American Horror Story - Coven (série)

Coven

Drama / Horor / Thriller

USA, 2013–2014, 9 h 43 min (Minutáž: 40–51 min)

Jessica Lange, Sarah Paulson, Kathy Bates, Angela Bassett, Frances Conroy, Taissa Farmiga, Emma Roberts, Jamie Brewer, Gabourey Sidibe, Lily Rabe, Evan Peters, Denis O'Hare, Danny Huston, Josh Hamilton, Patti LuPone, Grace Gummer, Alexander Dreymon, Alexandra Breckenridge, Lance Reddick, Leslie Jordan, Sir Maejor, Dana Gourrier, Robin Bartlett, Michael Cristofer, Christine Ebersole, James DuMont, Ian Anthony Dale, P.J. Boudousqué, LaJessie Smith, Stevie Nicks, Lauren Gros, Dane Rhodes, Ritchie Montgomery, Matthew James, Danny Cosmo, Lance E. Nichols, Grey Damon, Ameer Baraka, Kim Collins, Riley Voelkel, Jim Gleason, Michelle Page, Kesha Bullard, Jennifer Lynn Warren, Sam Malone, Molly Conarro, Carol Sutton, Charley Vance, Sadarias Harrell, Bob Walker, Lola Phillips, John L. Armijo, Sharon Garrison, Lara Grice, Arabella Field, Brian Oerly, Nathan Moore, Meg Steedle, Gavin Stenhouse, Mike Colter, Chelsea Bruland, Lucky Johnson, Jaren Mitchell, Thomas Francis Murphy, Emily Marie Palmer, Kyle Secor, Amy Lee, Wayne Pére, Lyle Brocato, Carlos Antonio, Toby Nichols, Kyle Clements, Frances Conroy (a.z.), Barack Obama (a.z.), Mare Winningham, Andrew Leeds, Morgan Roberts, Lucy Faust, Jillian Batherson, Bill Martin Williams, Mariana Paola Vicente, Ben Matheny

Může obsahovat spoilery. Zhlédnuto jako poslední série z těch co jsou doposud dotočené. Do třičtvrtě série jsem se dívala s titulky , na poslední díly česky. Výjimečně musím konstatovat, že je lepší český dabing. Speciálně pro Jessicu se hodí dokonale. Od prvního dílu jsem si oblíbila Sarah Paulson, kterou jsem ve 4. sérii nemohla vystát a samozřejmě Jessicu. Intro série je jedno z nejstrašidelnějších, takže jsem ho většinou přeskakovala :D). Ve druhé sérii jsem nemohla vystát Lily Rabe ale zde zazářila i s tím svým super outfitem :) to samé Myrtle Snow - "rudá hlava" :D). Emma Roberts měla zajímavou roli a hrála to perfektně ale většinu času mě tam nezajímala. Děj se mi vcelku líbil i když bylo něco přestřelené ale na Asylum se to vůbec nehrabe. Závěr mě tedy docela naštval, čekala jsem nějaké mega drama rozuzlení, tohle bylo kapku předvídatelné. :). Nechci sérii shazovat, myslím že byla o kapku lepší než ta čtvrtá (i když ta končila dramatičtěji). Hudba byla perfektní jako vždy. Víckrát ale sérii vidět nepotřebuji.(11.10.2015)

• BlackHood

Někdo píše, že začátek série je slušný. Právě jsem se na Coven začal dívat a připadá mi to jako hrozný brak. Hlavní hrdinka zabije na začátku svého kluka a pak se z ní vyklube čarodejnice. Pak jde "studovat" na "školu", kde jsou jenom 4 studentky. Navíc celé to působí tak zastarale, ale přitom se tam mluví o tweetování, youtube, internetu, takže by to spíš mělo mít lepší vizuál. Prostě brak. Čarodejnice mám rád, příběh mi však nesedl. Raději Salem, který sice není taky nějak skvělý seriál, ale je lepší, než tohle. 30%(25.9.2016)

Obsahuje malé spoilery. No paráda. O trochu lepší než druhá série, je to méně hororové, ale za to více nechutné což vůbec nevadí. Po přeplácané druhé sérii nemůžu být touhle nic víc než nadšený. Zajímavé je, že na to kolik postav se v sérii objevilo, si nemůžu vzpomenout na nějakou, která by se mi nelíbila nebo mi vadila. Jessica Lange je úžasná, Farmiga a Peters spolu opět skvěle fungují a Angela Bassett s Kathy Bates a jejich vzájemné nepřátelství patří mezi to nejlepší co série nabídne. Papa Legba a Axeman jsou výborným zpestřením a oba byli i díky absenci více mužských vítaní a skvěle zapadající. Co mi trošku vadilo, bylo oživování skoro každé postavy, díky čemuž jsem se nedokázal o mé oblíbence moc bát. Velkým plusem je také opět skvělý soundtrack. Když k němu přidáme výbornou atmosféru a až dokonce nevědomí kdo bude novou Supreme, nedá se Coven hodnotit špatně.(20.7.2015)

Pro mě jeden ze slabších AHS. A to nikoli z důvodu čarodějnictví, ale z absence zajímavých charakterů, jak tomu bylo u druhé série s podtitulem Asylum. U té mě postavy nejen nezajímaly, ale i iritovaly. Jediným velkým plusem byla postava Kathy Bates jako sadistická žena a vražedkyně z 19. století. Škoda, že film nakonec nebyl pouze o ní v době, kdy ještě byla smrtelnou. 65%(22.12.2015)

(Okopírováno z původního profilu) Bůh tomu chtěl. ale stalo se to, co jsem čekal - Coven je JEŠTĚ lepší než Asylum, což znamená, že je to doposud nejlepší série vůbec a je rozhodně moc dobře, že má tenhle seriál vzestupnou tendenci, rozhodně mu to prospívá. Naprosto fantastický herecký koncert Jessicy Lange a Kathy Bates, okořeněný bravurním dabingem Barcelky a Nadi Konvalinkové, vynikající zápletky, prostředí, atmosféra a obsazení je taky vyšperkované... Moje závislost na AHS se díl od dílu zlepšuje. A já se tedy ptám. Může být "Freakshow" opravdu ještě lepší, než všechny předešlé série dohromady? Hm? Teď už je to čistých 100% (předtím to nebylo ani náhodou) a já to žeru. P.S.: Konečně to tady rozdělili do samostatných sérií, mé přání se splnilo, díky bohu za to:)(27.2.2015)

• - Série se začala natáčet 23. července 2013 v Louisianě. (Varan)

• - Spoiler: Keď Myrtle Snow stojí na hranici a je požiadaná, aby povedala svoje posledné slová, kričí Balenciaga, čo je odkaz na taliansku módnu značku Cristóbal Balenciaga. (tree1111)

• - Když Madison (Emma Roberts) zvedá telefon, jelikož jí někdo volá, můžeme si všimnout, že je na telefonu plocha a ne hovor. (Sayko)