Akční "týmovka", která by v osmdesátých letech nejspíš zapadla do průměru, ale v době přeblýskaných videoklipáren je milým osvěžením. Jackson a Farrell odvádějí v solidním (nikoliv dokonalém) scénáři svůj vysoký standard a akce je koukatelná (nikoliv adrenalinová). Nic co byste si za šest neděl pamatovali, ale v kině se nudit nebudete.(25.12.2003)

Průměrný akční film, který zaujme především svým začátkem. Svižné akční scény doplňuje i slušná dávka napětí a dobrý výkon Farrella. Jenže jakmile dojde k osvobození drogového bosse, začne tempo i atmosféra pomalu umírat. Občas se dostaví nuda, objeví se několik nelogičností, herce jako by postupně přestávala jejich práce bavit. Snad by tomu pomohlo ubrat takových 15-20.minut. Když sečtu všechny pro a proti, tak tomu dám s přivřením oka 50% ( i díky Michelle Rodriguez).(26.8.2012)

• nash.

Je tu všechno. Akce, děsní drsnáci nad věcí a taky jedna drsňačka co je současně správná mamina, ale jaksi to.. nefunguje. Chybí tomu švih, napětí i duše. Je to jen taková bez zájmu odehraná a bez jediného nápadu natočená rutina. Emoce probudila snad jen scéna, kdy desítky jásajících slepic sledovaly převoz Montela s transparenty "Vem si mě." Z té opravdu mrazilo.(7.3.2011)

Presne toto je úloha nenáročných, scenárom v princípe priehľadných akčniakov. Trochu rozprúdiť krv v žilách, pobaviť dobrými efektami, pridať pár výbuchov, dobrý zvuk a som celkom spokojný. Škoda pár otrepaných hlášok a zbytočne predĺženého deja. Myslím ale, že s podobným námetom sa viac robiť nedalo. 80%.(20.4.2007)

• Morien

Ach, když se chlapci baví, co všechno by udělali s prachama, kdyby nechali Martineze jít a nechali si od něj za to zaplatit, tak jeden z nich řekne, že by si najal Halle Berry jako soukromou instruktorku jógy. A opravdický Martinez si deset let poté vzal opravdickou Halle Berry za ženu, no není to osud. A k Martinezovi mám ještě jednu historku. Moje nejlepší kamarádka jednou řekla, že chce od boha důkaz jeho existence. (Mluvím úplně vážně.) A řekla, že uvěří, když potká Oliviera Martineze. A když byla později na výletě v Londýně, tak ho potkala na chodbě Národní galerie. Takže od té doby moje kamarádka věří v boha a také zcela jistě také ví, že bůh existuje. A když přestanu hovořit o bohu a Martinezovi, tak musím říct, že tenhle film ze všeho nejvíc připomíná epizodu seriálu roztaženou na dvě hodiny, čímž také v podstatě je. A v tom špatném slova smyslu, protože všechny postavy a konflikty jsou načrtnuté tak, aby se v nich divák bez ztrácení orientoval, ale nic nemá žádnou hloubku, nic není zásadní. Vystřelené kulky nic neznamenají, problematická rozhodnutí vyšumí naprázdno. Záporáci skapou a hlavní hrdinové přežijí i průstřel hlavy nebo nějaké podobně důležité části těla. Nedostaví se žádný opravdový strach, žádný opravdový vztek. Je to strašně cool ve smyslu chladné, odtažité, neproniknutelné, zbytečné. Já jsem toho názoru, že i žánrový film může odpovídat na otázky o smyslu života, ale tento film to tedy nedělá. Líbí se mi poznámka jakéhosi kolegy komentátora, že je zde přítomna spousta testosteronu, ale žádný adrenalin.(2.11.2014)

• - Do scény, ve které ujíždí limuzína ze stoky, vybíral filmový štáb herce jako děti ve škole, protože si nikdo nechtěl zahrát cameo. Prostě někoho určili. (Cheeker)

• - Steve Forrest, původní poručík Dan "Hondo" Harrelson ze seriálu S.W.A.T. (od r. 1975) se objeví jako řidič S.W.A.T. autobusu, zároveň je to jeho poslední role. (Maulincio)

• - Colin Farrell chtěl sám zahrát scénu, kdy slaňuje z vrtulníku. Studio jeho žádost odmítnulo s tím, že tuto část zahraje jeho dvojník. Ten si při prvním pokusu zlomil kotník. (don corleone)