Mamon

Česko, 2015, 5 h 25 min (Minutáž: 50–58 min)

Kamera:

Martin Štrba

Matěj Hádek, Eva Leimbergerová, Gabriela Míčová, Michal Dlouhý, Tereza Hofová, Daniel Tůma, Igor Bareš, Ondřej Malý, Dušan Sitek, Pavlína Štorková (více)

Epizody(6)

Hlavním hrdinou příběhu je novinář, který se zabývá kauzou kolem významného státem řízeného podniku. Při zajišťování podkladů ke vznikající reportáži narazí novinář na kontroverzní informace týkající se jeho vlastního bratra, který je do skandálního případu osobně zapleten. (HBO Europe)

stuj

Šlo to. Pěkně natočené, uvěřitelní herci. Jen nejsem na detektívky. A ke konci jsem už byl rád, že je konec. ()

Maratonec

Lehce nad průměrem,rozhodně stojí za pozornost.Nákupy trafik a jejich rozprodej už bylo zpracováno vícekrát,takže tohle téma zrovna nemusím.Matěj Hádek však zcela překvapivě přesto utáhl mou pozornost až do finále.Takže jsem pohádkový boj spravedlivého novináře dokoukal až do konce.Ocenuji syrovost a snahu o dávkování napětí,rozhodně je to lepší než Expozitura a Atentát. ()

Kresloun

Super, skvělé. Dlouho se mi nestalo, že by mě něco dokázalo na cca 6 hodin přikovat ke gauči. Tenhle seriál za to však stál. A vůbec mu neškodí, že je převzatý. ()

kratajirka

Vynikající český počin. Hold když jsou prachy z HomeOfficeBoxu, tak to jde snadno. Thriller rozdrobený do 6 epizod - každá dává smysl. České porevoluční dějiny jsou každým rokem smutnější a smutnější. Mamon nabídl tenhle smutek ve velice drsném a propleteném příběhu několika vlivných lidí (častokrát i za oponou). Úkolem diváka bylo tenhle příběh rozplétat na základě svých znalostí a zkušeností a rovněž i podle dějových linek, které na sebe perfektně navazovaly. Kdo se trefil, ten má za mě bludišťáka. Mamon je skvostný biják, vše podtrhuje temná hudba s originálním hlavním songem v podání "Piece of my life". Hádek, Míčová, Dlouhý, Bareš - všichni strhávali diváka do křesel a nutili ho žrát brambůrky solené jednu po druhé. HBO produkce je prostě jinej level. ()

mfanta

70% - Největšém kladem seriálu jsou bezesporu herecké výkony. Casting byl přesný a mainstreamově spíše méně známí herci odvádějí úžasnou práci, v čele s Hádkem. Děj je také docela zajímavý, i když se mi poměrně často zdálo, že postavy se nechovaly zdaleka podle svých možností, čímž pomáhaly ději, aby se nerozklížil. Ale míra tohoto efektu byla ještě na snesitelné úrovni. Jinak natočeno poutavě, dostatečně akčně a hlavně na české poměry nadprůměrně dobře, takže akce ani nepůsobila směšně jako při jiných pokusech. ()

PanIncognito

Dobře natočené! HBO se podařil vskutku zajímavý seriál. Je pravda, že oproti norskému předobrazu je dílo utlumenější. Avšak i přesto zde nechybí napětí a pochválit lze celou stylizaci. Herci jsou šikovní a účast méně známých tváří také není na škodu. :) ()

Naive

Tak skvělý krimi seriál jsem neviděla od Případů 1. oddělení. Chytlo mě to tak moc, že jsem poslední 4 díly sjela tahem. Sice pomalejší tempo, ale tím lépe se v ději dalo zorientovat. Herci v mnoha případech neokoukaní a výborní. ()

Detektivní příběh z Noir Film Festivalu 2016

Detektivní příběh z Noir Film Festivalu 2016

14.08.2016

Tam, kde ulice končí, tam, mezi náhrobními kameny, se v noci, ve které přišel ďábel, ve víru scházejí králové ulice. Tam, ve středověkém hradě, sídlí posedlá královna Alžběta, jejíž rozdvojená duše… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky