Temný Kraj

Režie:

Jitka Bártů

Hudba:

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Badinková Nováková, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný (více)

Série(2) / Epizody(26)

Odborník na sériové vraždy Petr Kraj se ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně s nalezeným psem a nezkušenou trojicí okresních policajtů k vyšetřování šesti případů sériových vražd, ve kterých ožívá stejně temné zlo jako ze starých pověstí a strašidelných legend.
Pražský elitní kriminalista z oddělení vražd Petr Kraj dává ze zdravotních důvodů sbohem velkoměstu a usazuje se na chátrající faře po svém strýci v malebném kraji opředeném strašidelnými legendami a pověstmi. Na zdánlivě poklidném venkově si ale připadá opuštěný stejně jako osamělý strom za vesnicí, ke kterému ho vážou vzpomínky z dětství. Jeho návrat ke kořenům není v žádném ohledu snadný, ale postupně také propadne nostalgické atmosféře a tajemné malebnosti venkova. Navíc potkává i nové kolegy z okresního oddělení, kteří se díky němu dostanou k vyšetřování spletitých případů sériových vražd a získají příležitost k profesnímu i osobnímu růstu. Plachá Naďa Hamplová, snaživý Vojta Coufal a bodrý Pepa Sláma se vyznají v temných zákoutích svérázného kraje a jsou Petrovi těmi nejlepšími parťáky při objasňování zločinů a oporou ve chvílích, kdy všem nemilosrdně ubíhá drahocenný čas... (TV Prima)

HanaZ odpad!

Dvojčata Bártů by se měla držet telenovel, protože protože jinak zabijou i upálenou mrtvolu... Doufám, že Prima Amíkům za motiv Temnýho případu dobře zaplatila, ale okopírovaný titulky fakt nestačí: Tohle vydrží jen skalní fanynky Lukáše Vaculíka: Hvězda pro něj, za řemeslo. ()

Beau

Nejstrašnější je to rozvláčné tempo vyprávění + reklamy. Kdyby se to trochu sestříhalo, už bychom po prvním díle znali vraha. Postava komisařky Hamplové je napsaná tak strašně, že by fakt měla vzít tu práci na obci za tu paní, co jde na mateřskou. Dvě hvězdy za Vaculíka, který jediný hraje a to přidávám. Po druhým dílu ubírám na 20 %. Utrpení. Když už autorky scénáře neví, jak to chodí u policie, tak ať se sakra podívaj na nějakou kriminálku. Samozřejmě ne na Primě. ()

lineker

Žádná velká očekávání jsem neměl a možná proto, nejsem až tolik zklamán. Chvílemi opravdu ubohé, některé dialogy jak ze školní besídky (dohady zda případ vzít či nevzít ), technická úroveň hodně pokulhává a změnu rasy psa snad ani nemá cenu řešit. Nicméně jsem se rozhodl, že ještě jeden díl zkusím. Důvodem je především Lukáš Vaculík a samotné vyřešení případu. Jsem zvědav jak se s tím tvůrci poperou. ()

Meitee

Po prvním díle fakt nevím co si myslet. Vaculík hraje dobře. Pes zřejmě tu operaci nezvládnul, tak najali novýho. ()

natalkas odpad!

Můžete mi někdo říct, kde se vzal pan herec Jan Teplý ml.? Nepřirozený stvoření bez špetky talentu. Pryč s ním!!! ()

tuzemsky_um odpad!

Ty dvě paní Bártů má evidentně majitel Primy radši než Primu, natož diváky. Takto nedomyšlený scénář se jen tak nevidí. Ony to ale dokáží! Že jim to nezakážou alespoň poldové, ze kterých dělají takové voly, když už na Primě nikdo nemá rozum. ()

pupidup

Druhy dil to totalne zazdil... dramaticky zaber na vaculikovo krvacejici nos me rozesmál... a hlavne - vypada to,ze ten vrah mel pravdu.. kazda zenska,kterou potkal,jecela jako megera... 🙂 ty by musel zabit kazdy!!!! Dalsi dily - nektere dramaticky vygradovane sceny byly az komicke.. uff pokračování fádní nuda. Zlatej rapl... Sorry,ale koukat se na dlouhé záběry omšelého Lukáše.. který jediný je ten správný policista,co všechno rozlouskne.. To fakt už ne. Lukáši promiňte.. to není nic proti Vám. Nepřirozená dvojka.. s neuvěřitelně křečovitými výkony a dějem, ve kterém se pardon prase nevyzná, to úplně dorazila. Úplná telenovela! 😊 ()

kwii

.. snad jen ten Vaculík, na toho se dalo dívat. Jinak naprostá slátanina, která ale vůbec nedrží pohromadě.. i ty nitě praskaj. Totálně rozbitý sled děje, příběh.. scénárista i režisér by měli chodit kanálama. Jedna hvězda za herce, ty za nic nemůžou.. Další díly už beze mne. Pa. ()

quido.morava

Viděl jsem dva díly a myslím, že se už nic nezmění - přestože scénář není bůhvíco, tak až tak úplně hloupý není, ale režie i herecké výkony jsou na bodu mrazu, některé dialogy a scény jsou tak kýčovité, že se nehodí ani do ochotnického divadla (tím nechci urazit nikoho z ochotníků), a přestože jsou obsazeni vesměs ostřílení herci, tak skoro nehrají, nebo hrají špatně - jediní, kdo se snaží jsou asi jen Jan Novotný a Karel Zíma, jinak Vaculík většinou jen bezradně koulí očima jako Hurvínek, Krystýna nehraje skoro vůbec, Honza Teplý zase šíleně přehrává a režie to neukočíruje... Nenadchlo mne to a je to podle mne opět zahozený potenciál. ()

