Temný Kraj

Režie:

Jitka Bártů

Hudba:

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Badinková Nováková, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný (více)

Série(2) / Epizody(26)

Odborník na sériové vraždy Petr Kraj se ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně s nalezeným psem a nezkušenou trojicí okresních policajtů k vyšetřování šesti případů sériových vražd, ve kterých ožívá stejně temné zlo jako ze starých pověstí a strašidelných legend.
Pražský elitní kriminalista z oddělení vražd Petr Kraj dává ze zdravotních důvodů sbohem velkoměstu a usazuje se na chátrající faře po svém strýci v malebném kraji opředeném strašidelnými legendami a pověstmi. Na zdánlivě poklidném venkově si ale připadá opuštěný stejně jako osamělý strom za vesnicí, ke kterému ho vážou vzpomínky z dětství. Jeho návrat ke kořenům není v žádném ohledu snadný, ale postupně také propadne nostalgické atmosféře a tajemné malebnosti venkova. Navíc potkává i nové kolegy z okresního oddělení, kteří se díky němu dostanou k vyšetřování spletitých případů sériových vražd a získají příležitost k profesnímu i osobnímu růstu. Plachá Naďa Hamplová, snaživý Vojta Coufal a bodrý Pepa Sláma se vyznají v temných zákoutích svérázného kraje a jsou Petrovi těmi nejlepšími parťáky při objasňování zločinů a oporou ve chvílích, kdy všem nemilosrdně ubíhá drahocenný čas... (TV Prima)

Filmjunkie

Ze začátku jsem fandil, jednotlivé případy jsou zajímavé, tajnosnubné natahování ale seriálu neprospívá. Scénáře jsou chudé, dělení do dvou dílů vše uměle natahuje. Kristýna N-F jen rádoby chytře kouká a zásadně neodpovídá na otázky, Vaculík taky nemá co hrát, takže hulí jednu za druhou. Není divu,že má raka, jistě ho bude mít brzo i v reálu. Celé je to jako reklama na cigarety, zrovna v době, kdy kouření má být na ústupu. Za mě má šťávu jen Trnavský a Rašilov. ()

Animka

Vaculíka mám ráda, líbí se mi i Tereza Kostková. David Suchařípa hraje skvěle parchanta jak vystřiženého z dob komunistů. Ale tím to končí. Co mne odrazuje od sledování je role Zimy, jeho kecy na téma tradice, legendy, bludné kořeny, bludičky, otravná posedlost tradicemi a jejich vysvětlování každému, to je na "přeshubu". Nevím, proč to tam autorky cpou.Taky mě nebaví Studénková, její styl hraní mi tam nesedí. Scénická hudba je hrozná, stejný motiv pořád dokola, deprese, bez nápadu, nuda. Kamera - no comment. Celkově dávám seriálu 2 hvězdy. ()

Vila33

Serial mě bavil a těším se na další řadu.... Vaculík jako vždy skvělý, výborná hudba a fakt odpočinek u kriminálky. ()

vopajslikova

Oddechový seriál s charismatickým Lukášem Vaculíkem a jeho úžasným parťákem Egonem, případy versus krásné místní pověsti, v krimi jisté nelogičnosti, ale nešť! ()

PowPow

Forma (či spíše pokus o ni) silně převažuje nad obsahem. Jakoby se veškerá energie tvůrců soustředila na to, aby všechno vypadalo co nejvíc temně a drsně, čímž ovšem až moc tlačí na pilu. Minimalismus, ne taková doslovnost a podstatně propracovanější scénář by tomu slušel mnohem víc, ale to bych asi od Primy a Jitky Bártů chtěl trestuhodně moc. Vaculíka je pro něco takového škoda. Chcípajícího introvertního vyšetřovatele, který mluví se psem, podal tak dobře, že si vůbec nevšimnete, jak moc je všechno to ostatní blbost. ()

trollfjord

Námět dobrý, první řada velmi dobrá, druhá řada tragedie. Taková prapodivná snaha přiblížit se současné modní vlně severských detektivek. Druhá řada začíná vrcholně trapně snahou o napětí z obav že Kraj zemřel. Další trapností je neuměle znázorněná faleš jeho kamaráda z Prahy a jakoby nadšení z jeho návratu. Postava vytvořená Karlem Zímou je zajímavá ale přeplácaná. Nejhorším faktorem je ale hudba. Autoři si zřejmě neuvědomili, že točí seriál pro českého diváka a ne pro amerického fanouška country. ()