Frajer42 odpad!

Prostě mi přijde, že od jistého okamžiku přestává být film vtipný a jeho vtipnost přechází v trapnost. Byly zde dokonce i momenty, kdy jsem měl obrovskou chuť ten ničím zajímavý zvrácený nesmysl obsazený velmi nesympatickými herci a to bez vyjímky vypnout, ale naštěstí jsem setrval, protože finále se slušně rozjelo a z ničím zajímavého nesmyslu se rázem stal krvavý ničím zajímavý nesmysl, což je o pár levelů výš. Ale chápu i mistr Peter Jackson nějak začínal. Nedá se říct, že by mi byl tento žánr nějak proti gustu. Proti gustu mi ovšem byl tento film. Až na pár světlých okamžiků (kung-fu kněz a sekačka) obrovská nuda. Lepší odpad. ()

AppleCore

Viděl sem scénu kdy tam chlápek popadne sekačku na trávu a rozseká tam tu havěť na totální sračky. A i tak to vypadalo jako totální komediální pitomost, což je ovšem účel filmu, kterej si nehraje vůbec na nic. Moment, kdy přijde na scénu mimořádně tvrdej kněz je taky brilantně komediální, no a v momentě co na ty divný lidi vytáhne eso v podobě karate tak sem se málem válel smíchy po podlaze. Jackson je/byl magor a vůbec by nevadilo kdyby s něčim takovym přišel znova. Maximální vrchol. Hvězdičky neuděluju, protože jsem film neviděl celej a asi nikdy neuvidim, jelikož vůbec nemam chuť :) ()

swamp

Po Bad taste jsem od Jacksona neočekával nic jiného, než maximální nářez.. tohle mě ale překvapilo ještě víc. :D Potoky krve, létání končetin všeho druhu, sekačka na trávu jako zbraň, výborný puding a jedna otravná matka k tomu.. to vše a ještě mnohem víc je Braindead!! Pokud se chcete navýsost černě pobavit, neváhejte a zvolte tento morbidní klenot!! ()

PetrPan

Fantastická splatter komedie z dílny tehdy neznámého Australana Petra Jacksona, po své prvotině Bad Taste přichází s více penězi a předvádí správně namíchaný koktejl hnusu a humoru, zombie dítě je absolutní klasa a nezapomenutelný je i sekačkový tanec se zombíky...Braindead co do gore efektů překonává i Raimiho Evil Dead či italské klasiky tohoto žánru a přesto je to pořád komedie ()

Joker Punx

Braindead - Živí mrtví. Další ujetá hororová komedie od Petera Jacksona a ještě mnohem lepší než jeho předchozí film Bad Taste - Vesmírní kanibalové. Tady se Peter Jackson v efektech opravdu vyznamenal - Gore jako prase a asi nejkrvavější zombie film jakej jsem kdy viděl. Je tam pořád vidět ten samej groteskní styl těch gore efektů jako z jeho prvního filmu, ale gore scény jsou tady už mnohem líp udělaný. Taky jsem tohle tenkrát viděl na VHS z videopůjčovny, to je jasný. Pamatuju si jak jsem chtěl strašně vidět už ty zombíky, tak jsem si to přetočil a byla tam zrovna scéna kdy hlavní postava Lionel (Timothy Balme) už má v baráku svoje zombie u stolu a dává jim jídlo. No pak někdy jsem si pustil celej film. Tenkrát jsem na to hodně čuměl jak dobře je to udělaný, ty gore efekty fakt nemají chybu. Je to taky hrozná prdel, kněz co umí karate, zombie batole, obří zombie máma, mrdající zombie, spousta rozsekaných končetin, stříkající krve a hnusu. Nejvíc mě tam pobavila postava nechutnýho tlouštíka strýčka Lese (Ian Watkin) :D To byl hroznej zmrd :D Jo to jak ho ještě namlouvá Bohdan Tůma, to byla fakt prdel. Ještě dobrý jak byl oblečenej ve stylu Teddy Boys :D A ta paruka, účes jak Teddy Boy :D Rozhodně nejlepší scéna je se sekačkou na trávu, mordování zombíků a záběry na ně a jak všude kolem nich stříká krev, to je skvěle natočený. Tenhle horor fakt nemá chybu, je to výborně udělaný. Pro mě nejlepší Jacksonův film. Škoda že se od toho distancoval a nic už takovýho dneska netočí. Tohle se mu povedlo na jedničku. Jeden z nejlepších zombie filmů. ()