MarlowePetr

po prvním "nekonečném" dílu (a to sledováno bez reklam) bych to nazval jedním slovem a to UTRPENÍ. Jednu hvězdu za Vaculíka a Novotného, ti jediní mi tam nevadili.. Na konci dílu mě v titulcích "dostalo" upozornění, že případ pokračuje a kdo, že prý je vrah? A dále jsem byl upozorněn na to, že vrah bude odhalen v dalším díle. To jsem netušil, myslel jsem si, že vraha už nikdo nikdy nevypátrá, jsem rád, že vím, že bude dopaden v druhém díle, autoři se asi obávali toho, aby se někdo vůbec na další díl díval, u mě marný pokus, já to určitě nebudu. ()

Jan00

Musím souhlasit s Elwanelyn a znovu potvrzuji: Ta výměna těch psú, mě odrovnala. Z divaků dělají blbce. Vaculíka je v seriálu škoda. Jediný herec v seriálu. Za snahu filmařů a českou tvorbu dvě hvězdy. Po zhlédnutí dílu "Loupežníci", zlepšuji skóre na 3 hvězdy. Uvidíme, jak to bude dál... ()

bratr_jezek

1. série Policista Kraj se díky vážné nemoci ocitl na KRAJI svého života. Protože je to drsňák s tváří Lukáše Vaculíka, nehodlá kňourat v nemocnici na hadičkách, ale odjíždí do vesnice svého dětství, kde smrti ukazuje, že stále zůstává na té správné straně a nehodlá odejít na druhou stranu, snad proto se vesnice mysticky jmenuje BŘEH. Bohužel tyto dvojsmysly jsou jediné, co spolu se znělkou slibuje mysteriózní kriminálku. Jenže pod scénářem je duo děvčat, specialistek na české mýdlové telenovely. Nelogičnosti a nedotaženosti pak celý seriál sráží do podprůměru. 1) Podle Wikiedie bychom napočítaly cca od 16-tého století asi třicet sériových vrahů. Přesto je Vaculík na sériové vrahy ten nejlepší, prostě specialista. 2) I kdybychom uvěřili 1, proč by zrovna v malé vesničce mělo být několik masových vrahů, čekajících na odhalení pražského pátracího esa. 3) I kdyby platilo 1 a 2, proč nemá aspoň trochu důstojný tým. Místní policie připomíná jen karikatury typu schopná snaživka, všehoschopný sexista a neschopný buran, kteří se opravdu hodí jen na vyšetřování krádeže slepic či řešení rvačky v hospodě. 4) I když akceptujeme 1, 2 a 3, vyšetřování neodsýpá, nemá tempo ani napětí, navíc rozdělení každého vyšetřování na dva díly zbytečně napětí tříští ještě víc. 5) Poslední bod podtrhuje vše - sympatie. Vaculík je sympaťák, ale umírá. Potřebuje koktejl života - hned mu naservírujeme místní veterinářku s manželem v cizině, ať máme milostný podtext, propleteme to s nevyřčeným sexuálním napětím k pražské šéfové, nevyjasněným rodinným zázemím, to vše mícháme v nádobě s historickou kapitolou kroniky temného kraje, který sepisuje praštěný policista, zalijeme psychologickým profilem Saši Rašilova a svaly Martina Trnavského a mixujeme tak dlouho až se vyčistí i všechny vztahy v nesourodé rodině hlavní policistky. Před podáváním ozdobíme téměř supermanskými schopnostmi jednoho nalezeného psa a výsledný koktej nazveme VKV2 nebo Rodinná pouta 3. 2. série Bohužel zůstalo u stejně nešťastného konceptu, kdy masoví vrazi doslova vbíhají místní policii do rukou a velkou zásluhu má Petr Kraj. Přesto zůstává v malé vísce, nějak se nemůže odhodlat řídit pražskou kriminálku na 100%, stejně tak se ale vyhýbá veterinářce (Kostková). Ta se mu hodí, tentokrát má vážný zdravotní stav jeho pes Egon (praštěná zápletka, že?). Duo scénáristek cítí, že je to málo, takže se znovu otevírá případ Ulrich (to je ten magor, co neměl rád místní policistku, protože kdysi byla jeho žena - o moc silnější zápletka to není, že). Do třetice je tedy tu zápletka kolem šéfa policie Kořena (s gustem zahraný , bohužel někdy až přehraný "hajzl" Davida Suchařípy) a nevyřčeného vztahu Petr Kraj a Kořenova žena (Hrubešová, pořád vypadá dobře, ale nemá co hrát podobně jako její rozmazlený syn). Pokud vznikne další série, bude asi bohužel jen slabší než ty předchozí. Škoda Vaculíka, jeho role je snad jediná dobrá, jen by si zasloužila lepší detektivku, ať předvede své dobré herectví i pořádnou porci kriminalistiky, to, co mu předepisuje scénář tady je na úrovni poručíka Colomba. () (méně) (více)

zuzam

Nudný seriál, nezajímavé dialogy, nesympatické postavy, nicméně první serie ještě mohla zaujmout tak trochu netradičním pojetím. Bohužel v druhé serii je patrný strmý sešup, jednak díky nástupu (ne)herců Hrubešové, Suchařípy a Morávkové a pak patrně kvůli tomu, že sestry Bártovy totálně zešílely a nejsou schopny udržet alespoň trochu logiky v příbězích. ()

mara.pavelka odpad!

Tak tohle se fakt nedalo, nezvládli jsme víc než půl hodiny. Ale co se dalo čekat, když jsou pod tím podepsané sestry Bártů. Divím se, že jim na to ještě někdo dává peníze. ()

Thomash

No, v druhém díle se začalo konečně něco dít, dám tomu ještě šanci... Tak nedám... sleduju jen proto, jestli to Petr Kraj přežije nebo ne :) ()