Temný Kraj

Režie:

Jitka Bártů

Hudba:

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Badinková Nováková, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný (více)

Série(2) / Epizody(26)

Odborník na sériové vraždy Petr Kraj se ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně s nalezeným psem a nezkušenou trojicí okresních policajtů k vyšetřování šesti případů sériových vražd, ve kterých ožívá stejně temné zlo jako ze starých pověstí a strašidelných legend.
Pražský elitní kriminalista z oddělení vražd Petr Kraj dává ze zdravotních důvodů sbohem velkoměstu a usazuje se na chátrající faře po svém strýci v malebném kraji opředeném strašidelnými legendami a pověstmi. Na zdánlivě poklidném venkově si ale připadá opuštěný stejně jako osamělý strom za vesnicí, ke kterému ho vážou vzpomínky z dětství. Jeho návrat ke kořenům není v žádném ohledu snadný, ale postupně také propadne nostalgické atmosféře a tajemné malebnosti venkova. Navíc potkává i nové kolegy z okresního oddělení, kteří se díky němu dostanou k vyšetřování spletitých případů sériových vražd a získají příležitost k profesnímu i osobnímu růstu. Plachá Naďa Hamplová, snaživý Vojta Coufal a bodrý Pepa Sláma se vyznají v temných zákoutích svérázného kraje a jsou Petrovi těmi nejlepšími parťáky při objasňování zločinů a oporou ve chvílích, kdy všem nemilosrdně ubíhá drahocenný čas... (TV Prima)

Garch

Sešlý Lukáš Vaculík to naprosto zachraňuje! Logické minely nebo zbytečné vysvětlování jasného a zbytečné komediální výstupy. Ale, copak je to v životě jinak? Zdena Studenková nemá roli. Kristýna Nováková je v pohodě. PS 1/20 - První minuty druhé série (promítačka na čele, pohřební průvod) jsou dost mizerné, tohle asi nedám. ()

(Z)denny odpad!

V neděli jsem se rozhodl zkouknout první díl temného, napínavého, krimi seriálu "Temný kraj". Musím se přiznat, že ihned první díl zvedl stavidla emocí, které ze mě začaly proudit a já proplakal celý zbytek večera. Ano, opravdu to byla taková tragédie. Dialogy a herecké výkony, za které by se stydělo kdejaké ochotnické divadlo v Hodrní Dolní.. I když, musím uznat, že zraněný pes omotaný ostnatým drátem se tvářil skutečně útrpně a paní Tereza Kostková přinesla do děje lehký závan filmového kunštu. Ale opravdu tak neznatelně lehký, že během pěti vteřin vyšuměl a z celého dílu zůstala pachuť a totální nechuť pustit si jakékoliv další pokračování.. ()

Tunri

Hodnotím po prvních pár dílech. Mně přišlo, že by ten seriál měl být dobrej, ale z nějakého důvodu není. Vždy to má nakročeno k nějaké gradaci a pak najednou nic nepřijde. Napínavost nula. Příběhy vyšetřovatelů to pro mě zabíjejí a jsou do případů vkládány neobratně. Od prvního dílu se intenzivně pracuje na tom, aby byl jejich charakter důkladně vykreslený a nestalo se, že by náhodou někdo něco nepochopil. Navíc jedou podle zaběhnutého mustru: jedna horká hlava, jeden pomalej a línej a jedna ženská, která to má prostě těžký. Postava Vojty je nepřirozeně a zbytečně afektovaná. Nejvíc mě štve roztřesená kamera, random střihy na jedoucí auta a hlavně nepochopitelné záběry na části těl při dialogu (nebo jen do dramatické hudby), například kus boku, rozkrok s břichem, stehno, nos, čelo, pas,... jak kdyby kamera trpěla ADHD. ()

dawe787

Tento seriál nemá vůbec špatné herecké osazení, bohužel ze stránky kriminalistiky je to trošku úlet a teď si vemte? nebylo by lepší, kdyby to byl seriál jen o životních starostech a radostech? já myslím, že ano, ke konci jsem si více užíval ty jejich osobní záležitosti než to, že našli již dvacátou mrtvolu ve stejném lese za vesnicí.... ()

godycz

jako rasilov mi zacina byt cim dal vic sympatictejsi.... a promluvy vaculika se psem jsou fajn. jinak to je strasny.. proc tam porad zvoni ten.mobil ? pustil si autor v kuse alespon jeden dil ? nic votravnejsiho neznam. jo a vykradena hudba. motiv z blaze of glory od bon jovi. ()

Vaštar

První série ještě jakš takš ušla, ale druhá je šiťárna typu ordinací a ulicí a tak. Ani hodnotit to nebudu . . . ()

slavista27

Na tři hvězdy má tenhle seriál za mě bez problémů, čtvrtou dávám za to stádo ovcí, které tu rozdává podobným seriálům odpady už jen z principu... ()

anitae

Strašně jednoduchý a nedomyšlený seríál, který ani není vtipný. 1-2* Ty 2*, že to ještě možná někdy risknu a kouknu jestli je to tak zlý. 4/17 Vydržela jsem až do konce, ale asi to bude mít pokračování 8-( ()

bearmeedek

Primácké seroše jsou předem odsouzeny k záhubě. Pouze několik komentářů s přirovnáním k Temnému případu (TP) mě po delším váhání přinutilo kouknout na první příběh o dvou dílech. Takže - úvodní znělka je trapnou a sprostou kopíračkou TP. Vše ostatní nemá s TP nic společného a případná srovnání jsou urážkou TP. Ten mdlý guláš mohl mít jen jeden díl a stačilo by to. Vše vysvětluje, když se podíváme, co všechno dosud ony dvě autorky stvořily. Pocházejí prý z Jihlavy. U nás na Vysočině je roky proslulé jedno jihlavské zařízení nacházející se na kopci. Jo, a abych nezapomněl - hudba. Druh hudby, který se používá snad výhradně v amerických filmech (steel kytara ap.) do našich pastvin teda vůbec nezapadnul. A všechno tajemné, drsné, napínavé a hlavně detektivní bylo jen běžným a náhodným průjmem. ()

Psycho.R

Pan Dietl se musí obracet v hrobě. Za tohle přijdou sestry Bártů do pekla pro scénáristy. Scénář je nejen plochý, ale naprosto tluče prázdné fráze bez nějakého sdělení a k tomu je každý případ natažen na dvě epizody. Jedna ze sester se navíc chopila režie. První půlka seriálu budiž, ale potom to začne - naprostá změna stylu a to včetně podivné kamery, která má navozovat pocit, že postava mluví s vámi či snaha pomalého přibližování na obličej psychopata, která je amatérskou kopií posledního záběru Psycha. Kdyby se toho chopila ČT, věřím, že by z námětu dokázala vytěžit daleko víc. Jediné plus: Vaculík a Nováková - Fuitová. Z postav naprosto nesnesitelná karikatura debila, kterou ztvárnil Jan Teplý. Doufám, že mu takto roli diktovala režisérka, jinak bych ho považoval za nejhoršího herce v ČR. ()

cheonsacz

No jo to mi mohlo být hned jasné, že 90% procent českých všeználků s velkými předsudky a ještě větším egem seriál ihned odsoudí ještě než do-odvysílají pilotní díl. Prostě klasika na kterou jsem si za ty léta už mohla na ČSFD vzniknout, ale i po letech mě omezenost některých uživatelů stále zaráží. Seriál zatím působí mile a zajímavě, to mýtické prostředí a legendy zatím beru spíš jako legraci pro oživení seriálu a ono to skutečně seriálu přidává na humoru. Uznávám, že první díl byl celkem zmatený (to jsou opravdu všichni opraváři a všichni nosí červenou čepici?) a vraha nám odhalí až ve druhé epizodě (o napětí hned více), ale zatím se to zajímavě rozjíždí a dostali jsme i celkem dost prostoru na to, abysme poznali všechny důležité postavy o něco blíže. Zatím to rozhodně nedosahuje kvalit Mordparty ani Poldy (který ovšem byl co se hlavní dějové linky týče velmi neoriginální a hodně si bral z německé předlohy avšak to udělal i obdobný francouzský seriál z roku 2010 a na hodnocení mu to neubralo což mi jen dokazuje jak funguje mentalita většiny českých uživatelů co zde hodnotí à la pokud to je z Česka je to hned odpad. Ovšem Polda si to skvěle vynahrazoval humorem za čož jsem mu tu neoriginalitu odpustila) a je možné že hodnocení ještě časem změním. Zatím ale solidní 4*. ()

ForGump

A hle Prima jede dál s lacinými kriminálkami. Není se čemu divit. Některá stanice ten německý model musela reprodukovat. Na první pohled to působí strašně zvláštně. Westernový hudební motiv točící se jako cirkulárka podkresluje většinu stopáže. Krev vypadá jako jahodová zmrzlina. Scénáristky (dokonce jedna i režisérka) - sestry Bártů, což jsou postrachy českého seriálu, nezapomínají na svůj tradiční rukopis a vkládají soukromé nezajímavé linky, přičemž ještě člení epizody na dvé. Charisma Lukáše Vaculíka přichází vniveč. Navíc celé herecké obsazení mi opravdu neladí. Plus jsou exteriéry, ale zase abychom se z toho posadili na zadek, tak rozhodně ne. Odpad ale vypadá jinak. 15% ()

Romanstekl

Lehce podprumerna kriminalka, natahana do dvoudilu.Neurazi, nenadchne, takova oddychovka bez napeti. Vzhledem k tematu kolem ktereho se zrejme bude dal dej tocit, tak dal beze me. Vaculik je zde v celku pohodovy a prijemny, ostatne jako vsude. Po prvnim dvoudilu koncim. ()

karlee

Některé případy jsou celkem zajímavé, ale herecké výkony jsou vesměs amatérské a červená nit táhnoucí se seriálem bídná. ()