V srdci Los Angeles (musí to být pořád Los Angeles? Vždyť v té samé části města se současně natáčely ještě Detektivové z Hollywoodu a Loupež po Italsku) divize Los Angelské poilice SWAT eskortuje mezinárodního teroristu Alexe Montela (Oliver Martinez, slizký Francouz) do vězení. Pod vedením Hondy Harrelsona (Samuel L. Jackson) se v jednotce dále nachází vynikající Jim Street (Colin Farrell, příjemný jako vždy), rodinný typ Deke Kaye (LL Cool J), divoká Chris Sanchez (Michelle Rodriguez, hrající s nadhledem sobě vlastním), pracovitý Boxer (Brian Van Holt) a slizký TJ McCabe (Josh Charles). Komplikace nastanou, když Montel vyhlásí do světa prostřednictvím všudypřítomných kamer novinářů, že dá 100 milionů dolarů tomu, kdo jej osvobodí. SWAT je předělávkou televizního seriálu ze 70. let, zmodernizován scénáristy Davidem Ayerem (Training Day) a Davidem McKennem. Režie se ujal Clark Johnson, díky kterému vznikla další skvělá letní oddychovka. SWAT se místy tváří jako čistokrevná akční jízda, ale scénáristé postavám vdechli kus života, takže na své si přijde snad každý milovník akčního filmu. Určitě není na škodu zmínit, že se jedná o režisérský debut. Poslední dobou jsme mohli vidět několik velkých debutů (SWAT, Matrix, Osudový dotek, Saw, Úsvit mrtvých, Utržený ze řetězu, Pokrevní bratři...). Zajímavou roličku dostal Rod Perry (Deke z původního seriálu), který si zahrál Dekova otce. Fuck you and S.W.A.T.(24.8.2005)

No a je to tu.Poznáte to keď film nie je síce perfektný, ale aj tak vás proste dokáže pripútať? Tak to je presne tento prípad.Skvelo som sa bavil a ani na chvíľku nenudil aj keď nechápem čo je na tom tak skvelé, pretože je to v podstate obyčajný (štýlový) akčňák.Skutočnej "swatovskej" akcie sa tu moc nenájde, ale aj tak som sa nenudil.Hlavný ťahákom tohto filmu je asi to skvelé herecké obsadenie na čele s charizmatickými hercami - Farrell, L. Jackson.Ostatný herci a hlavne záporák Jeremy Renner sú tiež dobrý a humor tomu tiež nechýba.Skrátka ľúbilo sa mi to až tak že nemám na to slov.Je to štýlove a ja to žerem. 90% - 5*(27.3.2011)

„A čo kotrmelec?“ – „Robí sa len v akčných filmoch.“ Nie, vôbec sa to nezačína zle. Až šialene originálne herecké obsadenie (sympatický gepard Colin Farrell, pôsobivý mentor Samuel L. Jackson, Michelle Rodriguez, Jeremy Renner, LL Cool J... wtf???), realistické akčné scény, hyperaktívna kamera a scenár, ktorý síce JE štandardný (neuposlúchnutie rozkazu, budovanie všetkými vopred odpísanej jednotky), ale zároveň sa nebojí psychológiu, vzťahy, dialógy a postavy uprednostniť pred streľbou. Ťažko povedať, koho je vina, že sa to nakoniec zvrtlo do „typického" hlúpeho amerického akčniaku, v ktorom lietadlá pristávajú uprostred cesty. Ale je to škoda, pretože to malo na viac. Napriek tomu takmer 70%.(19.12.2004)

Viděl jsem to poprvé před několika lety a pomatoval jsem si to fakt matně. Ted jsem udělal repete a musím říct že je to opravdu parádní akčnák, kde přestřelky a dobré bitky Renner vs. Farrell rozhodně nechybí, postavy zajímavé a parádní hlavně Renner se mi opět oblibil! Prostě akční pecka co víc dodat + soundtrack tomu taky dodává koule! Time is running out! To chtěji jet vlakem až do mexika?(5.7.2010)

Řemeslně poměrně slušně natočený akční snímek, který zaujme především v rámci žánru netradičním konceptem vyprávění, kdy sledujeme dvě odlišné dějové linky, jež se spolu vzájemně prolnou až skoro po hodině příběhu. Nicméně musím napsat, že nic dalšího mě ve filmu nepřekvapilo a kdo si nakonec příjde pro odměnu vyhlášenou hlavním záporákem mi bylo jasné už v 5.minutě filmu :).(3.6.2004)

• - Dan "Hondo" Harrelson (Samuel L. Jackson) nosí hodinky značky Hamilton Khaki Field Multi-Touch (S.W.A.T. Edition) a Panerai a Brian Gamble (Jeremy Renner) nosí Swiss Army Startech 3000. (dyfur)

• - Colin Farrell chtěl sám zahrát scénu, kdy slaňuje z vrtulníku. Studio jeho žádost odmítnulo s tím, že tuto část zahraje jeho dvojník. Ten si při prvním pokusu zlomil kotník. (don corleone)

• - Zpočátku byl do role Dana "Hondo" Harrelsona zvažován Arnold Schwarzenegger. (Cheeker)