Než jsem tě poznala

• USA Me Before You (více)

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě, neví, že přijde o místo, a kdyby tušila, co ji čeká, asi by tomu stejně nevěřila. Will zase po dopravní nehodě ztratil chuť do života. Ví, čím byl kdysi a všechno se mu nyní zdá nepodstatné, a také přesně ví, jak s tím skoncovat. Zato neví, že Lou mu vtrhne do života jako náhlá bouře. A ani jeden z nich neví, že jeden druhého navzájem navždy změní ... (Forum Film CZ)

KatnissEver

Tvůrci odvedli skvělou práci! Miluju knižní předlohu a rozhodně nejsem zklamaná. Film obsahuje všechno co jsem od něj očekávala - romantiku, humor, dojetí... Doporučuju vzít sebou kapesníčky! ()

ver22

Je to opravdu krásný příběh, ALE jelikož jsem četla knížku, tak nemohu dát 5 hvězdiček... film mě sice nezklamal, ale právě jsem pochopila, proč všichni nadávají, že je film jiný, než byla knížka. Spousta věcí tam chyběla (což je pochopitelné, asi nelze "nacpat" celý knižní příběh do 110 minut na plátně), a také bylo pár věcí jinak, ale to už byly detaily - i přes to mi to trochu vadilo. Naopak některé postavy naprosto splnili mé očekávání (např. paní Traynorovou jsem si představovala hodně podobně). I když tam tedy bylo pár nedokonalostí (minimálně), tak Emilia Clarke i Sam Claflin to zahráli naprosto bravůrně. Bavila jsem se celou dobu, i slzička ukápla (i když ne tolik, jak jsem čekala, u knížky to bylo horší :-D ). Nenechte se ovšem zmýlit tím, že filmů na podobná témata tu už bylo opravdu "hafo" a že to tedy bude zase to stejné ubrečené klišé. Není to tak. Příběh Vás ohromí nejen vtipnou a praštěnou Lou (Emilií), ale i cynickým a ironickým Willem, který je, i přes své vážné zranění, velmi okouzlující muž. Prostě je to krásný film na který se určitě podívám znovu! ()

Jitomirka

Nemyslím, že byla Emilia dobrou volbou na hlavní roli. Znám ji ze Hry o trůny, tam má neustále stejný, strohý badass výraz; tady zase skoro celý film prokrčila obočí. Možná, že když na těch grimasách ještě zapracuje, tak mě jako herečka přestane iritovat :D ()

Joshua2121

Pre niekoho dráma, pre niekoho slaďák, pre mňa umelecké dielo. Keby som si chcel predstaviť niečo pod slovom KRÁSA, tak by to bol práve tento film. Námet síce nie je novinka, no o to krajšie je spracovaný. Popravde, neviem si predstaviť inú herečku v role výstrednej Lou. Emilii Clarke som žral každé jedno gesto do poslednej zahranej emócie a som zvedavý na jej ďalšie obsadenia. Dostala sa mi pod kožu na prvý dojem. :) Scenár rozpráva krásny príbeh a v doprovode hitov Eda Sheerana sa z tohto filmu stáva ozajstná chuťovka. Odporúčam film, neodporúčam trailer. Je to veľký spoiler, ktorý pripraví diváka o najkrajšie momenty. Preto si to vychutnajte celé naraz. :) ()

kamislava

POZOR, MOŽNÁ JEMNÝ SPOILER. Nádhera. Úžasná a bláznivá slečna s krásným úsměvem a parádním stylem a muž, který má taky úžasný úsměv, sexy hluboký hlas a charisma jako prase. Bylo možné těm dvěma nepřát happilly ever after? Byli úžasní. Ještě suším slzy, ačkoliv to nebyl prvoplánový slaďák. A jako bonus mé dvě nejoblíbenější písně od Eda Sheerana. Celý soundtrack byl super. Nejradši bych si film pustila znovu s přáním, že tentokrát to dopadne jinak a já se dočkám svýho šťastnýho konce. Ale bohužel... Pět hvězdiček a některé z předních míst v mým top seznamu. EDIT, O 7 HODIN POZDĚJI: po dokoukání filmu jsem nemohla spát a pořád na něj musela myslet. Teď jsem se probudila a mám ho pořád v hlavě. Takhle by měl správný film fungovat. Strašně se mi líbilo, jak jí říkal příjmením (ještě s tím britským přízvukem), působilo to na mě o tolik důvěrněji. Za celý film si neřeknou, že se milují. Ale ono to vůbec nevadí, protože jejich pohledy a úsměvy hovoří za vše. Asi se na něj dnes podívám znovu. A zítra... A pozítří... ()

