minimalně na 15 kusů! Hvězdu přidávám za tancující obočí matky draků. Nejde asi nic vytknout. ()

Pistacie

Bohužel pro mě byl film trochu "nedotknutelným" zklamáním. Příběh sám o sobě je smutný a donutil by k zamyšlení, kdyby ale byl vyprávěn trochu neotřele, silně, hluboce... a naopak tak, že se vás dotkne. Jenže na to si vzal moc velké sousto, když vezmeme v úvahu, že podobný motiv ve filmu už tady byl, téměř před chvíli... Postižený, ale mladý, krásný a jak jinak než bohatý... se samozřejmě zamiluje do obyčejné "chůvy" s potenciálem (!), který je třeba rozvíjet. Slečna byla pro mě tak nepředstavitelně nudná a nesympatická a hloupoučká, že si nejsem jistá, jak moc byl ten potenciál rozvinutý - tím, že se začla dívat na filmy s titulky? Tím, že opustila sportovně založeného přítele, který v ní viděl jen husičku, kterou opravdu byla? Tím, že chtěla trpícímu muži zvrátit rozhodnutí o smrti zážitky, které si v jeho stavu můžou dovolit spíš jen ti bohatí? Tím, že mu chtěla dát lásku, která měla naplnit celý jeho život a stačit mu, aby zapomněl, jak na tom opravdu je? A možná ano, vždyť si byla na konci schopná v Paříži objednat v restauraci francouzsky! Neboť jí milující a nesobecký umírající muž zanechal dost peněz na to, aby mohla! A koneckonců byla a zůstala alespoň neskutečně milá a hodná. Ano, možná se něco takového může stát. Těm, co mají "trošku" větší štěstí a mají na to... ne těm, jejichž rodiny je po takové nehodě nemůžou udržet finančně ani půl roku, natož aby jim dopřáli tak luxusní zážitky. A ano, chvíli jsem mu věřila, když byl protivný a nerudný... a chvíli jsem mu věřila, když říkal, že miloval svůj život takový, jaký byl... že by si chtěl Paříž znovu užívat takový, jaký byl... ano, je to smutné, k čemu se nakonec rozhodl, protože jsem se mu upřímně ani na chvíli nedivila, že nezměnil názor. Nemůže to být jednoduché a moc krásně si to představuje člověk, který je absolutně zdravý a ví, že se má radovat ze všech maličkostí, které život přináší. Ale ani na chvíli mě nebavil celý zbytek filmu, všechna ta kýčovitost chvil, které spolu trávili, všechna ta předvídatelnost, jak se ho TEHDY bude muset dotknout a jak on v TAMTU (jinou) chvíli vidí, jak je vlastně skvělá, i když před nehodou by se na ni nikdy ani nepodíval! A na závěr - jakou krásnou dovolenou si spolu užijí! Ale samozřejmě je tam zvrat a její pláč a její útěk.. a její neméně očekávaný návrat na "jeho poslední" chvíli... Takže ano - romantický film ano... o lásce jako z červené knihovny, akorát se smutným koncem. Ale drama? Psychologie? Život? Jděte... všechno to tady už bylo, a daleko líp zahrané a daleko líp natočené. ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys