„A čo kotrmelec?“ – „Robí sa len v akčných filmoch.“ Nie, vôbec sa to nezačína zle. Až šialene originálne herecké obsadenie (sympatický gepard Colin Farrell, pôsobivý mentor Samuel L. Jackson, Michelle Rodriguez, Jeremy Renner, LL Cool J... wtf???), realistické akčné scény, hyperaktívna kamera a scenár, ktorý síce JE štandardný (neuposlúchnutie rozkazu, budovanie všetkými vopred odpísanej jednotky), ale zároveň sa nebojí psychológiu, vzťahy, dialógy a postavy uprednostniť pred streľbou. Ťažko povedať, koho je vina, že sa to nakoniec zvrtlo do „typického" hlúpeho amerického akčniaku, v ktorom lietadlá pristávajú uprostred cesty. Ale je to škoda, pretože to malo na viac. Napriek tomu takmer 70%.(19.12.2004)

Řemeslně poměrně slušně natočený akční snímek, který zaujme především v rámci žánru netradičním konceptem vyprávění, kdy sledujeme dvě odlišné dějové linky, jež se spolu vzájemně prolnou až skoro po hodině příběhu. Nicméně musím napsat, že nic dalšího mě ve filmu nepřekvapilo a kdo si nakonec příjde pro odměnu vyhlášenou hlavním záporákem mi bylo jasné už v 5.minutě filmu :).(3.6.2004)

Alex Montel je přehnaně bohatý zmetek, který svůj megalomanský majetek získal z pozice drogového bosse. Televizní společnosti vždy zajímala miliardářova pohrdavá tvářička a Alex neváhá v přímém přenosu učinit do kamery nabídku, která jistě udělá radost všem zbrojařským firmám. Spořádaní občané si berou hromadně v práci dovolenou a spěchají si koupit nějaké ty zbraně, aby vyinkasovali 100 miliónů babek za vysvobození Montela z rukou spravedlnosti. O tuto sumu však mají zájem i gangy, militantní skupiny a agenti neschopní splácet hypotéky. Jednotka S.W.A.T. pod velením zkušeného rutinéra Honda, které nedělá problém převoz kohokoliv z bodu A do bodu B, se při této eskortě evidentně nudit nebude.(18.9.2009)

Tak tu mame dalsi prumernej akcni film, kterej se ale krapet odlisuje. Jednak pribeh neni zadna tupota typu "zabili mi ...., tak vas rozsekam" a cely to je dost realisticky, coz ovsem neznamena, ze by se tu nenasla naka pekna akce, problem je v tom, ze pribeh se zacne odehravat az po hodine filmu, predchozi vycvik by se jeste dal, ale deni ve filmu pred zacatkem vycviku a prichodem Samuela je zbytecny. A diky tomu ma film tezce prestrelenou stopaz. Navic film ani neni moc sviznej a neni vubec napinavej. Hudba je sice v pohode, ale k akci se moc nehodi, takze to filmu taky nepomuze. Aspon, ze tu mame kvalitni herce. Rodriguez uz dela tradicne drsnacku, ale tentokrat se celkem kroti, Samuel je jako velitel v pohode a Farrell nedela zadnyho frajirka a neni spatnej. Takze celkem pekna akce a obcas naka ta hlaska, ale jako celek to zkratka nak zvlast nebavi.(6.6.2007)

První hodina docela nuda, nic se v podstatě neděje. Teda děje...spousta cool řečí, legrácek, apod. Což já moc nemusím. V 65. minutě se to zlomí a film se konečně pořádně rozjíždí a je na co se dívat. Akce, akce, akce, o ničem jiném to pak není. Pravda, se závěrem se tvůrci mohli popasovat rozhodně lépe. Po skončení jsem váhal, jestli mám dát slabé 4 hvězdičky, ale nakonec z toho budou pouze silné 3. 69%(11.12.2014)

• - Vinu Dieselovi byla nabídnuta role Davida 'Deke' Kaye, ale odmítl ji kvůli účasti na filmu Riddick: Kronika temna (2004). (Cheeker)

• - Auto SWAT, které se objevuje v průběhu celého filmu, je upravené hasičské auto a bylo složité s ním během natáčení pracovat, protože se neustále porouchávalo. (Cheeker)

• - Melodie, kterou zpíva skupina u stolu v upoutávce na film, je tématická znělka z původního seriálu. (don corleone)