trojkolka

Zase se zrodil film, který mě emočně zasáhl na plné pecky. Emilia mě naprosto odrovnala, protože její hlas, angličtina a herecký výkon byl naprosto bezkonkurenční. Na postavu Louise se hodila a ta výstřednost postavy byla třešinka na dortu. Sam v roli Willa byl taky perfektní a nic bych neměnila. Hudba krásně doplňovala a soundtrack špičkový, od koho jiného než od Imagine Dragons. Děj plyne jak má, slzy ukápnou, ale není to prvoplánová ždímačka. Jinak než 5 nemůžu... ()

Truth_teller

Od začátku mě vytáčely dvě věci. Fakt, že něco takového už tady bylo, není to dlouho a těžko to někdo překoná. Ale především pak fakt, jakým způsobem Emilia Clarke přehrávala. To byla hrůza co vyváděla se svým obličejem, naprosto nepřirozená mimika odpustitelná snad jen na divadelní scéně. Tohle mi znemožňovalo se do filmu ponořit a procítit to. Nebylo to zkrátka tak uvěřitelné, což mě moc mrzí. Ale jinak pěkný film a na 4 * to ještě stačí. ()

Signore

Příjemně britské romantické drama. Zvláštní variace Pygmalionu a francouzských Nedotknutelných. Řadím do kategorie pohádek pro dospělé (viz např. Pretty Woman, Notting Hill), a tímto prizmatem nemohu dát méně než 5*****. Viděno v kině, možná že v budoucnu půjdu s hodnocením níže, ale nyní k tomu nevidím důvod. Jinými slovy, abych parafrázoval jednoho z protagonistů: To, že mám rád (také) náročné filmy, neznamená, že nemohu mít slabost i např. pro "Me Before You". ()

lilist

Herci pěkní, výprava krásná, kostýmy barevné....za to dvě hvězdičky. Příběh ovšem úplně stupidní. Mám ráda romantické filmy... nicméně toto bylo v kině na odchod. Vtípky trapné až na půdu, jediná scéna, která nesršela umělostí, byla srážka dvou kohoutů na jednom smetišti na narozeninové oslavě Louise. Celý příběh byl jednoduše příšerně vyleštěný, měl mě varovat už ten plakát. Málokterý plakát tak dokonale vystihuje celý film. ()

ChmelovaZ

Musím přiznat, že jsem na film původně vůbec nechtěla jít, čekala jsem totiž druhé Nedotknutelné, což by podle mě nebylo moc originální. Nicméně, film mě velmi mile překvapil a pokud mám hodnotit čistě pocitově, tak musím říct, že mě dostal. Velmi se mi ve filmu líbila právě Emilia Clark, byla velmi přirozená a její postava mi byla sympatická už od samého začátku. A i když se považuji za emocionálního hrocha, kterého jen tak něco nedostane, tomuto filmu se to povedlo. Klobouk dolů. :) ()

rakosabasta

Nádherný britský humor. Hranice mezi pathosem, realitou a fikcí je tenká, ale nepřerušená. Všechno funguje a zapadá. Je neuvěřitelné, co všechno Emilia Clarke dokáže "vyrazit" ze svého obličeje. Nemůže Vás omrzet ji sledovat. A nejen ji. Janet McTeer je též naprosto úchvatná. (Imaginární šestý bod navíc za úchylku na extravagantní punčocháče, kterou již pár let též sdílím...) ()

Adelka123

Když se autor knižní předlohy pustí do psaní scénáře, vetšinou to dopadá dobře. Zde to dopadlo více než skvěle. Film obsahuje nejdůležitější pasáže knihy a ani chvilku nenudí. Navíc nádherné prostředí filmu, mnohem hezčí, než sem si při čtení knihy představovala. Výkony hlavních představitelů absolutně uvěřitelné... Za mě 5 hvězd a Jojo, díky :-) ()

Zlajdaa

Nechala jsem se zlákat výjevy svých přátel na FB a pustila si tenhle film včera v noci... No, opuchlá od pláče jsem ještě teď, oba herci sympatičtí, příběh opravdu dojemný, který citlivé duše rozloží. Film rychle uběhl, mrzelo mě, že tempo filmu bylo opravdu rychlé, knihu jsem nečetla, ale fanoušci psali, že toho spoustu bylo vynecháno - což se prostě bohužel děje, když je něco podle předlohy, takže mám určitě v plánu po knize sáhnout a psychicky se rozložit ještě jednou :D Jsem totiž také zvědavá, jak se Emilii podařilo ztvárnit hlavní hrdinku, protože ve filmu byla opravdu cáklá a její grimasy... nevím kde končila Lou a kde začínala Emilia :-) ()

nahodilova_k

Abych to vzala z lepšího konce - překrásné prostředí města Pembroke, moje oblíbená "britská" atmosféra na jedničku. Pro mě bohužel zbytečně přeceněný film. Na jedno podívání. A to mám romantické záležitosti ráda. Týpek měl sice kolenapodlamující úsměv, jeho postava však pro mě byla abnormálním blbcem. Nekoukejte (nebo alespoň nic moc neočekávejte), pokud nemáte rádi lidi, co si neváží života, lásky a šťastných náhod. ()

mckrek7

Rozhodně neurazí, a na to, že romantiku nemám rád, tak bych se na to podíval asi ještě někdy. S předsudkem, že bude se Samem randit Daenerys jsem se po pár minutách rozloučil. Emilia to dokázala zahrát úžasně, takže jsem si na Targarienku ani nevzpomněl. To samé Sam. Původně jsem měl v plánu dát 85%, no ale po konci "pouhých" 70%. Nelíbí se mi, když film skončí tak, jak se mi nelíbí. Bohužel. Mohli mi dát alespoň ten konec. Každopádně se to Intouchables nevyrovná. Mimochodem: Tywin Lannister se směje?!?! O.o ()

Sathine

Ach bože, bylo to krásné... Nevím proč, ale tenhle film mě nějak pronásledoval. Z ničeho nic mi pořád na youtube vyskakovala píseň od Imagine Dragons k tomuto filmu. Pak jsem se nějak koukla na trailer a byla jsem v pasti... Možná mám teď období na takové srdceryvné filmy, ale tohle bylo opravdu dokonalé. Nejprve jsem si přečetla knihu a pak se hned vrhla na film. Musím říct, že ani jedno nepředčilo to druhé, obojí mělo něco do sebe. Líbilo se mi, že ve filmu okleštili opravdu jen ty nedůležité části v knize, které na děj filmu neměly žádný vliv a ty důležité udělali tak, že film ulétl, ani člověk nevěděl jak. Samozřejmě, je to červená knihovna, je to zaměřené na typické rande v kině, kde velmi romanticky založený přítel nabídne své uslzené polovičce kapesník jako pravý gentleman, ale je to přesně to, co chceme a co někdy potřebujeme. A hlavní představitelé mi vyloženě sedli, grimasy Emilie byly neskutečné, ale Sam jí zdatně sekundoval :) ()

hannahmontan

Doporučuji!! Naprostá špička pro romantický večer! Obsazení dokonalé a hudba k tomu (Ed Sheeran - photograph..) pecka!! Musím uznat, že jsem se do děje tak vžila, že nejedna kapička ukápla. Dokonce i mému příteli se leskly oči:). Jen mi bylo líto toho konce, čekala jsem zázrak, ale nestal se, ale bylo to zakončeno decentně. Proto musím dát všech 5 hvězdiček! Takových filmů víc!! ()

Han Solo a Daenerys

Han Solo a Daenerys