Hned po úvodních titulcích začíná snad "nejSWATovější" akce celého filmu. Záběry filmové kamery se střídají se záběry kamery "televizní" a vše vypadá jako sestřih opravdové akce SWAT. Potom následuje ještě slušná pasáž tréninku nové party v letadle a jsme u konce toho nejlepšího. Ještě bych překousnul, že se do SWAT ve filmu dostane ženská, ale co se potom odehraje v ději, nemá podle mě s reálnými SWAT mnoho společného. Jedná se bohužel o spoiler, takže se s vámi nemůžu o tu drobnost, která nakonec rozhodla o mých třech hvězdičkách, podělit.(5.1.2004)

První hodina docela nuda, nic se v podstatě neděje. Teda děje...spousta cool řečí, legrácek, apod. Což já moc nemusím. V 65. minutě se to zlomí a film se konečně pořádně rozjíždí a je na co se dívat. Akce, akce, akce, o ničem jiném to pak není. Pravda, se závěrem se tvůrci mohli popasovat rozhodně lépe. Po skončení jsem váhal, jestli mám dát slabé 4 hvězdičky, ale nakonec z toho budou pouze silné 3. 69%(11.12.2014)

Svižná akce střihnutá trochou agitace a nepovedené psychologie. Docela dobře se na to kouká, příběh je zajímavý (zločinec slíbí sto miliónů tomu, kdo mu pomůže z vězení), ale horší už je provední jednotlivých akčních scén, obzvlášť finální souboj je totálně slabý a v té tmě a špatném nasnímání z něj nic nemáte. Vykreslení postav se moc nepovedlo, vtipné hlášky taky ne, ale potěší dobré obsazení v čele se sympatický Colinem a drsňáckým velitelem jednotky Jacksonem.(10.9.2005)

• MM_Ramone

Televízny režisér Clark Johnson chcel zrejme natočiť poriadnu akčnú bombu, ale akosi sa mu napodarilo odpáliť ani len rozbušku. V novom miléniu Samuel L. Jackson už nie je tým borcom, čo býval a ani gambatá Michelle Rodriguezová nepritiahne do kina davy divákov. Colin Farrell tu taktiež nestál za nič. Po hereckej stránke úplne zle obsadený film. Navyše je to nudný, zdĺhavý snímok, pri ktorom ma nezaujal ani scenár, ani akcia, čo je pri akčnom thrillery dosť zásadný problém. **(1.8.2011)

• Faidra

Myslela jsem, že jsem nečekala moc, ale zřejmě byl opak pravdou a nechala jsem si namluvit, že pár příznivých recenzí a slušné obsazení by mohlo znamenat něco víc než hloupou akčňárnu. A přitom jsem se snažila být skromná a neočekávala jsem pětihvězdičkového generála, šarmantní kapitán by bohatě stačil - jenže se dostavil vyjevený vojín trousící stokrát slyšené plky a provádějící mě večerem způsobem, který jednak znám, jednak se mi nelíbí. Herci mě nakonec přiměli k tomu, abych režisérovi se scénáristou nevyhrožovala polním soudem, i když postava hraná Colinem Farrellem je tak bezvýhradně a nesnesitelně kladná, že vedle ní i Jarka Metelka vypadá jako člen nejtvrdšího jádra hooligans, a Michelle si podle všeho myslí, že drsná hrdinka se pozná podle toho, že se až do trapného "zlidšťujícího" okamžiku neustále tváří jako dobrman s bolavými zuby a také se tak chová.(30.3.2009)

• - Dan "Hondo" Harrelson (Samuel L. Jackson) nosí hodinky značky Hamilton Khaki Field Multi-Touch (S.W.A.T. Edition) a Panerai a Brian Gamble (Jeremy Renner) nosí Swiss Army Startech 3000. (dyfur)

• - Jedna z písní, která ve filmu zazní, se jmenuje "Samuel Jackson". (Fifan)

• - Po úniku z kanalizace Hondův tým zabaví na ulici limuzínu a použije ji k dalšímu pronásledování. Pro malou roli pasažérů limuzíny, kteří jsou díky tomu vysazeni a necháni napospas osudu uprostřed temné a prázdné silnice, se snažili tvůrci sehnat nějaké slavné herce, ale nikoho se jim nepodařilo přemluvit, takže pasažéři jsou ve výsledném filmu středoškolští studenti v plesových šatech. (Morien)