Lucie Výborná uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina. 23. ročník Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie, proběhne opět ve slavnostním stylu ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v sobotu 5. března 2016 v přímém přenosu na ČT1. Šanci získat letos Českého lva mají tvůrci celkem 42 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů, uvedených do distribuce v roce 2015. Novinkou 23. ročníku Českého lva je udílení cen za televizní tvorbu, která je zastoupena ve třech kategoriích. Tvůrci mají možnost získat ocenění za Nejlepší televizní film nebo minisérii, Nejlepší dramatický televizní seriál a Nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál. Nově byla zavedena zvláštní kategorie Mimořádný počin v oblasti audiovize. (Česká televize)

mr.filo

Jak moudré to bylo vzít otěře Vachlerovi, jak příjemné neposlouchat křečovité vtipy moderátorky večera. Děkuji Výborné, bylo to výborné. ()

FritoleXx

Tak nám to letos všechno vyhlásili únavní vědátoři, namísto doktorů či co to bylo z minulého roku. Když kamera zabrala hlediště, tak tam všichni herci usínali nudou, popřípadě si hráli s mobilem a já se jim ani nedivím. Nikdo z nich neumí mluvit, nechají se přerušovat potleskem a vyherci ani nevěděli za co že to vyhráli. Pak aby se necítili trapně, tak se těm jejich předepsaným vtipům teda občas zasmáli nebo zatleskali. Lucie Výborná výborně řekla co měla, prostoru pro vtipkování moc ovšem nedostala. Nejvtipnější moment nastal, když Nova nominovala Výměnu manželek a Prima zase Přístav. Hudební vystoupení pěkné, proslovy meh jako obvykle. Pobavil Hádek a hlavně Stanislav Milota, jinak celý večer čistý amatérismus. ()

Johnny.ARN

Výborná je proste výborná. Všetky tie krkolomné názvy povedať bez zakoktania, klobúk dolu. Svižné, bez rušivých elementov, v peknom prostredí. ()

JimmyII

Už nemůžu jinak, než jen za jednu hvězdu, a tu si vysloužili pouze někteří obdarovaní (Mihulová, Hádek, Milota, Daniel), což není zásluha autorů večera. Jinak jsou bohužel lvi zoufale provinční a nemoderní, absolutně bez jakéhokoliv náznaku duše a osobitosti, bez důstojnosti i zábavy. Vypadá to pořád stejně jako jakékoliv jiné ceny, kdyby tam předávali Slavíky, Thálie, Litery, nikdo by nepoznal rozdíl. Člověk si skoro, a to jsem nevěřil, že někdy řeknu, zasteskne po éře Vachlera. Jeho trapnost byla v začátcích aspoň náznakem osobitá a zajímavá, mělo to jasný postoj, který jste mohli jedině nenávidět nebo milovat, ale aspoň uměl vzbudit emoce. Současní lvi pro restartu jsou prostě jen... meh. Výborná je možná dobrá moderátorka v rádiu, ale tenhle večer, který by měl být důstojný a vtipný, prostě nezvládá a vypadá jak z maloměstské veselky na radnici. Tyhle večery by měli dělat herci či komici, moderátoři v ČR jsou všichni trapní. Předávající vědci jsou jistě ctihodné osobnosti, ale nezvládají mluvení před davem a kamerou a s filmem nemají prostě nic společného. Celé to kvůli tomu je nesnesitelně dlouhé a unylé a totálně nedůstojné. O kategoriích televizní tvorby pak nemá smysl nic psát, to byla degradace všeho. A ten střihač, který dělal ukázky nominovaných děl, by měl dostat padáka za spoilery, stejně jako ten, kdo poslal Matěje Hádka po ceně pro Kryštofa zpět do obecenstva, čímž také vyzradil, že dostane lva sám. Bože! Akademici by si měli vážně uvědomit, že Český lev má přece jen svou důležitost a takhle plytký a tupý večer skutečně poškozuje pověst českých filmů. Aspoň s rozdělením lvů se dá víceméně souhlasit, i když pár chybek se našlo - že třeba stále nejsme schopní ocenit více filmů (Kobry klidně, ale režii měl dostat Zelenka), že si pořád protiřečíme (Domácí péče na Oscary, ale jinak nic) atd. Tragédie. ()

Kmotr76

Propagace českých vědců je sice chvályhodná, ale Český lev by měl primárně propagovat český film a nevím, jestli zrovna tohle byla ta nejšťastnější cesta... byla to totiž celkem nuda a navíc to celé působilo neprofesionálně až odflákle. ()

