Temný Kraj

Režie:

Jitka Bártů

Hudba:

Robert Jíša

Lukáš Vaculík, Kristýna Badinková Nováková, Jan Teplý ml., Karel Zima, Martin Trnavský, Saša Rašilov nejml., Tereza Kostková, Jan Novotný (více)

Série(2) / Epizody(26)

Odborník na sériové vraždy Petr Kraj se ve svém zdravotním volnu na malebném venkově dostává společně s nalezeným psem a nezkušenou trojicí okresních policajtů k vyšetřování šesti případů sériových vražd, ve kterých ožívá stejně temné zlo jako ze starých pověstí a strašidelných legend.
Pražský elitní kriminalista z oddělení vražd Petr Kraj dává ze zdravotních důvodů sbohem velkoměstu a usazuje se na chátrající faře po svém strýci v malebném kraji opředeném strašidelnými legendami a pověstmi. Na zdánlivě poklidném venkově si ale připadá opuštěný stejně jako osamělý strom za vesnicí, ke kterému ho vážou vzpomínky z dětství. Jeho návrat ke kořenům není v žádném ohledu snadný, ale postupně také propadne nostalgické atmosféře a tajemné malebnosti venkova. Navíc potkává i nové kolegy z okresního oddělení, kteří se díky němu dostanou k vyšetřování spletitých případů sériových vražd a získají příležitost k profesnímu i osobnímu růstu. Plachá Naďa Hamplová, snaživý Vojta Coufal a bodrý Pepa Sláma se vyznají v temných zákoutích svérázného kraje a jsou Petrovi těmi nejlepšími parťáky při objasňování zločinů a oporou ve chvílích, kdy všem nemilosrdně ubíhá drahocenný čas... (TV Prima)

carl.oesch

Žádná sláva, člověk se nestačí divit, co tady bylo všechno vykradeno, navíc zdlouhavé. Na druhou stranu o parník lepší než všechny ty slavné detektivky z dílny ČT s výjimkou Případů prvního oddělení a Kriminálky Ostrava. Na sračky podle scénářů madam Proškové, nebo Kriminálky Plzeň to nemá, přešpekulovaný seriál jako Princip slasti zase taky není nic moc, přes monstrózní produkci a jiné vykrádání a navíc, jsem rád, že tady Kristýna Nováková dostala celkem větší roli. Musím se přiznat, že jakákoliv byť sračka, kde se mihne někdo z tria Maurerová, Kajnarová a nebo Ježková prostě ode mě tu jednu hvězdičku dostane vždycky. A to i přes trapného Vaculíka, který je zde parafrází mého oblíbeného Jesse Stona, až na to, že tomu umírá pes a on jenom nezřízeně chlastá. Jenže jak detektivky, kde vystupuje Jesse Stone tak jeho představitel Tom Selleck jsou s Soukupovým hlasem je někde jinde, tak je někde jinde i dnes již prošedivělý "hezounek" s pasáže Vaculík. . ()

rysafi

Mizerný počin tévé prima. Za povšimnutí stojí hezká čeština a v devátém díle Milan Šteindler, jo a výprava s kamerou taky stojí za to. Jinak ani ten pes nehraje zrovna přesvědčivě. O hlavním hrdinovi lépe pomlčet. Zajímavý je Igor Bareš, jehož hraní mi až doteď přišlo takové nijaké. ()

hony23

Je to s podivem, ale sestry Bártů po všech těch Rodinných poutech, Velmi křehkých vztazích a V.I.P. vraždách neskončily na smetišti seriálových dějin, ale dostaly další job. Namíchaly nechutný pelmel z Temnýho případu, Komisaře Rexe a Policie Modrava, obsadili Vaculíka jako jediného herce mezi partu ochotníků a každou neděli kurvý krimi žánr. Zločince zde stíhá kriminalista na smrtelné posteli ve spolupráci s náčelnicí, která většinu času věnuje řešení domácích problémů. Pak tu máme ještě jedno ambiciózní kriminalistické hovado a vrchol zoufalství představuje jeho kolega píčus věřící na nadpřirozeno. Není se tak co divit, že prvního pachatele nakonec dopadne kufr, o který ten nešťastník zakopne. Další osudy tohoto panoptika mě už nezajímají. ()

fafejt001

ZATÍM po dvou dílech předčasné hodnotit i když . . . To s tím psem byl trapaaas !!! V lese leží chlupáč a pak si veze jiného . Kdo za to může , kdo za to může . . . Jinak je tam Vaculík asi jediný , solidní herec na tento žánr . Ten Teplý ml. tam je asi omylem , takže stojí to celé na jednom herci . INU , není to málo holky Bártovic ????? Myslím , že lepší už to , asi , nebude . ()

gstudio odpad!

Po dílu, kde autorské duo prezentovalo black metal jako nejstupidnější komunistická propaganda svého času klasické Black Sabbath, nelze napsat nic než, že toto je opravdový a naprostý "shit". Nechápu proč Prima vyhodila peníze za něco tak zoufalého. ()

