Temný Kraj

Režie:

Jitka Bártů

Hudba:

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Badinková Nováková, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný (více)

Série(2) / Epizody(26)

Odborník na sériové vraždy Petr Kraj se ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně s nalezeným psem a nezkušenou trojicí okresních policajtů k vyšetřování šesti případů sériových vražd, ve kterých ožívá stejně temné zlo jako ze starých pověstí a strašidelných legend.
Pražský elitní kriminalista z oddělení vražd Petr Kraj dává ze zdravotních důvodů sbohem velkoměstu a usazuje se na chátrající faře po svém strýci v malebném kraji opředeném strašidelnými legendami a pověstmi. Na zdánlivě poklidném venkově si ale připadá opuštěný stejně jako osamělý strom za vesnicí, ke kterému ho vážou vzpomínky z dětství. Jeho návrat ke kořenům není v žádném ohledu snadný, ale postupně také propadne nostalgické atmosféře a tajemné malebnosti venkova. Navíc potkává i nové kolegy z okresního oddělení, kteří se díky němu dostanou k vyšetřování spletitých případů sériových vražd a získají příležitost k profesnímu i osobnímu růstu. Plachá Naďa Hamplová, snaživý Vojta Coufal a bodrý Pepa Sláma se vyznají v temných zákoutích svérázného kraje a jsou Petrovi těmi nejlepšími parťáky při objasňování zločinů a oporou ve chvílích, kdy všem nemilosrdně ubíhá drahocenný čas... (TV Prima)

Fracek

Zde se nezvratně ukázalo, že Lukáš Vaculík je herecky velmi slabě vybavený, takže celou tu fantasmagorii neutáhne ani nostalgie z jeho herecké prvotiny s Tofim. Tím pádem i doprovodná hudba působí jako špatný ftip anebo spíše kýč? Dodívat se na to dá, ale jen ze zvědavosti, s kvalitou to nemá nic společného. Kristýna N-F vyzařuje zcela mdle a za chvíli je jeden z ní celej utahanej. Seriál je taková potrhaná krabice bez víka... ()

lu1

Jedna hvězda ta Vaculíka a druha za Trnavskeho. Jinak je to tragédie az parodie. Dnešní dil s Danou Morávkovou..bylo mi za ty herce trapne. ()

Sexton odpad!

Kdyby takto vyšetřovali kriminalisté v ČR, tak tu jsou prázdné věznice a na svobodě běhá spousta vrahů, násilníků a zlodějů.. ()

Pavelkedar odpad!

Hloupost a amaterismus z toho kouká na každém kroku, trapné a triviální dialogy křížem krážem,prostě katastrofální scénář a režie. Jen se divím, že "tohle"vůbec někdo produkoval. Vaculík je taky poslední dobou všude a ve všem, ale tohle je pod jeho úroveň. Ono také stojí za to se podívat, co ty dvě "chytré horákyně Bártů" dosud "vyprodukovaly". Je s podivem, že jim to někdo vůbec financuje. ()

Nellie Lovett

Když to člověk nebere moc vážně, je to fajn oddechovka. Břeh je takový malý český Midsomer - takový počet vražd by asi dost zahýbal počtem obyvatel v okolí :) A moc se mi líbí titulky. ()

WikingVik

Temný Kraj vede zkušeného diváka detektivek k okusování nehtů a pevné víře, že snad i pro Primu platí, že chybama se člověk učí. Už obsazení Kristýny Novákové do role vyšetřovatelky vražd nesedí. Nic proti ní, ale když vytáhne bouchačku, připomíná spíš prvňáka, který se žene do školy s aktovkou větší, než je on sám. Samotný děj je bota za botou, příkladem může být poslední příběh. V něm kdosi postupně zavraždí soudce, bývalého policajta, dozorce, soudního znalce …. až po cca 90 minutách děje Vaculíka vítězoslavně napadne, že ty vraždy musí mít společného jmenovatele, např. pomstu. Hurá je vyhráno a padouch je zatčen na hřbitově, jenže on ještě stihnul unést a “pohřbít“ jejich kolegyni. A tak se policie vrací na vesnický hřbitov rozlehlý asi jako školní tělocvična. Hledají ve dne, hledají v noci a nic. Až pak pes zaštěká na přilehlou márnici a tam je policistka schována pod plachtou v dřevěné bedně. Ach jo. Takže jedinou světlou chvilkou byl výkon Igora Bareše co by šíleného padoucha. ()