Willy Kufalt

Možná to tu až příliš brutálně krvácelo a zacházelo do zvrhlostí, abych dokázal hodnotit plný počtem... nicméně vyčítat to tvůrcům rozhodně nechci, uvědomuji si, že to zde neodmyslitelně patří a musím uznat, že snad nikde jinde se s takovým množstvím stříkající krve, zohavenými těly a dalšími indegrediencemi tohoto typu horrorů nepracovalo tolik nápaditě, jako zde. Začátek je docela krotký, ale svou nápaditostí, svérázným humorem a občas i drobnou zvrhlostí uz spolehlivě připravuje na následnou šarádu a mě osobně od prvních minut chytl. Posléze akce sílí, zombie v nejrůzněji bizarních podobách se nekompromisně množí a když si v druhé polovině z času na čas pomyslíte, že už se Peter Jackson se svým štábem pomalu vyčerpává, už bude jenom prodloužovat celý ten boj proti zlu, ještě několikrát vás pak pozadí ještě tvrději na zadek dalšími fórky, ještě brutálnějšími gagy, ještě nápaditějšími likvidacemi a útoky... ta akce se sekačkou vážně neměla chybu!! ...a to bych fakt neřekl, že napíšu někdy něco podobného o scéně s takovým množstvím krveprolití. Jenže tady s tím nemám výraznější problém ze dvou důvodů: jednak jde o motiv hrdinského boje proti zlu, ve svém jádru i romantickým nádechem občas podobný až pohádce, a hlavně jde o neskutečně nápaditou a skutečně vtipnou PARODII na různé šílené brakové krváky. V nejedné scéně jsem se skvěle bavil, nebo minimálně čuměl s velkým obdivem nad tvůrčí kreativitou a nechal se jí bez jediného pocitu znudění překvapovat až do konce. Navíc se zde v rámci žánru rovněž slušně pracuje i s některými postavami, z nichž řada dokáže utkvět v paměti – hodně jsem si užíval třeba ty opilecké floutky ze hřbitova, velmi brzy za své chování pomstěné proměnou v zombie... Za mě určitě jedna z nejlepších horrorových komedií/parodií, co jsem viděl, a asi zároveň nejlepší a nejoriginálnější „zombíci“ od dob Romerova majstrštyku z roku 1968. [85%] ()

Vitason

Tam za vodou v rákosí na malém ostrůvku zvaném Nový Zéland žije prapodivný pán kulatých tvarů, který má ještě prapodivnější smysl pro humor. A nebojím se říct, že jeho smysl pro humor je extrémně zvrácený. Protože Braindead je zvrhlý, nechutný, odporný film, ale na druhou stranu je proklatě zábavný. Kde jinde jste mohli vidět nemrtvého kněze souložit s mrtvou zdravotní sestřičkou, aby pak studená slečna během jednoho dne porodila, kde jinde jste mohli vidět, jak chlapík boxuje mimino do ksichtu? Odpověď je jasná: nikde. Kromě hromady gore efektů, hektolitrů krve a černého humoru se film může pochlubit rychlým střihem, který podporuje atmosféru a podmanivou kameru, která velice ráda nahlíží na dění ze zvláštních úhlů. Pochválit ještě musím ústřední herecké duo. Pokud máte silný žaludek (u pudinkové scény mi bylo fakt blbě) a smysl pro šílený humor, tak je Braindead jasná volba. ()

Rocky62 odpad!

Fanda hororů zrovna nejsem a komediálních hororů už vůbec ne, ale protože režisérské křeslo neobsadil v tomto případě jen tak někdo, ale autor sedmnácti Oscarové trilogie, tak jsem se rozhodl, že se pustím do projekce. Bohužel jsem netušil, jaká chujárna mě čeká. Skloubení romantiky a hororu mi přijde jaksi perverzní, ale očekával jsem, že Jackson si s tím poradí. Omyl. Ti hnusní poslintaní zombie mi přišli sympatičtější než herci, a ani to prostředí, kde se film odehrává se mi vůbec nelíbilo. A co považuji za největší kámen úrazu, tak to je chování postav. Nevím jestli jsem koukal duševně nemocné lidi, nebo na sjeté vylízance, ale jejich totálně nepřirozené reakce a debilní řešení situací mi přišlo jako pěst na oko. Samotní zombie reagovali mnohem inteligentněji. Rád bych zde uvedl mnohem víc důvodů, proč dávám odpad!, ale tohle je tak zvrhlá příšernost, že mi těch pár minut rozepisováním se o tomto odporném fuj kýči za to vůbec nestojí. 0% ()

eLeR

Ja vôbec nemám v merku takéto krvavé a nechutné záležitosti, ale myslím si, že sa s tým Peter naozaj vyhral, lebo niekedy som sa nestačila čudovať. Niektoré hlášky rozosmiali a pri pudingu aj mne trochu zaštrajkoval žalúdok. Ale ináč Lionel s tou svojou kosačkou a Paquita s mixérom to zvládli celkom v pohode. Jdu blejt, velebnosti. ()