Eleanor05

Oproti přenosu z minulého roku, byl letošní Český lev určitě vydařenější. Paní Výborná se chovala mnohem více sympaticky, večer byl zábavnější, ačkoli stále nechápu, proč mají filmové ceny předávat doktoři a vědci. Navíc jsem spokojená s výsledky - obzvlášť kvůli vítězství obou pánů Hádků, kteří si svoje ocenění stoprocentně zasloužili. ()

sskrblik

Lucie, Lucie, Lucie! Kdyby tys raději trávila noci u pyje! Jak jsem si na začátku říkal, že by se mohlo jednat o důstojné předávání, tak se to ihned změnilo v trapnou frašku kdy Výborná výborně vstupovala do projevů vítězů. Mein taktik zkusit šůšn! Nevtipný 140 minut dlouhý pořad, kde zcela nepochopitelně ceny předávájí lidé ze strany vědců, kteří třeba samy ocenění nemají a možná by si ho více zasloužili než někteří filmový tvůrci. Neviděl jsem všechny nominované české filmy, i tak jsem rád, že zvítězily Kobry a užovky. Tak něják jsem měl pocit, že by to měly vyhrát a přál jsem jim to, už jen díky mimořádným hereckým výkonům bratrů Hádků. A ocenění pro dokument Opři žebřík o nebe mě také potěšilo, zvlášť projev režisérky, kterou jsem měl možnost vidět v Karlových Varech. Vlastně to je důvod proč se mě ta show alespoň trochu líbila. ()

yeniczek

Za průlet hudební historií všechny palce nahoru! Zbytek průměr a podivně nedomyšlené neoznamování, která kategorie se právě vyhlašuje. Asi bude něco špatně, když největší humor předvádějí vědci předávající ceny. ()

ghatos

Daniel poděkoval Andrejovi a ten mu zamával :) . Lucie Výborná byla křečovitá. V divném obleku podprůměrně odmoderovala nezáživný večer. 38%. ()

KofOStar

Hodnocení na hranici odpadu. Nuda se střídala s údivem a znechucením. Na nevkusný oděv moderátorky se koukat dlouho nedalo a tragická kulturní vložka v podobě sboru to už úplně zabila. O hvězdičku se zasloužila snad jen upřímná radost Aleny Mihulové z výhry, pár vtipných staříků a Matěj Hádek. ()

arcticsky

Za výstupy sester Vášáryových a Stanislava Miloty po bodu...jinak to byla nuda s trapnými technickými lapsy a naprosto suchopárnou moderátorkou! Hodnotil jsem jedenáct ročníků Lvů a tento byl z viděných společně s rokem 2011 nejslabší... ()

Hepy13

Skety - Moc pěkně udělaný průřez hudebními filmovými dějinami, přesne moje krevní skupina tyhle filmové mixy . Zbytek večera ve znamení nulové zábavy a prkennosti v podánní Lucie Výborné. Ale radši se budu milionkrát dívat na Výbornou, než na naprostýho debila Chrisse Rocka, a jeho řeci o utlačování černochů (kterých mám za ty roky odžité v usa plný zuby). Letošními favority (Ztraceni v Mnichově, Kobry a užovky), Výsledky - Letos jsem maximálně spokojen s výsledky v hlavních kategoriích. Hádkové s Prušinovským všem vypálily rybník, naprosto zaslouženě. Obzvláště našlapaná kategorie letos - Hlavní ženský herecký výkon, ale spravný výběr Alena Mihulová. ()

snatch

Filmy jsou točeny primárně pro zábavu. Tak proč je ocenění nejlepších taková nuda ?! Česká televize opisuje v zahraničí téměř všechny zábavné programy, tak by mohla jednou "okopnout" třeba Baftu. .... Ocenění byli fajn, akorát nevím, jak velký přínos českému filmu byl pan Milota. Asi tím, že přestal točit ... Takoví lidé mají dostat nějaká státní vyznamenání, ne filmové ( za jeden dobrý film). ()

Endavour

Prozatím druhý nejhorší Lev, který jsem měl možnost zhlédnout (horší byl už snad jen ten s Kočičkovou). Co se týče samotných kuželovitých "lvů" (?), tohle asi ponechám bez komentáře. Stejně tak žalostný projev moderátorky Výborné, která tento večer takříkajíc NEZVLÁDLA. Snad jen pozvání českých kapacit v biologické nebo chemické branži zachránilo tento obrovský malér. Hledám nástupce Duška, Ebena apod...do té doby neshledanou Lve! ()

Ombak▼Penari

Český lev, tak jak je udělaný, přestane brzo kohokoliv zajímat. Nemá to absolutně žádný náboj, celý večer je divácky totálně sterilní a těch umělců, pro které je ocenění opravdu poctou a dají to při přebírání ceny najevo, je už opravdu málo (viz. evidentně otrávený a přinasraný Zelenka). Jiný moderátor, který z toho dokáže udělat show, by určitě pomohl, ale bylo by nefér to házet na Lucii Výbornou, chce to změnit celý koncept. Byl jsem se podívat u Rudolfina před samotným večerem na tu velkou show příjezdu českých celebrit. Takové ty vřeštící davy, oslnivá záře stovek fotoaparátů a davy fanoušků, žadonící o podpis. Krásně to na tom bylo celé vidět - asi padesátka žbrblajících a postávajících lidí okolo schodů a pár fotografů. Jen ten červený koberec zůstal. Jak symbol toho, čím by galavečer vlastně měl být. Smutný pohled. Česká kinematografie možná neprožívá nejlepší léta, ale zájem lidí se dá vzbudit i tak a člověk by se u předávání nutně nemusel uzívat a mít tendence přepnout na cokoliv jiného. ()

Rockerman

Potěšilo mě jen to, že mi vyšly mé tipy. "Kobrám" jsem dal hlas na ČSFD a Kryštofu Hádkovi jsem toho Lva také předpověděl. Pořad byl ale nudný, bez vtipu (tedy až na obě vystoupení Matěje Hádka) a bez nápadu. ()