rigby

Ze začátku to vypadalo jako hodně slabý odvar Rapla. Nutno říct, že Vaculík má stále osobité charisma, a tak jsem neodolal a díval se dále. Bohužel další příběh byl již velmi slabý a s dalšími díly se to propadalo do hloubky podprůměrné telenovely, ze kterého to vybředlo až v posledním příběhu, ostatně hodně naivním. Na zapadlou vesničku nečekané množství sériových vrahů. Nešťastné je také dělení na příběhy po dvou dílech. O hereckém obsazení nemá smysl psát, protože to je zcela otřesné a jednotlivé postavy jsou jen bezduchými loutkami. Scénář nedostatečný, bez jakékoli invence a smyslu pro soudnost. Dalo se stavět alespoň na charismatu Lukáše Vaculíka, ale i to bylo postupně zahozeno a hlavní hrdina zmizel v bahně jiných citečků. A přitom jeho vztah k místní veterinářce vypadal tak nadějně a jako jediná dvojice měli šanci zaujmout diváka. Nakonec z toho vznikl totální průšvih, který jsem přetrpěl do konce už snad jen ze setrvačnosti. Bohužel ani druhá série nebyla lepší. Jakoby se autoři nepoučili z nezdarů. Už od začátku to pěkně skřípalo ve scénáři. Dvě hodiny nudy a pak přijde superdetektiv Kraj a okamžitě všem sdělí, kdo je vrah, aniž by se předtím vůbec o případ zajímal. Na tyhle slátaniny opravdu nemám čas. Jen doufám, že autoři už nepíší další pokračování. ()

blekekeke

V prvním díle jedna věta. Vražda, tady u nás? A pak to byl jeden sériový vrah za druhým ... a k tomu jim hrála hudba jak z kovbojky. A navrch jedna neuvěřitelnější postava za druhou ... v ještě neuvěřitelnějších příbězích. Ani ty "Stodolovi" na to neměli. Takže nakonec z toho nejlépe vybruslil Egon a Jan Novotný. ()

TesterX

Jedna * za sešlého Vaculíka, druhá * za psa a třetí * za schopnost dokoukat seriálové dílko z našich luhů a hájů až do konce. ()

brasek

S01 Na moje prekvapenie veľmi slabé hodnotenie, aktuálne iba 46%... hm, no neviem. Ja som si pri seriály oddýchol a obľúbil si ho. Aj keď mierne mi vadilo, že krimi zápletky v jednotlivých dieloch boli podobne ladené, v každom príbehu bolo viac či menej balastu, zbytočne až priveľa rodinných záležitostí ako v telenovele... ale aj tak, bol by som rád keby bola natočené pokračovanie. S02 Sklamanie z druhej série je dosť silné. Znižujem celkové hodnotenie o jednu hviezdu. ()

Skylwalker42

Tak tohle byla zas síla. Jeden z dalších novodobých českých seriálů, který se snaží tvářit strašně moc cool a být naprosto poctivou kriminálkou... ale nějak mi tam jen utkvělo, jak si Vaculík povídá se psem. V naší český kotlině máme víc mrtvol než německém zákopu. ()

Risky

Seriál, který má něco do sebe se podle mého názoru pozná podle toho, jestli diváka láká ke zhlédnutí dalšího dílu. Temný Kraj asi většinu diváků neuchvátí, ale také neurazí. V poslední době se v naší kotlině s kriminálkami roztrhl pytel, protože nás zjevně tenhle žánr baví. Výjimkou je viditelně většina komentátorů zde.:-) Kvalit první série Labyrintu tenhle seriál nedosahuje, ale na další díly se podívám rád. Má to zajímavý příběh a uvidíme, jak se jeho tajemná linka rozvine. Co se týká konspirační teorie záměny psa, tak mě připadá pořád jako ten stejný retriever, jen v první scéně je víc zabahněný, tak nevím… Dám si na to v dalších dílech pozor, abych nebyl obalamucený.:-) ()

MyPupa

Mirka Spáčilová nebude mít dobré spaní. Zatím pomalé, bez šťávy. Některé scény zavánějí velkým amatérismem. Moc nevěřím, že se to výrazněji zlepší. ()

kodwin

Škoda nevyužitého potenciálu. Vaculík hraje dobře nemocného policajta. Bohužel scénář všechno táhne dolů. Po dalším dílu přidávám hvězdu, přece jen má to atmosféru a dobře profilované a zajímavé postavy. ()

Peabody

no to je bída - po dvou dílech. Děj děvenkám scénáristickejm běží kupředu rychlostí písní Leonarda Cohena. Jenže ty jsou krásné, tohle je nastavovaná kaše. Ale já to chápu, větší honorář jistě potěší a dramaturgové zdá se v republice už dávno vymřeli. Navíc tedy opravdu trendem se zjevně stává, že v každém krimi týmu musí být nejméně jeden absolutní debil, klterý nedělá pracovně absolutně nic a má nějakou specialitku - tady věří na čarodějnice, jinde zase chorobně žere, je to obojí takové zlidšťující, co? Herecký výkon pana Teplého mi (když se zamyslím nad Polívkou synem a Donutilem synem) vyvolává vážné pochybnosti o platnosti učení Gregora Mendela. Ale těší mne Kristýna Nováková, je alespon na koho se koukat (už ve Výchově dívek a Pelíškách byla zajímavě hezká). Záměna psů - kdo by se staral o to, co normálně dělá skriptka, na to není v tom fofru čas = úpadek řemesel v Čechách, A jinak zjevně podle dam scénárystek na venkově žijí jen socky, alkoholici a důchodci, koukám. Navíc nedrží vůbec konzistenci, takže v jednom dialogu je mrtvola v kompostu a vyčuchá ji pes na kterého koukáte ze sednice a v jiném dialogu se plká o tom, že ji táhli zahrabat na konec zahrady. A vůbec proč by vrazi kteří fingují u asi 15 předchozích vražd sebevraždu nebo neštastnou náhodu zrovna u jednoho případu zakopávali do kompostu - sebevražda ve stylu žížala zalezla moc hluboko nefunguje. škoda sepisovat další kiksy. NO a posledním dílem nasazena koruna, to je už čistý odpad. ()

Rozmarýna

Jasně, má to chyby. Leze mi tam na nervy ten policajt s těma legendama a ta strašná Studénková s vycpaným pyskem, copak by u nás nenašli odpovídající českou herečku? Ale odpad to určitě není. ()