Claw

"Braindead" je jednoznačně největší splatterový kult, navíc jeden z opravdu málo vydařených verzí této hororové odnože, ve které se podařilo úžasně spojit brutalitu, hnus a humor. Takhle fantasticky propojené protiklady se vidí jen v málo filmech. Experti na ně byli zejména Raimi a právě Jackson. Tento Jacksonův výtvor nabízí vše a ještě víc, než si lze vůbec představit v těch nejdivočejších představách... Spousta totálně ujetých nápadů, orgastická destrukce lidských těl, hektolitry krve, hnusy a nechutnosti nejrůznějšího druhu, šílené a totálně ujeté postavy a k tomu naprosto precizně zvládnuté veškeré vlastnosti filmu jako takového (kamera, střih, hudba atd.). Hlavně je to pak neuvěřitelně zábavné. Tohle je naprostá špička svého druhu a nekorunovaný král splatteru. /95% + FILM ROKU/ ()

klerik

Prvá polovica bola horor, miestami niečo ako Psycho (no fakt) a koniec zmenil pohľad na novodobé masakre. Až tu sa stal ten správny "pracovný nástroj" ozajstnou kultovou záležitosťou. Takto vynikajúco to dopadne vždy, keď sa toho chytí partička nadšencov, ktorá nemá peniaze. Nasmial som sa ako kôň, ale aj som bol dokonale zhnusený... ehm neodporučam pri tomto jesť jogurt (no fakt, a už vôbec nie vanilkový). Jackson v najlepšej forme. A toto nebolo na Oscaroch, pche!! ()

kwietitze

Živí mrtví se stali bezpochyby nejslavnějším filmem svého druhu vůbec a otevřeli Jacksonovi cestu do Hollywoodu. A kupodivu znamenali i konec splatterování. Možná právě proto, zde využívá veškerých dřívějších zkušeností v co největším měřítku. Nedá se už mluvit o jednoduchoučkých tricích ve stylu „udělej si sám doma na dvorku“, ale o sofistikované vytváření hand-made trikových sekvencí, které si sice nezavdají s dnešní PC technikou, ale jejich promyšlenost a satirická brilance mají ve svém oboru nejvyšší punc kvality. Neb kdo si všimne, že na zemi se svíjející trávicí soustava jednoho ze zombíků dokáže skvěle splňovat svou funkci (tzn. prdět a vyměšovat) a zároveň škrtit přítomné oběti? Ať se to jeví sebevíc odpudivé a nechutné, všechny ty hektolitry prolité krve jsou K SMÍCHU. Ano, k smíchu. Pokud nepatříte do spolku milovníků odpoledního čaje a recitátorů milostné poezie budete se svíjet na podlaze v křeči smíchy a vaše mysl bude v rozpacích: „Proboha, čemu se to tady směji? Dyť je to vyložený intelektuální humus!“ A taky je. Ale pekelně dobře nakročený, nehrající si na nic víc, než prachsprostou morbidní podívanou. Samotné zombie sado maso ale nemůže být vtipné... hlavní eso je skryto v rukávu mixu žánrů, který se rozpučel v ŽIVÝCH MRTVÝCH do podoby všehožroucí rakoviny. Copak smixovat kýčovitou love story, psychologický film a horor není samo osobě k smíchu? Jackson navíc všechny žánry vesele paroduje a prošpikovává vrstvícími se ORIGINÁLNÍMI NÁPADY SCÉNAŘE z dílny Frances Walshové (za všechny nespoilersky zmíním návštěvu předsedkyně ženského spolku a závěrečný večírek s užitečným využitím strunové sekačky na trávu). Tradiční lekací scény hororů se samoparodizují. Kamera je strčena hercům přímo pod nos (nebo naopak snímá ze země), což nejsou atributy hororu, nýbrž poťouchlé parodie. Herci bez ostychu schválně přehrávají – v tomhle ohledu je mistrem Timothy Balme jako chcípaček Lionel, jehož neustále vyvalování očí, grimasy jak z němého filmu od Ejzenštejna a pohyby à la Mr. Bean z něho dělají nezemského debila, kterého si musíte zamilovat. O poznání horší je na tom Diana Peńalver alias Paquita, která se zpočátku nemůže vymanit z kolonky obyčejné holky od vedle..trochu velký skok pak v její roli následuje, když ji vidíme na závěrečném večírku jako pravou action girl. Mno, ale co by člověk neudělat pro lásku? Pravým klenotem film je Elizabeth Moody, stálice novozélandské kinematografie, která si svoji semetrickou matku vychutnává až do stádia jejího fyzického rozkladu. Čímž se oslím můstkem dostávám k samotným zombákům, kteří ve filmu početně převažují. Těmi slizkými, hnisem prolezlými potvorami, jimž neustále vypadávají součástky těl (rozuměj orgány) se nenechte oklamat! Chvíli na vás budou dělat smutné zombácké ťuťu ňuňu, ale achtung vážení, jde jim jen o vaše vnitřnosti! Takovou líbivou ambivalenci jinde nezažijete..imho je na ně úctyhodný pohled, co zombík, to osobnost (tzn. propracovaná maska). ()