Eweak

Jedna hvězda navíc za charisma Lukáše Vaculíka. Jinak šlo spíše o průměrný seriál, který srážely dolů některé nelogičnosti ve vyšetřování a především závěrečné zázračné vyléčení hlavního hrdiny po operaci mozku. ()

Muttinka

Vůbec nechápu co se na tom lidem nelíbí. Celý seriál měl spád a ty pověsti, které se vždy četli se mi na tom líbili ze všeho nejvíc. Hlavně jsem hned na začátku neměla tušení kdo je vrah a to, že se tu řeší zda tam hrál jeden nebo více psů. To mi přijde jako úplná pitomost, protože i kdyby to bylo víc psů. Nebylo by to nic překvapivého, protože málokdy jeden pes odehraje jednu psí roli. Jediné co mi trochu vadilo byla role Kristýny Novákové-Fuitové, která za celý seriál zírala pořád stejně a nic moc jako herečka nepředvedla. ()

a-ja

Vzhledem k Raplovi 2, který tu má (ač je to zatím neskutečná slátanina - psáno po 2. díle) hodnocení 61 procent, přidávám jednu hvězdu... ()

Skylwalker42

Tak tohle byla zas síla. Jeden z dalších novodobých českých seriálů, který se snaží tvářit strašně moc cool a být naprosto poctivou kriminálkou... ale nějak mi tam jen utkvělo, jak si Vaculík povídá se psem. V naší český kotlině máme víc mrtvol než německém zákopu. ()

Sfaxia odpad!

Odpad odpadů futrál.Ty dvě Bártů dokážou udělat i z průměrného herce herecký odpad. Jen Vaculík se nedal i když chvílemi měl taky nakročeno. ()

Bohdy67

S kriminálkami se poslední dobou roztrhl pytel a více či méně jsou povedené. Za mě Temný kraj patří k těm lepším, alespoň co se hereckého obsazení a postav týče. Příběhy a zločiny asi lepší neřešit, to by téměř každý počin dostal tak jednu hvězdu nebo odpad :) Samozřejmě to pak sráží hodnocení. Za mě o něco lepší průměr. Abych si to pouštěl stále dokola, to fakt ne, ale jednou se třeba zase rád znovu na obě série podívám. 72% ()

tuctovychlap

priemer k trom hviezdám..štvrtá hviezda pre čoraz sympatickejšieho Vaculíka..a za plagiát južanstva á la True Detective, Justified etc. v znelke..:) ()

tata22

Upřímně nevím proč ale docela rád se na to dívám. Uznávám, že to má docela velké mouchy, ženská přítomnost na straně režie i scénáře je často znát ale stejně.... Někdy jsou ty příběhy tak vyumělkované vymyšlené, že to hodně škodí. Realismus bych v tom taky nehledal, o policejní práci ani nemluvě. David Suchařípa, ač přehrává je skvělej, stejně někteří další herci. Upřímně moc nemusím ani Lukáše Vaculíka ale tady mi přijde celkem uvěřitelný. Ostatně svérázné venkovské figurky hodně pomáhají příběhu a je radost se na ně dívat. Hostinský, instalatér, policista, otec, farář a pod. Většina je herecky i scénáristicky skvělá. Uznávám, že to není zrovna umělecká pecka ale nějak mi u toho čas plyne docela příjemně... Ostatně na co se člověk má v TV dívat, že ? Moc toho obzvlášť Prima s Novou zrovna nenabízejí... ()

Nick321 odpad!

"Nad topolem nad jezerem jezdí vodník s buldozerem...." -_- Na to, že jsou zde až na vyjímky relativně dobří herci, tak zde ze sebe dělají hlupáky. U Vaculíka už mě to nepřekvapuje, nejlepší léta už má za sebou, ale třeba Karel Zima by nemusel. Tuctová česká kriminálka, překořeněná trapnými vymyšlenými pověstmi, které se úplnou náhodou shodují s pachateli, které hledají, do toho nekonečně nudné scény Vaculíka povídajícího si s retrívrem (jelikož jsou Češi národem pejskařů, tak aby si taky přišli na své), už jsem kolikrát jen čekal, kdy tam vyskočí Troškův čertík a udělá blblblblbl. ()