American Horror Story - Coven (série)

Coven

Drama / Horor / Thriller

USA, 2013–2014, 9 h 43 min

Jessica Lange, Sarah Paulson, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Jamie Brewer, Gabourey Sidibe, Lily Rabe, Evan Peters, Denis O'Hare, Danny Huston, Josh Hamilton, Patti LuPone, Grace Gummer, Alexander Dreymon, Alexandra Breckenridge, Lance Reddick, Leslie Jordan, Sir Maejor, Dana Gourrier, Robin Bartlett, Michael Cristofer, Christine Ebersole, James DuMont, Ian Anthony Dale, P.J. Boudousqué, LaJessie Smith, Stevie Nicks, Lauren Gros, Dane Rhodes, Ritchie Montgomery, Matthew James, Danny Cosmo, Lance E. Nichols, Grey Damon, Ameer Baraka, Kim Collins, Riley Voelkel, Jim Gleason, Michelle Page, Kesha Bullard, Jennifer Lynn Warren, Sam Malone, Molly Conarro, Carol Sutton, Charley Vance, Sadarias Harrell, Bob Walker, Lola Phillips, John L. Armijo, Sharon Garrison, Lara Grice, Arabella Field, Brian Oerly, Nathan Moore, Meg Steedle, Gavin Stenhouse, Mike Colter, Chelsea Bruland, Lucky Johnson, Jaren Mitchell, Thomas Francis Murphy, Emily Marie Palmer, Kyle Secor, Amy Lee, Wayne Pére, Lyle Brocato, Carlos Antonio, Toby Nichols, Kyle Clements, Frances Conroy (a.z.), Barack Obama (a.z.), Mare Winningham, Andrew Leeds, Morgan Roberts, Lucy Faust, Jillian Batherson, Bill Martin Williams, Mariana Paola Vicente

Tato série je o čarodějnicích. Odehrává se v současnosti a opět se tam objevují někteří staří herci. Příběh se zaměřuje hlavně na New Orleans, kde se odehrává většina děje. Čarodějnice mají v dnešní době krizi, je jich čím dál míň. Příběh se soustředí na čarodějnickou školu. Ty soupeří s voodoo čarodějnicemi, které vede Marie Laveau a s lovci čarodějnic. Ještě do děje zasahuje Delphine LaLaurie, která se v 18. století podílela na mučení černých otroků. Postavy v této sérii neustále umírají a ožívají, takže je v tom celkem zmatek. Stará nejvyšší čarodějnice slábne a hledá se její nástupkyně. Ale až do posledního dílu se neví, kdo to bude. Nakonec jich moc nezbylo. Finále mě dost překvapilo, ale skončilo to dobře. :) "Poskládáme ti dokonalého přítele."(22.12.2014)

Kam se vydat po fenomenálním Asylum, že... Divněji a rozmáchleji už to nešlo, tak se tvůrci přesunuli na americký jih a nabídli zábavnou a odlehčenější story o čarodějnickém klanu. Což má své velké kouzlo. Z velké části ženský ansámbl v čele se skvělými dámami Jessicou Lange, Kathy Battes a Angelou Basset vypráví příběh o spolku čarodějnic v ohrožení s řadou ozvášťňujích prvků. Máte tu teenage "Frankensteina", ženské kočkování, woo-doo, flashbacky do minulosti... A je to fajn. Šlo to lépe? Určitě. Zvláště ke konci série trošku ztrácí dech, ale televize je to pořád parádní.(17.1.2015)

"Surprise, bitch. I bet you thought you'd seen the last of me." Díky téhle sérii jsem začal sledovat American Horror Story. Všechny ty gify a hlášky na internetu mě prostě donutil si tenhle seriál pustit. Čarodějnictví je velmi zajímavé téma, tento typ humoru mi velmi sedl, děj seriálu je jednoduchý a seriál není na rozdíl od Asylum přeplácaný dějovými linkami. Celou dobu jsem netrpělivě sledoval, která z nich se stane nakonec nejvyšší a mé tipy se díl od dílu měnily. Největším plusem jsou zde postavy, které prostě miluji a mám tu nejvíc oblíbenců. Mezi ně patří Fiona, Cordelie, Nan, Queenie, Marie Laveau, Misty Day,Zoe a Kyle (Evan s Taissou fungují jako pár naprosto perfektně). Ovšem největší královnou je zde Emma Roberts alias Madison Montgomery. Její hlášky jsou geniální a co slovo, to perla. Madison je přesně taková mrcha, kterou nenávidím a zároveň miluju. Coven mi bude dost chybět a je velká škoda, že nové díly už nebudou. 100% - 1. nejlepší série(30.10.2015)

Nejsem příliš spokojen. AHS se vydalo cestou telenovelových hrůz (neustále přicházení a odcházení stávajících postav). Babinec, kde se intrikuje a je to vlastně všechno o tom, že každá čarodějnice potřebuje svého čaroděje s kouzelnou hůlkou. Hnízdo mutantek nemůže utáhnout 13. dílů. Navíc celé to dospělo do nepovedeného závěru. Strašidelnosti to také moc nepobralo, sem tam nějaké to přehrávání...bylo tam moc chyb. Pozitiva? Vybroušený styl, některé momenty a hudební stránka. 63%.(12.2.2015)

• honajz2

Oproti FREAK SHOW je zde nějaké napětí (i když ho není tolik), ale někdy je to zbytečně ukecané, opět to ukazuje, co znamená American Horor. Pro mě ale horor znamená něco víc, než tohle. Je to ale lepší než FREAK SHOW, ale víc než dvě to ode mne nedostane. Hodnoceno podle jedné epizody, co jsem viděl.(23.10.2015)

• - Spoiler: Kúzlo, ktoré používajú Madison a Zoe na oživenie Kylea, pochádza z knihy „The Book of Ceremonial Magic“ od Arthura Edwarda Waiteho. (tree1111)

• - Madame Delphine LaLaurie, ktorú stvárnila Kathy Bates, bola skutočnou žijúcou osobou. Madame LaLaurie bola známa ako vysokopostavená žena a pohybovala sa v tých najvyšších kruhoch až do dňa, keď na jej panstve hasiči objavili veľké množstvo uväznených otrokov, ktorí boli kruto a dlhodobo týraní. (Carol Pifková)

• - Spoiler: Keď Myrtle Snow stojí na hranici a je požiadaná, aby povedala svoje posledné slová, kričí Balenciaga, čo je odkaz na taliansku módnu značku Cristóbal Balenciaga. (tree1111)