SeBig

Konec je sice nehorázně výbornej masakr jinak pruběh filmu nudná finská kokotina...zombíci jsou srandovní, aten konec me dostal za to dávám tři hvězdy. Jinak jako pfff.. ()

mcb

Fantaskní, nechutná, krvavá a vyhřezlá "sračka" (v tom dobrém slova smyslu). Přemýšlel jsem, jak mohla být Peterovi svěřena nezfilmovatelná trilogie a po tomto výplachu mozku (čti střev). Pak mi to docvaklo. Pro neskutečné množství nápadů a představivosti. Ze svých nákladů vydává maximum a útočí na hranici snesitelnosti diváka a když už si myslíte, že máte dost, tak to ještě nic není. Prostě geniální banalitka plná všeho, co jste dosud neviděli a mysleli, že ani nejde vidět. Proto sáhněte po Braindead - možná budete šokováni, možná znechuceni, ale dokáže vám, že i to, co byste nikdy nečekali a odsoudili, se může proměnit v skvělou komediální parodií na horory. Ale co je moc, to je moc ;) ()

heyda odpad!

Braindead aneb film, který bourá bariéry! Do tohoto filmu jsem měl za to, že vše má své meze, ale nemá. Během sledování Breindead si člověk říká, to je skutečně ten Jackson? Co se mu honí v hlavě? Pocity nechutnosti a nechápavosti se zde mísí podobně jako krev se slizem k obědu, o humoru bych zde silně pochyboval, o parodii taktéž. Možná jestli existuje žánr parodie na parodii - to by Braindead možná i splňoval. Film, ze kterého se vám udělá na 90% nevolno pro mě nemá žádný smysl pro kinematografii. Ke všemu jsem si u toho nemohl sníst ani večeři, páč bych se poblil. Jediné, co bych vypíchl jako pozitivum: hudba, Diana Peňalver a SENGAIA :-D ()

VenDulin85

Ani nevím, proč jsem se Braindead tak dlouho vyhýbala, když je to taková legrace, hlavní hrdina je tak trochu hodně pechvogel, který si ale vybere dobrou holku do nepohody (hihi, je to sice naopak, ale nebuďme feministi), která to umí s mixérem a spolu vyjdou vstříc oživlých mrtvolám.. No, kdyby to nespáchal starý dobrý Peter Jackson (tehdy vlastně mladý), tak bych asi ještě chvilku dělala okolky, ale přece nebudu koukat jen na jeho pozdější vymazlená dílka z pera pana Tolkiena. Takto jsem se dobře bavila, i když občas jsem se neubránila šklebu na tváři, protože vzduchem nestříká jen krev, ale všechno možné a hrdinova maminka je... jak to říct... no extra mrcha, která se hned tak nezastaví. Nejlepší antikoncepcí a strašákem bylo ovšem to zombie mimčo, to bych vskutku "venčit" nechtěla ani omylem. Jsem na vážkách mezi 4 a 5*. ()

mat.ilda

Maj tam ostrou sekanou! Snad jen, kdyby se záblesky švankmajerovské výstřednosti, rodriguezovského černohumoru i zombieovské masokombinátnosti zharmonizovaly v kompaktní celek, nemusela bych Jacksonovu krvavou poluci jen shovívavě přetrpět. Viděno v rámci Season Challenge Tour, týden s oblíbenými filmy POMA. ()